Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Počasie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je krásna krajina, ktorá má jedinečné počasie. Jedným z najzaujímavejších miest na sledovanie počasia je Shaumari Wildlife Reserve, ktorá sa nachádza vo východnej časti krajiny.

Shaumari Wildlife Reserve je známa svojou rozmanitou faunou a flórou. Je to raj pre milovníkov prírody, ktorí sa chcú dostať bližšie k divokému životu. V rezervácii môžete nájsť rôzne druhy zvierat, ako sú gazely oryx, nádherné arabské orly, divé osly a mnoho ďalších.

Počasie v Shaumari Wildlife Reserve je charakteristické svojou vysokej teplotou a suchým podnebím. Rezervácia leží v púšti, čo znamená, že tu nie je veľa zrážok a vlhkosti. Letá sú tu veľmi horúce, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 30 ° C až do 45 ° C. Vlhkosť je nízka a slnko pravidelne svieti na oblohe.

Zimy v Jordánsku a v rezervácii sú chladné, ale nie príliš drsné. Teploty v zimných mesiacoch klesajú na približne 5 ° C na najchladnejšie dni. Je vhodné si so sebou zobrať vrstvené oblečenie, pretože teploty môžu v priebehu dňa kolísať.

Jordánsko je tiež známe svojimi miestnymi vetrmi. Vetra sú v širokej škále, od slabo fúkajúcich vánkov po silné veterné búrky. Pred cestou do rezervácie je preto dôležité sledovať predpoveď počasia a prípadne prijať potrebné opatrenia na ochranu pred vetrom.

Napriek drsnému počasiu je Shaumari Wildlife Reserve stále atraktívnym miestom pre návštevníkov z celého sveta. Môžete tu vidieť rôzne druhy zvierat vo svojom prirodzenom prostredí a vychutnať si nádherný výhľad na jordánsku krajinu.

Ak plánujete návštevu Shaumari Wildlife Reserve, odporúča sa zobrať si so sebou vhodné oblečenie a obuv pre príslušné ročné obdobie. Nezabudnite na dostatočný zásobník vody a ochranné prostriedky proti slnku, pretože slnečné žiarenie môže byť silné.

Shaumari Wildlife Reserve je bezpochyby fascinujúcim miestom na návštevu pre všetkých, ktorí milujú prírodu a majestát divokého sveta.


Ubytovanie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve je jedným z najkrajších miest na ubytovanie v Jordánsku. Toto rezervát je domovom pre mnoho divokých zvierat, ktoré sú typické pre túto oblasť, a ponúka jedinečný zážitok pre každého návštevníka.

Rezervát sa nachádza v južnej časti mestečka Azraq, asi 100 km východne od hlavného mesta Ammánu. Pôvodne bol zriadený v roku 1975 na ochranu ohrozených druhov zvierat, ktoré boli tradične súčasťou miestnej fauny. Odvtedy sa stal jedným z najdôležitejších miest pre ochranu biodiverzity v Jordánsku.

Shaumari Wildlife Reserve ponúka rôzne formy ubytovania, aby vyhovovalo potrebám rôznych typov návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie možnosti patrí tábor a chatky v rezerváte, ktoré poskytujú útulný a autentický pobyt. Tábor je umiestnený priamo v rezerváte a ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu. Chatky sú súkromné a majú vlastné dvory, kde si môžete vychutnať relaxačný čas po dni plnom objavovania.

Ubytovanie v rezerváte je prepojené s celým radom aktivít a zážitkov, ktoré návštevníka obohatia o jedinečnú skúsenosť s divokými zvieratami a prírodou. Môžete si naplánovať prechádzky po rezerváte so skúsenými sprievodcami, ktorí vám priblížia miestnu faunu a flóru. Na vyžiadanie je tiež možné uskutočniť safari jazdu, ktorá vám umožní ešte bližšie spoznať tieto úžasné zvieratá.

Medzi najznámejšie obyvateľov rezervátu patria arabské oryx, indické antilopy, gazely a samozrejme aj divoké druhy vtákov. Tieto zvieratá sú špecifické pre túto oblasť a sú zároveň veľmi vzácne. Rezervát sa snaží zachovať ich populácie a chrániť ich pred vyhynutím.

Okrem pozorovania zvierat tu môžete tiež relaxovať a vychutnať si prírodu. Rezervát ponúka nádhernú krajinu a možnosti pre rôzne outdoorové aktivity, vrátane turistiky, jazdy na horskom bicykli a jazdy na koni.

Ubytovanie v Shaumari Wildlife Reserve je skutočne výnimočné a ponúka jedinečný pohľad na miestnu faunu a flóru Jordánska. Ak hľadáte neobyčajné dovolenkové miesto naplnené prírodou, túrmi a relaxáciou, určite neuveriteľné miesto, ktoré musíte navštíviť.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je jednou z najkrajších krajín na svete a ponúka nespočetné množstvo prírodných a historických zaujímavostí. Ak chcete zažiť niečo naozaj jedinečné, určite musíte navštíviť Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v južnej časti Jordánska, pri hraniciach s Saudskou Arábiou. Táto rezervácia je domovom pre rôzne druhy zvierat, ako sú oryx, kozy a damanovia. Je to skvelé miesto na pozorovanie fauny v ich prirodzenom prostredí.

Ako sa tam dostať?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, je cestovať lietadlom. Jordánsko má dobrú leteckú sieť a existuje mnoho medzinárodných letovísk v krajine, ktoré sú dosť blízko k rezervácii. Napríklad letisko v meste Amman je iba niekoľko hodín od rezervácie.

Po prílete do Jordánska môžete prenajať auto alebo využiť služby miestneho prepravcu. Všetky úrovne cestovať sú k dispozícii a väčšina dopravy v Jordánsku nie je veľmi drahá.

Na čo sa pripraviť?

Shaumari Wildlife Reserve je prírodné miesto a je dôležité dodržiavať určité pravidlá a zásady. Hlavne dodržujte pokyny rangerských služieb a vyhnite sa rušeniu zvierat.

Mali by ste si tiež zvážiť, že v Jordánsku je horúco počas väčšej časti roka. Preto je dobré si obliecť pohodlné a ľahké oblečenie a nosiť so sebou dostatok vody a ochranný krém na slnko.

Čo očakávať?

Shaumari Wildlife Reserve je miestom, plným prírodných krás a neurovnaných zvierat. Bude to pre Vás zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Toto miesto oplýva krásnymi krajinnými scenériami a návštevníci budú mať skvelé možnosti vidieť rovnováhu prírodného prostredia.

Miestni rangers vám radi poskytnú informácie o životnom prostredí a zvieratách, ktoré tam žijú. Pozorovanie zvierat je samozrejme v hre a môže poskytnúť veľa zábavy a vzrušenia.

V Shaumari Wildlife Reserve nájdete aj rôzne turistické aktivity, ako sú jazdy na koňoch a kameňoch, cyklistické túry a vychádzky. Rezervácia ponúka tiež ubytovanie a stravu, ak plánujete zostať dlhšie.

Výlet do Shaumari Wildlife Reserve je určite zážitkom, ktorý vám zostane v pamäti na celý život. Nenechajte si ho ujsť a navštívte túto krásnu rezerváciu v Jordánsku!


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


1. Aké je vstupné do Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Vstupné do Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve je 10 JD pre dospelých a 5 JD pre deti.

2. Ktoré druhy zvierat je možné vidieť v Jordánskom Shaumari Wildlife Reserve?

V rezervácii môžete vidieť vzácne druhy ako oryx, arabský onager, arabské kozy, hyeny a mnoho ďalších.

3. Ako sa dostanem do Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Rezervácia sa nachádza približne 60 km východne od mesta Ammán, na ceste číslo 10. Môžete sa tam dostať taxíkom alebo si prenajať auto.

4. Sú v rezervácii k dispozícii sprievodcovia?

Áno, na vstupe do rezervácie sú k dispozícii skúsení sprievodcovia, ktorí vám poskytnú informácie o zvieratách a rezervácii.

5. Aké je ideálne obdobie na návštevu Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Najlepšie obdobie pre návštevu rezervácie je počas jarných a jesenných mesiacov, keď je počasie mierne a zvieratá sú aktívne.

6. Môžem si viesť domáce zvieratá do rezervácie?

Domáce zvieratá nie sú povolené v Jordánskom Shaumari Wildlife Reserve, aby sa predišlo konfliktom so zvieratami v rezervácii.

7. Sú v rezervácii dostupné stravovacie zariadenia?

Áno, v rezervácii sa nachádza reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné jordánske jedlá a nápoje.

8. Môžem si prenajať vozík na prehliadku rezervácie?

Áno, vo vstupe do rezervácie je možné si prenajať vozík na prehliadku, ktorý vám umožní preskúmať rezerváciu pohodlne.

9. Je možné v rezervácii stráviť noc?

Áno, v rezervácii je k dispozícii kempovanie. Môžete si zapožičať stan a stráviť noc v prírode.

10. Ako dlho trvá prehliadka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Prehliadka rezervácie zvyčajne trvá asi 2 až 3 hodiny, ale môžete si vychutnať aj dlhší pobyt podľa vášho výberu.


Dovolenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku: Oáza divočiny a krásnej prírody

Jordánsko je známe svojimi impozantnými archeologickými pamiatkami, ako je skalný hrad Petra a mrtvé more. Ale krajina je tiež domovom niekoľkých národných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú úžasné príležitosti na objavovanie divokých zvierat a ich prirodzeného prostredia. Jedným z týchto miest je Shaumari Wildlife Reserve.

Založená v roku 1975, Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v južnom Jordánsku, v púšti Wadi Rum, medzi hlavným mestom Ammán a krajinou Saudijská Arábia. Rezervácia bola zriadená s cieľom zachrániť ohrozené druhy zvierat a obnoviť ich populácie. Je to príklad skvelého úspechu v ochrane divočiny a hospodárstva v oblasti.

Jednou zo špecifických funkcií tejto rezervácie je to, že sa zameriava na prispôsobenie divokých zvierat púštnemu prostrediu, ktoré je v Jordánsku bežné. Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v oblasti s nedostatkom vody s extrémnymi horúčavami, avšak toto prostredie je vhodné pre niektoré druhy zvierat vrátane arabského oryxu, arabských gazelí a obyčajného ibexu.

Arabský oryx, pôvodný druh, ktorý sa stal vyhynulým v divočine, je jedným z najväčších úspechov rezervácie Shaumari. Vďaka prísnemu sledovaniu a ochranným opatreniam si táto antilopa znovu vytvorila stabilnú populáciu v rezervácii vrátane viac ako 100 jedincov. Ostatné druhy, ako napríklad gazely a ibexy, sa tiež v rezervácii úspešne rozšírili.

Pre návštevníkov je Shaumari Wildlife Reserve ideálnym miestom na objavovanie týchto fascinujúcich druhov. Rezervácia ponúka rôzne aktivity a zážitky. Môžete si napríklad vybrať medzi jazdou na koni, jazdou na velblodoch a jazdením na džípe po púšťaj. Existujú tiež organizaované výlety, ktoré vás zavedú do hlbšej divočiny a poskytnú vám možnosť pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Okrem zvierat a prírody, rezervácia Shaumari ponúka aj možnosť spoznať tradičnú jordánsku kultúru a život beduínskych komunít. Môžete navštíviť beduínsky tábor a zájsť na tradičnú beduínsku večeru, zúčastniť sa hudobného a tanečného vystúpenia a dozvedieť sa o ich životnom štýle a tradíciách.

Shaumari Wildlife Reserve je skutočnou oázou v jordánskej púšti. Ponúka jedinečnú príležitosť na stretnutie s divokou prírodou a zvieratami, ktoré sa inde už len zriedka vidia. Je to miesto, kde si môžete vychutnať krásu prírody a zároveň prispievať k ochrane ohrozených druhov. Dovolenka v Jordánsku by teda nemala obísť toto úžasné miesto.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky