Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Írsko Blarney Castle

Letenka Írsko Blarney Castle


Blarney Castle – kúsok Írska, ktorý stojí za to objaviť

Írsko je známe svojím úchvatným prírodným scenériám a známymi historickými pamiatkami. Jednou z týchto pamiatok je Blarney Castle, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Cork. Navštíviť túto krásnu krajinu Írska je jedinečný a nezabudnuteľný zážitok, a letenka do tejto destinácie je dverami do kúzelného sveta Blarney Castle.

Blarney Castle, ktorého históriu nájdeme až v 15. storočí, je jedným z najznámejších hradov a turistických atrakcií krajiny. Jeho hlavnou atrakciou je Blarney Stone, známy aj ako kameň reči. Legenda hovorí, že ten, kto políbi tento kameň, získava dar plynúcej reči a elokvencie. Preto nie je prekvapením, že ročne sem prichádza množstvo turistov z celého sveta.

Samotný Blarney Castle je úchvatnou kombináciou histórie, architektúry a prírody. Hrad, postavený z kremene, ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a park, ktorý ho obklopuje. Prechádzka po týchto zemiach je nostalgickým presunom v čase – aj keď položili svoje základy v stredoveku, nielenže sa udržali v perfektnom stave, ale sú tiež surrounded by of rich greenery.

Návšteva Blarney Castle ponúka viac ako iba pohľad do minulosti. Samotný park je plný kvitnúcich záhrad, vzácnych rastlín a vytvára pôsobivý kontrast s pamiatkou. Veľkolepá záhrada okolo hradu je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku a oddych. Taktiež si môžete vychutnať piknik v tráve alebo si posedieť na lavičkách a obdivovať okolie.

Napriek tomu, že Blarney Castle je považovaný za významnú turistickú atrakciu Írska, nezabudnite otvoriť oči pre ostatné krásy a zázraky, ktoré krajina ponúka. V blízkosti hradu môžete objaviť množstvo tradičných irských hospôd a obytných domov v malej obci, kde sa môžete naučiť viac o kultúre a tradíciách miestnych obyvateľov.

Nájsť letenku do Írska a navštíviť Blarney Castle je snom mnohých cestovateľov. Keďže sa táto pamiatka nachádza v okolí mesta Cork, letisko Cork je ideálnym miestom na prílet. Z mnohých hlavných európskych miest sú dostupné priame lety do Corku, ktorý je veľmi vítaným vstupným bodom do Írska.

Navštíviť Blarney Castle je nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám ponúkne hlboký pohľad do histórie krajiny a umožní vám priblížiť sa k miestnym tradíciám a kultúre. Pamätník slávnej Blarney Stone vám môže priniesť povestnú írsku šťastnú reč a zároveň si môžete vychutnať krásu úchvatného okolia. Preto neváhajte a zistite viac o letenkách do Corku – Blarney Castle je miesto, ktoré rozhodne stojí za to objaviť.


Ubytovanie Írsko Blarney Castle


Blarney Castle: Ubytovanie v srdci írskej histórie a kúzla

Keď si predstavíme Írsko, niektorí z nás si automaticky predstavia zelené kopce, tajomné hory a miestne pútavé legendy. A ak sa chcete ponoriť do histórie a kúzla tejto fascinujúcej krajiny, jedno miesto vás nenechá chladnými - Blarney Castle.

Blarney Castle je pobytový zámok v juhovýchodnom Írsku, približne 8 kilometrov od mesta Cork. Tento ikonický zámok je obľúbenou turistickou atrakciou pre milovníkov histórie, architektúry a prírody. Okrem toho je tiež domovom slávneho Blárneho kamene, ktorý je obklopený mnohými zaujímavými legendami.

Táto malebná pamiatka bola postavená v roku 1446 a dnes ponúka návštevníkom možnosť si prezrieť viac než štyridsať uspatých izieb. Tieto izby sú starostlivo zrekonštruované a poskytujú útulné a pohodlné ubytovanie s pohľadom na krásne okolité prostredie prirodzeného parku.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Blarney Castle, môžete si vybrať medzi rôznymi typmi izieb, od jednoduchých malých izieb po luxusné apartmány. Každá izba nesie stopu histórie zámku a je zariadená v tradičnom írskom štýle. Niektoré izby dokonca ponúkajú krásny výhľad na záhradu a komplex.

Okrem samotného ubytovania vám Blarney Castle ponúka aj mnoho aktivít a zážitkov, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať históriu a kultúru tohto regiónu. Môžete sa vybrať na prehliadku zámku a objavovať jeho fascinujúce interiéry, ako aj vyskúšať šťastie, poliať sa svätou vodou a pokúsiť sa dotknúť slávneho Blárneho kamena. Podľa legendy vám kontakt s týmto kameňom daruje dar reči.

Po návšteve zámku si môžete užiť prechádzky v jeho rozsiahlych záhradách, ktoré sú obklopené malými jazerami, trávnatými plochami a bohatou flórou a faunou. Prirodzené prostredie vás okamžite vtiahne do ľavnejsieho a relaxačného prostredia.

Okrem toho, výhody ubytovania v Blarney Castle nekončia tu. Jeden z najväčších benefitov je jeho blízkosť k ďalším zaujímavým miestam v okolí. Mesto Cork, známe svojimi historickými pamiatkami a pulzujúcim mestským životom, je len krátkou cestou autom. Môžete objaviť jeho krásu a kúzlo, vychutnať si skvelé jedlo a tradičnú írsku hudbu v miestnych hospodách.

Zamieriteľne môžete navštíviť aj nádherné prírodné scenérie Írska, ako napríklad Ring of Kerry, Cliffs of Moher alebo Connemara, ktoré sú všetky vo vzdialenosti niekoľkých hodín cesty od Blarney Castle.

Celkovo povedané, ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám ponúka zážitok z histórie a Írska, Blarney Castle je skvelou voľbou. Prináša vám príležitosť stráviť noc v ikonickom zámku a spoznať jeho zaujímavú históriu a kultúru. Spoľahlivé služby, útulné izby a krásne okolitá príroda robia z Blarney Castle ideálne miesto pre vašu nezabudnuteľnú dovolenku v Írsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Blarney Castle


1. Ako sa dostanem do Blarney Castle?
- Blarney Castle sa nachádza v Blarney, približne 8 km juhovýchodne od Corku. Môžete sa tam dostať autom, autobusom alebo vlakom do Corku a odtiaľ taxi alebo miestnym autobusom do Blarney.

2. Koľko stojí vstupné do Blarney Castle?
- Vstupné do Blarney Castle sa líši v závislosti od vekovej kategórie. Dospelí zaplatia približne 18 eur, deti do 8 rokov majú vstup zdarma a deti od 8 do 18 rokov majú zľavnené vstupné okolo 9 eur.

3. Aké sú otváracie hodiny Blarney Castle?
- Blarney Castle je otvorený pre návštevníkov denne od rána do večera. Konkrétne otváracie hodiny sa líšia v závislosti od sezóny, takže je vždy dobré skontrolovať aktuálne informácie na oficiálnej webovej stránke.

4. Musím si zarezervovať vstupenky vopred?
- Nie je povinné si vopred rezervovať vstupenky do Blarney Castle. Avšak, môže byť odporúčané, najmä počas najvyššej turistickej sezóny, aby sa predišlo dlhým radám.

5. Môžem poliať Blarney Stone?
- Áno, návštevníci majú možnosť poliať Blarney Stone, ktorý sa nachádza na vrchu hradu. Verí sa, že polievanie kamena prináša šťastie a schopnosť reči. Pre polievanie je potrebné byť opatrný a dodržiavať bezpečnostné pokyny.

6. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v okolí Blarney Castle?
- V blízkosti Blarney Castle sa nachádza Blarney House, nádherný záhradný park s jazierkom a zreteľnými cestičkami. Okrem toho je tu tiež Blarney Woollen Mills, obchod s tradičnými írskymi výrobkami, ktorý ponúka širokú škálu suvenírov a tradičných výrobkov.

7. Koľko času by som mal prehliadnuť Blarney Castle?
- Prehliadka Blarney Castle by mohla trvať približne 1 až 2 hodiny, v závislosti od toho, koľko času chcete stráviť užívaním výhľadov, polievaním Blarney Stone a preskúmavaním zvyškov hradu.

8. Môžem si kúpiť suveníry v Blarney Castle?
- Áno, v areáli Blarney Castle sa nachádza obchod so suvenírmi, kde môžete kúpiť širokú škálu írskych suvenírov, darčekov a tradičných výrobkov.

9. Je možné v Blarney Castle ubytovať sa?
- Nie, Blarney Castle nie je hotel alebo ubytovacie zariadenie. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti, v okolí sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ktoré môžete rezervovať.

10. Sú povolené domáce zvieratá v Blarney Castle?
- Bohužiaľ, domáce zvieratá nie sú povolené v Blarney Castle, s výnimkou sprievodných psíkov. Je však povolené mať ich na vodítku a mimo vnútorných priestorov.


Počasie Írsko Blarney Castle


Írsko je známe svojím nepredvídateľným a premenlivým počasím. A keď sa hovorí o Írsku, nemôžeme zabudnúť na jeho slávne hrad Blarney Castle. Hrad sa nachádza v malom mestečku Blarney v južnom Írsku a je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine.

Prvá vec, ktorá napadne ľudí, keď si predstavia írske počasie, je oblačnosť a dážď. A nie je to ďaleko od pravdy. Írsko má mierne oceánické podnebie, čo znamená, že je hojne zavlažované prívalovými zrážkami. Nie je neobvyklé, aby malo Írsko počas vlhkého obdobia až 225 dní s dažďom. Toto počasie môže mať veľký vplyv na návštevníkov Blarney Castle.

Hrad Blarney Castle je veľmi atraktívnou destináciou nielen pre jeho históriu, ale aj pre čarovný kameň blarney, ktorý, podľa miestnej legendy, dáva dar reči každému, kto ho pobozká. Turisti si však musia byť pripravení na zlé počasie, keď navštívia tento úžasný hrad.

Návštevníci by mali mať so sebou nepremokavé oblečenie, dáždniky a pevnú obuv, aby boli pripravení na akékoľvek nepriaznivé poveternostné podmienky. Keďže Írsko je známe pre svoje intenzívne a premenlivé dažde, môže byť návšteva hradu trochu mokrá záležitosť. Práve preto je vždy dobré mať so sebou viac vrstiev oblečenia, pretože počasie môže veľmi rýchlo zmeniť.

Vedzte však, že počasí Írska sa neobmedzuje iba na dažde. V lete môže byť slnečné a príjemné, s teplotami okolo 20 °C a vyššie. Takže ak plánujete návštevu hradu Blarney Castle v letných mesiacoch, nezabudnite si so sebou vziať ochranný krém proti slnečným lúčom a ľahkú odev.

Na jeseň a v zime, Írsko často zahalí hmlové a chladné počasie. Teploty môžu klesnúť na 5 °C a nižšie, a tak je potrebné sa dobre obliecť a pridať teplé vrstvy.

Počasie v Blarney Castle môže zohrávať dôležitú rolu pri rozhodovaní, kedy navštíviť tento historický hrad. Ak máte radi viac slnečné počasie, odporúča sa navštíviť ho v lete, aj keď stále môžete stretnúť dažďové prehánky. Ak preferujete chladnejšie a tichšie prostredie, jeseň a zima môžu byť pre vás ideálne.

Napriek nepredvídateľnému počasiu, návšteva Blarney Castle je jedinečným zážitkom. Okrem toho, keď skončíte s prieskumom hradu, môžete sa vydať do jedného z miestnych tradičných írskych hospod, aby ste sa zohriali pri pohári Guinnessu alebo írskom whiskey a vychutnali si nezabudnuteľnú írsku pohostinnosť.


Dovolenka Írsko Blarney Castle


Írsko je známe svojou pôsobivou krajinou, ktorá je domovom mnohých hradov a zámkov, ktoré majú bohatú históriu. Jedným z najznámejších zámkov v Írsku je Blarney Castle, čarovná stavba plná tajomstva a povesti.

Blarney Castle, pôvodne postavený v 10. storočí ako kamenná pevnosť, sa nachádza v blízkosti mestečka Blarney v juhozápadnom Írsku. Zámok je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Írsku, priťahujúc tisíce návštevníkov z celého sveta, aby si vyskúšali jeho nezabudnuteľkú atrakciu - Blarney Stone.

Blarney Stone je legendárny kameň zabudnutosti, ktorý sa nachádza na najvyššom bode zámku. Podľa povesti, ktokoľvek políbi Blarney Stone, získa schopnosť rečniť plynulo a s pokrmom. Tisíce návštevníkov každý rok pláva na Blarney Castle, aby získali túto výnimočnú schopnosť. Ale políbenie kameňa je trochu nezvyčajné, pretože sa nachádza vnútri hradu a aby ste ho dosiahli, musíte sa prehodiť cez otvor v podlahe, zavesený hlavou nadol. Je to výzva, vietor vám fúka do tváre a chvíľu cítite strach a vzrušenie, ale keď sa konečne dokážete dostať a polibiť kameň, to pocit sa nedá opísať slovami.

Okrem Blarney Stone ponúka Blarney Castle aj ďalšie čarovné zážitky. Máte možnosť prechádzať sa po krásnych záhradách zámeckého areálu, ktoré sú plné kvetov, fontán a vodoplavcov. Existuje aj The Poison Garden, záhrada, kde sa pestuje rastlinstvo s toxickými vlastnosťami a návštevníci sa môžu dozvedieť viac o ich nebezpečnosti. Pre tých, ktorí majú trochu odvahy, je tu aj Wishing Steps, kde si môžete vyjadriť tajné prianie, prehodiť sa cez schody s uzavretými očami a dúfať, že sa splnia.

Blarney Castle je tiež dôležitý pre svoju históriu. Bol sídlom niekoľkých pokolení irských šľachtických rodín a dnes je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Írsku. Návštevníci majú možnosť prejsť sa cez staroveké komnaty, ktoré poskytujú pohľad na život v rôznych histórických obdobiach. Zároveň je zámocký komplex aj osobitná časť írskeho národného dedičstva, ktorá je starostlivo udržiavaná a zachovávaná.

Ak plánujete dovolenku v Írsku, návšteva Blarney Castle by nemala chýbať vo vašom itinerári. Okrem úžasného výhľadu na írsku krajinu a fascinujúcej histórie, Blarney Castle poskytuje aj príležitosť skúsiť niečo jedinečné a magické - políbiť Blarney Stone a nechajte sa pobozkať dávnou legendou Írska.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky