Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Madaba Map

Počasie Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Okrem svojich archeologických nálezísk a nádherných pamiatok sa táto krajina môže pochváliť aj zaujímavým počasím. Jedným zo symbolov tohto jedinečného počasia je Madabská mapa.

Madabská mapa je starobylá mozaika objavená v mestečku Madaba v Jordánsku. Je jedným z najstarších známych zobrazení Svätej zeme a je považovaná za jeden z najvýznamnejších archeologických nálezov v regióne. Táto mozaika, ktorá je umiestnená v kostole Sv. Jiří, bola vyrobená v 6. storočí a zachytáva najstaršie známe zobrazenie Jeruzalema.

Samotná mapa je vyrobená zo širokého spektra farieb a vyobrazuje množstvo kresieb a textov. Najvýraznejšou črtou mapy je jasné a podrobné zobrazenie orientácie mesta Jeruzalem. Madabská mapa je nielen dôležitým nálezom pre históriu Jordánska, ale je tiež cenným zdrojom informácií o geografickom a kultúrnom vývoji Svätej zeme v tej dobe.

Pokiaľ ide o počasie, Jordánsko má typicky suchý a horúci podnebný profil. Letá sa vyznačujú vysokými teplotami, ktoré dosahujú až 40 °C. V zime sú teploty oveľa príjemnejšie, pohybujú sa okolo 10-15 °C. Väčšinu zrážok v krajine môžeme očakávať v zime, kedy prichádzajú dažde a dokonca aj sneh v niektorých častiach krajiny.

Jordánsko má množstvo rôznych klimatických oblastí. Na severe krajiny je subtropické suché podnebie, kým na juhu prevláda polosuché púštné podnebie. V oblasti mesta Madaba, kde sa nachádza Madabská mapa, prevláda polopúštné podnebie. Územie je tu suché s minimálnym množstvom zrážok. Tieto klimatické podmienky ovplyvňujú aj vegetáciu v oblasti, ktorá je zameraná na suché rastliny a trvalky schopné prežiť výrazné odchýlky teplôt.

Madabská mapa a jej umiestnenie v meste Madaba svedčia o dôležitosti geografie a histórie v Jordánsku. Je fascinujúce sledovať, ako kultúra a počasie ovplyvňujú vývoj krajiny. Jordánsko súčasne ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť skúmať vplyv počasia na históriu a vývoj krajiny prostredníctvom týchto vzácnych archeologických nálezov.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Madaba Map


Otázka: Čo je Madabská mapa?
Odpoveď: Madabská mapa je staroveká mozaiková mapa, ktorá bola vytvorená v 6. storočí a nachádza sa v Bazilike sv. Jiří v Madabe v Jordánsku.

Otázka: Aké je jej zloženie?
Odpoveď: Mapa je zložená z mozaikových dlaždíc, ktoré sú zafarbené a tvarované sklenenými kamienkami.

Otázka: Čo zobrazuje Madabská mapa?
Odpoveď: Mapa zobrazuje Jeruzalem a okolité oblasti, vrátane Jordánska, Izraela a Egypta. Zobrazuje tiež rieky a hory v oblasti.

Otázka: Aký bol účel Madabskej mapy?
Odpoveď: Účel mapy nie je úplne známy, ale predpokladá sa, že bola vytvorená ako náboženský artefakt alebo ako praktický nástroj pre pútnikov, ktorí navštevovali Jeruzalem a okolité oblasti.

Otázka: Ako bola mapa objavená?
Odpoveď: Mapa bola objavená v roku 1897 počas renovácie Baziliky sv. Jiří v Madabe.

Otázka: Je Madabská mapa dôležitá pre Jordánsko?
Odpoveď: Áno, Madabská mapa je dôležitou historickou pamiatkou a turistickou atrakciou v Jordánsku. Je tiež jednou z najstarších zachovaných kresieb Jeruzalema a okolitých oblastí.

Otázka: Je možné vidieť Madabskú mapu osobne?
Odpoveď: Áno, mapa je prístupná pre návštevníkov v Bazilike sv. Jiří v Madabe.


Dovolenka Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, bohatou na históriu a krásne prírodné scenérie. Medzi jednoduchými dedinkami, hustými púšťami a dômyselnými starovekými pamiatkami sviastokujúcimi nad krajom je jeden skvost, ktorý by ste nemali premeškať - Madaba Map. Tento unikátny artefakt, ktorý sa datuje do 6. storočia, je jedným z najvýznamnejších archeologických nálezov v krajine a predstavuje skutočnú pamiatku na minulosť.

Madaba Map je mozaika, ktorá je vystavená v Madabe, malebnej a historickej dedine, vzdialenej len 30 kilometrov južne od jordánskej metropoly Amman. Je to jedna z najväčších kresieb na svete, ktorá zobrazuje Jeruzalem a jeho okolie. Použitie mozaiky na vytvorenie mapy je jedinečným príkladom starovekej geografickej vedy.

Táto fascinujúca mapa meria približne 16 metrov štvorcových a pozostáva z viac ako dvoch miliónov drobných mozaikových kameňov tvoriacich detailnú rekonštrukciu starovekého Jeruzalema. Medzi dominantnými prvky na mape sú Sionská brána, Chrám Božieho hrobu, ako aj množstvo ulí city, kostolov a mešít. Samotný Jeruzalem je precízne popísaný so všetkými dôležitými detailmi, čo robí z tejto mapy špičkový historický zdroj pre archeológov aj reštentérov.

Mozaika bola objavená v Madabe v roku 1884. Je to súčasť staršej byzantskej baziliky, ktorá bola postavená podľa tradície na mieste bytia svätého Jána Krstiteľa. Táto bazilika je dnes známa ako Chrám svätého Jiří. Mapa bola pôvodne umiestnená na podlaží chrámu a slúžila ako súčasť mozaikovej podlahy. Aj keď nie je celá mapa zachovaná, stále je to nádherný pohľad na to, ako mohol vyzerať svet v tej dobe.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú navštíviť Jordánsko, by nemali premeškať príležitosť vidieť túto jedinečnú mapu. Je to fascinujúci pohľad na staroveké sväté mesto a jeho okolie. Okrem mozaiky je Madaba tiež domovom mnohých charakteristických kostolov a kultúrnych pamiatok. Mesto ponúka prechádzky starými uličkami, miestnym remeselníkom, a mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú jordánsku kuchyňu.

Ak plánujete dovolenku v Jordánsku, nezabudnite zaradiť návštevu Madaby a jej nádhernej mapy na svoj zoznam. Je to dokonalý spôsob, ako vychutnať históriu a krásy tejto krajiny v jednom. Madaba Map je skutočne jedinečným pokladom, ktorý stojí za to vidieť a zažiť.


Letenka Jordánsko Madaba Map


Mapa z Madaby v Jordánsku je jednou z nejvýznamnějších archeologických památek světa. Je to první kompletní mapa Jeruzaléma, která pochází z 6. století. Mapa je vyrytá do mozaikové podlahy v kostele svatého Jiří v Madabě a její rozměry jsou 16 x 5 metrů. Je to vzácný artefakt, který zobrazuje svatá místa a města Palestiny a Jordánska.

Zobrazuje mnoho detailů jako ulice, hradby, brány, kostely, kláštery a dokonce i krajinné prvky jako hora Nebo a řeku Jordán. Mapa je rozdělena do dvou částí - horní část zobrazuje scény Starého Jeruzaléma se všemi jeho svatými místy, jako je Kalvárie, Golgotou a chrám. Dolní část mapy zobrazuje města v Palestinské oblasti a Jordánsku, včetně vesnic, lázní a dalších důležitých míst.

Madabská mapa je nejen přesný geografický nástroj, ale také odráží význam těchto svatých míst pro křesťany. Kromě toho poskytuje informace o vzhledu a organizaci těchto míst v 6. století. Mapa byla objevena při vykopávkách v roce 1897 německým egyptologem a archeologem, který pracoval v tomto kostele.

Jordánsko je pro cestovatele přitažlivou destinací, a to nejen kvůli Madabské mapě. Země nabízí nádherné přírodní scenérie, jako je poušť Wadi Rum, údolí Jordánu a červené moře. Kromě toho je Jordánsko také domovem několika dalších kultovních archeologických památek, jako je Petřínské město a starobylé město Jerash.

Letenky do Jordánska jsou snadno dostupné z mnoha částí světa. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Ammánu, hlavního města Jordánska. Po příletu je možné se snadno dostat do Madaby, které se nachází jen pár kilometrů od Ammánu.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Madabskou mapu na svůj seznam míst, která chcete navštívit. Je to vzácná historická památka, která poskytuje jedinečný pohled na region a jeho dějiny. Kromě toho budete mít příležitost prozkoumat další úžasné památky a zážitky, které Jordánsko nabízí.


Ubytovanie Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Medzi jej najznámejšie historické pamiatky patrí Madaba Map - jediná zvyšujúca sa mozaika z 6. storočia, ktorá zobrazuje Jeruzalem a celú Palestínu. Navštíviť túto pamiatku je jedným z najväčších zážitkov pri návšteve Jordánska, a preto nechýba ubytovanie v blízkosti tejto pozoruhodnej atrakcie.

Jordánsko je známe svojou pohostinnosťou a kvalitným ubytovaním. Aj keď Madaba je len malé mesto, návštevníci majú na výber niekoľko možností ubytovania, ktoré uspokoja ich potreby a preferencie.

Jednou z možností je hotel Mosaic City. Tento hotel sa nachádza len niekoľko krokov od pamiatky Madaba Map, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup k tomuto historickému zázraku. Hotel Mosaic City ponúka moderné izby s klimatizáciou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Okrem toho poskytuje aj raňajky a reštauráciu s tradičnými jedlami. Tento hotel je vhodnou voľbou pre návštevníkov, ktorí chcú mať históriu na dosah ruky.

Ďalšou možnosťou je hotel Saint John. Tento hotel sa nachádza v historickom centre mesta a ponúka výhľady na Madaba Map z jeho terasy na streche. Izby sú vkusne zariadené a vybavené všetkým potrebným zariadením vrátane klimatizácie a TV. Hotel Saint John má tiež reštauráciu, kde si návštevníci môžu vychutnať jordánske špeciality. Tento hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí si prajú pohodlie a prístup k množstvu historických pamiatok v okolí.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie súkromného charakteru, je tu možnosť prenajať si apartmán alebo dom v Madabe. Airbnb a podobné platformy ponúkajú množstvo možností pre návštevníkov, ktorí hľadajú niečo mimo tradičného hotelového prostredia. Tieto apartmány a domy poskytujú viac súkromia a flexibilitu počas pobytu. Niektoré z nich sa nachádzajú blízko Madaba Map a ponúkajú nádherný výhľad na mesto.

Nezáleží na vášom výbere, je takmer isté, že ubytovanie v blízkosti Madaba Map vám umožní presnejšie spoznať túto ohromujúcu historickú pamiatku. Je to ideálna príležitosť pre milovníkov histórie a archeológie, aby si detailne prezreli jedinečný artefakt. Ubytovanie v tejto oblasti vám tiež umožní preskúmať ďalšie zaujímavosti Madaby a okolitých miest.

Navštívenie Madaba Map je zážitkom, ktorý si mnoho návštevníkov Jordánska nenechá ujsť. Budete prekvapení, ako detailný a zaujímavý je tento historický artefakt. Ubytovanie v blízkosti vám umožní presnejšie preskúmať túto pamiatku a návštevu Jordánska si užiť s maximálnym komfortom.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky