Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Grenada Levera National Park

Ubytovanie Grenada Levera National Park


Grenada sa môže pochváliť niekoľkými scenickými a nezabudnuteľnými miestami a jedno z týchto miest je Levera National Park. Tento národný park, nachádzajúci sa na severe ostrova, je známy predovšetkým svojou nádhernou plážou a faunou.

Levera National Park je domovom bradavičnatých korytnačiek, ktoré sú tu chránené. Tieto ohrozené morské korytnačky prichádzajú na pláž dva až trikrát ročne, aby si tu nakladali vajcia. Tento zážitok je úplne unikátny a neuveriteľný, ktorý stojí za to zažiť.

Čo sa týka ubytovania v parku, existujú tu rôzne možnosti. Pre tých, ktorí preferujú prírodnú atmosféru, je možné rozložiť si stany na stanoviskách v parku. Týmto spôsobom sa môžete priblížiť prírode a mať prebudenie za zvuku oceánu a zvukov vtákov.

Okrem stanovísk je tu tiež možnosť ubytovať sa v chatach alebo bungalovoch v blízkosti pláže. Tieto chalupy sú vybavené všetkými základnými pohodlnosťami, vrátane kúpeľne, kuchynskej linky a jedálneho kútika. Niektoré z týchto chatiek majú aj výhľady na oceán, čo vám umožní užívať si krásne západy slnka a nekonečné vody Karibiku.

Grenada je známa svojimi priateľskými a pohostinnými obyvateľmi a to isté sa týka aj personálu v národnom parku Levera. Vždy sa postarajú o to, aby ste mali dobré a pohodlné prostredie na pobyt, a sú ochotní pomôcť s akýmkoľvek požiadavkami, ktoré by ste mohli mať.

Okrem ubytovania môžete v parku využiť aj rôzne aktivity a zážitky. Môžete si prechádzať po nespočetných chodníkoch a skrytých hrách v parku a objaviť miestnu flóru a faunu. Ak ste dobrodružní typ, môžete si prenajať kajaky a preskúmať okolité lagúny a útesy.

Ak máte radi šnorchlovanie, budete nadšení možnosťou objavovať podvodný svet priamo pred vašimi očami. V okolí parku je veľa korálových útesov a rôznorodého morského života. Zostávajte opatrní a rešpektujte prírodu, aby sme sa mohli ďalej tešiť zo všetkých týchto krás.

Grenada Levera National Park je idealickým miestom pre tých, ktorí hľadajú únik od každodenného života a chcú sa ponožiť do prírody. Bez ohľadu na to, či ste tu len na krátku návštevu alebo plánujete stráviť tu niekoľko dní, toto miesto vám poskytne plno nezabudnuteľných zážitkov a relaxácie.

Ak sa chystáte navštíviť Grenadu, nezabudnite zaradiť národný park Levera do svojho zoznamu miest, ktoré musíte vidieť. Urobíte si nález, ktorý si budete pamätať na veľa rokov a nadšene sa sem vrátite, aby ste opäť prežili toto úžasné dobrodružstvo.


Letenka Grenada Levera National Park


Grenada Levera National Park - Kúzlo prírody na ostrove Grenada

Grenada, jedna z karibských perál, je ostrov známy svojou nádhernou prírodou a úchvatnými plážami. Ak máte záujem objavovať prírodné poklady tejto destinácie, určite by ste nemali vynechať návštevu Grenada Levera National Parku.

Park sa nachádza na severnom cípe ostrova a je jedným z najkrajších a najvýznamnejších ekosystémov na Grenade. Bol vyhlásený za národný park v roku 1992 s cieľom ochrániť a zachovať jedinečné prostredia. Ohromujúca kombinácia pláží, jazier, močiarov, koralových útesov a tropy sa stala domovom širokej škály flóry a fauny.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento park, počas prechádzky budete mať príležitosť vidieť niektoré z najzaujímavejších druhov vtákov, rýb, živočíchov a rastlín, ktoré sú charakteristické pre oblasť Karibiku. Ochrana hniezdiacich vtákov je jednou z hlavných priorít parku, pretože niektoré z nich patria medzi ohrozené druhy.

Grenada Levera National Park je domovom viacerých pôsobivých pláží, ktoré spĺňajú predstavy o nekonečnom rajskom ostrove. Pláž Bathway je známa svojimi teplými vodami a útesmi, ktoré poskytujú vynikajúce podmienky na potápanie alebo šnorchlovanie. Pre tých, ktorí uprednostňujú pokoj a oddych, pláž Levera je ideálnym miestom na relaxáciu a opaľovanie. Áno, práve táto pláž je miestom, kde želvy karety prichádzajú každoročne na svoje výhodné piesčité brehy, aby nakladali svoje vajíčka. Toto je mimoriadny prírodný jav, ktorý si touristi môžu vychutnať z bezpečnej vzdialenosti.

Pre tých, ktorí si radi užívajú aktívny štýl dovolenky, park ponúka rôzne možnosti. Môžete si prezrieť niektorú z mnohých turistických trás, ktoré vedú cez prírodné prostredie a ponúkajú úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Ak ste fanúšikom raňajkovania s výhľadom, odporúčame vám navštíviť skalné úteky, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na Karibikské More.

Navštíviť Grenada Levera National Park je jednoduché. Hlavné mesto St. George je vzdialené len krátky let z väčšiny karibských a medzinárodných letísk. Po pristátí na letisku Maurice Bishop International je od parku do hodiny cesty.

Ak chcete preskúmať niečo nové a nádherné, neváhajte pobaliť svoje veci a vybrať sa na dobrodružstvo v Grenada Levera National Park. Tento národný park vám ponúka jedinečnú príležitosť pochopiť a oceniť prírodu v jej najkrajšej podobe. A nezabudnite na foťák, aby ste si mohli zachytiť prekrásne okamihy a zážitky, ktoré s vami budú na veky!


Dovolenka Grenada Levera National Park


Grenadský Levera Národný park - Tropický raj na ostrove Grenada

Každý rok tisíce turistov sa vyberie na Karibik, aby si užili krásne pláže, teplú turistiku a kultúrne skvosty, ktoré tam ponúka. Medzi týmito exotickými destináciami vyniká ostrov Grenada, ktorý má nielen bohatú históriu a kultúru, ale aj krásnu prírodu a chránené oblasti. Jednou z najobľúbenejších atrakcií pre turistov je návšteva Grenadského Levera Národného parku, ktorý ponúka zážitok z divokej prírody a úžasné scenérie.

Levera Národný park sa nachádza na severe ostrova Grenada a je považovaný za domov pre množstvo vzácnych a ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Park sa vytvára prevažne z pláže Levera, ktorá je známa ako populárne miesto pre hniezdenie korytnačiek obrovských. Tieto impozantné morské tvory prichádzajú každoročne na pláž, aby urobili hniezda a položili svoje vajíčka. Návštevníci majú možnosť sledovať toto úžasné prírodné divadlo, ktoré má veľký význam pre ochranu týchto ohrozených korytnačiek.

Okrem korytnačiek, je národný park tiež domovom pre množstvo zvierat a rastlín. Park ponúka bohatú faunu a flóru, vrátane vzácnych vtákov, opíc, leguánov a mnohých ďalších druhov. Pre botanikov a prírodovedcov je to skutočný raj, kde môžu objavovať a objavovať nové druhy.

Návštevníci parku majú možnosť preskúmať spektakulárne prírodné scenérie, ktoré sa nachádzajú vo vnútri národného parku. Môžete sa vydať na prechádzku pozdĺž prekrásneho pobrežia, kde si môžete vychutnať panoramatický výhľad na Karibik a vychutnávať si neporušenú prírodu. Počas prechádzky sa pláž Levera týči nad hladinou mora a ponúka úchvatný výhľad na okolité ostrovy a oceán.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, park ponúka niekoľko turistických trás, ktoré vás zavedú do srdca divokej prírody. Zažijete prechádzku cez pralesy, prepletané potoky a vodné nádrže, v ktorých sa môžete osviežiť a vykúpať. Počas výletu môžete pozorovať rôzne druhy zvierat a rastlín a objavovať ich jedinečnú krásu.

Ak si chcete oddýchnuť od turistiky a dobrodružstva, park ponúka aj upokojujúce a tiché miesta, kde si môžete príjemne odpočinúť a relaxovať. Môžete si vychutnať piknik na jednej z mnohých pláží v parku alebo len tak si posedieť a obdivovať prírodu okolo seba. Vstup do parku je regulovaný a návštevníkom sa odporúča dodržiavať pravidlá a chrániť prírodu.

Grenadský Levera Národný park je skutočným pokladom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Bez ohľadu na to, či ste zvedaví na korytnačky obrovské, fascinovaní bohatou faunou a flórou alebo jednoducho túžite po relaxácii v úžasnej prírode, park ponúka až nespočetné možnosti. Nech je to vašou ústrednou atrakciou alebo len jedným z miest, ktoré navštívite na ostrove Grenada, Levera národný park vás určite očarí svojou krásou a jedinečným prírodným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Grenada Levera National Park


1. Kde sa nachádza Grenada Levera National Park?
Odpoveď: Grenada Levera National Park sa nachádza na ostrove Grenada, v Paroží Antígua a Barbuda v Karibiku.

2. Kedy bol park založený?
Odpoveď: Grenada Levera National Park bol založený v roku 2008.

3. Aké aktivity sú v parku k dispozícii pre turistov?
Odpoveď: V parku je možné sa vybrať na prehliadku prírody, túry a výlety na rôznych miestach v parku, kajak, šnorchlovanie a potápanie.

4. Aké zvieratá sa v parku môžu vidieť?
Odpoveď: V parku môžete vidieť množstvo druhov vtákov, rýb, želv a ďalších morských živočíchov.

5. Sú v parku k dispozícii ubytovacie možnosti?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, vrátane vily a hotela.

6. Je potrebné si zabezpečiť sprievodcu pri návšteve parku?
Odpoveď: Nie je nevyhnutné mať sprievodcu, ale odporúča sa, aby turisti mali sprievodcu alebo miestneho sprievodcu, ktorý im pomôže zorientovať sa v parku a poskytne im informácie o faune a flóre.

7. Je potrebné si zabezpečiť vstupenky na návštevu parku?
Odpoveď: Áno, turisti si musia zakúpiť vstupenky na návštevu parku, ktoré je možné kúpiť na mieste.

8. Aké sú otváracie hodiny parku?
Odpoveď: Park je otvorený každý deň od 8:00 do 17:00 hod.

9. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu parku sú mesiace október a november, keď sú počasie a poveternostné podmienky najpríjemnejšie.

10. Je v parku možné si zabezpečiť stravu a nápoje?
Odpoveď: V parku sú k dispozícii reštaurácie a kaviarne, kde si turisti môžu zabezpečiť stravu a nápoje.


Počasie Grenada Levera National Park


Grenada je krásny karibský ostrov, známy svojimi úžasnými plážami, pestrým podmorským svetom a nekonečným množstvom turistických atrakcií. Jednou z najpopulárnejších destinácií na Grenade je Levera National Park, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou a jedinečným počasím.

Levera National Park sa nachádza na severovýchodnom konci ostrova Grenada a je jedným z najdôležitejších biologických rezervácií v Karibiku. Park sa rozprestiera na rozlohe vyše 450 hektárov a ponúka nádherné výhľady na Atlantický oceán a nedotknuté pláže.

Jednou z najpozoruhodnejších vecí na Grenada Levera National Park je jeho rozmanité počasie. Ostrov Grenada má tropické podnebie, s teplými a vlhkými letami a miernymi zimami. V parku je však ešte výraznejšie tajomné a zmenlivé počasie.

Väčšinou je na Grenade teplejšie ako na západnom pobreží Karibiku. V Levera National Park je pritom ešte tepelnejšie ako v ostatných častiach ostrova, kvôli jeho odľahlému umiestneniu. Počasie v parku je celý rok pomerne konzistentné, s minimálnymi teplotnými rozdielmi medzi jednotlivými mesiacmi.

Počas leta sa teploty pohybujú od 26 do 32 stupňov Celzia, pričom v zime sa teploty znižujú na približne 23 až 29 stupňov Celzia. Priemerná ročná teplota v parku je približne 28 stupňov Celzia.

Okrem teploty je Levera National Park známy aj vďaka svojim rôznorodým zrážkam. Počas celého roka tu môže pršať, ale najvyššie zrážky sú v období od júna do novembra, ktoré je obdobím hurikánov. Tieto zrážky vytvárajú úžasné vodopády a rieky, ktoré sa nachádzajú v parku.

Levera National Park je taktiež známy svojimi vetrami, ktoré prichádzajú z východu. Tieto vetry sú vďaka odľahlému umiestneniu parku oveľa silnejšie a môžu dosiahnuť rýchlosti až 30 uzlov.

Napriek svojim zmenlivým podmienkam je počasie v Levera National Park krásne a atraktívne pre turistov. Pre tých, ktorí sa radi potápajú či šnorchlujú, je voda v parku jasná a teplá, s bohatým podmorským životom. Pre tých, ktorí majú radi prechádzky prírodou, park ponúka množstvo prekrásnych chodníkov a nádhernú flóru a faunu.

Levera National Park je teda jedinečným miestom, ktoré je ako stvorené pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Jeho zmenlivé počasie vytvára fascinujúce prostredie, ktoré je istým spôsobom magické a nezabudnuteľné. Ak si plánujete návštevu Grenade, nezabudnite zaradiť Levera National Park na svoj zoznam povinných miest, ktoré treba vidieť. Určite nebudete sklamaní.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky