Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Juhoafrická republika Robben Island

Ubytovanie Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island je malý ostrov, ktorý sa nachádza približne 7 kilometrov od Kapstadtu v Juhoafrickej republike. Ostrov je známy tým, že bol v minulosti používaný ako väzenie pre politických väzňov, vrátane bývalého prezidenta Nelsona Mandelu.

Dnes je Robben Island veľmi populárnym turistickým miestom a mnoho ľudí sa snaží dozvedieť sa o jeho histórii a návšteve miesta, kde bol Mandela väznený po mnoho rokov. Ak premýšľate o návšteve Robben Islandu, možno vás zaujíma aj ubytovanie na tomto malebnom ostrove.

Robben Island má iba jedno miesto na ubytovanie a to je bývalé väzenské kasárne, ktoré sú teraz premenené na chaty pre turistov. Tieto chaty sú základné a jednoduché, avšak čisté a pohodlné. Chaty majú kapacitu pre šesť až osem ľudí, takže sú ideálne pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov.

Okrem ubytovania v chatoch si môžete objednať aj celodenného vodcu, ktorý vás bude sprevádzať po ostrove, ukáže vám miesta, kde sa odohrávali historické udalosti, navštívite bývalé väzenské cely a získate informácie o histórii ostrova.

Mnoho turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Robben Island a zostať tam na noc, sa rozhodne pre jednoduchú stravu, ktorú si sami pripravujú. Ostrov má vlastné malé obchody, kde si môžete kúpiť nevyhnutné potraviny a ďalšie základné potreby.

Keď idete na Robben Island na návštevu, musíte si byť vedomí, že tento ostrov nemá luxusné možnosti ubytovania ani príliš veľa zábavy. Ak sa však zaujímate o históriu tohto malebného miesta, určite by ste mali túto návštevu zvážiť.

Celkovo, ubytovanie na Robben Islande je ideálne pre tých, ktorí sú zvedaví a chcú spoznať históriu tohto miesta. Ubytovanie je jednoduché, ale pohodlné, a celý zážitok je určite nezabudnuteľný. Ak premýšľate o návšteve tohto miesta, určite si objednajte aj ubytovanie a strávte na ostrove viac času.


Dovolenka Juhoafrická republika Robben Island


Juhoafrická republika je krásna krajina plná fascinujúcich miest a bohatej kultúry. Jedným z najzaujímavejších a historicky najdôležitejších miest tejto krajiny je ostrov Robben Island, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta Cape Town.

Robben Island je známy predovšetkým tým, že na ňom bolo počas apartheidu umiestnené väzenie, v ktorom boli väznení politickí väzni vrátane Nelsona Mandelu. Táto doba je jednou z najtmavších kapitol v juhoafrickej histórii a návšteva Robben Islandu je jedinečnou príležitosťou na priblíženie sa všetkým týmto udalostiam.

Ak sa rozhodnete navštíviť Robben Island, nezabudnite si zabezpečiť miesto na prehliadku, pretože kvôli obmedzenému počtu miest je potrebné rezervovať si vopred. Prehliadka začína trajektom, ktorý vás prevezie z Cape Townu na ostrov. Po príchode budete mať možnosť navštíviť múzeum, kde sa dozviete viac o histórii ostrova a jeho väzenia. Prehliadku bude viesť bývalý politický väzeň, ktorý vám poskytne osobný pohľad na život na ostrove.

Najväčšou atrakciou na Robben Islande je nepochybne väzenská cela Nelsona Mandelu. Vstúpite do cele, kde strávil dlhé roky svojho života a kde sa mu podarilo prekonať neľudské podmienky a stať sa osobou, ktorá zmenila tento svet. Pri pohľade na túto malú miestnosť si uvedomíte, akým obrovským hrdinom bol Mandela a aké obete museli politickí väzni podstúpiť. Je to neuveriteľne emotívne a hlboko pohnuté miesto.

Okrem návštevy väzenských cel je možné vykonať aj prehliadku celého ostrova, počas ktorej si vychutnáte prechádzku okolo jeho pobrežia a uvidíte krásne pláže a útesy. Ostrov je tiež domovom mnohých rastlín a vtákov, takže si môžete vychutnať nielen jeho bohatú históriu, ale aj jeho prírodnú krásu.

Návšteva Robben Islandu nie je len zážitkom, ale je to aj vzácna príležitosť na vyjadrenie úcty a vzdania holdu všetkým ľuďom, ktorí bojovali za slobodu a rovnosť v Juhoafrickej republike. Je to miesto, kde sa historicky identita Afriky stretáva s bojom za práva a spravodlivosť.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Juhoafrickej republike, nevynechajte návštevu Robben Islandu. Táto ikonická lokalita s bohatou históriou vám ponúka jedinečnú príležitosť priblížiť sa k politickým vznikom a boju za rovnosť v tejto krajine. Je to miesto, kde si môžete znovu uvedomiť dôležitosť ľudských práv a slobody, a oceniť odvahu a odhodlanie tých, ktorí sa za ne zasadzovali.


Letenka Juhoafrická republika Robben Island


Juhoafrická republika je jednou z najkrajších krajín na svete s bohatou históriou a kultúrou. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Juhoafrickej republike patrí aj Robben Island, ostrov, kde bol väznený neslávne známy antiapartheidový bojovník Nelson Mandela.

Robben Island sa nachádza v Atlantickom oceáne, západne od Kapského Mesta. Celkom lode trvá asi 30 minút, aby ste sa tam dostali z prístavu v Kapskom Meste. Ostrov je známy nielen kvôli svojej temnej histórii, ale aj kvôli nádherným plážam a prírode.

Vstup na ostrov je možný len s oficiálnou prehliadkou, čo zabezpečuje, že návštevníci dostanú relevantné informácie a vyhnú sa oblastiam, kde sú stále uložené zvyšky bývalých väzacov.

Oficiálne prehliadky sú k dispozícii každý deň a zahrňujú aj prezentáciu o histórii ostrova a jeho nešťastnom úlohe ako väzenia. Návštevníci sa môžu prechádzať po celom ostrove a navštíviť aj celkovo len ťažko dostupné miesta, ako sú napríklad väzenské bunkre, kde boli väznení bývalí väzni.

Robben Island je miesto, kde môžete krok za krokom objavovať históriu Juhoafrickej republiky a spoznať jedného z jej najvýznamnejších hrdinov, a to bez ohľadu na váš pohľad na apartheidový režim. Nie je to len miesto, kde je zachovaná história, prechádzka po ostrove je aj neopakovateľným zážitkom pre každého, kto sa sem rozhodne pokojne zájsť.

Akonáhle sa rozhodnete navštíviť Juhoafrickú republiku, nezabudnite si naplánovať aj cestu na Robben Island a vychutnať si krásy tohto fantastického miesta na vlastnej koži!


Počasie Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island je malý ostrov ležiaci západne od Kapského Mesta v Juhoafrickej republike. Tento ostrov bol kedysi používaný ako pevnosť, väzenské stredisko a karanténna stanica pre choré osoby. Dnes je to turistická atrakcia s mnohými historickými miestami, ktoré sú otvorené návštevníkom.

Jednou z etáp, ktorého sa návštevníci najčastejšie zúčastňujú, je prehliadka väzenia na Robben Islande. Toto väzenie bolo domovom mnohým politickým väzňom, medzi ktorými bol aj Nelson Mandela po dobu 18 rokov. Ďalšie zastávky na prehliadke zahŕňajú kamenolom, kde väzni pracovali, kostol a lekárske zariadenia.

Počas návštevy Robben Islandu by ste mali byť pripravení na počasie. Prakticky celoročne je na ostrove chladné a veterno, s vlhkým podnebím a občasným dážďom. Letné obdobie je od decembra do marca a maximálne teploty sa pohybujú okolo 20 °C. V zime od júla do septembra môžu byť teploty až pod bodom mrazu. Na ostrove je tiež vysoké slnečné žiarenie, takže by ste mali dbať na správnu ochranu pred slnečnými lúčmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Robben Island, nemali by ste sa obávať, že vás počasie zdeprimuje. Aj napriek chladnému počasiu a vetru si môžete užiť krásne scenérie a zaujímavé miesta na ostrove. Prehliadky sú uskutočňované po celý rok, takže si môžete vybrať najvhodnejší termín pre vás. Nenechajte sa odradiť chladnosťou, práve naopak toto klima spolu s históriou miesta vytvára jedinečnú atmosféru, ktorú si budete pamätať na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Robben Island


1. Čo je Robben Island?
Robben Island je ostrôv nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne približne 12 km od prístavného mesta Cape Town v Juhoafrickej republike.

2. Prečo je Robben Island známy?
Robben Island je známy pre svoju históriu ako väzenie, kde boli väznení politickí väzni počas apartheidu v Juhoafrickej republike, vrátane Nelsona Mandelu.

3. Aký bol život na Robben Islande pre politických väzňov?
Život na Robben Islande pre politických väzňov bol tvrdý a zneužívajúci. Väzni boli vystavení fyzickému a psychickému týraniu, ťažkej práci a zlým životným podmienkam.

4. Aké miesta môžete navštíviť na Robben Islande?
Pri návšteve Robben Islandu si môžete prezrieť väzenské bloky, väzenské cely, pracovisko, kde boli väzni nútení pracovať, ako aj múzeum, ktoré dokumentuje históriu a boj proti apartheidu.

5. Ako sa dostanem na Robben Island?
Na Robben Island sa môžete dostať trajektom z Cape Townu. Plavba trvá približne 30-45 minút.

6. Aké je vstupné na Robben Island?
Vstupné na Robben Island zahŕňa cestovné letenky trajektom a prehliadku ostrova s miestnym sprievodcom. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od veku a štátu.

7. V akom stave je Robben Island dnes?
Robben Island je dnes chráneným pamiatkovým miestom a je uvedený ako svetové dedičstvo UNESCO. Väzňovské bloky a čely sú zachované ako svedectvo historickej dôležitosti tohto miesta.

8. Aké sú ďalšie zaujímavosti v okolí Robben Islandu?
Okolie Robben Islandu je známe pre svoj nádherný prírodný scenériu a divokú faunu. Môžete tiež navštíviť Múzeum apartheidu v Cape Townu a ďalšie historické a kultúrne pamiatky v meste.

9. Je potrebné si vopred rezervovať vstupenky na Robben Island?
Áno, je odporúčané rezervovať si vopred vstupenky na Robben Island, najmä v letných mesiacoch a počas špičkovej sezóny.

10. Aké sú otváracie hodiny Robben Islandu?
Otváracie hodiny Robben Islandu sa môžu meniť v závislosti od sezóny. Na najaktuálnejšie otváracie hodiny sa odporúča pozrieť na oficiálnej stránke Robben Islandu.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky