Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Island Reykjavík

Najčastejšie otázky a odpovede Island Reykjavík


Najčastejšie otázky a odpovede o ostrove Island a jeho hlavnom meste Reykjavík sú:

1. Aké je počasie v Reykjavíku?
- Počasie v Reykjavíku je typicky studené, vlhké a veterné. Letné teploty sa pohybujú medzi 10-15°C, zatiaľ čo zimné teploty sú zvyčajne pod 0°C.

2. Ako sa dostanem do Reykjavíka?
- Je možné sa do Reykjavíka dostať letecky, cez medzinárodné letisko Keflavík, alebo trajektom zo severských krajín. Tiež existujú autobusové a vlakové prepravné služby, ak prichádzate z iných častí Islandu.

3. Aké je hlavné turistické atrakcie v Reykjavíku?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v Reykjavíku patrí Hallgrímskirkja (najväčší kostol v Islande), Národné múzeum Islandu, Harpa (koncertná sieň), Reykjavík Art Museum a jeho množstvo termálnych kúpeľov.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Reykjavíku?
- Najlepší čas na návštevu Reykjavíka je v lete, keď sa teploty dostanú na príjemných 10-15°C a je viac hodín denného svetla. Taktiež sa v tomto období koná mnoho kultúrnych a hudobných festivalov.

5. Ktoré jedlo je typické pre Island a Reykjavík?
- Typické jedlo na Islande a v Reykjavíku je ryba, najmä losos a treska. Ďalšie populárne jedlá zahŕňajú lahodný ovčí rezeň a tradicionálny islandský hot dog.

6. Môžem vidieť severné svetlo v Reykjavíku?
- Áno, je možné vidieť severné svetlo v Reykjavíku. Najlepšiu šancu na pozorovanie tohto fenoménu máte počas zimných mesiacov, keď sú dlhé noci a obloha je tmavá a bez mrakov.

7. Kde sa môžem ubytovať v Reykjavíku?
- Reykjavík ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane hotelov, hosťovských domov, apartmánov a kempov. Odporúča sa včas rezervovať kvôli veľkému záujmu o cestovný ruch.


Dovolenka Island Reykjavík


Reykjavík patrí medzi najatraktívnejšie dovolenkové destinácie v Európe, a to najmä vďaka svojej nádhernej prírode, unikátnej kultúre a bohatej histórii. Táto hlavné mesto Islandu je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vymaniť zo stereotypu a stráviť dovolenku úplne inak.

Prvým impulzom na dovolenku v Reykjavíku sú jeho ohromujúce prírodné pamiatky. V blízkosti mesta sa nachádzajú sopky, vodopády, termálne pramene a ľadovce, ktoré ponúkajú návštevníkom neopakovateľný zážitok. Jedným z najkrajších a najznámejších vodopádov na Islande je Gullfoss, ktorý vytvára mohutný úkaz, keď jeho voda padá so skaly do priepasti. Ďalším zaujímavým miestom je Geysir, geotermálna lokalita, kde sa každých pár minút vypúšťa horúca voda a pára do vzduchu, čo je skutočne úchvatné.

Okrem prírodnej krásy môžu turisti objavovať bohatú kultúru a históriu Islandu. V Reykjavíku sa nachádza niekoľko múzeí, kde môžete získať hlbší vhľad do miestnej kultúry a histórie. Jedným z nich je Národné múzeum Islandu, ktoré ponúka výstavy zamerané na tradície, umenie a život obyvateľov Islandu od prvých osídlencov až po súčasnosť. Ďalším zaujímavým miestom je Islandská národná galéria, kde môžete vidieť diela islandských umelcov od stredoveku až po súčasnosť.

Počas dovolenky v Reykjavíku nesmie chýbať aj prechádzka po jeho trhoviskách a uličkách. Hlavnou ulicou mesta je Laugavegur, ktorá je plná obchodov, reštaurácií a kaviarní. Tu si môžete vychutnať tradičné islandské jedlá, ako sú grilovaná ryba, jahňacie jedlá a rozličné morské plody. Okrem toho si môžete zakúpiť aj tradičné islandské suveníry, ako sú svetre z vlny ochranka alebo bižutéria vyrobená z vulkanického skla.

Reykjavík je aj miestom pre milovníkov nočného života. Mesto je známe svojou bohatou kaviarničkou scénou, klubmi a nočnými barmi, kde si môžete vychutnať živú hudbu, tanec a výborné islandské pivo.

Reykjavík je teda miestom, ktoré ponúka skutočne jedinečnú dovolenku. Nech už sa rozhodnete stráviť čas objavovaním nádhernej prírody, kultúry alebo si jednoducho užívať nočný život, toto mesto vás určite nezklame.


Počasie Island Reykjavík


Reykjavík, hlavné mesto Islandu, je známe svojim jedinečným počasím. V meste sa nachádza veľa rôznych poveternostných javov, pričom sa počasie môže meniť doslova z minúty na minútu. Táto nepredvídateľnosť robí z počasia v Reykjavíku výzvu pre miestnych aj návštevníkov.

Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim počasie vo Reykjavíku je Golfský prúd, teplý morský prúd, ktorý obieha okolo pobrežia ostrova. Tento prúd prispieva k miernemu klimatu v porovnaní s inými regiónmi nachádzajúcimi sa na rovnakej zemepisnej šírke. Zimy v Reykjavíku sú mierne, ale nepríjemné, priemerné teploty sa pohybujú okolo 0 °C a najchladnejšie mesiace sú december a január.

Jarná sezóna v Reykjavíku je známa ako obdobie neustálych zmien počasia. Teploty sa postupne začínajú zvyšovať, priemerná maximálna teplota dosahuje okolo 7 °C v marci a 8 °C v apríli. Avšak náhle zmeny počasia, vrátane silných vetrov a dažďa, sa môžu vyskytnúť kedykoľvek počas tejto obdobia.

Leto je obdobím s najstabilnejším počasím vo Reykjavíku. Pravdepodobnosť dažďa je v lete nižšia a teploty dosahujú teplé priemery okolo 12 °C - 15 °C. Vďaka veľkému rozostupu medzi slnkom a oblohou v tomto období sa v Reykjavíku počas jari a leta aj v neskorých hodinách dokáže venovať príjemne večernú prechádzku bez toho, aby fáza súmraku trvala dlho.

Jeseň je v Reykjavíku zvyčajne daždivá a veterná. Teploty sa znovu začínajú znížiť a priemerné maximá dosahujú teploty okolo 8 °C - 10 °C. Jeseň je časom, keď sa v Reykjavíku začína predlžovať fáza tmy a intenzita dažďa môže byť častejšia.

Ak prídete do Reykjavíku, je vhodné mať so sebou oblečenie vrátane nepromokavých bundy, topánok a návlekov. Okrem toho je nevyhnutné mať tiež so sebou slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnko v Islandu môže byť veľmi intenzívne, najmä počas letných mesiacov.

Nezávisle od počasia, nezabudnite si užiť krásy Reykjavíka a jeho okolia. Kým sa môžete stretnúť so zmenčujúcimi oblakmi, dažďom alebo vetrom, nech sa stane čokoľvek, táto veľkolepá krajina ponúka neuveriteľné scenérie, termálne pramene a ďalšie jedinečné prírodné úkazy, ktoré stojí za to objaviť a preskúmať. Počasie môže byť nepredvídateľné, ale to robí túto destináciu ešte zaujímavejšou.


Ubytovanie Island Reykjavík


Ak plánujete navštíviť Island a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, nemusíte ďaleko hľadať. Reykjavík, hlavné mesto Islandu, ponúka širokú škálu možností pre turistov, ktorí sa chcú pohodlne ubytovať a zároveň mať blízko k hlavným atrakciám.

Reykjavík je jedným z najsevernejších hlavných miest na svete, no napriek svojmu polohovaniu je to živé a moderné mesto. Ubytovanie je tu dostatočne rozmanité, od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely a apartmány.

Jednou zo známych lokalít pre turistov je centrum mesta, kde sa nachádza množstvo historických budov a pamiatok. V okolí tejto oblasti nájdete množstvo hotelov v rôznych cenových kategóriách. Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých päťhviezdičkových hotelov s výhľadom na oceán alebo panorámou mesta. Tieto hotely ponúkajú všetky moderné zariadenia a svetový štandard služieb.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii aj ubytovacie zariadenia nižšej kategórie. Hostely sú často favoritom mladých cestovateľov a zároveň vám umožňujú spoznať ďalších ľudí z celého sveta. Tieto hostely sú priestranné, čisté a sú vybavené všetkým potrebným vybavením, ako sú kuchyne a spoločenskej priestory.

Ak preferujete väčšiu súkromie, apartmány sú ideálnym riešením. Sú to samostatné ubytovacie jednotky s kuchyňou, obývacou izbou a spálňou. Môžete si tak pripraviť vlastné jedlo a relaxovať v súkromí. Mnohé apartmány sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a šetria vám čas na prechádzanie sa.

Pri výbere ubytovania nie je len centrum mesta jedinou možnosťou. V okolí Reykjavíku nájdete aj množstvo ďalších zaujímavých lokalít. Okolie má bohatú prírodu, so strmými útesmi, vodopádmi a geotermálnymi prameňmi. Môžete si vybrať ubytovanie práve v blízkosti týchto prírodných divov, takže budete mať prírodnú krásu na dosah ruky.

Island je krajinou, ktorá ponúka jedinečný zážitok pre každého návštevníka. Jeho jedinečné prírodné krásy a možnosti na dobrodružstvo stoja za to preskúmať. S takým širokým výberom ubytovania v Reykjavíku, budete mať viac času a energie vychutnať si všetko, čo tento úžasný ostrov ponúka.


Letenka Island Reykjavík


Ak hľadáte úžasné dobrodružstvo v prírode, nie je lepšie miesto ako Island, konkrétne jeho hlavné mesto Reykjavík. Prekypuje krásou a je veľmi obľúbenou destináciou pre cestovateľov z celého sveta. Ak chcete zažiť toto jedinečné miesto, jedna z najlepších možností je rezervácia letenky do Islandu, smerom k Reykjavíku.

Prvé, čo si všimnete, keď pristanete na letisku Keflavík v Reykjavíku, je úžasný horský reťazec, ktorý sa tiahne takmer celou dĺžkou ostrova. Táto krajina pôsobí tak, akoby bola z inej planéty, s rozmanitými sopečnými plážami, horkými prameňmi, modrými lagúnami a majestátnymi vodopádmi.

Po príchode do Reykjavíku sa ponorte do jeho kultúry a histórie. Mesto ponúka širokú škálu múzeí a umeleckých galérií, ktoré vás prevádzajú cez minulé časy Islandu. Zastavte sa v Národných múzeách Islandu, kde môžete objaviť bohaté dedičstvo krajiny a oživiť jeho príbehy. Ak máte radi umenie, navštívte umeleckú galériu Listasafn Reykjavíkur, ktorá hostí desiatky umeleckých diel od renesancie až po súčasnosť.

Prechádzka po uliciach Reykjavíku je tiež jedinečným zážitkom. Je plné farebných domov, severské architektúry a príjemných kaviarní a reštaurácií. Skúste tradičnú islandskú kuchyňu, ktorá je ovplyvnená prírodnými zdrojmi krajiny. Nezabudnite skúsiť slávny islandský hot dog, ktorý patrí medzi najlepšie na svete.

Okrem vychutnávania kultúry a jedla, nevynechajte prírodné divy ostrova. Island je domovom mnohých ohromujúcich vodopádov, vrátane známeho Gullfoss, kde voda padá do trhliny v teréne, vytvárajúc impozantné vodopády. Nemôžete vynechať ani slávne modré lagúny, ktoré vás pozývajú na osviežujúce kúpanie v teplých minerálnych prameňoch.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu tiež možnosť sledovať jasné polárne svetlá. Letisko v Reykjavíku ponúka túto možnosť, kde si môžete vychutnať úchvatné spektrum farieb, ktoré sa prelínajú na oblohe. Unikátna poloha Islandu umožňuje stále sledovať toto fascinujúce divadlo prírody.

Reykjavík je miesto plné prírodných zázrakov a kultúrneho bohatstva, ktoré by ste určite nemali vynechať pri cestovaní do Islandu. Rezervácia letenky do Islandu vám otvára dvere do tohto ohromujúceho miesta a nezabudnuteľných dobrodružstiev. Ak túžite po neopakovateľnom zážitku a chcete objaviť krásu tejto jedinečnej krajiny, neváhajte a rezervujte letenku do Reykjavíku hneď teraz.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky