Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Island Þingvellir (Národný park)

Letenka Island Þingvellir (Národný park)


Island - krajina tajomnej krásy s početnými prírodnými zázrakmi. Jedným z najfascinujúcejších miest na tomto ostrove je národný park Þingvellir, ktorý ponúka neopakovateľné scenérie a historické pamiatky.

Þingvellir, známy aj ako Alþingi (kongres), je miesto s výnimočnou historickou hodnotou pre Island. Tento národný park sa nachádza na západnom pobreží ostrova, približne hodinu jazdy autom od hlavného mesta Reykjavíku. Jeho názov znamená "poľana parlamentu" a odkazuje na miesto, kde sa konala prvá parlamentná schôdza Islandu v roku 930.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií národného parku Þingvellir je puklina Almannagjá. Táto puklina vznikla v dôsledku geologických procesov a rozdelenie kontinentálnych dosiek medzi Európou a Severoamerickou doskou je tu jasne viditeľné. Prechádzka pozdĺž pukliny je ako cesta cez čas a poskytuje návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Okrem svojej geologickej jedinečnosti ponúka Þingvellir aj nádhernú prírodu. Park je plný kryštáľovo čistých jazier, skalnatých útesov a zelených údolí. Je obklopený horami a v zime sa tu môžete tešiť na nádherné scenérie s pravými zimnými zázrakmi.

Pre milovníkov histórie je Þingvellir skutočným rajom. Toto miesto je považované za kolísku islandskej demokracie, pretože práve tu bola vytvorená samosprávná a zastupiteľská inštitúcia - Alþingi. Návštevníci si môžu prezrieť staré ruiny, ktoré prezrádzajú históriu tohto miesta.

Okrem toho je Þingvellir aj dôležitým miestom pre ekosystém Islandu. Je to domov pre mnoho vzácnych rastlinných a živočíšnych druhov. Tu sa môžete stretnúť s ohromujúcou faunou, vrátane islandskej lišky, svišťa, miestnych rýb a vtáctva.

Návštevníci majú možnosť objavovať národný park počas prechádzok alebo turistických trás. Þingvellir ponúka širokú škálu outdoorových aktivít vrátane vodných športov, potápania, rybolovu a jazdy na koni. Vzhľadom k svojim prirodzeným a historickým hodnotám je národný park zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Ak sa chystáte na cestu do Islandu, návšteva národného parku Þingvellir by nemala chýbať na vášom zozname. Toto miesto je jedinečné pre svoju kombináciu prírodných krás a historických zaujímavostí. Bez ohľadu na ročné obdobie je tu vždy niečo, čo stojí za objavovanie. Þingvellir - nezabudnuteľná letenka do sveta prírodných zázrakov a histórie.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Þingvellir (Národný park)


1. Čo je to Island Þingvellir?
Island Þingvellir je národný park nachádzajúci sa na Islande. Je to historické miesto, kde sa v minulosti konalo Alþingi, prvý islandský parlament.

2. Kde sa nachádza Island Þingvellir?
Island Þingvellir sa nachádza v juhozápadnej časti Islandu, asi 40 km vzdialený od hlavného mesta Reykjavík.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Island Þingvellir?
Hlavné atrakcie v Island Þingvellir zahŕňajú historické miesta spojené s Alþingi, ako aj prirodzené scenérie vrátane jazera Þingvallavatn a Þingvellirského kaňonu.

4. Ako sa tam môžem dostať?
Je možné sa dostať do Island Þingvellir autom alebo organizačne prostredníctvom výletov. Existuje tiež možnosť využiť verejnú dopravu, ako napríklad autobusovú linku z Reykjavíku.

5. Je vstup do parku platený?
Nie, vstup do Island Þingvellir je bezplatný.

6. Môžem táboriť v Island Þingvellir?
Áno, táboriť je dovolené v určených táboriskách v parku. Je však dôležité rešpektovať pravidlá a obmedzenia a zachovať čistotu a ticho.

7. Sú v parku dostupné turistické trasy?
Áno, v Island Þingvellir je dostupná sieť turistických trás, ktoré vás prevedú cez najkrajšie časti parku.

8. Aké je počasie v Island Þingvellir?
Počasie v Island Þingvellir je veľmi premenné. Môže sa rýchlo meniť od slnečného po zamračené a veterno. Je dôležité byť pripravený na rôzne poveternostné podmienky.

9. Je možné plávať v jazerách v Island Þingvellir?
Áno, je možné plávať v niektorých častiach jazera Þingvallavatn. Existuje tiež možnosť výletov lodou po jazere.

10. Môžem sa vo Vatneholtskirkju oženiť?
Áno, je možné sa vo Vatneholtskirkju v Island Þingvellir oženiť. Je však dôležité sa informovať o podmienkach a postupoch pre organizáciu svadby.


Dovolenka Island Þingvellir (Národný park)


Dovolenka na Islande je snom mnohých cestovateľov a jeden z najkrajších miest na navštívenie je Þingvellir, národný park, ktorý je zároveň aj UNESCO svetovým dedičstvom. Þingvellir sa nachádza len približne 50 km juhovýchodne od Reykjavíku, hlavného mesta Islandu, a ponúka nádherné prírodné scenérie, bohatú históriu a možnosti na outdoorové aktivity.

Jedným z najvýznamnejších aspektov Þingvelliru je jeho historická hodnota. Miesto je považované za ústredné miesto starodávneho islandského systému samosprávy a spravodlivosti. Už v roku 930 bola tu založená "Alþingi", najstarší parlament na svete, kde zástupcovia nordických kmien prichádzali z celého ostrova, aby diskutovali o zákonnosti, ustanovovali zákony a vyriešili spory. To je dôvod, prečo Þingvellir je silno spojený s islandskou históriou a kultúrou.

Okrem svojej historického významu, Þingvellir je nádherný aj z prírodného hľadiska. Národný park sa nachádza na pomedzí dvoch tektonických dosiek, ktoré tvoria priepasť Almannagjá. Toto miesto poskytuje pôsobivý pohľad na geologické procesy, ktoré ovplyvňujú tieto oblasti. Pre túto zvláštnu geologickú polohu, Þingvellir je tiež jedným z najpopulárnejších miest uhryznutých medzi európskou a americkou tektonickou doskou.

V Þingvellir nájdete tiež rôzne vodné útvary, ako sú jazerá, rieky a vodopády. Najznámejšie z nich je jazero Þingvallavatn, ktoré je najväčšie sladkovodné jazero na Islande. Jeho jasná voda a nezvyčajné modré sfarbenie lákajú návštevníkov, najmä rybárov a milovníkov vodných športov. Vodopády Öxarárfoss, ktoré sú v parku tiež veľmi populárne a prosto stojí za návštevu.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku a outdoorové aktivity, Þingvellir ponúka množstvo možností na prieskum. Síce nie je povolený táborák v národnom parku, oblasť je ideálna na pikniky, prechádzky a turistiku po dobre značených chodníkoch. Môžete sa vydať na prechádzku okolo priepasti Almannagjá, kde môžete sledovať jasnú stopu, ktorá ukazuje európsku a americkú tektonickú dosku. V okolí tiež nájdete množstvo ukážok islandského flóry a fauny.

Dovolenka na Islande je vždy nezabudnuteľným zážitkom a národný park Þingvellir sa nemôže vynechať z vášho itinerára. Jeho bohatá história, nádherná príroda a outdoorové možnosti vám iste poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Naplánujte si svoju cestu na Island a objavte krásu Þingvelliru sami.


Ubytovanie Island Þingvellir (Národný park)


Národný park Þingvellir, nachádzajúci sa na Islande, je miestom fascinujúceho krásy a bohatou históriou. Tento park je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest na Islande a ponúka jedinečné možnosti pre turistov z celého sveta.

Jednou z hlavných atrakcií tohto národného parku je jeho ubytovanie. Island Þingvellir ponúka rôzne možnosti pre turistov, ktorí plánujú stráviť tu niekoľko dní. Medzi najpopulárnejšie možnosti patria hotely, hostely a kempovanie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii rôzne hotely v tesnej blízkosti národného parku. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby s výhľadom na nádhernú okolitú prírodu. Niektoré hotely majú aj vlastné reštaurácie, kde je možné ochutnať tradičnú islandskú kuchyňu.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania, sú hostely skvelou voľbou. Hostely v Þingvelliru ponúkajú základné vybavenie s možnosťou zdieľania spoločných priestorov s ďalšími cestovateľmi. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí hľadajú príležitosť stretnúť nových ľudí a zdieľať skúsenosti z cestovania.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a slobodu, je možnosť kempovania najlepšou voľbou. V Þingvellire sa nachádzajú kempy s rôznymi možnosťami - od jednoduchých miest na postavenie stanu až po kempovanie s elektrickými prípojkami. Kempovanie v tomto národnom parku je skvelým spôsobom, ako zažiť jedinečnú prírodu Islandu a okoliu.

Okrem ubytovania samotného existuje v Þingvellire veľa aktivít a atrakcií, ktoré turisti môžu vyskúšať. Park má mnoho turistických chodníkov, ktoré vedú k jazeru Þingvallavatn a ponúkajú úchvatné výhľady na okolité hory a údolia. Taktiež je tu možnosť prechádzok okolo vodopádu Öxarárfoss a prehliadky historickej miesta Alþingi, ktoré je jedným z najstarších parlamentov na svete.

Keďže Island Þingvellir patrí medzi obľúbené turistické destinácie, odporúča sa turistom rezervovať svoje ubytovanie vopred. Niektoré hotely a kempy majú online rezervačné systémy, zatiaľ čo iné vyžadujú telefonické alebo e-mailové potvrdenie.

Celkovo je ubytovanie v Islande Þingvellir jedinečným zážitkom. Nehľadiac na to, či ste milovníkom luxusu alebo hľadáte cenovo dostupné možnosti, národný park Þingvellir ponúka rôzne možnosti, ktoré uspokoja každého turistu. Preto ak plánujete návštevu Islandu, nezabudnite zahrnúť Þingvellir a jeho ubytovanie do svojho itinerára.


Počasie Island Þingvellir (Národný park)


Island je známe svojím drsným a nepredvídateľným počasím a jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete vychutnať počas svojej návštevy, je Þingvellir - národný park vo východnej časti krajiny. Tento park je známy svojou neuveriteľnou prírodou, ale aj svojím jedinečným počasím, ktoré môže rýchlo meniť v priebehu dňa.

Þingvellir je situovaný medzi Európskou a Severoamerickou tektonickou platňou, čo vedie k fyzickým a klimatickým rozlišnostiam. Tento fakt spolu s okolitými sopkami vytvára nádherný a zároveň zložitý mikroklím, ktorý prináša rôzne formy počasia.

Prvým faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie v Þingvellire, je silný vietor. Väčšina miest na Islande je postihnutá silnými vetrami a Þingvellir nie je výnimkou. Tieto veterné prúdy sú zväčšené v oblasti národného parku kvôli jeho polohe medzi dvoma tektonickými platňami. Veterné rýchlosti sa často pohybujú okolo 30-40 km/h, a môžu byť ešte vyššie pri silnejších víchriciach. Turisti by si preto mali vziať vhodné oblečenie na ochranu pred vetrom.

Druhým faktorom je rýchla zmena počasia. Þingvellir je miestom, kde si môžete v priebehu niekoľkých hodín vychutnať slnečné svit, dažde a dokonca aj snehovú búrku. Toto je spôsobené kombináciou studeného polárneho vzduchu s teplými prúdmi zo zálivu. Keď tieto prúdy narazia na stúpajúce vzduchové hmoty zo zeme, môže to vytvoriť rôzne poveternostné stavy. Preto je dôležité, aby návštevníci mali so sebou náležité vybavenie vrátane vetrovky, dažďovky, alebo aj náhradnej zmeny oblečenia.

Tretím faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie Þingvellir, je jeho poloha a nadmorská výška. Þingvellir sa nachádza v nadmorskej výške okolo 100 metrov nad morom, čo má vplyv na teplotu. V lete sa tu teploty pohybujú okolo 10-15 °C, ale v zimnom období sa môže pohybovať pod bodom mrazu. V každom prípade je tu dobré očakávať chladné počasie, takže návštevníci by si mali obliecť dobre vrstvené oblečenie, ktoré im umožní prispôsobiť sa meniacim teplotám.

A nakoniec, Þingvellir je tiež známy svojimi večernými polárnymi svetlami. Toto je fenomén, ktorý je viditeľný počas zimy a je závislý na jasnosti oblohy a slnečnej činnosti. Ak máte šťastie a počasie je dostatočne jasné, môžete zažiť krásu a zázraky polárnych svetiel, ktoré tančia na oblohe. Preto je dôležité mať so sebou fotoaparát, aby ste mohli zachytiť tento jedinečný zážitok.

V závere je ťažké predpovedať, aké presne počasie si zažijete v Þingvellire, pretože toto miesto je známe svojou nepredvídateľnosťou. Je však jasné, že návštevníci by sa mali pripraviť na silný vietor, rýchle zmeny počasia a chladné teploty. S týmto vedomím môžete naplno vychutnať svoju návštevu tohto úžasného miesta a nechať sa okúzliť jeho jedinečnou prírodou a atmosférou.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky