Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Island Skaftafell

Dovolenka Island Skaftafell


Island je známy svojou nádhernou prírodou a úchvatnými scenériami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jednou z oblastí, ktorá si získava srdcia cestovateľov je Skaftafell, ktorá sa nachádza v južnej časti Islandu. Táto oblasť je súčasťou národného parku Vatnajökull a ponúka jedinečné skúsenosti a príležitosti na dovolenku.

Skaftafell sa vyznačuje množstvom ľadovcov, horských špičiek, vodopádov a prírodných jazier. Jedným z najznámejších miest v tejto oblasti je ľadovec Vatnajökull, najväčší ľadovec v Európe. Turisti môžu prejsť úspešným trekkingom alebo výletom na ľadovec, kde zažijú nezabudnuteľné momenty a pohľady na modrý ľad. Organizované túry poskytujú bezpečný spôsob, ako sa dostať na povrch ľadovca a objaviť jeho úžasnú krásu.

Okrem ľadovcov sa v Skaftafellu nachádzajú aj pôsobivé vodopády, ako je napríklad Svartifoss. Tento vodopád je obľúbeným miestom, pretože jeho krásu dotvárajú basalty so slznými stĺpmi, ktoré ho obklopujú. Prechádzka k vodopádu je nezabudnuteľným zážitkom a ponúka výhľady, ktoré nevidíte každý deň.

Skaftafell je tiež známy prechodmi a turistickými chodníkmi, ktoré siahať až k piesočnatým plážam a súčasťou nich je aj kopcovitý terén so zelenými kopčekmi a pasienkami. Prechádzky po týchto chodníkoch sú odporúčané pre každého, kto túži zažiť nádheru islandského vidieka a obdivovať impozantnú prírodu.

V Skaftafellu sa nachádza aj ubytovanie pre turistov, ktorí sa rozhodnú stráviť viac dní v tejto oblasti. Sú tu k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane kempov, chatiek a hotelov. Prečo by ste si nevybrali kempovanie a prežili noc pod hviezdami? Noc v prírode s ostrým výhľadom na nočnú oblohu je zážitkom, ktorý si určite zapamätáte.

Ak plánujete dovolenku na Islande a hľadáte oblasť s úchvatnou prírodou a dobrodružstvom, Skaftafell by mala byť na vrchole vášho zoznamu. Nezabudnite sa dobre pripraviť, oblečte sa do vrstevných odevov, vezmite so sebou dostatok jedla a vody a nezabudnite si strážiť svoje zdravie v chladnej a lesklej islandská klíme. Skaftafell sa stáva čoraz populárnejšou destináciou, pretože ponúka jedinečný a záživný pohľad na jeho prírodné bohatstvo. Obžerie vás svojou krásou a nenechá vás odísť bez zanechania nevymazateľnej stopy v srdci.


Ubytovanie Island Skaftafell


Island Skaftafell je jednou z najžiadanejších destinácií pre turistov, ktorí chcú objaviť krásu Islandu. Je to národný park, ktorý sa nachádza na juhu Islandu, kde sa stretnú zelené plániny s ľadovými poliami. Preto je ubytovanie v Skaftafelli obľúbené medzi turistami, ktorí milujú prírodu a chcú sa ponoriť do krásy Islandu.

Ubytovanie v Skaftafelli ponúka množstvo možností pre turistov. Môžete si vybrať medzi kempom, chatkami, hotelmi a hostelmi. Ak hľadáte niečo lacnejšie, kempy sú ideálnou voľbou. Mnohé kempy v Skaftafelli majú vlastné kuchyne a sprchy, čo vám umožní jesť a hygienické aspekty v pohodlí. Ak hľadáte niečo trochu komfortnejšie, potom sa môžete ubytovať v chatkách. Chatky poskytujú väčšiu súkromie a sú postavené uprostred prírody, aby ste si mohli užiť krásy Skaftafellu.

Pre tých, ktorí majú radi väčší komfort, sú k dispozícii hotely a hostely. Hotely sú často najdrahšou voľbou, ale majú všetky pohodlia a služby, ako sú reštaurácie, bary a wellness centrá, aby ste si mohli užiť trochu luxusu. Hostely sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú radi sociálne interakcie a hľadajú lacnejšie ubytovanie. Hostely majú spoločné priestory, kde môžete stretávať iných cestovateľov a zdieľať svoje zážitky zo Skaftafellu.

Ubytovanie v Skaftafelli je veľmi populárne a často sa však rýchlo vysúva. Preto je dôležité si zabezpečiť ubytovanie vopred a vopred zarezervovať miesto, aby ste súčasne získali lepšie ceny a zaradili sa do plánu svojich cestovateľských plánov.

Skaftafell je dokonalou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodnú krásu. Ubytovanie v Skaftafelli vám umožní relaxovať a užívať si čas Skaftafellu bez starostí o cestu. Vzhľadom k tomu, že Skaftafell je národný park, máte možnosť vidieť krásy, ktoré Island ponúka, ako sú vodopády, ľadové polia a miesta, kde si môžete pozorovať zvieratá.

Celkovo povedané, ubytovanie v Skaftafelli je skvelou voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú pokoj a prírodnú krásu. Bez ohľadu na vaše preferencie pre ubytovanie, Skaftafell má niečo pre každého a umožní vám spoznať Island v jeho najlepšej podobe. Preto odporúčame Skaftafell ako najlepšiu destináciu pre vašu cestu na Island.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Skaftafell


Často kladené otázky o Islandu a Skaftafellu:

1. Kde sa nachádza Skaftafell v Islande?
Odpoveď: Skaftafell sa nachádza na južnom pobreží Islandu, medzi Vatnajökullom a Jökulsárlónom.

2. Ako sa dostanem do Skaftafellu?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Skaftafellu, je automobilom. Cesta Ring Road, ktorá obieha celý Island, vedie okolo Skaftafellu. Existujú tiež autobusové spoje, ktoré stoja v Skaftafellu.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v Skaftafellu?
Odpoveď: V Skaftafellu si môžete vychutnať rôzne turistické trasy a túry, s možnosťou prechádzky okolo vodopádu Svartifoss, výlety na ľadovce či horolezectvo.

4. Koľko stojí vstup do národného parku Skaftafell?
Odpoveď: Vstup do národného parku Skaftafell je bezplatný. Za určitých podmienok si však môžete zakúpiť lístky na zorganizované túry.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Skaftafellu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Skaftafellu je v lete, keď sú dlhé dni a príjemné teploty. V zime môže byť tuhá zima a obmedzené svetlo.

6. Aké sú ubytovacie možnosti v Skaftafellu?
Odpoveď: V Skaftafellu sa nachádza kemp, kde môžete stanovať. Okolité oblasti majú tiež ponuku rôznych hotelov, hostí alebo apartmánov.

7. Je možné kempovať vo vnútri národného parku Skaftafell?
Odpoveď: Nie je možné kempovať vo vnútri národného parku Skaftafell samotného, ale je k dispozícii kemp v blízkosti.

8. Ako sa môžem dostať z Skaftafellu na Jökulsárlón?
Odpoveď: Z Skaftafellu môžete ísť autom alebo autobusom na Jökulsárlón, ktorý je vzdialený asi 50 km na východ.

9. Aká je dĺžka turistických trás v Skaftafellu?
Odpoveď: V Skaftafellu je viacero turistických trás s rôznymi dĺžkami. Trasy sa pohybujú od jednoduchých krátkych prechádzok po dlhšie a náročné túry.


Počasie Island Skaftafell


Islandský Skaftafell je oblasť s úžasnou prírodou nachádzajúca sa v národnom parku Vatnajökull na juhu ostrova. Táto časť Islandu je známa svojou rozmanitosťou prírodných krás, vrátane vodopádov, ľadovcov, lesy a tunda. Ale jedna z vecí, ktorá ovplyvňuje túto oblasť najviac, je jej jedinečné počasie.

Napriek tomu, že islandské počasie je pomerne premenlivé a nedokáže byť spoľahlivo predpovedané, Skaftafell je známe svojimi miernymi teplotami a malým množstvom zrážok v porovnaní s inými časťami Islandu. Kvôli teplým prúdom zo západných vetrov a vplyvu Gulfstreamu je tu teplota o niečo vyššia a počasie menej nepredvídateľné ako inde na ostrove.

Letá v Skaftafell sú krátke a chladné, s maximálnymi teplotami okolo 13 až 15 stupňov Celzia v júli a auguste, najteplejších mesiacoch v roku. Nočné teploty môžu klesnúť až na 7 stupňov. Letné dni sú dlhé a slnečné, s viac než 20 hodinami slnka denne. To ponúka návštevníkom dostatok času na preskúmanie nádhernej prírody okolia.

Zimy v Skaftafell sú miernymi a mierne studenými. Teploty sa môžu pohybovať okolo -1 až 4 stupňov Celzia. Aj keď je to chladnejšie, počasie je suchšie a menej veterné ako v iných častiach Islandu. Toto obdobie je tiež považované za najvýhodnejšie na pozorovanie polárnej žiary, ktorá je na Islande veľmi bežná.

Je však dôležité si uvedomiť, že počasie v Skaftafell môže byť veľmi nepredvídateľné. Kvôli strmým terénom a vysokým horám v okolí sa môže rýchlo meniť. Turisti by mali byť pripravení na neočakávané zmeny v počasí a mať so sebou vhodné oblečenie a vybavenie.

Napriek neistote počasia je Skaftafell nádhernou oblasťou na návštevu počas celého roka. Jeho jedinečná príroda a úžasné scenérie sú skutočne výnimočné. Ak sa vyberiete na cestu do tejto časti Islandu, nezabudnite si požičať auto a pohodlne sa dostať k rôznym atrakciám, ktoré táto oblasť ponúka. A užite si nádherné islandské počasie, ktoré nemá obdobu!


Letenka Island Skaftafell


Island Skaftafell - Skrytý klenot prirodenej krásy

Island je destinácia, ktorá je známa svojou neskutočnou prírodnou krásou. Väčšina turistov sa sústreďuje na známe atrakcie ako Gejzírové polia, Modrú lagúnu alebo sopečnú pláž Reynisfjara. Avšak, ak hľadáte skrytý klenot obklopený pôsobivými ľadovcami a vodopádmi, potom by ste mali uvažovať o návšteve Skaftafellu.

Skaftafell je národný park na juhu Islandu, ktorý je súčasťou väčšieho národného parku Vatnajökull. Tento park sa nachádza v údolí medzi riekou Skaftafellsjökull a riekou Morsá. Je obklopený ľadovcami a vrchmi, vďaka čomu predstavuje skutočný raj pre milovníkov horských túr.

Jednou z hlavných atrakcií Skaftafellu je nádherný ľadovec Skaftafellsjökull. Tento ľadovec je odvetvovaním obrovského ľadovca Vatnajökull, najväčšieho ľadovca v Európe. Turisti majú možnosť prejsť sa po ľadovci s miestnymi sprievodcami a obdivovať fascinujúce ľadové tunely a priepasti. Túra po ľadovci ponúka jedinečný pohľad na túto ohromujúcu prírodnú tvorbu.

Okrem ľadovcov je Skaftafell tiež domovom niekoľkých malebných vodopádov. Medzi najznámejšie patrí vodopád Svartifoss, ktorý je obklopený čiernymi bazaltovými sloupami, ktoré mu dodávajú jedinečný vzhľad. Tento vodopád je jediným miestom na svete, kde môžete vidieť takéto bazaltové tvary v ich prirodzenom prostredí.

Skaftafell ponúka aj množstvo turistických trás pre rôzne úrovne zdatnosti. Milovníci turistiky si môžu vybrať z širokého výberu trás od krátkych až po náročnejšie výstupy na okolité vrcholy. Bez ohľadu na vašu kondíciu, národný park Skaftafell vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Ak plánujete návštevu Skaftafellu, najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Islandu, a vy si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Let do Islandu je obvykle dlhší, ale akonáhle pristanete v hlavnom meste Reykjavíku, môžete si prenajať auto a vydať sa na skúmať Skaftafell.

Záverom je návšteva Skaftafellu na Islande určite zážitkom, ktorý stojí za to. Prírodná krása tejto oblasti, s jej impozantnými ľadovcami a jedinečnými vodopádmi, je obdivuhodná. Takže, ak hľadáte novú a nezabudnuteľnú destináciu pre svoju nasledujúcu dovolenku, urobte si láskavosť a uveďte Skaftafell na vrchol svojho zoznamu.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky