Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Grécko Zakynthos

Ubytovanie Grécko Zakynthos


Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu s nádhernými plážami a tyrkysovým morom, tak Grécko – konkrétne ostrov Zakynthos – je pre vás tá správna voľba.

Zakynthos, tiež známy ako Zante, je jedným z najkrajších gréckych ostrovov v Jónskom mori. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami, jaskyňami, modrou jaskyňou Navagio a kľučkovitou plážou. Nech už ste milovníkom adrenalínových športov na vode alebo pokojných kilometrov pláže, Zakynthos má pre vás všetko.

Väčšina turistov vyberá Zakynthos kvôli jedinečnej pláži Navagio, ktorá je známa aj ako Shipwreck Beach. Pláž je obklopená vysokými útesmi a považuje sa za jednu z najkrajších pláží na svete. Jedinečnosť tejto pláže je naplnená výletmi na kajaku a loďou s prehliadkou jaskýň a malých bôčikových pláží v okolí.

Ak preferujete pokojnejšie pláže, potom je Laganas pre vás tou správnou voľbou. Laganas je jednou z najdlhších pláží v Grécku a je známa svojou jemnou zlatou piesočnatou plážou a čistým tyrkysovým morom. Pláž je ideálna pre milovníkov plážového odpočinku a ponúka tiež širokú škálu vodných aktivít, ako je potápanie, šnorchlovanie a vodné lyžovanie.

Ďalšou obľúbenou plážou na ostrove je pláž Agios Nikolaos. Táto pláž je známa svojimi čistými vodami a scenickou krásou. Je obklopená zelenými kopčekmi a čistou plážovou kamenistou zátokou. Pláž ponúka reštaurácie a taverne, kde si môžete vychutnať grécke jedlá.

Po dni strávenom na pláži sa môžete vydovať na prechádzku po meste Zakynthos a objaviť jeho historické pamiatky. Mesto je známe pre svoju nádhernú architektúru, šarmantné námestia a tradičné domy. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj rôzne kultúrne atrakcie, ako je kláštor St. Dionysius a hrad Bochali.

Pokiaľ ide o ubytovanie na Zakynthose, máte mnoho možností. Väčšina turistov uprednostňuje pobyt v hoteloch a rezortoch, ktoré ponúkajú komfort a výhľad na more. Okrem toho sú tiež k dispozícii rôzne apartmány a vily, ktoré sú perfektnou voľbou pre rodiny alebo väčšie skupiny.

Väčšina ubytovacích zariadení na Zakynthose ponúka základné vybavenie, ako je klimatizácia, TV, Wi-Fi pripojenie a súkromná kúpeľňa. Niektoré hotely a rezorty majú tiež bazény, reštaurácie, bary a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť a užiť si všetky výhody dovolenky.

Zakynthos je ideálnym miestom pre dovolenku v Grécku. Krásne pláže, čisté more, pohostinní obyvatelia a množstvo atrakcií robia z tohto ostrova jedinečné miesto pre celú rodinu. Takže neváhajte a rezervujte si svoju dovolenku na Zakynthose ešte dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Zakynthos


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa dovolenky na gréckom ostrove Zakynthos sú:

1. Aké je počasie na Zakynthose v lete?

V lete je na Zakynthose veľmi teplé a slnečné počasie. Teploty sa pohybujú okolo 30°C a viac, s minimálnou zrážkou.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Zakynthosu?

Najlepší čas na návštevu Zakynthosu je od mája do októbra, keď je najväčšia pravdepodobnosť, že počasie bude teplé a slnečné.

3. Aké je miestne jedlo na Zakynthose?

Miestne jedlo na Zakynthose sa zameriava na čerstvé ryby a morské plody, ovocie a zeleninu, olivový olej a bylinky.

4. Ako sa dostať na Zakynthos?

Na Zakynthos sa dá dostať letecky z mnohých miest Európy, ale aj trajektom z Grécka a Itálie.

5. Aké sú najlepšie pláže na Zakynthose?

Najlepšie pláže na Zakynthose sú Navagio, Laganas, Gerakas, Porto Koukla, Banana a mnoho ďalších.

6. Kde sa môžem ubytovať na Zakynthose?

Na Zakynthose sú k dispozícii hotelové izby, apartmány, vily a kempy. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží.

7. Kde si môžem požičať auto na Zakynthose?

Auto si môžete požičať na letisku alebo v jednom z mnohých prenajímateľov áut na ostrove. Výhodou je možnosť objaviť skryté pláže a krásy ostrova, ktoré sú ťažko dostupné hromadnou dopravou.

8. Potrebujem si poznať gréčtinu, aby som sa vedel porozumieť na Zakynthose?

Nie, na Zakynthose sa väčšina ľudí dobre porozumie aj angličtine. Gréčtina sa ale určite ocení pri komunikácii s miestnymi obyvateľmi.

9. Kde sa dá šnorchlovať alebo potápať na Zakynthose?

Na Zakynthose je mnoho miest vhodných na šnorchlovanie alebo potápanie, ako napríklad pláži Navagio alebo kapskej pláži.

10. Aké sú najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose?

Najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose sú okrem iného hrad Bochali, kláštor Anafonitria, Pláž Navagio a ostrov Keri.


Dovolenka Grécko Zakynthos


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky v Európe. Medzi jedno z najatraktívnejších miest, ktoré si turisti vyberajú, je ostrov Zakynthos. Tento nádherný ostrov sa nachádza v Jónskom mori a ponúka návštevníkom kombináciu krásnych pláží, úchvatnej prírody a bohatej histórie.

Zakynthos je najznámejší svojimi plážami s jemným bielym pieskom a tyrkysovým morom. Pláž Navagio je jednou z najkrajších pláží na svete a je úplnou stopou ikonického ostrova. Pláž je obklopená vysokými vápmennými útesmi a jasne modrou vodou, ktorá vytvára úchvatný scenický pohľad. Mnohí turisti sa sem vyberajú lodou, aby si vychutnali krásu tejto pláže z pohľadu mora.

Okrem pláží je Zakynthos tiež domovom pre niektoré obľúbené prírodné pamiatky. Modré jaskyne sú jednou z nich. Sú to úzke jaskyne vypustené do vápencových útesov, ktoré odrážajú slnečné svetlo do nádherných odtieňov modrej farby. Návštevníci si môžu vziať loď a preskúmať tieto fascinujúce jaskyne.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne dovolenky, Zakynthos ponúka tiež možnosti na potápanie. Pod hladinou Jónskeho mora sa nachádza pestrý a farebný podmorský svet, kde možno vidieť mnoho rôznych druhov rýb a korálov. Tí, ktorí uprednostňujú dotyk so zvieratami, môžu navštíviť pláž Gerakas, kde sa nachádza hniezdisko korytnačiek Caretta Caretta. Turisti môžu sledovať tieto ohrozené morské živočíchy pri plávaní alebo počas ich hniezdenej sezóny, keď malé korytnačky vyklasťajú svoje vajíčka v piesku.

Okrem prírodných zázrakov ponúka Zakynthos aj bohatú históriu a kultúru. Mesto Zakynthos, hlavné mesto ostrova, je plné historických budov a trhov. Tu môžete navštíviť kláštor Dionýssa Solomósa, ktorý zobrazuje život a diela slávneho gréckeho básnika. Taktiež stojí za návštevu Solomósova námestie, ktoré je centrom mesta a obklopené obchodmi, reštauráciami a kaviarňami.

Grécko je tiež známe svojou lahodnou gréckou kuchyňou a Zakynthos nie je výnimkou. Na ostrove nájdete niekoľko typických gréckych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby, ovocie a zeleninu a samozrejme slávnu grécku šalátu.

Napriek tomu, že Zakynthos je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Grécku, tento ostrov si udržal svoju autenticitu a pôvodnú krásu. Dovolenka na Zakynthose ponúka kombináciu krásnych pláží, úchvatnej prírody, bohatej histórie a kultúry a nádherného jedla. Je to miesto, kde si môžete užiť slnečné dni na pláži, objavovať skryté zákutia ostrova a zažiť pohostinnosť a krásu gréckej kultúry. Ak hľadáte ideálne miesto pre vašu nasledujúcu dovolenku, Zakynthos by mala byť na vrchole vášho zoznamu.


Počasie Grécko Zakynthos


Zakynthos je ostrov v Jónskom mori naproti Grécku. Tento ostrov je známy pre svoje nádherné pláže, azúrovú vodu a úchvatné scenérie. Ale ako je tam zvyčajne počasie?

Zakynthos má vplyv stredomorského podnebia, čo znamená, že tu panujú mierny a vlhký letné a mierne a daždivé zimy. Letné mesiace od júna do septembra sú obzvlášť teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a niekedy dosahujú až 35 stupňov Celzia. Toto je obľúbená doba pre turistov, pretože môžu využiť pekné počasie a teplé vody.

Jesenné mesiace, október a november, sú stále teplejšie ako väčšina severnej Európy. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Voda v mori je stále dostatočne teplá na plávanie, takže mnohí návštevníci stále si môžu dopriať kúpanie a vodné športy.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je najmokrejším obdobím na Zakynthose. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia a je často daždivé. Aj keď nie je veľa turistov počas tejto doby, môžete stále zažiť krásne scenérie a objaviť miesta bez davov ľudí.

Jar, od marca do mája, je tiež ideálnym obdobím na návštevu Zakynthosu. Teploty sú príjemne chladné, okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako kvetinová sezóna, pretože ostrov je pokrytý modrými, fialovými a červenými kvetmi.

Ak plánujete navštíviť Zakynthos, odporúča sa vziať so sebou ľahké letné oblečenie, ochranný opaľovací krém, klobúk a plavky. Nezabudnite si tiež so sebou vziať pršiplášť alebo deštník, ak navštívite ostrov počas daždivých mesiacov.

Celkovo je Zakynthos známy pre svoje slnečné a príjemné počasie väčšinu roka. Nech už idete na dovolenku počas leta, na jar alebo na jeseň, budete mať príležitosť vychutnať si krásy tejto nádhernej gréckej destinácie.


Letenka Grécko Zakynthos


Grécko je krásna krajina s mnohými nádhernými miestami na návštevu. Jedným z týchto miest je aj Zakynthos, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami, ako aj prírodnou krásou. Ak plánujete navštíviť Zakynthos, najlepšou cestou, ako sa tam dostať, je letenka.

Letenky Grécko Zakynthos môžete získať jednoducho a rýchlo. Väčšina hlavných leteckých spoločností ponúka lety do Zakynthosu. Existuje mnoho dostupných letov a ceny sú pomerne primerané a závisia od obdobia, v ktorom plánujete cestovať.

Kedy by ste mali cestovať?

Najlepším obdobím na návštevu Zakynthosu je od júna do septembra. V týchto mesiacoch sú počasie a teploty vynikajúce a môžete sa tešiť z plavby po jadranskom mori bez počasia a výkyvov teploty. Okrem toho má Zakynthos na výber mnoho skvelých hotelov a dôležitých turistických atrakcií, takže budete mať mnoho možností na návštevu.

Hotely a turistické atrakcie

Ak hľadáte ubytovanie, na Zakynthos vám bude k dispozícii množstvo nádherných hotelov. Môžete si vybrať zo širokej škály hotelov od luxusných po cenovo dostupné hotely. Niektoré hotely sú situované priamo na pláži a ponúkajú neuveriteľné výhľady na more a slnko. Okrem toho Zakynthos ponúka množstvo turistických atrakcií vrátane starobylých chrámov, plavieb loďkou, divokých pláží a nádherných krajín, ktoré si môžete pozrieť.

Zhrnutie

Letenky Grécko Zakynthos sú neskutočne populárne, pretože ostrov má toľko krásnych pláží a turistických atrakcií. Ak plánujete cestovať do Zakynthosu, termín obdobia jún až september je najlepším časom na návštevu. Okrem toho môžete si vybrať z mnohých hotely, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú úžasné výhľady a služby. Navštívenie Zakynthosu môže byť skutočne úžasným zážitkom, a tak si rozhodne získajte letenku čo najskôr, aby ste mohli čo najskôr začať objavovať jeden z najkrajších ostrovov Grécka!


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky