Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Island Vík í Mýrdal

Dovolenka Island Vík í Mýrdal


Island je krajina s nespočetnými prírodnými krásami a fascinujúcou krajinou. Jeho slávne sopky, vodopády a termálne pramene prilákali pozornosť cestovateľov z celého sveta. Jedným z najnádhernších a nezabudnuteľných miest na Islande je Vík í Mýrdal. Tento malý pobrežný mestečko sa vyznačuje svojou úchvatnou krásou, ktorá sa nedá porovnať s ničím iným.

Vík í Mýrdal sa nachádza na juhu Islandu, iba niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Reykjavík. Jeho názov pochádza z islandského jazyka, kde "Vík" znamená zátoka a "Mýrdal" je názov oblasti. Keď sem prídete, budete okúzlení výhľadom na Atlantický oceán, čiernymi plážami a ohromujúcou horizontálnou čiarami, ktoré vytvárajú ostrov Dyrhólaey a majáku na skale Reynisdrangar.

Vík í Mýrdal je známy aj tým, že sa nachádza na najjužnejšom bode Islandu. Je to významné miesto pre ornitológov, pretože oblasť je domovom mnohých druhov morských vtákov. Ak ste obdivovateľom divočiny, určite sa budete chcieť vydať na dvadsiatku zálivov, známych ako Reynisfjall. Odtiaľ sa vám naskytne nádherný pohľad na pláže s čiernym pieskom, tmavé steny, ktoré ho obklopujú a obrovské sopečné súvrstvie Reynisfjall. Budete sa cítiť ako v oáze uprostred ničoho.

Miesto je tiež známe svojimi vodopádmi. Jeden z najkrajších a najznámejších vodopádov v tejto oblasti je Skógafoss. Je to ohromujúci vodopád, ktorý padá z výšky 60 metrov a vytvára krásnu klamnú slučku, kde sa pripomína dúha. Ak máte radi dobrodružstvo, odporúčame vám tiež vyliezť na vysoké schody, ktoré vedú až na vrchol vodopádu. Budete odmenení nádherným výhľadom na okolitú krajinu a možno dokonca uvidia dúhu, ktorá sa vytvára v dôsledku držiakov rozprašovača. Toto bude určite jednoduchý krásny zážitok.

Existuje však oveľa viac aktivít, ktoré môžete vyskúšať v tejto oblasti. Môžete absolvovať zaujímavé prechádzky po okolí na sledoch so psím záprahom alebo si vziať adrenalínovú jazdu na jazdeckom výletu po plážach. Na sever od Víku sa nachádza aj národný park Skaftafell, ideálne miesto na turistiku a výlety na ľadovec.

Keď sa vrátite z vašich dobrodružstiev, nájdete v mestečku mnoho malých reštaurácií a kaviarní, kde môžete vychutnať tradičnú islandskú kuchyňu. Nebudete nikdy ďaleko od rybieho pokrmu, ktorý je tu bohatý a čerstvý.

Pre tých, ktorí sa radi pohybujú, ale chcú sa aj zrelaxovať, je tu niekoľko termálnych prameňov v okolí, kde si môžete vychutnať teplú kúpeľ. Nič nie je lepšie, ako zahriať sa v teplej vode a sledovať unikátnu prírodu, ktorá vás obklopuje.

Dovolenka na Islande vo Víku í Mýrdal je jedným z tých zážitkov, ktoré si budete pamätať na celý život. Krása prírody, úchvatné výhľady a dobrodružné aktivity vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Ak hľadáte miesto na únik z každodenného zhonu, určite by ste mali navštíviť tento kúsok raju na Islande.


Ubytovanie Island Vík í Mýrdal


V oblasti južného pobrežia Islandu sa nachádza nádherné malé mesto Vík í Mýrdal, známe svojou úchvatnou prírodou a breathtaking krajinou. Toto malebné miesto je ideálnym miestom pre cestovateľov, ktorí sa chcú ponořiť do divokosti Islandu a objaviť jeho nevšednú krásu.

Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, Vík í Mýrdal ponúka rôzne možnosti na ubytovanie, či už plánujete stráviť tu len pár dní alebo dlhšie. Niektoré z najobľúbenejších možností zahŕňajú hotely, hostely a súkromné apartmány.

Vík í Mýrdal má niekoľko hotelov, ktoré sa nachádzajú v strede mesta a ponúkajú pohodlné izby s výhľadom na oceán a okolitú krajinu. Tieto hotely často disponujú modernými vybaveniami, ako napríklad reštaurácie, bary a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť po dni strávenom objavovaním okolia.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom sú k dispozícii aj hostely v centre mesta, kde si môžete prenajať spoločné spálne alebo súkromné izby so spoločnými zariadeniami. Tieto hostely sú útulné a dostupné a ponúkajú príležitosť zoznámiť sa s inými cestovateľmi a vymieňať si skúsenosti a tipy na zaujímavé miesta v okolí.

Ak preferujete samostatnosť a viac súkromia, môžete sa rozhodnúť pre súkromné apartmány alebo chaty, ktoré sú dostupné na prenájom. Tieto ubytovacie možnosti často poskytujú plne vybavenú kuchyňu a oddelené spálne, čo je ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú užiť pocit domova vo vyčarovanom prostredí Islandu.

Okrem kvality a pohodlia ubytovania je v Vík í Mýrdal veľký dôraz kladený aj na poskytovanie miestnych skúseností a aktivít. Navštíviť môžete napríklad známu pláž Reynisfjara, ktorá je známa svojimi čiernymi pieskami a vysokými skalnými věžiami Reynisdrangar. Môžete tiež objaviť okolité hory, kamenné formácie a ďalšie divy prírody v národnom parku Vatnajökull, najväčšom národnom parku na Islande.

Vík í Mýrdal je ideálnym miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú útek od zmanipulovaného mestského života a chcú sa ponoriť do jedinečnej prírody. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, krásy tohto miesta vás určite ohromia a poskytnú nezabudnuteľné zážitky počas vášho pobytu.

Ak hľadáte skutočný kúsok Islandu, Vík í Mýrdal by mal byť na vašom zozname nevyhnutných zastávok. Užite si jedinečnú prírodu, pohostinnosť miestnych obyvateľov a pokoj, ktorý môže ponúknuť tento úžasný kúsok sveta.


Počasie Island Vík í Mýrdal


Island Vík í Mýrdal (anglicky Vík) je malé mestečko v južnej časti Islandu, ktoré sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Atlantického oceánu. Mesto je obklopené úchvatnou prírodou - v okolí sa nachádza národný park Vatnajökull, najväčší ľadovec v Európe, ako aj množstvo vodopádov, jazier a vulkánov.

Počasie v Island Vík í Mýrdal sa vyznačuje miernymi teplotami po celý rok a výrazným vplyvom oceánskeho podnebia. V lete je teplota zvyčajne medzi 8 a 11 stupňami Celzia, v zime klesá na priemerne -1 až -5 stupňov.

Od júna do augusta sa v Islande nachádza polárny deň, kedy sa slnko nezakrýva a svieti 24 hodín denne. To znamená, že v tomto období je svetlo takmer celú noc a ľudia majú viac možností na turistiku, výlety a objavovanie krásnej island­skej krajiny. Na druhej strane, v zime sa zasa koná polárna noc, kedy je opakom - slnko nevystúpi nad obzor a tma trvá 24 hodín.

Vík je tiež známe ako miesto s najväčšou množstvom zrážok v Islande, pričom najväčšie dažďové obdobie sa vyskytuje v decembri a januári. Väčšina zrážok spadne v podobe daždia, menej často sneží. Keďže sa mesto nachádza na juhu Islandu, je tu dosť veterno a nedostatok slnečného svitu môže pôsobiť depresívne na niektorých ľudí.

Aj napriek tomu, že počasie v Island Vík í Mýrdal môže byť nevyspytateľné, má to svoj čaro. Ak plánujete navštíviť tento krásny kúsok sveta, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a prípraviť sa na každodenné zmeny počasia - od svetlých slnečných dní po husté hmly a silný vietor. A keďže na Islande platí známa fráza "Ak sa vám nelíbi počasie, počkajte päť minút" - nikdy neviete, aký úžasný moment vás môže prekvapiť.


Letenka Island Vík í Mýrdal


Island je jednou z najkrajších a najnevšednejších krajín na svete, známa svojím úchvatným prírodným scenériám a dramatickým pobrežím. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť toto všetko, návšteva malého mestečka Vík í Mýrdal je perfektnou voľbou. Toto malé rybárske mesto leží na juhu Islandu a má v sebe združený neskutočný mix prírodných krás a kultúrnych pokladov.

Prvou vecou, ktorou si všimnete, keď príďete do Víka, sú nekonečné piesočné pláže, neobmedzené a okolo nich sa tyčia dramatické čiernyú útesy. Možno poznáte slávnu pláž Reynisfjara, ktorá je jednou z najfotogenickejších pláží na svete. Jej čierne piesky sú zdobené majestátnymi skalami Reynisdrangar, ktoré vyzerajú, akoby vyliezali priamo z oceánu. Táto scéna bola dokonca vo filme Star Wars použitá ako kulisou na odľahčenie planéty. Pláž Reynisfjara je známa aj svojimi basaltovými stĺpmi, ktoré tvoria neuveriteľne zaujímavé tvary.

Okrem týchto úžasných prírodných javov v okolí Víka, tu nájdete aj množstvo miestnych pamiatok a zaujímavostí. Stojí za to navštíviť kostol Víkurkirkja, ktorý je jednou z najstarších a najkrajších sakrálnych budov na Islande. Jeho biele steny vystupujú zo zelenej trávy a vytvárajú príjemný kontrast s okolitým krajinársým prostredím.

V blízkosti Víka sa nachádza aj mys Dyrhólaey, miesto s nádherným výhľadom na oceán, čierne pláže aj útesy. Na vrchole mysu sa nachádza maják, ktorý ponúka jedinečný pohľad na okolitú krajinu. Dyrhólaey je tiež známy ako miesto, kde sa počas letných mesiacov dá pozorovať veľa vtákov, vrátane puffínov, ktorí tu hniezdia.

Ak máte radi dobrodružstvo a chcete preskúmať viac, môžete sa ísť vydať na túru po ľadovci Mýrdalsjökull. Toto je jedným z najväčších ľadovcov na Islande a ponúka prekvapujúco veľa aktivít. Môžete si vyskúšať jazdu na motorkách po ľadovci, alebo dokonca absolvovať snehové limity so skúseným sprievodcom. Je to jedinečný zážitok, ktorý si určite nepamätáte.

Vík í Mýrdal je dostupné z hlavného mesta Islandu, Reykjavíku, cestou autom alebo autobusom. Môžete si vybrať ubytovanie v Víku alebo v blízkom okolí, ktoré ponúka veľa komfortných a príjemných možností.

Ak hľadáte miesto s úchvatnou prírodou, zaujímavou históriou a turistickými príležitosťami, Island Vík í Mýrdal by mohol byť to správne miesto pre vás. Takže neváhajte a zaplánujte si návštevu Víka a pripravte sa na zážitky, ktoré si budete pamätať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Vík í Mýrdal


1. Kam sa nachádza Vík í Mýrdal?
- Vík í Mýrdal je malé obce situované na juhu Islandu, pri pobreží Atlantického oceánu.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najlepšou možnosťou je cestovať autom, pričom Vík sa nachádza približne 180 km od Reykjavíku. Môžete si najať aj autobusovú alebo turistickú linku.

3. Aké atrakcie sa nachádzajú v okolí?
- Najznámejšou atrakciou v okolí Víku je čierny piesokový pláž Reynisfjara, ako aj skaly Reynisfjall a Dyrhólaey.

4. Aký je klimat v oblasti Vík í Mýrdal?
- Klimat v oblasti Vík í Mýrdal je veľmi zmenlivý, v zime je často namrznutý, v lete je príjemný.

5. Môžem si vyskúšať aj niektorú z aktivít?
- Áno, v okolí Víka sú rôzne aktivity, ako napríklad výlety po pláži Reynisfjara, pričom si môžete pozrieť aj útesy a skaly. Môžete sa vybrať aj na turistické trasy alebo jazdu na koni.

6. Kde môžem získať ubytovanie v oblasti Vík í Mýrdal?
- V oblasti Vík í Mýrdal sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od hotelov, hostinci, penziónov, a ďalších. Možnosti si môžete pozrieť na internete alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky