Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Jericho

Dovolenka Jordánsko Jericho


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, ktorá ponúka mnoho zaujímavých destinácií pre turistov. Jedným z týchto miest je aj mesto Jericho, ktoré sa nachádza v údolí Jordánu.

V histórii mesta Jericho sa objavuje niekoľko zaujímavých faktov. Je to jedno z najstarších trvalo osídlených miest na svete, kde sa nájdujú archeologické nálezy staré až 10 000 rokov. Taktiež je to jedno z najnižšie položených miest na svete, leží až 250 metrov pod úrovňou mora.

Jednou z hlavných atrakcií Jericha je Urnový palác, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta. Tento nádherný komplex rozprestierajúci sa na rozlohe 10 000 metrov štvorcových ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Palác je obklopený záhradami, v ktorých rastú exoticke kvety a rôzne druhy ovocných stromov. Návštevníci majú možnosť vidieť aj pôvodné fresky a iné starobylé predmety.

Okrem návštevy Urnového paláca, turisti si môžu vychutnať aj prechádzku po meste. Jericho je známe svojimi úzkymi uličkami, ktoré ponúkajú možnosť objaviť starobylú architektúru a kultúru miestnych obyvateľov. Návštevníci môžu tiež navštíviť miestne trhy, kde je možné zakúpiť suveníry, ako sú ručne vyrobené šperky a keramika.

Jednou z najväčších atrakcií Jericha je aj jazero Mŕtve more, ktoré je vzdialené len pár kilometrov od mesta. Toto slané jazero je najnižšie položeným miestom na Zemi a je známe svojimi liečivými vlastnosťami. Turisti majú možnosť plávať vo vode, ktorá je tak slaná, že umožňuje pohodlné plávanie bez potreby plaviek. Okrem toho je jazero veľmi obľúbené aj pre svoje bahenné kúpele, ktoré majú pozitívny účinok na pokožku.

Ak máte radi prírodu, určite nevynechajte Národný park Jericho, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Tento park ponúka krásne výhľady na okolité kopce a púšte. Turisti majú možnosť objaviť bohatú faunu a flóru, ako aj prechádzky po rôznych turistických chodníkoch.

Jericho je taktiež známe svojou bohatou históriou a náboženským významom. Nachádza sa tu napríklad Hustá rôža, svetovo známy kláštor, ktorý je významným miestom pre kresťanskú a židovskú náboženskú tradíciu. Taktiež mesto ponúka možnosť navštíviť rôzne archeologické lokalizácie, ako sú napríklad staroveké cykastvá, ruiny hradov a vykopávky.

Dovolenka v Jordánsku v meste Jericho je jedinečnou skúsenosťou, ktorú by si nemali turisti nechať ujsť. Kombinácia nádherných prírodných scenérií, historického bohatstva a náboženskej tradície robí z tohto miesta ideálnu destináciu pre všetkých, ktorí sú nadšení dobrodružstvom a objavovaním nových kultúr.


Letenka Jordánsko Jericho


Jordánsko, krajina bohatá na históriu a kultúru, je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na Blízkom východe. Medzi najzaujímavejšie a najnavštevovanejšie miesta Jordánska patrí aj mesto Jericho. Ak hľadáte fascinujúce miesto na dovolenku, letenka do Jordánska a návšteva Jericha by mohla byť skvelou voľbou.

Letecké spojenie medzi Jordánskom a Jerichom je jednou z najrýchlejších a najpohodlnejších možností, ako sa dostať do tohto historického mesta. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych častí sveta do Jordánska, konkrétne do jordánskeho hlavného mesta Ammánu. Z Ammánu potom stačí krátka cesta letecky alebo po zemi a už ste v Jerichu.

Jericho je považované za najstaršie trvale osídlené mesto na svete a má bohatú históriu, ktorá siaha až do 9 000 pred našim letopočtom. Toto mesto má veľký význam pre tri hlavné náboženstvá - judaizmus, kresťanstvo a islam. Preto je pre pútnikov a náboženských turistov mimoriadnym miestom.

Hlavnú atrakciou mesta je hrad Jericho, ktorý je známy aj ako hrad Calixtus. Tento historický komplex bol postavený v 8. až 9. storočí a ponúka nádherný panoramatický výhľad na mesto a okolitú krajinu. Návštevníci majú tiež možnosť navštíviť múzeum v rámci komplexu, ktoré ponúka pohľad na históriu mesta a jeho okolia.

Ďalšou populárnou atrakciou je oblúk Zachariáša, ktorý je považovaný za najvyšší oblúk na svete. Pozostáva z troch veľkých oblúkov, z ktorých najvyšší dosahuje výšku až 13 metrov. Tento významný pamätník ponúka turistom výhľad na prastaré mestské hradby a okolitú krajinu.

Okrem historických pamiatok ponúka mesto Jericho aj príležitosť na oddych a relaxáciu. Máte možnosť navštíviť jordánsky Mŕtvy mor, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta. Mŕtve more je známe svojou vysokou soľnosťou a jedinečnými vlastnosťami vody, ktoré umožňujú plávanie na povrchu bez potreby sa snažiť. Toto je skvelé miesto na relaxáciu a vyskúšanie rôznych kúpeľných a liečebných procedúr.

Zhrnutím, návšteva Jericha v Jordánsku je zážitkom, ktorý by žiadny cestovateľ nemal vynechať. Letenka do Jericha umožňuje turistom zažiť toto historické mesto plné fascinujúcich pamiatok, poznať bohatú kultúru a relaxovať pri Mŕtvom mori. Preto, ak hľadáte exotický a zároveň bohatý na históriu dovolenkový cieľ, Jordánsko a Jericho sú ideálnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Jordánsko Jericho


Jordánsko je známe svojou históriou a kultúrou, a mesto Jericho nie je výnimkou. Ak plánujete navštíviť toto miesto, možno sa budete zaujímať aj o ubytovanie, ktoré vám ponúka.

Existuje veľa možností pre ubytovanie v Jerichu, od jednoduchých hotelov až po luksusné rezorty. Tu sú niektoré z najlepších možností, ktoré by ste mali zvážiť:

1. Jericho Resort Village: Tento luxusný rezort sa nachádza vedľa Mŕtveho mora a ponúka jedinečné výhľady na okolitú krajinu. Vybavený je modernými zariadeniami, ako sú bazény, reštaurácie a posilňovňa. Pre tých, ktorí chcú objavovať okolie, sú k dispozícii aj organizované výlety.

2. Auberge Shalom: Tento menší hotel ponúka príjemné a pohodlné ubytovanie. Má dostatok zariadení, aby ste si oddýchli, vrátane bazénu a záhrady. Má vynikajúcu polohu v centre mesta, takže je ľahké sa dostať na niektoré z najznámejších miest v okolí.

3. Dar Sitti Aziza: Ak hľadáte niečo autentické, toto ubytovanie bude pre vás ideálne. Dar Sitti Aziza je krásna arabská vila, ktorá je koncipovaná ako rodinný dom. Sú tu len tri izby, takže to zaručuje dostatok súkromia a pohodlia pre každého hosta. Zariadenia zahŕňajú záhradu, terasu a reštauráciu.

4. Jericho Beach Resort: Tento priestranný rezort sa nachádza v blízkosti Mŕtveho mora a má vynikajúce zázemie. Vybavený modernými zariadeniami, ako sú posilňovňa, tenisové kurty a plážové ihrisko, sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú zamerať aj na aktivity. K dispozícii sú tiež reštaurácie a celodenné bary.

5. Hosh Al Syrian Guest House: Táto krásna ubytovacia jednotka ponúka neprekonateľnú atmosféru a charakter. Je to vlastne obnovený tradičný arabský dom. Vybavený je zariadením, ako sú záhrady, terasa a erár. Má vynikajúcu polohu v blízkosti mnohých atrakcií v okolí.

V Jerichu nájdete mnoho ďalších možností pre ubytovanie, od luxusných rezortov až po skromnejšie hotely a penzióny. Rozhodnete sa podľa svojich preferencií a potrieb a uistite sa, že si užijete vašu cestu do jedného z najkrajších miest v Jordánsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Jericho


1. Kedy bolo mesto Jericho založené?
Odpoveď: Mesto Jericho bolo založené približne v roku 8 000 pred n. l.

2. Aká je vzdialenosť medzi Jordánskom a mestom Jericho?
Odpoveď: Vzdialenosť medzi Jordánskom a mestom Jericho je približne 40 kilometrov.

3. Aké historické pamiatky sa nachádzajú v meste Jericho?
Odpoveď: V meste Jericho sa nachádza veľa historických pamiatok, vrátane Ruín Jericha, ktorá je jednou z najstarších kontinuálne obývaných osád na svete.

4. Aké je počasie v Jordánsku a Jerichu?
Odpoveď: V Jordánsku a v meste Jericho je typicky suché a teplé podnebie, s extrémnymi teplotami v lete a miernymi teplotami v zime.

5. Je možné navštíviť Jordánsko a Jericho ako turista?
Odpoveď: Áno, Jordánsko a Jericho sú obľúbenými turistickými destináciami so viacerými možnosťami na prehliadky a aktivít pre návštevníkov.

6. Aké sú hlavné atrakcie v meste Jericho?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie v meste Jericho patria Naplavenina D-mauzolea, Tel Jericho a múzeum v múzeu Jericho.

7. Aká je populácia v meste Jericho?
Odpoveď: V meste Jericho žije približne 20 000 obyvateľov.

8. Môžem navštíviť Jordánsko a Jericho samostatne alebo je lepšie využiť organizovanú exkurziu?
Odpoveď: Je možné navštíviť Jordánsko a Jericho ako individuálny turista, ale mnohí ľudia uprednostňujú organizované exkurzie, ktoré poskytujú odborného sprievodcu a zabezpečia všetky potrebné aranžmány.

9. Aká je dôležitosť Jordánska a Jericha z historického a biblického hľadiska?
Odpoveď: Jordánsko a Jericho majú veľkú dôležitosť z historického a biblického hľadiska, pretože sa nachádzajú na dôležitých kultúrnych a náboženských miestach.

10. Ktorý je najlepší čas na návštevu Jordánska a Jericha?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Jordánska a Jericha je obvykle na jar a na jeseň, keď sú teploty príjemné a oblasť je zelená a kvitnúca.


Počasie Jordánsko Jericho


Jordánsko je fascinujúcou krajinou so zaujímavým počasím. Toto pôvodne arabské kráľovstvo leží v juhozápadnej Ázii a je známe svojimi historickými pamiatkami a nádhernou krajinou.

Jedným z najznámejších miest v Jordánsku je mesto Jericho. Tento starobylý region, nachádzajúci sa v blízkosti rieky Jordán, má unikátnu klímu, ktorá sa líši od ostatných častí krajiny.

Počasie v Jerichu je veľmi teplé a suché. V lete teploty dosahujú extrémne hodnoty a môžu presahovať 40 °C. Táto oblasť je známa ako najnižšie položené mesto na Zemi, a preto tu dochádza k extrémnym teplotám. V zime sa teploty z neznámych dôvodov mierne znižujú, ale stále sa pohybujú okolo priemernej teploty 10-15 °C.

Opakujúce sa záplavy rieky Jordán tiež ovplyvňujú počasie v tejto oblasti. Keďže Jordánsko je prevažne suchou krajinou, nedostatok zrážok vytvára suchú pôdu, ktorá nie je schopná absorbovať veľké množstvo vody. Keď rieka Jordán zaplaví okolia, vytvára sa vlhká a mokrá atmosféra, a tým sa výrazne mení mikroklíma Jericha.

Výdatné dažde občas sprevádzajú aj búrky, ktoré prichádzajú z oblasti Stredozemného mora. Tieto búrky prinášajú nebezpečné blesky a silné veterné smršte, ktoré môžu spôsobiť materiálne škody a rozbitie elektrických vedení. Napriek tomuto nebezpečenstvu, jerichské počasie je v súčasnosti stabilné a klíma v tejto oblasti je výrazne suchá a teplá.

Zaujímavosťou je, že práve v Jerichu sa nachádza aj najstarší neustále obývaný mestský komplex na svete. Svetoznámy Jericho je známy nielen svojou bohatou históriou, ale aj unikátnym počasím, ktoré ovplyvňuje život v tejto oblasti.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko a Jericho, odporúčame vziať si so sebou dostatok vody, chrániť sa pred slnečnými lúčmi a pripraviť sa na teplé a suché počasie. Táto jedinečná kombinácia teploty, sucha a starobylej histórie robia počasie v Jordánsku a meste Jericho mimoriadne zaujímavým a nezabudnuteľným zážitkom.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky