Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Umm Qais

Letenka Jordánsko Umm Qais


Umm Qais je nádherné mesto ležiace na severozápade Jordánska, na hranici s Izraelom a Sýriou. Jeho poloha ho robí fascinujúcim miestom, kde môžete zažiť spojenie troch kultúr.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Umm Qais, je cez letisko v Ammáne. Ammán má pomerne veľké medzinárodné letisko, ktoré ponúka množstvo letov dennodenne spojených s celým svetom. Jordánsko leží v samej strednej časti Blízkeho východu a preto je považované za uzol leteckej dopravy.

Ak vycestujete do Jordánska, nezabudnite si poistiť letenky dopredu, najmä ak máte presný termín alebo konkrétnu požiadavku. Pretože Ammán je obľúbenou destináciou pre cestovanie, letenky môžu byť rýchlo vybavené, ale môžu byť aj dosť drahé.

Keď už máte letenky, môžete precítiť túto kamenitú oblasť. Keď sa z letiska dostanete do mesta, najlepšie je si prenajať auto, pretože spojenie s Umm Qais je trápne. Mesto sa nachádza na pomedzí troch hraníc, takže prítomnosť auta umožní vychutnať si okolité krajiny. Je to zároveň aj najrýchlejší a najkomfortnejší spôsob, ako cestovať v regióne.

Umm Qais je jedným z najkrajších miest v Jordánsku a okolí, ktoré sa môže pochváliť svojou históriou, architektúrou a kultúrou. Každopádne v Umm Qais máte opravdu pocit, že ste precestovali kus sveta a ocitli sa v rôznych krajinách naraz.

Zažite fascinujúce miesta, ako je Umm Qais, a nechajte sa okúzliť krásou najrôznejších kultúr na jednom mieste. Využite letenky, ktoré ponúka Jordánsko a zažite toto nádherné miesto na vlastnej koži!


Počasie Jordánsko Umm Qais


Jordánsko sa nachádza na rozhraní medzi Stredozemím a Arabským poloostrovom. Táto pestrá krajina ponúka rôznorodé počasie v závislosti od svojej geografickej polohy a nadmorskej výšky. Väčšina územia Jordánska má suché kontinentálne podnebie s veľkými rozdielmi medzi letom a zimou. V tomto článku sa zameriame na počasie v meste Umm Qais.

Umm Qais je historické mesto v severozápadnej časti Jordánska, nachádzajúce sa asi 110 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Ammánu. Svojou polohou ponúka nádherný výhľad na Jazeránske údolie a jeho susedov Genezaretské jazero a Golanské výšiny.

Leto v Umm Qais je horúce a suché. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 30 °C do 40 °C, s niektorými dnami môžu dosiahnuť aj vyššie hodnoty. Slnečné svetlo je intenzívne a vznikajú silné tepelné vlny. Vysoká vlhkosť môže zhoršiť pocit horúčavy. Táto doba je obvykle suchá, s minimálnym množstvom zrážok.

Počas jesene sa teploty začínajú postupne znižovať. V septembri a októbri sa pohybujú v rozmedzí od 25 °C do 30 °C. Prvý zimný mesiac, november, vidí pokles teplôt na úroveň okolo 20 °C. Zrážky sa začínajú zvyšovať, takže mnoho miestnych obyvateľov označuje túto dobu za najkrajšiu obdobie v roku v Umm Qais a na celom území Jordánska.

Zima v Umm Qais je chladná a mierne daždivá. Priemerné teploty by sa mali v januári až februári pohybovať od 10 °C do 15 °C. V noci môže teplota klesnúť na bližšie nule a je možné pozorovať mierny mráz. Preto je potrebné mať po ruke teplé oblečenie a prípadne nejaké zrážkové oblečenie.

Na jar sa teploty opäť zvyšujú a priemerne sa pohybujú od 20 °C do 25 °C. Príroda začína kvitnúť a celé okolie mesta sa mení na nádheru plnú farieb. Zrážky sa znižujú a stále viac sa objavujú slnečné dni.

Krátko povedané, Umm Qais ponúka rozmanité počasie počas celého roka. Turisti, ktorí sem prídu, by mali byť pripravení na rôzne teploty v závislosti od obdobia, v ktorom prídu. Odporúča sa mať so sebou teplé oblečenie a zrážkovú obuv, najmä v zimných mesiacoch. Nezabudnite ani na opaľovací krém a dostatok vody, najmä počas letných mesiacov, keď je slnko najintenzívnejšie.


Dovolenka Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka nekonečné možnosti objavovania a poznávania. Jedným z menej známych, ale o to viac zaujímavých miest na navštívenie je Umm Qais.

Umm Qais je malé mesto, ktoré sa nachádza na severozápade Jordánska, len pár kilometrov od hranice s Izraelom a Sýriou. Tento historický región ponúka nádherné výhľady na jordánsku krajinu, Galilejské jazerá a Golanské výšiny. Ale nie je to len o scenérie, Umm Qais je tiež veľmi bohaté na históriu a kultúru.

Jedným z najväčších lákadlom Umm Qais je miesto zvané Gadara, ktoré je archeologickým parkom a svetovým dedičstvom UNESCO. Gadara sa koniec koncov považuje za jedno z desiatich mest Décapoly. Tento staroveký rímsky západný vstup do Jordánska je plný rímskych ruín, vrátane divadla, baziliky, baptisteria a hrobiek. Môžete sa prechádzať medzi týmito starobylými ruínami a preniesť sa do minulosti.

Okrem archeologického parku ponúka Umm Qais aj bohatú kulinársku scénu. Tu môžete ochutnať autentickú jordánsku kuchyňu s jedlami ako falafel, hummus, mansaf (tradičné jordánske jedlo s ovčím mäsom a ryžou) a samozrejme, známy jordánsky koktail čaj s klinčekom.

Ak ste dobrodružného typu, môžete sa vybrať na turistiku do okolitých kopcov, kde budete odmeňovaní panoramatickým výhľadom na krajinu. Prirodzené scenérie a nekonečné horizonty vás prinútia zabudnúť na všetko ostatné.

Ďalšou atrakciou mesta je Jordan River Foundation, ktorá je v Umm Qais známa predovšetkým svojou podporou miestnych komunít a ich rozvoj. Táto organizácia ponúka turistické výlety, kde môžete získať hlboké porozumenie k miestnej kultúre a životnému štýlu.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko a chcete objaviť niečo menej známe, Umm Qais je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho bohatá história, nádherné výhľady a autentická kultúra vás určite očaria. Pripojte sa k dobrodružstvu a objavujte všetko, čo toto úžasné miesto má ponúknuť.


Ubytovanie Jordánsko Umm Qais


Umm Qais je malebné mestečko v Jordánsku, ktoré sa nachádza na severe krajiny, v blízkosti hraníc s Izraelom a Sýriou. Okrem svojho historického významu je to aj skvelé miesto pre turistov, ktorí hľadajú autentický jordánsky zážitok.

V Umm Qais nájdete množstvo ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Od luxusných rezortov a hotelov po útulné penzióny a rodinné penzióny, je tu niečo pre každého.

Luxusné hotely v meste ponúkajú všetko, čo potrebujete pre svoje pohodlie a relaxáciu. Súčasne si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú krajinu a históriu tejto oblasti. Služby v týchto hoteloch sú prvotriedne a personál vám ochotne pomôže s akýmkoľvek želaním či požiadavkou.

Pre tých, ktorí preferujú viac útulné a cenovo dostupné možnosti, sú k dispozícii penzióny a rodinné penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sú často vedené miestnymi rodinami, čo vám umožní zažiť autentickú jordánsku pohostinnosť a kultúru. Pokoje sú čisté, pohodlné a jednoducho zariadené, no zároveň vybavené všetkým potrebným vybavením.

Mesto Umm Qais je ideálnou základňou pre objavovanie historickej a archeologickej dedičiny Jordánska. Nachádza sa tu antická rímska lokalita Gadara, ktorá bola po stáročia dôležitým osídlením v oblasti. Môžete si prehliadnuť staroveké divadlo, fórum, termálne kúpele a ďalšie pozoruhodné stavby.

Okrem toho môžete stráviť čas v blízkych prírodných rezerváciách a národných parkoch, ako je napríklad prírodný park Ajjun, ktorý je domovom množstva divokej fauny a flóry. Pre milovníkov adrenalinových športov je tu možnosť vyskúšať si paragliding alebo turistiku v okolí.

Vlastným vozidlom alebo s dopravnou službou môžete tiež ľahko navštíviť blízke turistické atrakcie, ako je Zarská pláž na pobreží Mŕtveho mora, staroveký Jerash s dobre zachovanými rímskymi ruinami alebo hlavné mesto Ammán.

V Umm Qais nájdete aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať tradičné jordánske jedlá a obdivovať krásu okolitej krajiny.

Celkovo povedané, Umm Qais je ideálnym miestom na ubytovanie pre tých, ktorí chcú objavovať históriu Jordánska a zároveň si užiť krásy prírody. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať možnosť zažiť pohostinnosť miestnych obyvateľov a ponoriť sa do jordánskeho kultúrneho bohatstva.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Umm Qais


1. Čo je Umm Qais?

Umm Qais je histórické miesto v Jordánsku, ktoré sa nachádza na severozápade krajiny, blízko hraníc s Izraelom a Sýriou.

2. Kedy sa dá Umm Qais navštíviť?

Umm Qais je otvorené pre návštevníkov každý deň od 8:00 do 16:00 hod. Hodnoty vstupného predstavujú: 3 JD pre turistov a 1 JD pre miestnych obyvateľov.

3. Ktoré pamiatky si môžem pozrieť v Umm Qais?

V Umm Qais si môžete pozrieť rímske ruiny, pozostatky amfiteátra, cisterny a termálne kúpele.

4. Sú v blízkosti Umm Qais nejaké hotely?

Áno, nachádza sa tam niekoľko hotelov, kde si môžete zariadiť ubytovanie. Najpopulárnejšie hotely v tejto oblasti sú Beit Al Baraka, Umm Qais Hotel a Olive Branch Hotel.

5. Koľko trvá prehliadka Umm Qais?

Prehliadka Umm Qais by mohla trvať niekoľko hodín, v závislosti od toho, ako dlho sa chcete venovať jednotlivým pamiatkam. Odporúčame, aby ste si prehliadku naplánovali na pol dňa, aby ste si mohli všetko vychutnať a neponáhľali sa.

6. Potrebujem na návštevu Umm Qais nejaké špeciálne povolenie?

Nie, na návštevu Umm Qais nepotrebujete žiadne špeciálne povolenie. Stačí si zakúpiť vstupenku a môžete sa tam vybrať.

7. Ako sa tam dostanem?

Umm Qais sa nachádza asi 120 km severne od mesta Ammán a asi 20 km južne od mesta Irbid. Najlepšie spôsoby, ako sa tam dostať, sú taxíkom, nájomným autom alebo organizovanou autobusovou prepravou. V oblasti sa dá ľahko a pohodlne cestovať aj individuálne.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky