Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park

Dovolenka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli Národný park v Gruzínsku: Skvost na dovolenku

Ak hľadáte exotické a dobrodružné miesto pre svoju nasledujúcu dovolenku, neváhajte a vyrazte do Gruzínska, presnejšie do národného parku Borjomi-Kharagauli. Tento park je jedným z najväčších v Európe a ponúka bohaté možnosti na prieskum prírody a aktivít na voľnom priestranstve.

Borjomi-Kharagauli je jedným z najstarších národných parkov v Gruzínsku a bol založený v roku 1995. Rozprestiera sa na rozlohe viac ako 76 000 hektárov, čo znamená, že je nekonečným zdrojom prírodnej krásy a diverzity. Park je domovom niekoľkých druhov vzácnej fauny a flóry, vrátane medveďov, rysov, vlkov a vzácnych druhov vtákov.

Jednou z najväčších atrakcií parku je známa Borjomská termálna voda, ktorá je známa svojimi liečebnými vlastnosťami a je často považovaná za "liečivé zázemie". Mnohí ľudia prichádzajú do parku v horúcich letných mesiacoch, aby si užili príjemné chvíle pri liečebných prameňoch a vychutnali si blahodarné účinky tejto minerálnej vody.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku a horskú túru, je Borjomi-Kharagauli národný park skutočným rajom. Park ponúka viac ako 13 rôznych turistických tras, ktoré vás zavedú cez krásne lesy, prírodné rezervácie a horské vrcholy. Bez ohľadu na váš fyzický výkon alebo skúsenosti, vždy nájdete trasu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Okrem turistiky si môžete vychutnať aj iné aktivity, ako je cyklistika, jazda na koňoch, rybolov, džípové safari a kempovanie. Park ponúka všetky vybavenie pre tieto aktivity a je tiež domovom niekoľkých chatiek a ubytovacích zariadení, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni.

Po návrate z aktívneho dňa môžete navštíviť aj historické dedinky a pamiatky v blízkosti parku. Medzi najznámejšie patrí pevnosť Rabati v gruzínskom mestech Akhaltsikhe a historická štvrt v mestách Borjomi a Bakuriani.

Cestovanie do Borjomi-Kharagauli Národného parku je pohodlné, pretože je dostupný z hlavného mesta Tbilisi cestou. Môžete si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, ktorá vás dovezie priamo do parku.

Všetko v jednom, Borjomi-Kharagauli Národný park v Gruzínsku je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí majú radi prírodu, dobrodružstvo a chcú si vychutnať blahodarné účinky prírodnej termálnej vody. Nech už ste milovníkom turistiky, cyklistiky alebo len jednoducho chcete oddychovať v krásnej prírode, táto destinácia vám poskytne všetko, čo potrebujete. Nechajte sa ohromiť krásou tohto parku a zažite zážitok na celý život.


Letenka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli Národný park je jedným z najkrajších a najviac očarujúcich prírodných území Gruzínska. Nachádza sa v regióne Samtskhe-Javakheti a je domovom pre bohatú paletu biodiverzity a nádherné scenérie. Ak hľadáte únik od rušného mestského života a túžite po kontakte s prírodou, letenka do Gruzínska a návšteva Borjomi-Kharagauli Národného parku je skvelou voľbou.

Síce je Borjomi-Kharagauli Národný park jedným z najväčších národných parkov v Gruzínsku, na svoje turistické atrakcie si stále udržiava neodkrytú a nedotknutú atmosféru. Park sa rozprestiera na ploche takmer 85 000 hektárov a patrí medzi najstaršie národné parky v Kaukaze. Jeho hlavným cieľom je chrániť a zachovať vzácne druhy flóry a fauny, ktoré tu žijú.

Po príchode do Borjomi-Kharagauli Národného parku vás privíta nádherná scenéria s lesmi, skalnatými vrchmi a prístreškami. Môžete si vybrať z rôznych turistických trás, ktoré vedú cez nespočetné lesy, potoky, vodopády a horské rieky. Zároveň môžete obdivovať bujnú vegetáciu s rôznymi druhmi stromov a rastlín, ako je borovica, jedľa a buk. Ak ste milovníkom vtáctva, určite budete nadšení z možnosti počúvať spev vtákov a pozorovať ich voľný let medzi stromami.

Tí, ktorí sa zaujímajú o geologickú históriu, budú mať možnosť vidieť rozmanitosť hornín a formačných procesov v parku. Niektoré oblasti parku sú bohaté na minerálne pramene a termálne zdroje, ktoré sa hojne využívajú na liečebné účely. Môžete si vychutnávať kúpele v minerálnom prameni a zrelaxovať sa v blízkosti prírodných minerálnych jazier.

Jedným z najobľúbenejších atrakcií parku je pevnosť Zekari, ktorá predstavuje historické dedičstvo. Pevnosť ponúka nádherný výhľad na národný park a okolité dedinky. Svojou architektúrou a históriou vás prenesie do minulosti a ponúkne vám unikátny pohľad na krajinu.

Borjomi-Kharagauli Národný park je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú zaujímavé a aktívne dovolenky v prírode. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre pešiu turistiku, jazdu na koni alebo cyklistiku, park vás neprestane fascinovať svojou krásou a bohatou biodiverzitou.

Keď budete plánovať svoju cestu do Borjomi-Kharagauli Národného parku, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Gruzínska. Môžete si vybrať medzi rôznymi leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné lety do hlavného mesta Tbilisi. Po príchode do Tbilisi si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Borjomi-Kharagauli Národného parku.

Nezabudnite navištíteť Borjomi-Kharagauli Národný park, aby ste zažili úchvatné scenérie, pozorovali zvieratá vo voľnej prírode a načerpali čerstvý vzduch. Vaša cesta sa v tomto nádhernom národnom parku stane nezabudnuteľným dobrodružstvom a vylepšením vašej duchovnej pohody.


Počasie Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park leží v západnej časti Gruzínska a je jedným z najväčších národných parkov v Európe. Tento park sa nachádza v kopcovitom regióne, ktorý sa tiahne od pohoria Lesser Kavkaz na východe po Meschriskú nížinu na západe a súčasne sa rozprestiera v nadmorskej výške od 800 m.n.m. až po vrcholky hôr, ktoré siahajú až do výšky 2 642 m.n.m.

Samotný park leží v oblasti s jemným podnebím, ktoré je ovplyvňované horami na západe a juhu a súčasne aj kontinentálnym podnebím na východe. V Gruzínsku sú charakteristické premenlivé podmienky počasia, ale stále sa môže očakávať priemerná ročná teplota od 6°C do 12°C. Jeho poloha a nadmorská výška však určujú to, že tam je väčšia pravdepodobnosť pre mierne teploty a príjemné počasie, aj keď extrémne počasie s náhlymi zmenami môže nastať kedykoľvek.

V lete môžu byť teploty na horách až 25°C, avšak na juhu parku môže byť teplota aj taká vysoká, ako 35°C či viac. Na druhej strane, v zime môžu byť teploty na niektorých miestach až do -25°C.

V štýle kontinentálneho podnebia sa do oblasti dostáva veľa zrážok, ktoré sú časté počas celého roka s výnimkou leta, kedy sa obdobie sucha vyskytuje. K tomu ešte prispieva aj horúčava. V zime môže byť nápadnejšia snehová pokrývka.

Najzápadnejšia časť parku, ktorá sa nachádza na juhu a juhozápade, je medzi mušliermi najobľúbenejšia. Tam sa nachádza aj Borjomi, ktoré je známe svojimi teplými prameňmi, ktoré môžete navštíviť v akejkoľvek dobe roka.

Celkovo sa v dotyčnom národnom parku nachádza približne 40 malých aj väčších riek, ako aj niekoľko horských jazier, z ktorých je najväčšie jazero Paravani. Národný park je takisto známy aj svojimi chránenými územiami, ktoré sú domovom pre endemické druhy živočíchov a flóry.

Záverom sa dá povedať, že Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park je oblastí, ktorá sa vyznačuje celkom miernym podnebím s ľahkým premenlivým počasím, a to celoročne s výnimkou obdobia sucha v lete. Jeho poloha v oblasti s kopcovitou krajinou v spolupráci s kontinentálnym podnebím určuje to, že tam môže naraziť človek na výrazné a neočakávané zmeny počasia. V zime sa dá očakávať extrémne chladné počasie a sneh, zatiaľ čo v lete sa tam môže vyskytovať horúčava a dlhé obdobia neprestajného dažďa.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


1. Kam sa nachádza Borjomi-Kharagauli National Park?
Borjomi-Kharagauli National Park sa nachádza v Gruzínsku.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Borjomi-Kharagauli National Park?
Hlavné atrakcie v parku zahŕňajú prekrásnu prírodu, horské vrcholy, rieky, jaskyne a bohatú faunu.

3. Aké sú najpopulárnejšie aktivity, ktoré môžete robiť v parku?
Najpopulárnejšie aktivity v parku zahŕňajú turistiku, cyklistiku, jazdu na koni, rybolov a pozorovanie zvierat.

4. Aká je história Borjomi-Kharagauli National Park?
Park sa začal vyvíjať v roku 1995, keď bol vyhlásený za chránenú oblasť. Odvtedy prešiel mnohými zlepšeniami a stal sa jedným z najobľúbenejších národných parkov v Gruzínsku.

5. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku je bezplatný, avšak niektoré aktivity, ako napríklad vedené túry, majú svoje poplatky.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu Borjomi-Kharagauli National Park?
Najlepšia doba na návštevu parku je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a príroda je najkrajšia.

7. Existujú v parku ubytovacie možnosti?
Áno, v parku sú k dispozícii rôzne ubytovacie zariadenia, vrátane bungalovov, chatiek a kempov.

8. Je v parku možné táboriť?
Áno, táboriť je povolené v niektorých vyhradených oblastiach parku. Je však dôležité dodržiavať pravidlá a zachovať prírodu nezmenenú.

9. Aké druhy zvierat môžete vidieť v Borjomi-Kharagauli National Park?
Medzi zvieratá, ktoré sa v parku vyskytujú, patria jeleni, srnky, medvede, rysy, diviaky a mnohé ďalšie.

10. Je v parku povolené kúpanie v riekach a jazerách?
Áno, je povolené kúpanie v niektorých riekach a jazerách v parku. Však je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a dbať na čistotu priestoru.


Ubytovanie Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli National Park: Skrytý klenot Gruzínska

Gruzínsko má v sebe nenapodobiteľné kúzlo. Medzi korisťami tohto nádherného krajiny sa skrýva stále viac a viac turistických miest, ktoré pritahujú návštevníkov z celého sveta. Jedným z týchto miest je Borjomi-Kharagauli National Park, ktorý je skutočným skrytým klenotom tejto krajiny.

Borjomi-Kharagauli National Park sa nachádza v strednom Gruzínsku a je druhým najväčším národným parkom v Európe. Park sa rozprestiera na ploche približne 850 km² a je bohatý na prírodné krásy, ktoré očaria každého návštevníka.

Tento národný park je známy svojou nádhernou a rozmanitou prírodou. Rieky, jazerá, vodopády, hory a lesy tvoria unikátny ekosystém, kde možno nájsť množstvo vzácnych rastlín a živočíšnych druhov. Európske jelenia, divé kozy, medvede a rôzne druhy vtákov sú len niektoré z druhov, ktoré môžete stretnúť počas prechádzok parkom.

Pre dobrodruhov a túlavých duchov je tento národný park doslova rajom. Skalnaté vrchy ponúkajú možnosti na turistiku, horský biking a skalolezenie. Existuje tu niekoľko turistických trás, ktoré vedú cez kopce, cez lesy a k rôznym prírodným divům. K hlavným vrcholom patrí vrchol Likani, nachádzajúci sa v nadmorskej výške 2 642 metrov. Táto hora je jedným z najnavštevovanejších miest, ponúka krásny panoramatický výhľad na okolitú krajinu.

Okrem turistiky môžete v národnom parku vychutnať aj vodné aktivity. Rieka Mtkvari je obľúbeným miestom na rafting, kde si môžete užiť adrenalínovú jazdu na divokých vlnách. Pre tých, ktorí preferujú kľud a pokoj, je tu možnosť rybolovu na niektorom z jazier v parku.

Borjomi-Kharagauli National Park je nielen miestom prírodného bohatstva, ale aj miestom, kde môžete spoznať kultúru a históriu Gruzínska. V blízkosti parku sa nachádza kúpeľné mesto Borjomi, ktoré je známe svojou minerálnou vodou. Táto voda je považovaná za liečebnú a jej pitie je obľúbenou činnosťou medzi návštevníkmi. Park tiež ponúka možnosť objavovania historických pamiatok, ako sú starobylé kostoly a pevnosti.

Ak hľadáte miesto, kde môžete uniknúť každodennému zhonu a stráviť niekoľko dní v náručí prírody, Borjomi-Kharagauli National Park je ideálnou voľbou. Jeho krásne scenérie a nekonečné možnosti pre dobrodružstvo zaručujú nezabudnuteľný zážitok. Takže neváhajte a objavte tento skrytý klenot Gruzínska, ktorý vás očarí svojou jedinečnou atmosférou.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky