Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Izrael Mrtvé more

Počasie Izrael Mrtvé more


Izrael Mrtvé more je známe svojou jedinečnou prírodou, ale aj úžasným počasím, ktoré je ideálne pre turistov, ktorí túžia po slnku a teplo. Toto oblast prezentuje veľa slnečných hodín počas celého roka, čo robí z neho ideálne letovisko pre tých, ktorí sa vyhýbajú chladnejším teplotám.

Mrtvé more je pohoria hranou izraelsko-jordánskej hranice. Toto slané jazero je známe najnižšie položeným miestom na Zemi a jeho slaná voda má liečivé vlastnosti. Kombinácia teplého podnebia, suchého vzduchu a nízkej nadmorskej výšky vytvára ideálne podmienky pre mnoho návštevníkov, ktorí prichádzajú sem relaxovať a liečiť sa.

Počasie v Izraeli Mŕtve more je v zásade rovnaké počas celého roka. Letné mesiace, od júna do septembra, sú obzvlášť horúce s teplotami dosahujúcimi až 40 °C. Slnečné lúče sú intenzívne a dochádza k minimálnemu zrážkam. Vysoké teploty v tomto období obmedzujú vonkajšiu aktivitu, ale väčšina hotelov ponúka pláže s osviežujúcou vodou Mŕtveho mora, kde si môžete užívať slnko a zároveň sa chladiť.

Podnebie v zime je mierné s teplotami pohybujúcimi sa medzi 20-25 °C. Decembri až februári sú najchladnejšími mesiacmi, ale teploty zostávajú príjemné aj pre turistov z chladnejších krajín, ktorí hľadajú únik pred zimou. Rozdielnosť teplôt medzi dnami a nocami je minimálna a nízka vlhkosť vzduchu zaručuje pohodlie.

Okrem teploty je dôležité spomenúť aj množstvo slnečných hodín, ktoré v tomto regióne zažijete. Izrael Mrtvé more má v priemere okolo 330 slnečných dní za rok. Táto veľká dávka slnka je príťažlivá pre návštevníkov, ktorí hľadajú slnečné kúpele, ale tiež aj pre ľudí, ktorí majú problémy s nedostatkom vitamínu D.

Ak plánujete cestu do Izraela Mrtvého mora, dajte si pozor na účinnú ochranu pred slnkom. Používajte vysoký SPF opalovací krém, nosite klobúk a vyhýbajte sa priamemu slnku počas najhorúcejších hodín dňa. Pohybujte sa v tieni a dodržiavajte pitný režim, aby ste predišli dehydratácii.

V každom prípade, návšteva izraelského Mŕtveho mora je nezabudnuteľným zážitkom a vďaka svojmu počasiu vás nezklame. Bez ohľadu na ročný čas môžete očakávať slnečné a teplé počasie, čo je ideálne pre oddych a užívanie si prirodzených liečivých hodnôt tohto jedinečného miesta.


Letenka Izrael Mrtvé more


Izrael je známy svojou bohatou históriou a kultúrou, no medzi jeho najväčšie turistické atrakcie patrí Mŕtve more. Je to jedno z najnižšie položených miest na Zemi, nachádza sa vo vzdialenosti 60 km od Jeruzalemu. Mŕtve more je jedinečným prírodným úkazom so špecifickými vlastnosťami, ktoré ho robia mimoriadnym a jedinečným miestom na svete.

Mŕtve more je najslanejším morom na svete s veľmi vysokým obsahom soli, čo mu tiež dodáva jeho charakteristickú hnedastú farbu. Jeho voda je taká hustá, že pri plávaní alebo bahnení sa na ňu môžete jednoducho položiť a ležíte na jej povrchu, akoby ste sa vznášali nad vodou. Táto jedinečná vlastnosť prilákala množstvo turistov a stáva sa nedotknuteľnou súčasťou ich itinerára pri návšteve Izraela.

Ale prečo by ste sa mali vybrať lietať do Izraela, aby ste navštívili Mŕtve more? Po prvé, let do tejto časti sveta vám ponúka výnimočný zážitok lietania nad krajinou, ktorá je plná histórie a fascinujúcej prírody. Pristávate v jednom z najstarších miest na svete, Jeruzaleme, s jeho starobylými uličkami, múzeami a nádhernými pamiatkami, ako je Západné múr alebo Dóm skaly.

Po návšteve Jeruzalema sa môžete vydať na cestu do Mŕtveho mora. Letenka vám poskytne pohodlnú a rýchlu prepravu z hlavného mesta do nebeského kútika, kde sa nachádza táto slávna piesková oblasť so svojím jedinečným morom. Môžete sa pustiť do kúpania v jeho vodách a zažiť ten nezabudnuteľný pocit, keď sa bez námahy vznášate na povrchu.

Okrem kúpania je tu tiež možnosť vychutnať si zdravotné výhody, ktoré Mŕtve more poskytuje. Jeho voda a bahno obsahujú vysokej koncentrácie minerálov, ktoré sú prospešné pre pokožku a zdravie. Mnoho ľudí sa prichádza liečiť a relaxovať v tejto oblasti, takže si môžete dopriať aj relaxačný wellness pobyt.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na výlety v okolí Mŕtveho mora. Napríklad navštíviť skalné pevnosti Masada alebo sa na program zaradiť výlet po jordánskej strane, aby ste spoznali aj ich stranu Mŕtveho mora.

Letenka do Izraela smerujúca na Mŕtve more je teda skvelou voľbou na cestovanie, či už ste zvedaví na históriu Izraela, chcete si oddýchnuť alebo vyskúšať niečo úplne nové. Ponúka vám kombináciu úžasného letu, očarujúceho Jeruzalema a jedinečných zážitkov v Mŕtveho mora. Získate príležitosť ponoriť sa do zázračného sveta s mierou soli, ktorá vás prekvapí svojimi vlastnosťami a unikátnymi prírodnými scenériami.


Dovolenka Izrael Mrtvé more


Izrael je krajina bohatá na historické a náboženské pamiatky, a Mrtvé more je jedným z jejich najväčších pokladov. Nachádza sa v najnižšom výškovom bode zeme a jeho slaná voda obsahuje unikátne minerály, ktoré majú pozitívny vplyv na naše zdravie. Preto je dovolenka na Mrtvom mori nezabudnuteľným zážitkom.

Mrtvé more je známe svojím neuveriteľným množstvom soli, kvôli ktorému je voda mimoriadne hustá a telo v nej pláva ako v živici. Vďaka tejto vlastnosti láka Mrtvé more stovky turistov z celého sveta, ktorí prichádzajú za zážitkom, ktorý nikde inde na svete nenájdete.

Jedným zo zaujímavostí je, že tu môžete naozaj knižne preplávať, keďže voda je taká hustá až sa ťažko pohybujete. To je skvelé aj pre ľudí, ktorí nevedia plávať, pretože zatiaľ čo inde museli nosiť plávací rám či vestu, tu si môžu pokojne len zamŕzať na hladine a hýbať sa iba nohami, keďže telo bude samé vynášané na hladinu.

Okrem zábavy a relaxu v Mrtvom mori bude Mrtvé more priaznivo vplývať aj na vaše zdravie. Jeho minerály a soľ majú liečivé účinky na pokožku a dýchacie cesty. Vody Mŕtveho mora sú známe vysokým obsahom minerálov ako napríklad magnézium, vápnik, draslík a sodík, ktoré pomáhajú pri liečbe kožných chorôb ako ekzém alebo psoriáza. Na brehu mora sú aj kupele z bahna, ktoré si môžete aplikovať na pokožku a dopriať si prirodzenú liečbu.

Okrem kúpania sa v Mrtvom mori a využívania liečivých účinkov jeho vody si môžete užiť aj mnohé turistické atrakcie v okolí. Z tých najznámejších treba spomenúť Staré Mesto Jeruzalem, ktoré je považované za posvätné mesto nie len pre kresťanov, ale aj pre židovov a moslimov. Inými zaujímavými miestami sú napríklad Pustina Judejská, kde sa oddýchnete od ruchu veľkého mesta a môžete si vychutnať krásnu prírodu. Ďalšie miesta ako Masada či Jericho sú bohaté na históriu a ponúknu vám nezabudnuteľné pohľady na krajinu.

Dovolenka na Mrtvom mori v Izraeli je skutočne unikátnym zážitkom. Vychutnajte si jedinečnú atmosféru, okúpte sa v jeho sladkých vodách a doprajať svojmu telu liečivú starostlivosť, ktorú len Mrtvé more môže ponúknuť. Táto destinácia je ideálna pre tých, ktorí hľadajú oddych spojený s liečením a objavovaním histórie a kultúry Izraela.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Mrtvé more


Najčastejšie otázky a odpovede o Izraeli a Mŕtvom mori:

1. Čo je Mŕtve more?
Mŕtve more je soľné jazero v Izraeli, ktoré je známe svojimi vysokými koncentráciami solí a minerálov.

2. Prečo sa Mŕtve more nazýva takto?
Jazero sa nazýva Mŕtve more, pretože kvôli svojim extrémnym koncentráciám soli a minerálov sa v jeho vodách nedokáže udržať žiadny život.

3. Aké sú výhody kúpania sa v Mŕtvom mori?
Kúpanie v Mŕtvom mori má mnoho pozitívnych vplyvov na telo. Minerály v jeho vode majú liečivé účinky na kožné choroby, ako napríklad ekzémy, psoriázu a akné. Tiež zlepšuje krvný obeh a pomáha pri reumatických a kĺbových problémoch.

4. Kde sa nachádza Mŕtve more?
Mŕtve more leží na hranici izraelskej a jordánskej časti Jordánskej priekopy. V Izraeli je jeho najznámejším miestom oblasti Ein Bokek a Neve Zohar.

5. Je bezpečné kúpať sa v Mŕtvom mori?
Áno, kúpanie v Mŕtvom mori je považované za bezpečné, pretože voda obsahuje veľmi vysoké množstvo soli, ktorá zabíja väčšinu mikróbov a baktérií. Je však dôležité dodržiavať varovania a nesnažiť sa plávať na miestach, kde je hĺbka veľmi rýchlo sa meniaca, pretože to môže byť nebezpečné.

6. Ako sa dostanem k Mŕtvemu moru?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať k Mŕtvemu moru. Najlepšou možnosťou je cestovať letecky do Tel Avivu a odtiaľ pokračovať na Mŕtve more autobusom alebo taxíkom. Tiež je možné si prenajať auto a ísť samostatne.

7. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí Mŕtveho mora?
Okolie Mŕtveho mora je bohaté na históriu a kultúru. Medzi najznámejšie atrakcie patrí staroveké mesto Masada, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO, alebo pamiatky v Jeruzaleme, ako napríklad Západný múr a Chrámová hora.

8. Je voda v Mŕtvom mori naozaj taká slaná, že plávať na ňom nemožno?
Áno, koncentrácia solí v Mŕtvom mori je tak vysoká, že človek stráca pohyb a plávanie je nemožné. Jeho hustota je približne dvakrát vyššia ako hustota vody v bežných oceánoch.

9. Aké je podnebie okolo Mŕtveho mora?
Mŕtve more sa nachádza v oblasti s veľmi suchým a horúcim podnebím. Letá sú veľmi teplé, s priemerami okolo 40 °C, a zimy sú miernymi s priemernými teplotami okolo 20 °C.

10. Je Mŕtve more skutočne najnižšie položené miesto na zemi?
Áno, Mŕtve more je najnižšie položený bod na zemi, nachádza sa približne 430 metrov pod hladinou mora.


Ubytovanie Izrael Mrtvé more


Izrael a jeho fascinujúce Mŕtve more sú jednými z najatraktívnejších turistických miest na svete. Každoročne priláka tisíce návštevníkov, ktorí si tu môžu vychutnať jedinečnú kombináciu krásy prírody a zároveň sa liečiť v blahodárnych liečivých vodách. Ak plánujete navštíviť Mŕtve more, iste budete hľadať ubytovanie, ktoré vám poskytne komfortný pobyt a jednoduchý prístup k tomuto úžasnému miestu.

Počas cestovania do Izraela narazíte na množstvo možností ubytovania v regióne Mŕtveho mora. Väčšina turistov sa rozhodne zostať v blízkosti populárnych miest, ako sú En Bokek, Ein Gedi alebo Ein Boqeq. Tieto oblasti ponúkajú širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných 5-hviezdičkových hotelov po jednoduché penzióny a ubytovne pre cestovateľov s menším rozpočtom.

En Bokek je jednou z najpopulárnejších častí Mŕtveho mora a je známa svojimi mnohými kúpeľmi a zdravotnými strediskami. V tomto regióne nájdete luxusné hotely, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete na oddych a relaxáciu. Tieto hotely majú obrovské bazény s morskou vodou, wellness centrá s liečivými procedúrami a nadštandardné služby, ktoré si iste užijete.

Ein Gedi je ďalším obľúbeným miestom na ubytovanie pri Mŕtvom mori. Je to krásne miesto obklopené zelenými oázami a nádhernou prírodou. Nachádza sa tu mnoho hotelov a hostincov, ktoré ponúkajú výhľad na Mŕtve more a okolitú krajinu. Pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v prírode, existujú možnosti kempovania a ubytovania v stanoch.

Ein Boqeq je ďalšou možnosťou pre ubytovanie pri Mŕtvom mori. Táto oblasť je domovom niekoľkých hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie a prístup k plážam Mŕtveho mora. Taktiež si môžete užiť krásny výhľad na slnkom zasiahnuté kopce a riasy Mŕtveho mora.

Pri výbere ubytovania je dôležité zvážiť vaše preferencie a rozpočet. Ceny ubytovania v týchto oblastiach sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a typu ubytovania. Je tiež dobré vedieť, že väčšina hotelov v týchto oblastiach poskytuje prístup na plážy Mŕtveho mora, kde sa môžete kúpať v blahodárnych vodách a vyskúšať liečebné bahno. Mnoho miestnych hotely ponúka aj masáže a ďalšie liečebné procedúry zamerané na zdravie a krásu.

Ak sa chystáte na dovolenku alebo len stráviť nejaký čas v Izraeli a pri tom navštíviť Mŕtve more, určite by ste mali zvážiť možnosti ubytovania. Buďte si vedomí svojich preferencií a potrieb a vyberte si miesto, ktoré vám poskytne najlepší pobyt. Mŕtve more je jedno z najdôležitejších prírodných zázrakov Izraela a uistite sa, že si ho naplno užijete s príjemným ubytovaním.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky