Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Karak

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Karak


1. Ako sa dostanem do Karaku z hlavného mesta Jordánska, Amanu?
- Môžete sa dostať do Karaku z Amanu autobusom, taxíkom alebo zapožičaným autom. Cesta trvá približne 1,5 - 2 hodiny.

2. Je v Karaku vstup na historickú pevnosť zdarma?
- Nie, na vstup do historického hradu v Karaku si treba zakúpiť lístok. Cena sa líši v závislosti od veku a štátu pôvodu návštevníka.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Karaku?
- Hlavnou atrakciou v Karaku je historický hrad, známy aj ako Karaku Castle. Okrem toho si môžete pozrieť aj Múzeum Karaku a niekoľko starobylých mešít.

4. Môžem si zapožičať sprievodcu na prehliadku Karaku?
- Áno, v Karaku je možné si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vám môže poskytnúť detailné informácie o histórii a kultúre tohto regiónu.

5. Existujú v okolí Karaku možnosti na ubytovanie?
- Áno, v okolí Karaku je niekoľko hotelov a ubytovní, kde si môžete rezervovať nocľah. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä za turisticky rušných období.

6. Aké sú najlepšie časy na návštevu Karaku?
- Najlepšie časy na návštevu Karaku sú jar a jeseň, keď sú teploty príjemné. V lete môže byť veľmi horúco a v zime chladnejšie.

7. Aké sú ďalšie možnosti cestovania z Karaku do iných miest v Jordánsku?
- Z Karaku sa môžete ľahko dostať do iných miest v Jordánsku autobusom alebo taxíkom. Existujú tiež prenájmy áut, ak chcete mať väčšiu slobodu pohybu.


Letenka Jordánsko Karak


Jordánsko je fascinujúcim a pôvabným cestovateľským cieľom s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Ak plánujete navštíviť túto krajinu a chcete objaviť jej kultúrnu dedinu, príbežné krajiny a staroveké pamiatky, destinácia Karak je jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Aby ste sa tam dostali pohodlne a rýchlo, letenka do Jordánska do Karaku je ideálnou voľbou.

Letenky do Karaku sú dostupné z rôznych destinácií po celom svete, čo znamená, že môžete mať pohodlné spojenie bez ohľadu na miesto, odkiaľ prichádzate. Existuje niekoľko medzinárodných letísk, ktoré slúžia Karaku, pričom najbližším je Medzinárodné letisko Queen Alia, ktoré sa nachádza len zhruba 130 km juhozápadne od Karaku. Z letiska je možné využiť taxík alebo autobusovú dopravu, aby ste sa dostali do samotného mesta.

Po príchode do Karaku budete okúzlení jeho bohatou históriou a pokojnou atmosférou. Mesto je známe svojím majestátnym hradom - Karakkým hradom, ktorý sa nachádza na vrchu jazera Karak. Tento hrad je jedným z najväčších a najlepšie zachovaných krížových rytierskych hradov na Blízkom východe. Je domovom množstva starodávných prikazní a legiend. Prehliadka hradu vám umožní návštevu jeho rôznych častí, ako sú múzeum, arkády a výhľadová veža.

Okrem hradu Karak môžete tiež navštíviť ďalšie pamiatky, ako sú starobylé ruiny starovekého teatru Karak, ktoré sa datujú do 2. storočia, alebo Mešita Kerak, ktorá sa nachádza na hlavnom námestí mesta. Táto mešita je dôležitým miestom uctievania pre miestnych obyvateľov a ponúka vám možnosť zažiť jordánsku kultúru a náboženské tradície.

Pre tých, ktorí majú záujem o prírodu, Karak ponúka aj niekoľko možností na nezapomenuteľné výlety. Môžete sa vybrať na príjemnú prechádzku po hrebeni hôr Petra a obdivovať nádherné výhľady na dedinu. Alebo sa vydať na návštevu Ržafského jazera, ktoré je obľúbeným miestom pre rybárov a je obklopené okúzlujúcou krajinou púšte.

Nezabudnite si užiť aj miestnu kuchyňu, ktorá je pokladom jordánskej kultúry. Vyskúšajte tradičné jedlá, ako sú mansaf (jedlo z jahňaciny a ryže), falafel, hummus a tabuleh.

Ak sa chcete dostať do Karaku, nezabudnite si zabezpečiť letenku Jordánsko Karak vopred. Určite nebudete ľutovať návštevu tohto fascinujúceho miesta s bohatou históriou a jedinečnou kultúrou.


Ubytovanie Jordánsko Karak


Jordánsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá každý rok láka tisíce turistov z celého sveta. Nielenže je známe pre svoje úžasné miesta ako Petra a Wadi Rum, ale aj pre svoje množstvo ubytovacích možností, z ktorých si môžete vybrať podľa vašich preferencií.

Jedným z najzaujímavejších miest na ubytovanie v Jordánsku je mesto Karak, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny. Ide o historické a kulturné centrum, ktorému dominuje impozantný hrad. Ak sa chystáte do Karaku, môžete sa tešiť na autentické jordánske zážitky a výborné ubytovanie.

Ubytovanie v Karaku je veľmi rôznorodé, čo znamená, že si tu nájdu svoje miesto nielen študenti a cestovatelia s obmedzeným rozpočtom, ale aj tí, ktorí hľadajú luxusné hotely a resorty. Niektoré z najlepších ubytovacích možností sú:

1. Al-Anwar Hotel: Tento malý rodinný hotel sa nachádza v centre Karaku a ponúka pohodlie, ktoré si zaslúžite. V miestnostiach nájdete klimatizáciu, satelitnú TV a bezplatné Wi-Fi. Hotel má tiež vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné jordánske jedlá.

2. Karak Hotel: Ak hľadáte niečo trochu luxusnejšie, Karak Hotel je skvelou voľbou. Nachádza sa na kopci s výhľadom na hrad a ponúka moderne zariadené izby s balkónom a kúpeľňou. Hostia majú tiež prístup k vonkajšiemu bazénu a saune.

3. Little Petra Bedouin Camp: Ak máte radi dobrodružstvo a chcete niečo skutočne autentické, malý beduínsky tábor v Little Petrovi je skvelým miestom na ubytovanie. Nachádza sa v krásnej prírode a ponúka štýlové beduínske stanové ubytovanie, kde môžete zažiť skutočný jordánsky život.

4. Dana Guesthouse: Ak hľadáte ubytovanie mimo Karaku, Dana Guesthouse v Dene je tiež skvelou voľbou. Tento malý hotel sa nachádza v jednej z najkrajších oblastí Jordánska a ponúka pohodlie, ktoré si zaslúžite. Miestnosti sú zariadené v pohodlnom, tradičnom štýle a sú ideálne pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a užiť si prírodu.

Jordánsko je miesto plné kultúry, histórie a krásnej prírody, a Karak je skvelým miestom na pobyt, kde si môžete užiť všetko, čo krajina ponúka. Nech už hľadáte luxusné ubytovanie alebo autentický jordánsky zážitok, Karak určite nebude sklamaním.


Počasie Jordánsko Karak


Jordánsko Karak je jedným z najzaujímavejších miest v Jordánsku. Nachádza sa v západnej časti krajiny, približne 140 kilometrov južne od hlavného mesta Ammán.

Počasie v Karak je typicky suché a mierne. Letné mesiace, ktoré sa vyskytujú od júna do septembra, prinášajú teploty, ktoré môžu dosahovať až 37 stupňov Celzia. Slnečné dni sa striedajú so sviežim vetrom, ktorý prináša úľavu od horúčavy. Teploty v noci sa pohybujú medzi 20 a 23 stupňami Celzia, čo umožňuje príjemné letné večery.

Jesenné mesiace, október a november, sú ideálnym obdobím na návštevu Karaku, keďže teploty sú miernym spôsobom teplejšie ako v lete. Denné teploty dosahujú približne 25 stupňov Celzia a nočné teploty klesajú na miery okolo 15 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež pomerne suché, s malým množstvom zrážok.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú chladnejšie a môžu priniesť mierne zrážky. Denné teploty sú v priemere okolo 13 stupňov Celzia, ale v noci môžu teploty klesnúť približne na 5 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je vhodné si pripraviť teplejšiu oblečenie a plánujte vonkajšie aktivity s rezervou na chladnejšie podnebie.

Jar v Karaku je krásnym obdobím, keď sa príroda prebúdza a kvitnú rozmanité druhy rastlín. Teploty sa zvyšujú a pohybujú sa medzi 16 a 22 stupňami Celzia. V noci je ešte chladnejšie, so teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Toto obdobie prináša mierne zrážky a zelené prostredie, čo robí z Karaku ideálne miesto na prechádzky a objavovanie okolitej prírody.

Celoročne je v Karaku vysoká relatívna vlhkosť vzduchu, ktorá sa pohybuje okolo 60%. Tento faktor pridáva trochu "šťavy" do počasia, ktoré je typicky suššie v iných častiach Jordánska.

Ak plánujete návštevu Jordánska a Karaku, je dôležité zvážiť počasie v každom období. Nech už je to horúce leto alebo chladná zima, Karak ponúka nádherné scenérie a bohatú históriu, ktorú si môžete užiť počas každého ročného obdobia.


Dovolenka Jordánsko Karak


Jordánsko je krajina, ktorá dokáže úplne zaujať každého svojou historickou a kultúrnou krásou, ale aj s prekrásnymi prírodnými scenériami. Mesto Karak je jedným z miest, kde môžete objaviť nielen historické poklady, ale aj pokojnú atmosféru a miesto na relax po celodennom objavovaní.

Karak je mesto stojace na juhozápade Jordánska, v oblasti Wadi al-Karak, ktoré v sebe ukrýva niektoré z najkrajších archeologických pamiatok v krajine. Patrí sem aj kráľovský hrad, ktorý je známy ako Al-Karak. Hrad bol postavený v 12. storočí a bol jedným z kľúčových obranných miest na ceste medzi Egyptom a Sýriou.

Pri návšteve Al-Karak môžete objaviť niektoré zo starobylých miestností a podzemných chodieb, ktoré sú tak charakteristické pre stredoveké kultúry. Mestský trh je tiež skvelým miestom na objavovanie a nakupovanie miestnych výrobkov a suvenírov. Na ceste z Karak do Wadi al-Mujib sa tiež nachádza neďaleký hrad Shobak, ktorý patril templárom.

Jordánsko je tiež známe svojimi prekrásnymi prírodnými scenériami a oblasť okolo Karaku je výnimočná svojim nekonečným množstvom unikátnych prírodných scenérií a skvelými možnosťami pre pešie túry a expedície. Jednou z najobľúbenejších je Bezdrôtový kanón s pozoruhodným vodopádom, ktorý sa týči do výšky 250 metrov.

Zaujímavou možnosťou pre dovolenkových nadšencov je sedlo Karak, ktoré poskytuje úžasný výhľad na celé mesto Karak. Po prechádzke po horských chodníkoch sa môžete hlboko ponoriť do tíchych jaskýň v údolí Petra a objaviť neobvyklé a krásne skaly.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje krásy prírody s historickými pamiatkami, mesto Karak a jeho okolie sú skvelou voľbou. Je to miesto, kde môžete objaviť kultúrne bohatstvo Jordánska a zároveň si oddýchnuť v krásnom prostredí prírody a poľavovať na strese a každodennom ruchu.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky