Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Juhoafrická republika Drakensberg Mountains

Letenka Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Juhoafrická republika je známa svojou bohatou a rozmanitou prírodou a jedným z najkrajších prírodných zázrakov krajiny sú jasných siedmých divov - Drakensberg Mountains. Tieto pohoria, ktoré sa nachádzajú v provincii KwaZulu-Natal, majú svoje miesto v srdci mnohých milovníkov prírody a dobrodruhov.

Ak ste niekedy snívali o dobrodružstve uprostred ohromujúcich hrebeňov a zelenej krajiny, cesta do Drakensberg Mountains je presne to, čo hľadáte. A pretože naplánovať takúto dovolenku je rozhodne vzrušujúce, je dobré vedieť, že existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať k prírodnému raju Juhoafrickej republiky.

Najjednoduchší a najobľúbenejší spôsob, ako sa dostať do Drakensberg Mountains, je samozrejme letecky. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka priame lety do hlavného mesta Juhoafrickej republiky, Johannesburgu, z ktorého je to už ďalší kratší let do Durbanu, hlavného mesta provincie KwaZulu-Natal. Po pristátí v Durbanu máte niekoľko možností prenajať si auto a vybrať sa na cestu naprieč krajinou smerom na západ k Drakensberg Mountains.

Na cesty do Drakensberg Mountains môžete tiež využiť vnútroštátne lety, ktoré sú k dispozícii z Durbanu a z mnohých ďalších miest Juhoafrickej republiky. To vám umožní ešte rýchlejšie a pohodlnejšie cestovať na miesto vašej dovolenky a začať s objavovaním krás, ktoré táto oblasť ponúka.

Počas letu na Juhoafrickú republiku môžete očakávať nezabudnuteľné zážitky nad oblasťami, ako je napríklad Krugerov národný park, alebo nad úchvatnými plážami Juhoafrickej republiky. Napokon, keď dorazíte do Durbanu a vyrazíte na prístupnú cestu k Drakensberg Mountains, necháte všetko za sebou. Zastavte sa a odpočiňte si v jednej z malebných dediniek alebo sa stretávajte s miestnymi obyvateľmi. Cesta k prírodným divom je plná nielen nepoznanej krásy, ale aj kultúrnych vplyvov Juhoafrickej republiky.

Po príchode do Drakensberg Mountains môžete očakávať neuveriteľnú rozmanitosť prírody. Úchvatné hory sú domovom pre mnoho endemických druhov rastlín a zvierat, vrátane takých vzácnych vtákov ako orliak hnedy alebo sokol skalný. Množstvo turistických tras vám umožní objavovať tieto zázraky prírody jednoducho na pešo.

Pre milovníkov dobrodružstva je to však len začiatok. Drakensberg Mountains sú tiež domovom niekoľkých svetoznámych skalných stien, ideálnych pre horolezcov. Samozrejme, na túto činnosť je potrebná správna výbava a skúsenosti. Ale pre tých, ktorí túto vášeň zdieľajú, je to snové miesto, kde sa môžu pustiť do adrenalinových zážitkov.

Pre tých, čo nepreferujú také extrémne športy, ponúka Drakensberg Mountains aj širokú škálu ďalších možností na relaxáciu a oddych. Nájdete tu napríklad luxusné rezorty s wellness centrami a termálnymi prameňmi. Návšteva jedného z týchto miest vám umožní relaxovať s neuveriteľným výhľadom na pohoria a oddýchnuť si od každodenného zhonu.

Drakensberg Mountains patria medzi najkrajšie prírodné zázraky Juhoafrickej republiky a cesta sem, je ako splnenie snov. Nech už sa rozhodnete priletieť priamo do Durbanu a pokračovať autom, alebo si zvolíte vnútroštátny let, určite nebudete sklamaní. Precestovať krajinu a vychutnať si pohľad na tieto ohromujúce hory a zelené údolia je skutočne nevšedné dobrodružstvo, ktoré si budete pamätať navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


1. Kde sa nachádzajú Drakensberg Mountains?
- Drakensberg Mountains sa nachádzajú v Juhoafrickej republike.

2. Aká je najvyššia hora v Drakensberg Mountains?
- Najvyššou horou v Drakensberg Mountains je Mnt-Aux-Sources, dosahujúca výšku 3 482 metrov.

3. Aké sú populárne outdoorové aktivity v Drakensberg Mountains?
- Populárnymi outdoorovými aktivitami v Drakensberg Mountains sú turistika, horská cyklistika, horolezectvo a pozorovanie vtákov.

4. Aké je vhodné obdobie na návštevu Drakensberg Mountains?
- Vhodným obdobím na návštevu Drakensberg Mountains je jar a jeseň, keď sú miernejšie teploty a menej zrážok.

5. Aké je najlepšie miesto na fotografovanie v Drakensberg Mountains?
- Jedným z najlepších miest na fotografovanie v Drakensberg Mountains je Blyde River Canyon, druhá najväčšia kaňonová roklina na svete.

6. Aké sú kultúrne atrakcie v blízkosti Drakensberg Mountains?
- V blízkosti Drakensberg Mountains sa nachádza mnoho kultúrnych atrakcií, vrátane údolia Cavers, kde sa nachádza mnoho skalných maľieb starých až 2000 rokov.

7. Čo je najlepší spôsob, ako sa dostať do Drakensberg Mountains?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Drakensberg Mountains, je automobilom alebo spolupracujúcimi autobusovými linkami z okolitých miest.

8. Aké sú ubytovacie možnosti v Drakensberg Mountains?
- V Drakensberg Mountains je k dispozícii rôzne ubytovanie vrátane hotelov, horských chatiek a kempov.

9. Môže sa v Drakensberg Mountains stretnúť so safari zvieratami?
- Nie, Drakensberg Mountains nie sú typickou lokalitou pre safari zvierat. Safari sa zvyčajne konajú na južnom pobreží Juhoafrickej republiky.

10. Aké sú typické miestne jedlá v Drakensberg Mountains?
- Niektorými typickými miestnymi jedlami v Drakensberg Mountains sú biltong (suchá korenená kuracia alebo hovädzia mäso), boerewors (tradičná odeanejá klobása) a bredie (hustý mäsový guláš).


Dovolenka Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Juhoafrická republika je pre svoju jedinečnú prírodu, živočíšny svet a bohatú históriu obľúbeným turistickým cieľom. Medzi najkrajšie miesta patrí Drakensberg Mountains – pohoria, ktoré pozostáva z granitových skalnatých hrebeňov, zelených údolí a kľukatých riek. Drakensberg leží južne od Kapského mesta a oblasť je rozdelená medzi provincie Free State, KwaZulu-Natal a Lesotho.

Ak plánujete dovolenku v Juhoafrickej republike, určite nevynechajte tento nádherný región. Drakensberg ponúka nielen krásnu prírodu, ale aj možnosti na turistiku a outdoorové aktivity. Prechádzajte sa po turistických chodníkoch, objavujte miestne kultúry a život v horských dedinkách alebo sa vydajte na horské výstupy.

Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v Drakensberg patrí Národný park Ukhahlamba-Drakensberg – pripomienka starovekých dôkazov prítomnosti prvých ľudí v oblasti. V parku sa nachádza množstvo skalných útvarov, ktoré sú súčasťou 35-tisíc ročnej histórie oblasti.

Ďalšou nevyhnutnosťou sú prekrásne vodopády, ktoré sa nachádzajú vo veľkom množstve v celom regióne. Najpopulárnejšie sú Tugela Falls, ktoré sú so svojou výškou 948 metrov najvyššie v Juhoafrickej republike.

Prechádzka po prekrásnych horských údolích je príjemnou aktivitou pre tých, ktorí si nežiadajú príliš náročné výstupy. Údolie Amphitheatre, ktoré ponúka nekonečné množstvo možností a prekrásne výhľady, je bezpochyby jedným z najkrajších miest v oblasti.

Drakensberg Mountains sú tiež skvelým miestom na výlety na koňoch. Vyberte si z rôznych trás a podniknite nezabudnuteľnú jazdu po krásnej okolitej prírode. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa vydať na zimné a letné výstupy a užívať si nádherné výhľady na okolitú prírodu.

Ak plánujete dovolenku v Juhoafrickej republike, nenechajte si ujsť Drakensberg Mountains. Táto oblasť ponúka nádhernú prírodu, bohatú kultúru a množstvo možností na turistiku a outdoorové aktivity. Vychutnajte si krásu Juhoafrickej republiky v celom jej rozsahu a odkryte jej tajomstvá v regióne Drakensberg.


Počasie Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Juhoafrická republika je známa svojou rozmanitosťou počasia a úžasnou prírodou. Jedným z najvýznamnejších a nádherných prírodných útvarov v tejto krajine sú Drakensberg Mountains. Toto pohorie sa tiahne cez viac ako 1000 kilometrov cez východnú hranicu Juhoafrickej republiky, od provincie Limpopo až po provinciu KwaZulu-Natal.

Počasie v tejto časti Juhoafrickej republiky sa vyznačuje zmiešaným podnebím, kde sa stretáva teplý vzduch zo severu s chladným vzduchom zo stredomoria. Väčšina oblastí Drakensberg Mountains má skôr subtropické podnebie, s miernymi zimami a teplými letami. Vzhľadom na výšku tohto pohoria, môže sa teplota v priebehu dňa veľmi meniť, najmä v zimných mesiacoch.

V zime, ktorá prevažuje od júna do augusta, môžu teploty na horách klesnúť aj pod bod mrazu. Na vyšších vrchoch pohoria dokonca môžete vidieť zasnežené kopce, čo vytvára úžasnú scenériu. Zimné dni sú často jasné a slnečné, ale chladné. Keďže ide o suchšie obdobie, zrážky sú vzácne, čo robí zimné mesiace ideálnymi na túry a vychádzky.

Letné mesiace, ktoré sa rozpínajú od decembra do februára, prinášajú teplejšie teploty a oveľa viac zrážok. Keďže ide o obdobie dažďov, môže byť počasie niekedy zrážkové, s možnosťou bleskových búrok. Dni sú často horúce s teplotami okolo 30 ° C, ale na vyšších vrchoch môže byť o niečo chladnejšie.

Jeseň a jar, teda mesiace marec a apríl a september a október, sú obdobia prechodného počasia. Teploty sú príjemné a zrážky sú menej časté ako v letných mesiacoch.

Práve vďaka tomuto rôznorodému počasiu sa v Drakensberg Mountains nachádza bohatá flora a fauna. Návštevníci môžu objavovať krásu a jedinečnosť prírody, zatiaľ čo sa pohybujú medzi rôznymi teplotnými zónami a obdivovať rôznorodé scenérie od horských vrchov až po krásne údolia a vodopády.

Turistický ruch v tejto oblasti je veľmi rozvinutý a ponúka mnoho možností na aktivity ako horská turistika, športové rybolov, kone a veľa ďalších outdoorových zážitkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, Drakensberg Mountains sú určite miestom, kde si každý nájde niečo, čo ho nadchne a upúta.

Počasím sa Drakensberg Mountains odlišujú od miestnej oblasti a ponúkajú nádherné scenérie, jedinečnú prírodu a mnoho možností pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo v Juhoafrickej republike, navštívte Drakensberg Mountains a vychutnajte si krásu tejto krajiny.


Ubytovanie Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Drakensberg Mountains sú jedným z najkrajších miest v Juhoafrickej republike a každoročne privítajú tisíce turistov z celého sveta. Nachádza sa tu množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov až po jednoduché chatky či kempy.

Jednou z najobľúbenejších oblastí na ubytovanie je Royal Natal National Park. Tento park sa nachádza v srdci Drakensberg Mountains a ponúka krásne výhľady na okolité vrcholy a doliny. V parku sa nachádza niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať chatku. Pre tých, ktorí hľadajú niečo luxusnejšie, je tu aj niekoľko hotelov a resortov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku.

Ďalšou populárnou oblasťou na ubytovanie je Cathedral Peak. Táto oblasť sa nachádza na juhu Drakensberg Mountains a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. V tejto oblasti sa nachádzajú rôzne hotely a rezorty, ktoré sú obľúbené medzi turistami kvôli svojim krásnym výhľadom a možnostiam na turistiku a horskú turistiku.

Ďalšou možnosťou na ubytovanie sú horské chaty. Tieto chaty sa nachádzajú v krásnych kľudných oblastiach a poskytujú úžasný výhľad na okolie. Väčšina horských chatiek sa nachádza v chránených oblastiach a sú obklopené nádhernými lesmi a zelenými pastvinami.

Všeobecne platí, že ubytovacie možnosti v Drakensberg Mountains sú pomerne drahé, pretože ide o obľúbené turistické miesto. Avšak, ak si rezervujete ubytovanie popri horskej chate v mieste nazývanom Lesotho, spoznáte miestnych ľudí a užijete si tam jednoduchší život.

Napriek tomu je však dôležité si naplánovať a zarezervovať si ubytovanie včas. Ubytovania bývajú vo vysokej sezóne rýchlo vypredané. Drakensberg Mountains nie sú len miestom pre nádhernú prírodu, ale aj pre bohatú kultúru a históriu, čo robí z tejto oblasti skutočne výnimočné miesto na návštevu a pobyt. Ak plánujete cestu do Juhoafrickej republiky a chcete si užiť krásnu prírodu, Drakensberg Mountains sú skvelou voľbou.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky