Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Írsko Galway

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Galway


1. Ako sa volá hlavné mesto Írska?
- Hlavné mesto Írska sa volá Dublin.

2. Ktoré je druhé najväčšie mesto Írska?
- Druhé najväčšie mesto Írska je Cork.

3. Kde sa nachádza Galway?
- Galway sa nachádza na západnom pobreží Írska.

4. Aké je počasie v Galway?
- Počasie v Galway je zväčša vlhké a daždivé, typické pre írsky atlantický pobrežný klimatický pás.

5. Aké turistické atrakcie ponúka Galway?
- Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Galway patria Galway Cathedral, Spanish Arch, Eyre Square, Claddagh a Galway City Museum.

6. Koľko obyvateľov má Galway?
- Podľa odhadu z roku 2016 má mesto Galway približne 79 934 obyvateľov.

7. Ktoré univerzity sa nachádzajú v Galway?
- V Galway sa nachádzajú dve hlavné univerzity - Národná univerzita Galway a Galway-Mayo Institute of Technology.

8. Aké tradície a festivaly sú populárne v Galway?
- V Galway sú populárne tradície ako tradicionálne írske hudobné sessiuny, gaelstacht (oblasť, kde sa hovorí pôvodným írskym jazykom) a festivaly ako Galway International Arts Festival a Galway Oyster Festival.

9. Ako sa dostanem z Dublina do Galway?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Dublina do Galway, je cestovať vlakom alebo autobusom. Existujú tiež pravidelné letecké spoje medzi Dublom a Galway.

10. Prečo je Galway známy ako Kultúrne hlavné mesto Írska?
- Galway je známy ako Kultúrne hlavné mesto Írska pre svoju bohatú kultúrnu scénu, ktorá zahŕňa divadlo, hudbu, umenie a literatúru. Mesto je považované za centrum írskej kultúry a má dlhú tradíciu v umení a literatúre.


Počasie Írsko Galway


Írsko je krajina známa svojim mierumilovným a príjemným počasím, aké ľudia často poznajú z írskych fľašiek whisky. Mesto Galway, ležiace na západe Írska, je známe svojou plytkou zálivovou položkou, čo má vplyv na svoje lokálne počasie.

Galway je známe ako "mesto študentov", vďaka svojim univerzitám až 20% obyvateľstva je študentské. Toto mladé a živé mesto je tiež známe svojimi dažďami. Ak plánujete návštevu Galway, nezabudnite si vziať dáždnik a niekoľko núdzových plášťov.

Galway má oceánsky podnebný typ s miernymi zimami a miernymi letami. Počas celého roka tu prší, pričom najvyšších dažďových úrovní dosahuje v decembri až januári. Zima v Galway je na pomerne ranú a chladnú stranu, priemerná teplota sa pohybuje od 3 ° C do 8 ° C. To znamená, že je tu dostatočne studené na to, aby ste si obliekli teplejšie oblečenie. Na druhej strane letá bývajú príjemné a teplé, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi až 20 ° C. Miestne obyvateľstvo a návštevníci môžu výhodne využívať letnú príležitosť na prechádzky po krásnych plážach mesta.

Galway je obklopené krajinou plnou zelene a divokou prírodou, ktorá je tak typická pre Írsko. Aj keď je počasie v Galway nepredvídateľné, je to práve táto zemepisná oblasť, ktorá tvorí jeho špecifické a krásne charakteristické rysy. Dažďové príležitosti môžu poskytnúť romantickú atmosféru. Toto počasie je ideálne pre tých, ktorí si chcú vychutnať teplo a krásu írskej krajiny.

Takže, ak plánujete svoju návštevu do mesta Galway, pamätajte, že počasie bude určite ovplyvňovať vaše aktivity. Bez ohľadu na to, či sa chystáte na prechádzku po pláži v lete alebo na prehliadku írskych ruín v zime, pripravte sa na rôzne typy poveternostných podmienok. V Galway je počasie súčasťou jeho charakteru a príbehu.


Dovolenka Írsko Galway


Írsko je krásna krajina plná zelených polí, starobylých hradov a zámkov a priateľských ľudí. Jedným z najkrajších miest v krajine je mesto Galway, ležiace na západnom pobreží Írska. Je to miesto s bohatou históriou, kultúrou a umením, ktoré ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky.

Galway je mesto plné aktivít a miesto, kde sa návštevníci môžu zabaviť v každom ročnom období. Mestské centrum je plné uličiek s typickými kamennými domami, reštauráciami a obchodmi. Je tu aj množstvo festivalov a podujatí, ktoré sa konajú po celý rok. Najznámejším z nich je festival umenia a kultúry, Galway Arts Festival.

Ak máte radi prírodu, určite sa vyberte do Connemary, krásneho prírodného parku v okolí Galway. Táto oblasť je plná zelene, jazier, riek a pláží a ponúka nádherné výhľady na záliv Galway a okolitú krajinu. Jej skutočnú krásu možno vidieť najlepšie pri ceste na ostrov Inishbofin, ktorý je súčasťou parku.

Galway je tiež známe pre nezávislý filmový festival, ktorý sa koná každý september. Tento festival je dôležitý pre tvorcov nezávislých filmov a tiež pre všetkých milovníkov filmu a kultúry. Ak máte radi hudbu, navštívte miesto v auguste, kedy sa koná medzinárodný hudobný festival v Galway.

Galway je mesto, ktoré ponúka všetko - krásnu prírodu, kultúru, umenie a zábavu. Ak si chcete vychutnať pravú irskú atmosféru, vyberte sa do Galway. Táto oblasť je nenapodobiteľná a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, ktoré budú určite nezabudnuteľné.


Ubytovanie Írsko Galway


Galway je jedno z najkrajších a najživších miest na Írsku a je obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť toto nádherné mesto, je dôležité mať náležité ubytovanie.

Galway ponúka širokú škálu možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po útulné bed and breakfast. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, v Galway nájdete niečo pre seba.

Ak hľadáte jedinečný zážitok, možno budete chcieť zvážiť pobyt v historickom ústave, ktorý sa premieňa na hotel. Tieto hotely často ponúkajú vkusne zariadené izby s vintage nábytkom a originálnymi prvkami. Zároveň poskytujú aj všetky moderné pohodlia, ktoré potrebujete. Takéto ubytovanie vám umožní preskúmať históriu Galway a cítiť sa ako súčasť nej.

Ak hľadáte niečo viac luxusné, mnoho medzinárodných hotelov ponúka v Galway svoje služby. Tieto hotely majú často nádhernú architektúru, elegantné izby a bohaté vybavenie, ako napríklad reštaurácie, bary, bazény a wellness centrá. Ubytovanie v týchto hoteloch vám poskytne dokonalý komfort a luxus po celej dobu vášho pobytu v Galway.

Pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet alebo milujú neformálnejšie prostredie, bed and breakfast je vynikajúcou voľbou. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú útulné izby s rodinnou atmosférou a často miestnym raňajkám. Majitelia b&b vám môžu ponúknuť aj odporúčania na miestne atrakcie a pomôcť vám s plánovaním vášho výletu.

Ďalšou možnosťou je prenájom súkromných apartmánov. Mnoho domácich majiteľov ponúka svoje byty alebo domy na krátkodobý prenájom. Táto možnosť je obzvlášť vhodná pre rodiny alebo skupiny, ktoré chcú mať viac priestoru a slobodu, ako väčšina hotelových izieb. Prenajatie apartmánu vám umožňuje zažiť miestne prostredie a žiť ako miestny.

Pri hľadaní ubytovania v Galway je dôležité si uvedomiť, že mesto je veľmi živé a plné udalostí, najmä počas letných mesiacov. Preto je dobré si rezervovať ubytovanie dopredu, aby ste sa vyhli sklamaniam. Galway je populárna destinácia pre rôzne festivaly a podujatia, takže je dôležité mať rezerváciu hotela alebo inej formy ubytovania vopred.

Nájsť ubytovanie v Galway je ľahké, keďže mesto ponúka rôzne možnosti, aby vyhovovalo každému rozpočtu a vkusu. Nech už sa rozhodnete zostať v historickom hoteli, útulnom bed and breakfast, alebo si prenajať súkromný apartmán, určite sa budete cítiť dobre v tomto nádhernom meste na Írsku.


Letenka Írsko Galway


Írsko, krajina zelenej trávy a príjemných obyvateľov, ktorá sa nachádza v západnej časti Európy. Toto nádherné miesto je známe svojou slávnou históriou, kultúrou a miestnymi festivalmi.

Galway, druhé najväčšie mesto Írska, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Mesto je plné starobylých budov a historických pamiatok, ktoré priťahujú tisíce návštevníkov každý rok.

Ak plánujete navštíviť Galway, odporúča sa vám zakúpiť si letenku do štátu. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do hlavného mesta Dublina, ktoré je vzdialené približne 2 hodiny jazdy autom od Galway. Lety však môžu byť v závislosti od dátumu a času trochu drahé, pretože Írsko je obľúbenou destináciou pre turistov po celý rok.

Ak ste však flexibilní s dátumami a aktívne hľadáte ponuky, môžete nájsť letenky za rozumné ceny. Existujú aj ďalšie letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú priame lety na medzinárodné letisko Shannon, ktoré sa nachádza asi 45 minút od Galway.

Avšak, ak sa chcete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a trochu viac spoznať ich kultúru, môžete si zvoliť aj možnosť cestovať vlakom alebo autobusom z Dublinu. Cesta môže trvať približne 3,5 hodiny, ale je veľmi pohodlná a zaujímavá.

Galway ponúka mnoho turistických atrakcií, medzi ktorými sú mnohé pamiatky a historické miesta, ako je napríklad kláštor Corcomroe, Dunguaire Castle alebo archeologické najdište Céide Fields.

Mesto tiež ponúka mnoho reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete pochutnať na miestnych specialitách, ako sú ryby a čipy alebo irský guiness. Okrem toho mesto každoročne hostí mnoho hudobných festivalov, ktoré sú určené pre všetkých návštevníkov, ktorí radi tancujú a zabávajú sa.

Konečne, ak sa rozhodnete navštíviť Galway, nezabudnite si zobrať svoju kameru, pretože vás budú očarovať nádherné miesta a výhľady, ktoré sa nachádzajú po celom meste.

Celkom jednoducho, cesta do Galway je určite cesta, ktorú nesmiete vynechať. Výber letenky by mohol byť kľúčom k návšteve tohto nádherného mesta.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky