Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Wadi Rum

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Rum


1. Kde sa nachádza Wadi Rum?
Wadi Rum sa nachádza v jihozápadnej časti Jordánska.

2. Ako sa dostanem do Wadi Rum?
Najlepšou možnosťou je požiadať o transfer priamo od miesta pobytu, alebo si prenajať vozidlo a presunúť sa na vlastnú päsť.

3. Aké aktivity si môžem užiť v Wadi Rum?
V Wadi Rum sa môžete vydávať na prechádzky, túry na káblove, alebo na vysokohorský výstup, či objavovať miestne kultúrne pamiatky.

4. Koľko predtým by som mal rezervovať ubytovanie?
Rezervovať by ste si mali aspoň týždeň vopred, aby ste boli istý, že máte k dispozícii miesto na prenocovanie.

5. Aké je počasie v Wadi Rum?
Počasie v Wadi Rum závisí od ročného obdobia, ale zvyčajne je tam suché a horúce.

6. Kedy je najlepšie navštíviť Wadi Rum?
Najlepšie obdobie na návštevu Wadi Rum je od októbra do apríla, keď sú teploty miernejšie.

7. Je bezpečné cestovať do Wadi Rum?
Áno, cestovanie do Wadi Rum je považované za bezpečné, no vždy by ste mali byť opatrní a dodržiavať miestne zvyklosti.

8. Aký je odporúčaný dĺžka pobytu v Wadi Rum?
Odporúčané trvanie pobytu v Wadi Rum je minimálne dva dni, aby ste si mohli užiť všetky aktivity a pamiatky, ktoré Wadi Rum ponúka.


Počasie Jordánsko Wadi Rum


V Jordánsku sa nachádza oblast známa ako Wadi Rum, ktorej národný park je jedným z najkrajších miest v krajine. Tento park sa nachádza v južnej časti Jordánska a je známy svojimi strmými skalami a nekonečným púštnym prostredím. Počasie v Wadi Rum v skutočnosti závisí od ročného obdobia a môže byť celkom odlišné, ak sa tam odvážite v zime alebo v lete.

V zime, ktorá sa v Wadi Rum prejavuje od decembra do februára, teploty sa pohybujú okolo 17 °C počas dňa a 5 °C v noci. To znamená, že na návštevu parku bude potrebné vhodné oblečenie a prípadne aj spacák. Vyznačuje sa slnečnými a jasnými dňami, ale môže sa stať, že na niektoré dni bude pršať alebo bude príliš silný vietor.

V lete, ktoré v Wadi Rum trvá od júna do augusta, teploty sa vystupujú až na 42 °C počas dňa a 23 °C v noci. To znamená, že návštevníci by si mali dávať pozor na dehydratáciu a chrániť sa pred slnkom. Aj keď je táto doba o niečo horúcejšia, stále je to obdobie, kedy najviac turistov Wadi Rum navštevuje.

V jeseň a na jar, kedy v parku trvajú obdobie od marca do mája a od septembra do novembra, je počasie najpríjemnejšie. Teploty sú viac-menej primerané až do preskúmania prostredia Wadi Rum. Dni sú slnečné a bez dažďa, takže návštevníci nemusia mať obavy z počasia.

Celková atmosféra Wadi Rum je posedená na púštnej klíme. Návštevníci sa môžu tešiť na svieže vzduch a slnko v každom roku, a to aj keď sa počasie zmení až počas jediného dňa. Kým návšteva parku v zime alebo jeseň je pokojnejšia, leto je na druhej strane špeciálne, pre jeho dramatické skaly v okolí. Bez ohľadu na to, aký čas v roku sa tam rozhodnete ísť, Wadi Rum vám nepriamo dá zaujímavé poznatky o počasí.


Letenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, malebnou prírodou a jedinečnou kultúrou. Jedným z najkrajších a najznámejších miest v Jordánsku je Wadi Rum, púšťná oblasť, ktorá predstavuje pravú divočinu a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Cesta do Wadi Rum môže byť pre niektorých návštevníkov náročná, pretože sa nachádza približne 60 km južne od hlavného mesta Amán a 320 km juhozápadne od Petra. Našťastie, existuje možnosť zabezpečenia letenky priamo do Wadi Rum, čo návštevníkom ušetrí čas a úsilie.

Spoločnosť Royal Jordanian ponúka letecké spojenie s viacerými svetovými destináciami a umožňuje tak návštevníkom jednoduchý prístup do Jordánska. Cestovanie do Wadi Rum začína letom do medzinárodného letiska v Aqabe, ktoré sa nachádza približne 70 km od Wadi Rum. Po prílete do Aqaby sa návštevníci môžu rozhodnúť medzi vybraním si autobusu alebo taxíka, aby sa dostali priamo do Wadi Rum.

Po príchode do Wadi Rum sa návštevníkov otvára nádherná krajina plná strmých piesčitých koľají, skalných útvarov a útesov. Wadi Rum je známa svojimi ohromujúcimi skalnými útesmi a červeným pieskom, ktoré vytvárajú jedinečnú a nezameniteľnú atmosféru. Návštevníci môžu objavovať túto nádhernú krajinu na jazde na velblodoch alebo vynajatí džípu s miestnym vodičom.

Okrem púšte ponúka Wadi Rum aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Miestne obyvateľstvo, známe ako beduíni, sú veľmi pohostinní a radi zdieľajú svoj spôsob života a kultúru s návštevníkmi. Turisti majú možnosť navštíviť tradičné beduínske tábory, kde sa môžu ochutnať typické beduínske jedlá a zažiť atmosféru miestnej kultúry.

Wadi Rum je aj ideálne miesto pre milovníkov turistiky a horolezectva. Návštevníci, ktorí majú dostatok odvahy a fyzickej kondície, si môžu vyskúšať zdolávanie skalných stien a vrcholov. Jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v tejto oblasti je napríklad vrchol Jabal Umm ad-Dami, najvyššie vrchol v Jordánsku.

Letenka do Wadi Rum poskytuje návštevníkom skvelú príležitosť objaviť tento magický kút Jordánska. Pôsobivá krajina, bohatá kultúra a ochotní miestni obyvatelia robia z Wadi Rum miesto, ktoré si návštevníci nebudú (a samozrejme nebudú chtieť) pozabudnúť. Ak ste dobrodružný typ cestovateľa a máte záujem objaviť krásy púšte a zároveň zažiť tradičnú jordánsku kultúru, Wadi Rum je pre vás to pravé miesto.


Dovolenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s množstvom zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je aj Wadi Rum, ktorého krása láka návštevníkov z celého sveta. Tento drsný a mohutný kút arabského polostrova sa nachádza len zopár hodín cesty od hlavného mesta Ammánu a ponúka dovolenkárom nezabudnuteľné zážitky.

Wadi Rum je púšť, ktorá sa nachádza vo východnej časti Jordánska. Jeho unikátna poloha v blízkosti rieky Jordán mu dodáva veľmi rozmanitú klímu. Každý rok tu prší iba niekoľko dní, ktoré sú vítaným osviežením počas horúceho letného obdobia. Medziľudské vzťahy tu sú ovplyvnené najmä tradičnými arabskými zvyklosťami, a tak sa v tomto regióne očakáva veľká úcta voči ľuďom a zvieratám.

Cestovanie do Wadi Rum začína v prístavnom meste Aqaba, kde turisti nájdu najlepšie ubytovanie a môžu si objednať rôzne výlety. Jednou z najobľúbenejších možností je prenájom terreiného auta, ktoré umožní pohodlné cestovanie po regióne. Okrem navštevovania množstva zaujímavých miest v púšti sa môžete tiež zúčastniť prechádzok na konských chrbtoch alebo výletov na bicykloch.

Hlavnou atrakciou Wadi Rum sú skalné hrady a majestátne skalné formy, ktoré sú dôkazom obdivuhodnej geologickej histórie oblasti. Z jednej strany hraničí s Arábiou a z druhej so Saudskou Arábiou. Nachádza sa tu množstvo skalných oblúkov, ktoré sú valcovacie stvoly ukážkami prírodného umenia. Farba kamenov v tento moment dáva pohľadu pocity akoby sa naši zraky dostali do inej dimenzie, jednoducho fascinujúce!

Hociktorý turista by taktiež mal navštíviť beduínske tábory, ktoré sú typické pre Jordánsko. Beduíni sú považovaní za najvzácnější obyvatelia oblasti, sú aj ich stereotypy. Ich dlhoročná rešpektovanie tradícií a staromódne princípy sprostredkujú turistom pocit spôsobu života z minulých storočí.

Wadi Rum je výnimočné miesto, ktoré by malo byť na zozname návštev tých, ktorí túžia po dobrodružstve. Púšť ponúka mnoho zaujímavých aktivít a zážitkov, ktoré sa stanú nezabudnuteľnými a dokážu navodiť pocit dobrodružstva a slobody. Príjemné víkendové pobytovanie alebo celodenný výlet, to všetko ponúka krásne mesto Wadi Rum!


Ubytovanie Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá sa nachádza v Arabskom polostrove a je známa svojimi nádhernými púštnymi krajinami a historickými pamiatkami. Jedným z najkrajších miest v Jordánsku je Wadi Rum, púšť známa aj ako "Červená púšť". Toto miesto je veľmi obľúbené medzi turistami z celého sveta, najmä kvôli svojej nádhernej scenérii a bohatstvu kultúry.

Keď prídete do Wadi Rum, jedným z najuznávanejších spôsobov, ako zažiť túto úchvatnú krajinu je stráviť tu niekoľko dní a prespať vo vysnívanom ubytovaní. Väčšina ubytovacích možností tu je tradičné jordánske beduínske tábory, ktoré vám umožnia zažiť autentický beduínsky životný štýl.

Tieto beduínske tábory sú zvyčajne postavené v srdci púšte a poskytujú vám skutočné púštne zážitky. Poskytujú jedinečnú príležitosť pobytu v luxusnom tende uprostred púšte. Mnohé z týchto táborov tiež ponúkajú slávne "orangepornie" - večeru pri slnečnom západe, ktorá je pre všetkých návštevníkov jedinečným zážitkom.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Wadi Rum sú tradičné beduínske domy, ktoré sú postavené z kameňa a hliny. Tieto domy sú zvyčajne malé a jednoduché, ale poskytujú vám autentický pohľad do života beduínskych komunít. Mnohé z týchto domov ponúkajú aj jednoduché stravovanie a možnosť sledovať tradičné beduínske tance a piesne.

Okrem týchto tradičných ubytovacích možností, v Wadi Rum sa nájdu aj niektoré moderné hotely a rezorty, ktoré ponúkajú všetky moderné vybavenie a pohodlie. Tieto hotely sú obľúbené medzi turistami, ktorí preferujú vyšší štandard ubytovania a pohodlie.

Ak si vyberiete ubytovanie v Wadi Rum, nezabudnite skontrolovať, či je táto oblasť súčasťou vášho plánu na návštevu Jordánska. Je to úžasné miesto na preskúmanie a objavovanie, a nepochybne vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.

Wadi Rum je miesto, ktoré návštevníkom ponúka jedinečný púštny zážitok. Bez ohľadu na to, či si vyberiete tradičné beduínske tábory, domy alebo moderný hotel, vaše ubytovanie v Wadi Rum bude nezabudnuteľné. Bude vám umožnené zažiť toto púštne kráľovstvo v jeho najlepšej podobe a naplno si užiť všetko, čo Wadi Rum ponúka.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky