Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Umm ar-Rasas

Počasie Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je krajinou, kde sa stretáva arabská kultúra s bohatou históriou. Krajina ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí. Jedným z miest, ktoré stoja za návštevu, je Umm ar-Rasas, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Okrem bohatých historických pamiatok však túto oblasť charakterizuje aj jej klimatické podmienky.

Umm ar-Rasas sa nachádza v strednej Jordánsku a nachádza sa na západnom okraji púšte Wadi Rum. Táto oblasť má semiaridné podnebie, čo znamená, že tu bývajú dlhé a horúce letá a krátke a mierne zimy. Práve v lete, teda hlavnej turistickej sezóne, môže byť teplota natoľko vysoká, že turisti by si mali byť vedomí zdravotného rizika. Priemerná maximálna teplota sa v júli pohybuje okolo 35 °C a v auguste ešte o niečo vyššie, čo môže byť pre niektorých turistov ťažké zvládnuť. Preto sa odporúča návšteva Umm ar-Rasas mimo obdobia leta.

Zima vo Umm ar-Rasas môže byť chladná, no nie príliš drsná. Teploty klesajú na priemernú minimálnu teplotu okolo 5 °C, no deň môže stále byť pomerne príjemný a priemerné maximálne teploty sa približujú k 17 °C. V zime sa taktiež môžu vyskytnúť miernie zrážky, ktoré sú následkom vplyvu Stredozemného mora.

Jarné a jesenné mesiace sú v tejto oblasti veľmi príjemné. Súčasne s prírodou, ktorá kvitne, aj počasie sa stáva menej extrémnym. Teploty sú v jarných mesiacoch okolo 20 °C - 25 °C, ale aj v jeseni návštevníci môžu počítať s príjemným počasím s priemernými teplotami okolo 23 °C.

Celkovo sa dá povedať, že návšteva Umm ar-Rasas je najlepšia počas jarných a jesenných mesiacov, keď nie sú také horúce teploty a je príjemnejšie a bezpečnejšie cestovať. Aj keď leto býva teplé a horúce, príliš kritická teplota pre turistov sa nevyskytuje až tak často. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, mali by ste však byť pripravení na extrémne teploty a zabezpečiť si primerané oblečenie a zásoby vody.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Umm ar-Rasas


Q: Čo je Umm ar-Rasas?
A: Umm ar-Rasas je archeologická lokalita nachádzajúca sa v Jordánsku.

Q: Aké sú vstupné poplatky do Umm ar-Rasas?
A: Vstupné poplatky sú 3 JOD pre dospelých a 1 JOD pre deti.

Q: Aké sú otváracie hodiny Umm ar-Rasas?
A: Lokalita je otvorená pre návštevníkov denne od 8:30 hod. do 16:30 hod.

Q: Čo je možné vidieť v Umm ar-Rasas?
A: Umm ar-Rasas je známe pre svoje byzantské mozaiky, ktoré sú na mieste stále zachované. Okrem toho môžete vidieť aj zvyšky starobylých kostolov a kaplniek.

Q: Je potrebné si pred návštevou Umm ar-Rasas kúpiť vstupenku vopred?
A: Nie, vstupenky na mieste je možné zakúpiť priamo na vstupnej bráne.

Q: Je v Umm ar-Rasas možné niečo ochutnať?
A: Nie, na mieste nie sú žiadne prevádzky s občerstvením alebo pitnými režimami. Odporúča sa preto si so sebou priniesť dostatok vody a občerstvenia.

Q: Dá sa v Umm ar-Rasas ubytovať?
A: Nie, na mieste nie sú žiadne ubytovacie možnosti. V blízkom okolí však nájdete viacero hotelov a ubytovní.


Ubytovanie Jordánsko Umm ar-Rasas


Umm ar-Rasas: Skrytý poklad Jordánska

Jordánsko je známe svojimi starobylými pamiatkami a bohatou históriou, a jedným z najfascinujúcejších miest, ktoré môžete navštíviť, je archeologická lokalita Umm ar-Rasas. Nachádza sa len niekoľko kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Ammán a zahŕňa niekoľko starovekých dedín a pôvodne kresťanských svätyň.

Umm ar-Rasas jedinečne kombinuje rôzne kultúrne odkazy a ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad do minulosti. Lokalita sa predstavuje ako zbytok z dávnych čias a jej symbolický význam je absolútne fascinujúci. Bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2004 a je jedným z najdôležitejších archeologických parkov celého Jordánska.

Čo sa týka ubytovania v Umm ar-Rasas, návštevníci majú niekoľko možností. V okolí sa nachádza niekoľko luxusných hotelov a rezortov, ktoré poskytujú pohodlné a moderné ubytovanie so všetkým vybavením. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí preferujú pohodlie a chcú si vychutnať relaxačnú dovolenku.

Ak však preferujete autentickejšiu skúsenosť, môžete zvoliť aj ubytovanie v miestnej dedine. Ubytovanie v súkromných domoch alebo rodinných penziónoch vám umožní bližší kontakt s miestnymi obyvateľmi a zistiť viac o ich kultúre a tradíciách. Je to skvelá príležitosť na obohatenie vašej cestovateľskej skúsenosti a objavenie autentického Jordánska.

Okrem ubytovania, návštevníci Umm ar-Rasas majú tiež prístup k rôznym reštauráciám a kaviarňam, v ktorých si môžete vychutnať miestnu gastronómiu. Jordánsko je známe svojou lahodnou kuchyňou, a preto sa nezabudnite pokúsiť ochutnať tradičné jordánske jedlá, ako sú hummus, falafel alebo mansaf (národné jedlo Jordánska).

Po objavení Umm ar-Rasas, máte tiež možnosť preskúmať jeho okolie. V blízkosti sa nachádza národný park Dana, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou a úchvatným výhľadom. Môžete si vychutnať prechádzky po zelených údoliach a rozsiahlych kanadoch a zároveň obdivovať rôzne druhy vtákov a inú faunu. Je to skvelá príležitosť na oddych a relaxáciu po objavení archeologických pokladov Umm ar-Rasas.

Ak plánujete cestu do Jordánska, nezabudnite zahrnúť Umm ar-Rasas do svojho itinerára. Je to miesto, kde sa história stretáva s krásou prírody a miestny šarm vás pohltí. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli alebo zažiť miestnu atmosféru v súkromnom ubytovaní, Umm ar-Rasas vám poskytne jedinečnú a nezabudnuteľnú skúsenosť.


Dovolenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je fascinujúcou destináciou, ktorá ponúka množstvo historických a kultúrnych zážitkov. Medzi unikátne miesta, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť, patrí aj Umm ar-Rasas.

Umm ar-Rasas je archeologická lokalita nachádzajúca sa asi 30 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Ammánu. Táto oblasť je známa svojou bohatou históriou a je jedným z najvýznamnejších miest na archeologickom pásme Jordánska.

Lokalita sa nachádza na ploche asi 100 hektárov a je známa pre svoje množstvo starobylých pamiatok. Najvýznamnejšou z nich je byzantská pevnosť, ktorá je zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Pevnosť je jednou z najdedičnejších a najlepšie zachovaných pamiatok staroveku v Jordánsku.

V Umm ar-Rasas sa nachádza tiež niekoľko starých kostolov, ktoré boli postavené v 5. až 6. storočí. Kostoly majú unikátne mozaiky na podlahe, ktoré zachovávajú pôvodnú krásu a jemnosť. Ich motívy zobrazujú biblické postavy, miestne obyvateľstvo a rôzne scenérie.

Okrem archeologických pamiatok ponúka Umm ar-Rasas aj nádhernú prírodu a panoramatické výhľady na okolitú krajinu. Po prehliadke historických zrúcanín si môžete oddýchnuť v príjemnej krajine a pozorovať západ slnka nad územím s bohatou históriou.

Ako turista v Umm ar-Rasas môžete tiež navštíviť miestne múzeum, kde sa dozviete viac o histórii tohto fascinujúceho miesta. Múzeum poskytuje informácie o archeologickej práci, ktorá sa tu vykonáva, a predstavuje exponáty z archeologických vykopávok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko a návštevu Umm ar-Rasas zaradiť do vášho plánu, odporúča sa si zabezpečiť sprievodcu. Miestni sprievodcovia sú odborníci na túto oblasť a vedú vás okolo všetkých zaujímavých miest, poskytujúc vám pútavé informácie a histórie.

Umm ar-Rasas je vrcholom pre každého záujemcu o históriu a archeológiu. Jeho unikátna kombinácia bohatých historických pamiatok a pôvabného okolia robí z neho neodolateľnú destináciu pre návštevníkov z celého sveta. Ak chcete zažiť skutočnú krásu a bohatstvo kultúry Jordánska, nevynechajte túto fascinujúcu destináciu.


Letenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je fascinujúcou krajinou plnou histórie a kultúry. Jeho bohaté dedičstvo sa odzrkadľuje nielen vo veľkých mestách ako Ammán a Petra, ale aj v menších a menej známych oblastiach. Umm ar-Rasas je jedným z takýchto miest, ktoré skrývajú nespočetné poklady pre návštevníkov.

Keby ste plánovali cestu do Jordánska, rád by som vám odporučil navštíviť Umm ar-Rasas. Jedným z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako sa tam dostať, je letecká doprava. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Jordánska, a môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Po prílete do letiska v Ammáne, hlavnom meste Jordánska, vás čaká len krátka jazda autom alebo autobusom do Umm ar-Rasas, ktoré sa nachádza približne 80 kilometrov juhozápadne od mesta. Cesta bude prechádzať cez nádhernú jordánsku krajinu plnú rozmanitej fauny a flóry.

Umm ar-Rasas je známe najmä svojimi dobre zachovanými byzantskými kostolmi a pevnosťou. Tieto pamiatky sa dostali na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a sú dôkazom bohatého náboženského a kultúrneho vývoja v oblasti. Kostoly majú nádhernú mozaiku s biblickými výjavmi, ktoré sú prekvapujúco dobre zachované aj po stáročia.

Okrem kostolov tam nájdete aj archeologický park, kde si môžete vychutnať prechádzku po starovekom meste a obdivovať zvyšky domov, pevností a iných starovekých štruktúr. Budete sa cítiť ako by ste sa ocitli v inom čase a mieste, keď prechádzate uličkami preplnenými históriou.

Mnoho návštevníkov ocenia aj blízkosť Umm ar-Rasas k ďalším dôležitým historickým miestam v Jordánsku. Petra, jedno z najznámejších archeologických miest na svete, je príjemnú jazdu autom odtiaľto. Môžete tak navštíviť obidve tieto úžasné miesta počas jednej cesty.

Umm ar-Rasas je jedinečné a zaujímavé miesto, ktoré stojí za to navštíviť, a preto môže byť letecká doprava najlepšou možnosťou, ako sa tam dostať. S letenkou do Jordánska si môžete užívať svoju cestu bez starostí o sťahovanie sa z miesta na miesto a môžete stráviť viac času objavovaním krás tejto nádherné krajiny.

Ak ste nadšencom histórie, kultúry a nádhery, neváhajte rezervovať letenku do Jordánska a navštíviť Umm ar-Rasas. Nezabudnuteľné zážitky a úžasné dojmy vás tu čakajú. Nech sa páči, priletite s nami do Jordánska a prepojte sa s históriou tohto ohromujúceho miesta.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky