Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Qasr al-Azraq

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Qasr al-Azraq


1. Čo je Qasr al-Azraq?

Qasr al-Azraq je pevnosť v Jordánsku postavená v 13. storočí, ktorá slúžila ako základňa pre armádu.

2. Aké sú otváracie hodiny Qasr al-Azraq?

Qasr al-Azraq je otvorená pre verejnosť denne od 8:00 do 16:00, okrem piatkov, kedy je otvorená od 10:00 do 16:00.

3. Aká je vstupná cena do Qasr al-Azraq?

Vstupné do Qasr al-Azraq je 3 jordánske dináre pre dospelých a 1 jordánsky dinár pre deti.

4. Ako sa tam dostanem?

Qasr al-Azraq sa nachádza asi 100 kilometrov východne od Ammanu. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je autom alebo taxíkom.

5. Je Qasr al-Azraq prístupná pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?

Niektoré časti Qasr al-Azraq nie sú prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou, ale väčšina areálu je prístupná.

6. Aká je histórie Qasr al-Azraq?

Qasr al-Azraq bola postavená v roku 1237 a slúžila ako základňa pre armádu, ako aj ako obytné sídlo pre rôzne dynastie.

7. Aké sú najzaujímavejšie veci na Qasr al-Azraq?

Najzaujímavejšie veci na Qasr al-Azraq sú pôvodné kamenné zárubne, rozsiahly vodovodný systém a rôzne expozície, ktoré ukazujú históriu pevnosti.

8. Môžem tam prijať fotografie?

Áno, návštevníci môžu fotografovať na Qasr al-Azraq.

9. Aké sú požiadavky na oblečenie pre návštevníkov?

Návštevníci by mali byť oblečení primerane a dodržiavať miestne zvyky a tradície.

10. Aký je hlavný jazyk na Qasr al-Azraq?

Hlavným jazykom na Qasr al-Azraq je arabčina, ale personál môže hovoriť aj anglicky.


Letenka Jordánsko Qasr al-Azraq


Qasr al-Azraq: Skrytý klenot Jordánska

Letenka do Jordánska je vstupenkou k poznávaniu bohaté histórie, fascinujúcej kultúry a úchvatnej prírody tejto arabskej krajiny. Medzi známe turistické atrakcie, ako je Petrá či Wadi Rum, sa však skrýva aj menej známe miesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť - Qasr al-Azraq.

Qasr al-Azraq je pôsobivá pevnosť nachádzajúca sa v severovýchodnej časti Jordánska, iba 85 kilometrov od jeho hlavného mesta Ammánu. Je to miesto, ktoré si vydobýva svoje miesto v histórii Jordánska a regiónu Blízkého východu.

Táto pevnosť má pôvod až zo 13. storočia, hoci v priebehu storočí prešla mnohými prestavbami a úpravami. Bola postavená za účelom ochrany a kontrolu oblasti, čím vytvárala významný strategický bod na obchodných cestách medzi Sýriou, Irakom a Arabským polostrovom.

Qasr al-Azraq je známa aj preto, že v minulosti hostila slávne postavy, vrátane britského vyslankyně T.E. Lawrencea, ktorý je známy ako Lawrence z Arábie. Toto historické miesto tak má aj svoje miesto v literatúre a kinematografii prostredníctvom jeho príbehov.

Návšteva Qasr al-Azraq je jedinečným spôsobom, ako sa ponoriť do histórie Jordánska. Pri prechádzke cez vežu, brány a chodby pevnosti sa návštevníci dostanú do sveta minulosti. Kamenné múry, architektonické detaily a kamenné miestnosti vás prenesú do dávnej éry.

Okrem historických artefaktov je Qasr al-Azraq aj skvelým miestom na objavovanie prírodných krás Jordánska. Z pevnosti môžete vyraziť na prechádzku do okolitých predhorí Jordánskej púšte, kde sa môžete stretnúť s unikátnou flórou a faunou. Prírodná okolitá krajina je očarujúca a zároveň nezvyčajná.

Návšteva Qasr al-Azraq je jedinečným zážitkom, ktorý si nemôžete nechať ujsť pri cestovaní do Jordánska. Vďaka svojej histórii a kráse je toto skryté miesto určite hodné pozornosti.

Pretože je Jordánsko dostupné počas celého roka, letenka do tejto krajiny je výhodou. Môžete cestovať po celom štáte a spoznávať jeho múdre a unikátne klenoty, medzi ktoré patria bezpochyby aj Qasr al-Azraq.

Ak chcete zažiť niečo iné, objaviť nové kultúry a pochopiť históriu, letenka do Jordánska, konkrétne Qasr al-Azraq, je voľbou, ktorú určite nebudete ľutovať. Osvojiť si bohatú históriu a vychutnať si krásy tejto krajiny bude skúsenosťou, ktorú si zapamätáte na celý život.


Ubytovanie Jordánsko Qasr al-Azraq


Jordánsko je krajina, kde sa stretávajú staroveké kultúry a moderný život. Toto kontrastné spojenie je jasne viditeľné aj v architektúre a histórii jordánskych miest. Jedným z takýchto miest je Qasr al-Azraq.

Qasr al-Azraq, čo v arabčine znamená "Modrá pevnosť", je starobylá pevnosť v Jordánsku, ktorá sa nachádza v púšti Zahari. Osadu a pevnosť postavili Rimania v 3. storočí, neskôr ju využívali Byzantínci a Umajjovci. V roku 1237 ju získal Ajjúbovec Saladín.

Dnes je Qasr al-Azraq turistickou atrakciou, ktorá zaujíma tisíce návštevníkov každý rok. Pevnosť je pôsobivý ostrov v stred púšte Zahari, ktorá je známa svojou malomocenstvomtm a skalnatými a pieskovými krajinami.

Pevnosť je vybudovaná z červeného kameňa a má tri veľké brány, ktoré slúžili ako prístupové cesty pre obchodníkov, ako aj rytierov, ktorí ochraňovali pevnosť pred útokmi nepriateľov. Vo vnútri pevnosti sa nachádza stála expozícia, ktorá vám umožní vidieť, ako sa pevnosť v minulosti používala. Môžete vidieť zbrane a uniformy, ktoré slúžili na ochranu posádky v pevnosti.

Ak plánujete pobyt v Jordánsku, určite nevynechajte návštevu Qasr al-Azraq. Je to skvela príležitosť na to, aby ste videli starobylú históriu krajiny a zároveň sa skrátili v pôsobivej arabskej kultúre. Nie je nič lepšie, ako zostať v starobylom ubytovaní, ktoré vám umožní cítiť históriu priamo na vlastnej koži.

Ubytovanie v Qasr al-Azraq je fantastické. Môžete si vybrať medzi niekoľkými možnosťami, ktoré sú k dispozícii. Ak hľadáte komfortné miesto na pobyt, Hotel La Maison d'Azraq je skvelou voľbou. Tento hotel sa nachádza v púšti Zahari a je vzdialený len niekoľko minút jazdy od Qasr al-Azraq. Nabída svojim hosťom teplo a tradičnú pohostinnosť, o ktorú je známa táto oblasť.

Ubytovanie v Qasr al-Azraq je kúzelným posedením, kde môžete zažiť kultúru a históriu Jordánska. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie alebo miesto, ktoré si vyberiete, užívajte si krásu krajiny. Jordánsko je krajina, kde sa spojí veľkoleposť prírody a starobylá história, takže si určite vychutnajte všetky úžasné zážitky, ktoré máte na výber.


Dovolenka Jordánsko Qasr al-Azraq


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Medzi jej najkrajšími miestami na dovolenku patrí aj Qasr al-Azraq, starobylá pevnosť nachádzajúca sa iba hodinu cesty od hlavného mesta Ammánu.

Qasr al-Azraq je jednou z najdôležitejších historických pamiatok Jordánska. Táto pevnosť má pôvod v rímskej ére a bola postavená na mieste vyschnutej oázy. Neskôr sa stala pozoruhodným miestom počas islamskej éry, keďže ju využíval kňaz Lawrence z Arábie ako základňu počas arabského povstania proti Osmanom.

Samotná pevnosť je impozantnou stavbou s kamennými múrmi a vstupnou bránou, ktorá je považovaná za najstaršiu časť stavby. Qasr al-Azraq je postavená z tmavých vulkanických kameňov, čo jej dáva unikátny vzhľad. Pevnosť je obklopená rozsiahlymi plochami a skalami, čo pridáva na jej charmantnosti.

Návštevníci môžu stráviť nejaký čas preskúmajúc miestnosti a izby v rámci pevnosti. Niekde sa nachádzajú expozície s osamelou zbraňou a vybavením, ktoré používal kňaz Lawrence. Tieto exponáty prinášajú históriu tohto miesta k životu a umožňujú návštevníkom lepšie pochopiť jeho význam pre región.

Okrem toho, Qasr al-Azraq sa nachádza v nádhernom prírodnom prostredí, ktoré je ideálne na prechádzky a fotografovanie. Krásne púštné krajiny, rozsiahle piesočné duny a sýte modré oblohy sú len niektoré z prírodných scenérií, ktoré sa tu dajú nájsť.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko a máte záujem o históriu a prírodu tohto krajiny, Qasr al-Azraq by nemalo chýbať na vašom zozname miest na dovolenku. Táto starobylá pevnosť vás okúzli svojou architektúrou a históriou a ponúkne vám jedinečný zážitok z výletu.


Počasie Jordánsko Qasr al-Azraq


Qasr al-Azraq je starobylá pevnosť v Jordánsku, nachádzajúca sa v provincii Zarqa, asi 100 km východne od hlavného mesta Ammán. Táto pevnosť je známa svojou unikátnou architektúrou a historickým významom. Okrem toho je miestom, kde sa môžete na vlastné oči presvedčiť o typickom počasí pre túto oblasť.

Qasr al-Azraq sa nachádza v pouštnom prostredí a je obklopená suchými a skalnatými krajinami. V tejto oblasti panuje mierny aridný podnebný typ s sklonom k extrémnym teplotám.

Letá v Qasr al-Azraq sú veľmi horúce a suché. Teploty tu dosahujú v lete v priemere okolo 35 °C a môžu sa vyšplhať aj cez 40 °C. Najvyššie teploty sú zaznamenané vo výškach nad 45 °C. Vzhľadom na túto vysokú teplotu a nízku vlhkosť je odporúčané, aby návštevníci boli pri návšteve pevnosti dobre hydratovaní a mali so sebou dostatok vody a ľahké oblečenie, aby sa vyhli dehydratácii a úpalu.

Zimy v Qasr al-Azraq sú mierne a krátke. Teploty tu dosahujú v priemere okolo 15 °C, niekedy však môžu klesnúť aj pod bod mrazu, najmä v noci. Dni s dažďom sú vzácne, ale keď prídu, môžu byť prudké a vytvárať hudbu, ktorú počuť odtiaľ vychádzajúcom kanáli. Práve tento kanál, ktorý je založený na technike zhromažďovania a uchovávania vody, je dôležitým zdrojom vody pre pevnosť a okolité oblasti.

Jesenné a jaré mesiace (september a október, marec a apríl) sú ideálne na návštevu Qasr al-Azraq, keďže teploty sú príjemné a mierné. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 20 - 25 °C a táto oblasť môže byť zhliadnutá v celej svojej kráse. V tomto období je tu tiež viac vegetácie, pretože niektoré rastliny, ako sú púštny konárik a oranžovka, začínajú kvitnúť.

Celkovo je počasie v Qasr al-Azraq typické pre pouštné podnebie s horúcim a suchým letom a miernymi zimami. Návštevníci by sa mali pripraviť na extrémne teploty v lete a na mierne chladnejšie podmienky v zime. Nech už prídete v akomkoľvek ročnom období, Qasr al-Azraq vám ponúka jedinečnú príležitosť preskúmať históriu Jordánska a zažiť atmosféru tejto úžasnej starobylej pevnosti.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky