Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Grécko Alonissos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Alonissos


1. Kde sa nachádza ostrov Alonissos v Grécku?
Ostrov Alonissos sa nachádza v Egejskom mori, v skupine ostrovov známych ako Severné Sporady.

2. Ako sa dostať na Alonissos z Atén?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Alonissos z Atén, je lietadlom alebo trajektom. Trajektové spojenie je k dispozícii z prístavu Rafina a trajektová plavba trvá približne 5-6 hodín. Lietadlá smerujúce na Alonissos majú pristávajúce lety v blízkosti hlavného mesta Patras.

3. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu Alonissosu?
Najlepšie obdobie na návštevu Alonissosu je od mája do septembra, keď je teplota vzduchu príjemná a more je dostatočne teplé na kúpanie.

4. Aké sú hlavné atrakcie na Alonissosu?
Medzi hlavné atrakcie na Alonissosu patria jeho zátoky s krásnymi plážami, ako napríklad Votsi, Chrysi Milia a Kokkinokastro. Okrem toho je tu aj Národný park Severné Sporady, ktorý je domovom morských korytnačiek a mnohých rôznorodých druhov rastlín a živočíchov.

5. Môžem si prenajať auto na Alonissosu?
Áno, je možné si prenajať auto na Alonissosu. Existuje niekoľko pôžičovní áut k dispozícii, ktoré ponúkajú rôzne typy vozidiel pre vaše potreby.

6. Aké sú tradičné jedlá, ktoré treba ochutnať na Alonissosu?
Tradičné jedlá, ktoré by ste mali určite ochutnať na Alonissosu, zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú kalamáre, chobotnice a rôzne druhy rýb. Okrem toho je tu aj známa grécka špecialita zvaná "laderá" - grécke placky plnené zeleninou, syrom alebo mäsom.

7. Aké sú možnosti ubytovania na Alonissosu?
Na Alonissosu je množstvo možností ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a tradičných gréckych domov na prenájom. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

8. Môžem sa v Alonissosu venujúce vodným športom?
Áno, na Alonissosu je dostatok možností vodných športov, vrátane potápania, šnorchlovania, kajakovania a vodného skútrania.


Ubytovanie Grécko Alonissos


Grécko je obľúbenou turistickou destináciou a ponúka množstvo krásnych ostrovov, ktoré sa radi navštevujú turistami z celého sveta. Jedným z nich je aj ostrov Alonissos, ktorý sa nachádza v Severnom Sporadickom súostroví. Ak sa rozhodujete pre dovolenku v Grécku, určite by ste mali zaradiť aj návštevu tohto ostrova a zaujímať sa o možnosti ubytovania.

Súčasná situácia v Grécku

Predtým, ako sa dostaneme ku konkrétnemu ubytovaniu, stojí za zmienku, že momentálne pretrváva obmedzenie cestovania do Grécka v súvislosti s koronavírusom. V prípade záujmu o dovolenku je teda dôležité informovať sa o aktuálnej situácii a podmienkach v krajinách, z ktorých prichádzajú turisti do Grécka. V súčasnosti je pre vstup do Grécka potrebné preukázať sa negatívnym testom na Covid-19, teplotnou kontolou či preukazom o očkovaní.

Základné informácie o Alonissose

Akonáhle je možné cestovať a plánujete dovolenku v Grécku, určite neuškodí zamerať sa na ostrov Alonissos, ktorý je súčasťou Severného Sporadického súostrovia. Nachádza sa zhruba 2 hodiny trajektom od kontinentálnej Grécka a ponúka návštevníkom krásne pláže s krištáľovo čistým morom a nezvyčajnou prírodou.

Najbežnejšie druhy ubytovania na Alonissose

V prípade, že ste sa rozhodli pre návštevu ostrova Alonissos, môžete si vybrať z rôznych druhov ubytovania. Väčšina turistov sa rozhoduje pre hotely, apartmány alebo penzióny. Najväčšou výhodou hotela je to, že máte k dispozícii kompletný servis, vrátane recepcie, reštaurácie, barov, bazéna a možnosti organizovať si vyhliadkové zájazdy .

Apartmány sú ideálne pre tých, ktorí majú radi viac súkromia a nechcú byť odkázaní na reštauračné služby. Tvoria ich samostatné izby s kuchyňou a súčasťou apartmánu býva aj balkón alebo terasa s výhľadom na more alebo okolitú prírodu.

Penzióny sú najmenej nákladným typom ubytovania a bývajú zväčša rodinné. Ponúkajú obmedzený servis, no často sa nachádzajú priamo v centre prímestských oblastí.

Najlepšie miesta na ubytovanie na Alonissose

Ak sa rozhodnete pre pobyt na tomto krásnom ostrove, mali by ste zvážiť najlepšie miesta na ubytovanie. Jedným z nich je Patitiri, ktorý je najväčším mestom na ostrove a nachádza sa v blízkosti prístavu, kde kotvia trajekty. Patitiri ponúka rôzne typy ubytovania, od hotelov až po apartmány.

Ďalším miestom na Alonissose, kde sa dá ubytovať, je Votsi. Je to malá rybárska dedinka, ktorá ponúka príjemné a tiché prostredie na oddych. V tejto časti Alonissosu sú k dispozícii hotely, apartmány aj penzióny.

Posledným odporúčaným miestom na Alonissose je Kokkinokastro, ktorý je najďalej od hlavného mesta a zvyčajne sú tam menej turisti. Kokkinokastro ponúka ubytovanie v malých penziónoch a apartmánoch.

Vzhľadom na veľké množstvo možností ubytovania na Alonissose si určite každý cestovateľ nájde to svoje. Ostrov ponúka veľké množstvo krásnych pláží, aké sa len ťažko nájdu inde a spolu s krásnou prírodou a skvelým ubytovaním tvoria dokonalú kombináciu pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Grécko Alonissos


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku v Európe. Krajina ponúka nádherné pláže, slnečné počasie, bohatú históriu a tradičnú grécku kuchyňu. Medzi najatraktívnejšie miesta patrí aj ostrov Alonissos, ktorý je známy svojou nekonečnou krásou prírody a pokoja.

Alonissos, nachádzajúci sa v Egejskom mori, je jedným z Gréckych ostrovov šírej skupiny Sporady. Svoje meno získal vďaka výskytu chráneného morského parku, ktorý je jedným z najväčších v Stredozemnom mori. Tento park je domovom mnohých druhov rýb, delfínov, bezstavovcov a vzácnych morských živočíchov.

Ak premýšľate o letenke do Grécka, ostrov Alonissos by mal byť vo vašom zozname. Letenky smerujúce do Grécka sú zvyčajne lacné a ľahko dostupné z mnohých európskych krajín, najmä v letných mesiacoch, keď je horská sezóna. Môžete si vybrať rôzne letecké spoločnosti, ktoré lietajú z rôznych letísk, ako napríklad Atény alebo Soluň.

Po prílete na letisko v Grécku sa budete musieť dostať na Alonissos lodou. Existujú pravidelné trajektové spoje z niektorých gréckych prístavov, napríklad z Atén alebo Solúny. Trasa trvá približne 4 hodiny, počas ktorých si budete môcť vychutnávať krásy gréckych ostrovov a modrého mora.

Po príchode na Alonissos budete ohromení jeho nádhernou prírodou a pokojom. Dominujúce predovšetkým zelené pláže a útesy, vytvárajú fantastickú scenériu. Ostrov je obklopený jemnými piesočnými plážami, ktoré sú ideálne na opaľovanie a relaxáciu. Môžete si vybrať medzi tichšími, odľahlými plážami alebo živším miestnym obľúbencom.

Alonissos je tiež známy svojimi tradičnými dedinkami, kde sa môžete ponoriť do autentickej gréckej kultúry. Môžete prechádzať úzkymi uličkami dedín, obdivovať tradičné biele domy a navštíviť miestne obchody s miestnymi potravinami a suvenírmi. Mierny ruch ostrova vám umožní odpočinok od zhonu moderného sveta a nájsť vnútorný pokoj.

Na Alonissos majú turisti tiež prístup k rôznym outdoorovým aktivitám. Môžete sa vybrať na prechádzku v prírode a objaviť krásu ostrova, prípadne sa vydať na potápanie a poznávať podmorský svet chráneného morského parku. Počas svojho pobytu si tiež môžete vychutnať tradičné grécke jedlá vo vybraných miestnych reštauráciách.

Grécko, a konkrétne ostrov Alonissos, je miestom, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú letnú dovolenku. Ak máte radi prírodu, pláže a autentickú grécku kultúru, určite by ste mali zvážiť letenku do Grécka a návštevu tohto pôvabného ostrova. Nechajte sa uchvátiť jeho krásou a odnikud nevypadajte.


Dovolenka Grécko Alonissos


Na krásnom ostrove Alonissos nájdete všetko, čo si želáte počas vašej dovolenky. Od nádherných pláží, cez úchvatné prírodné rezervácie, až po tradičnú grécku atmosféru, Alonissos si zaslúži miesto na zozname vašich cestovateľských destinácií.

Alonissos sa nachádza v Stredomorskom mori a je súčasťou Gréckych ostrovov Sporady. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami s jemným pieskom a azúrovým morom. Pláže ako Agios Dimitrios, Chrissi Milia a Kokkinokastro sú len niektoré z najobľúbenejších miest pre návštevníkov. Môžete sa tu kúpať, slnko sa na pláži opaľovať, alebo si vychutnať niektorý z vodných športov, ako je potápanie či šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú spoznať viac, Alonissos ponúka národný park Marine Park of Alonissos Northern Sporades. Tento park je domovom mnohých ohrozených druhov rýb, vtákov a iných morských živočíchov. Môžete si tu prezrieť rôzne chovateľské stanice a relaxovať v prírodnom prostredí.

Ak ste nadšenými potápačmi, tak v Alonissos nájdete aj rôzne potápačské centrá, kde si môžete prenajať vybavenie a objaviť fascinujúci podmorský svet. Morská fauna a flóra v tejto oblasti sú bohaté a unikátne, a tak si môžete vychutnať obdivovanie koralových útesov a iných morských tvorov.

Okrem týchto prírodných krás ponúka Alonissos tiež tradičnú grécku atmosféru. Môžete sa prechádzať po malej rybárskej dedinke Patitiri a ochutnať miestnu grécku kuchyňu v jednej z miestnych tavern. Alonissos je tiež známy pre svoje víno a olivový olej, takže ho nezabudnite vyskúšať.

Aby ste si užili svoju dovolenku naplno, môžete si prenajať aj loď a objavovať okolité ostrovy a ukryté zátoky. Okrem toho, môžete si užiť aj rôzne vodné aktivity, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo združovanie na morskom kajaku.

Alonissos je skutočným rajom pre všetkých milovníkov prírody a gréckej kultúry. Ostrov ponúka toľko možností, že tu môžete stráviť celý týždeň a stále by ste chceli zostať dlhšie. Takže, ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, neváhajte a vyhľadajte Alonissos na svojej cestovateľskej trase.


Počasie Grécko Alonissos


Grécko – Alonissos sa nachádza v strede Egejského mora, blízko Gréckeho poloostrova Chalkidiki. Táto malebná ostrovná oblasť je známa svojou bohatou prírodou, neobvyklými plážami a úchvatnými výhľadmi. Ak sa chystáte na dovolenku do Grécka a rozmýšľate o navštívení Alonissosu, je dôležité poznať aj miestne počasie.

Alonissos patrí do stredomorského podnebia, s miernymi zimami a teplými letami. Ideálny čas na návštevu tohto ostrova je v období od mája do septembra, keď teploty stúpajú a zrážky sú minimálne.

V máji a júni je počasie na Alonissosu príjemné a slnečné. Teploty sa pohybujú medzi 20°C a 25°C, s minimálnymi možnosťami pre silnejšie zrážky. Voda v mori má teplotu okolo 20°C, čo je ideálna teplota na plávanie a potápanie.

Počas letných mesiacov - júla a augusta - teploty na ostrove mierne stúpajú. Denné teploty dosahujú priemernú hodnotu okolo 30°C, ale v horúcich letných dňoch môžu dosiahnuť aj až 35°C. Voda v mori je príjemná teplá, s teplotou okolo 25°C. Toto obdobie je najrušnejším časom na Alonissosu, keďže je to najobľúbenejšia dovolenková sezóna a ostrov je plný turistov.

V septembri a októbri dochádza k postupnému ochladzovaniu, ale počasie je stále príjemné. Priemerné denné teploty sa pohybujú medzi 25°C a 30°C, a množstvo zrážok je minimálne. Voda sa však postupne ochladzuje, avšak teplé počasie ponúka ideálne podmienky na dovolenku a relaxáciu na pláži.

Je dôležité mať na pamäti, že počas leta sa môžu vyskytnúť aj silnejšie vietory, ktoré môžu mať vplyv na vodné aktivity a lodnú dopravu. Preto je vždy dobré sledovať miestne správy a rady miestnych orgánov. Okrem toho, Alonissos sa nachádza na Južnom Egejskom prúde, čo môže mať priamy vplyv na miestne počasie.

Celkovo vzaté, Grécko – Alonissos ponúka príjemné a teplé počasie počas veľkej časti roka. Nech už plánujete dovolenku na pláži alebo objavovať túto krásnu oblasť, môžete očakávať ideálne podmienky na vychutnanie si leta na gréckom ostrove.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky