Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Kambodža Preah Monivong Bokor National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


1. Kde sa nachádza Kambodža Preah Monivong Bokor National Park?
- Nachádza sa v provincii Kampot v Kambodži.

2. Aké sú hlavné atrakcie alebo aktivity vo vnútri parku?
- Park ponúka nádherné výhľady na hory a oblasť okolo, navštíviť môžete tiež staré francúzske koloniálne budovy ako Bokor Hill Station, viacero buddhistických chrámov a vodopády.

3. Ako sa dostanem do Parku Preah Monivong Bokor?
- Môžete si prenajať vozidlo alebo motorku, alebo si zaplatiť prevozovú službu z miestnej cestovnej kancelárie. Park je dostupný aj z hlavného mesta Phnom Penh.

4. Koľko stojí vstup do parku?
- Vstup do parku je voľný.

5. Koľko času potrebujem na návštevu tohto parku?
- Na návštevu by ste mali mať aspoň pol dňa, ak nechcete preháňať.

6. Ako je to s ubytovaním vo vnútri parku?
- Vo vnútri parku sa nachádza niekoľko rezortov a hotelov, kde si môžete rezervovať nocľah.

7. Je nutné si zobrať ochranné oblečenie alebo iné vybavenie?
- Odporúča sa si zobrať pohodlnú obuv, slnečné okuliare, opaľovací krém a vodu. Niekedy môže byť chladno, takže je dobré si vziať aj teplejšie oblečenie.

8. Ako je to s bezpečnosťou vo vnútri parku?
- Park je pomerne bezpečný, ale je vždy dôležité dodržiavať označené cesty a pokyny personálu parku.

9. Môžem si so sebou zobrať jedlo alebo piknikovať vo vnútri parku?
- Áno, je povolené si so sebou priniesť jedlo a piknikovať vo vyhradených oblastiach.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do apríla, keď je suché obdobie s nižšími teplotami.


Dovolenka Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


Preah Monivong Bokor National Park: Neodkrytý klenot Kambodže

Kambodža je známa svojou bohatou históriou, úchvatnými chrámami a nádhernými plážami, avšak jej prírodná krása nemá rovnakú pozornosť. Jedným z najkrajších a najneodkrytých kútov krajiny je národný park Preah Monivong Bokor. Tento park sa nachádza na juhu Kambodže, v provincii Kampot, a je domovom pre úžasné lesy, zvieratá a scenériu.

Preah Monivong Bokor National Park je jedným z najstarších národných parkov v Kambodži a bola založená v roku 1993. Zaujímajúce je, že park dostal názov po Phruleng Preah Monivongu, kambodžskom kráľovi, ktorý mal veľkú lásku ku prírode a podporoval ochranu životného prostredia.

Na prvý pohľad sa park môže zdať ako len ďalší prales, ale skrýva mnoho zaujímavých miest a aktivity pre návštevníkov. Jedným z najobľúbenejších miest je Bokor Hill, ktorý sa nachádza vo výške 1 080 metrov. Z vrcholu kopca je úchvatný výhľad na nekonečné zelené hory a živé farby kvetov rozkvitajúcich v okolí.

Park tiež ponúka jedinečnú príležitosť vidieť miestne divočinu vo svojej prirodzenej kráse. Tu sa nachádzajú zvieratá ako tigre, leopardy, gibony a mnoho rôznych druhov vtákov. Môžete si vziať prechádzku v lese a skúsiť zachytiť pohľad na nejaké z týchto ohromujúcich tvorov.

Okrem pokladov prírodnej krásy má park tiež historický význam. Na vrchole Bokor Hill sa nachádza aj starobylý francúzsky koloniálny rezort, ktorý sa stáva turistickou atrakciou samotním vzhľadom. Tento rezort bol postavený v 20. storočí a slúžil ako miesto pre odpočinok pre bohatých Francúzov počas dobrých čias. Je fascinujúce sa prejsť cez pokazené budovy a vidieť, ako sa tento raz luxusný rezort pomaly vráti späť do prírody.

Ak ste milovníkom dobrodružstva, park ponúka aj rôzne turistické trasy a výlety, ktoré vám umožnia preskúmať jeho územie. Môžete sa vydať na trek okolo jazera Popokvil, ktoré je domovom pre mnoho zaujímavých rastlín a živočíchov, alebo si vybrať cestu dopreryvu ku krásnym vodopádom v pralesnom prostredí. Rozhodne nechýbajú možnosti objaviť niečo nové a fascinujúce.

Pri návšteve Preah Monivong Bokor National Park sa uistite, že máte pohodlné oblečenie a obuv, a nezabudnite na repelent proti komárom, pretože park je domovom pre rôzne hmyzové obyvateľstvo. Pred odchodom skontrolujte aj miestne pokyny a pravidlá, aby ste si mohli vychutnať parkovanie v maximálnom bezpečí a rešpektovať svoje okolie.

Preah Monivong Bokor National Park je skutočným neodkrytým klenotom Kambodže. S jeho nedotknutou prírodou, pozoruhodnou faunou a historickými pamiatkami je to miesto, kde môžete skutočne zažiť útek od reality a spojiť sa s prírodou. Ak plánujete návštevu Kambodže, nechajte si tento nádherný park nevyhnutne v pláne. Určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


Preah Monivong Bokor National Park, známy aj ako Bokor Hill Station, sa nachádza v Kambodži a je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine. Nachádza sa na vrchole Bokor Mountains vo výške 1 080 metrov nad morom a ponúka návštevníkom nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Bokor Hill Station je historické miesto, ktoré malo dôležitú úlohu počas koloniálneho obdobia. Bol postavený Francúzmi v roku 1921 a slúžil ako útočisko pred horúčavami Phnom Penhu. Navštíviť ho môžete aj dnes a preskúmať jeho zachovalú architektúru, vrátane kasína, hotela, kostola a ďalších historických budov.

Ak hľadáte ubytovanie v Preah Monivong Bokor National Park, máte niekoľko možností. V blízkosti parku sa nachádzajú niektoré hotely a rezorty, ktoré ponúkajú konfortné ubytovanie a rôzne zariadenia. Medzi najobľúbenejšie hotely patria:

1. Thansur Sokha Hotel - Tento päťhviezdičkový hotel sa nachádza priamo v Preah Monivong Bokor National Park a ponúka luxusné ubytovanie s výhľadom na zeleň a hory. Hotel je vybavený bazénom, reštauráciami, barom a wellness centrom.

2. Bokor Mountain Lodge - Táto klimatizovaná horská chata je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú útulné ubytovanie v blízkosti parku. Ponúka komfortné izby, reštauráciu a súkromnú terasu s výhľadom na okolité hory.

3. Pop Bokor Guesthouse - Ak preferujete cenovo dostupnejšie možnosti, Pop Bokor Guesthouse je ideálnou voľbou. Nachádza sa v blízkosti parku a ponúka jednoduché, no čisté izby a priateľskú atmosféru.

Počas vášho pobytu v Preah Monivong Bokor National Park budete mať množstvo aktivít na výber. Môžete sa vybrať na prechádzky po okolitých lesoch a objaviť miestnu flóru a faunu. Tiež môžete navštíviť vodopády, chrámy a meditovať v kláštoroch. K dispozícii sú aj rôzne turistické trasy a cyklotrasy pre tých, ktorí majú radi adrenálínové aktivity.

Preah Monivong Bokor National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a histórie. Jeho nádherné scenérie a pestrosť ponúkajú nezabudnuteľný zážitok. Ak chcete objaviť túto časť Kambodže a zažiť jej kultúru a prírodu, neváhajte navštíviť Preah Monivong Bokor National Park. Uistite sa, že si rezervujete ubytovanie vopred, aby ste mali zabezpečené pohodlné miesto na oddych počas vašej dovolenky.


Letenka Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


Preah Monivong Bokor National Park, nachádzajúci sa v Kambodži, je jedným z najpopulárnejších prírodných rezervácií v krajine. Tento národný park sa nachádza na vrchole kopca Bokor, ponúkajúci návštevníkom úchvatné výhľady na okolitú krajinu a zároveň silné historické a kultúrne zázemie.

Preah Monivong Bokor National Park je vo viacerých ohľadoch výnimočný. Po prvé, ponúka návštevníkom jedinečnú prírodnú krásu. Rozlohou približne 1,500 kilometrov štvorcových umožňuje návštevníkom objaviť sa medzi rozmanité ekosystémy, ako sú horské lesy, horské lúky a vodné plochy. Mestská legenda hovorí, že v parku žije niekoľko vzácnych druhov zvierat a rastlín, ktoré sú chránené pred vyhynutím.

Okrem toho má tento park históriu, ktorá siaha až do francúzskeho koloniálneho obdobia. Bokor Hill Station, postavená v 20. storočí francúzskou kolóniou, sa nachádza v jeho strede. Táto budova slúžila ako rekreačné stredisko a luxusný hotel pre bohatých kolonistov. Dnes je toto povojnové miesto zväčša vo vyše-poničeným stave, no stále si uchováva svoj historický a kultúrny význam. Turisti, ktorí sa dostanú do parku, sa môžu prechádzať pozdĺž chodníkov a objavovať staré stavby ako kasíno, kostoly a bungalovy. Mnohé z nich sú zostatky kedysi živej koloniálnej éry.

Jednou z najzaujímavejších atrakcií parku je tiež vodopád Popokvil, ktorý sa nachádza v blízkosti horského supermarkt Bodhi. Svojou impozantnou veľkosťou a prírodnou krásou láka turistov z rôznych častí sveta. V blízkosti vodopádu sa nachádza tiež niekoľko chrámikov, kde si môžu návštevníci najeť duchovnú energiu a relaxovať v pokoji prírody.

Ako sa dostať do Preah Monivong Bokor National Park? Najlepším spôsobom je vybrať sa na letenku smerom do hlavného mesta Kambodže, Phnom Penh. Z mesta potom nájdete autobusovú alebo taxíkovú službu, ktorá vás zoberie na miesto destinácie. Veľkou výhodou tohto parku je, že je relatívne jednoduché sa tam dostať a ponúka veľké množstvo turistických informácií.

Celkovo povedané, Preah Monivong Bokor National Park je jedinečným miestom, ktoré kombinuje prírodnú krásu s bohatou históriou. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň túžite objavovať kultúru a históriu, tento park je určite miesto, kam sa oplatí zavítať. Môžete si vychutnať výhľady na kopce a jazerá, prechádzať sa v prírode a objavovať históriu starých koloniálnych stavieb. Preah Monivong Bokor National Park je určite jedným z highlightov v Kambodži, ktorý vás nezanechá ľahostajnými.


Počasie Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


Preah Monivong Bokor National Park v Kambodži je známy svojou prírodnou krásou a bohatými kultúrnymi dedičstvom. Nachádza sa vo vrcholovej oblasti pohoria Dâmrei, ktoré sa nachádza asi 37 km od populárneho letoviska Kampot.

Jedným z najzaujímavejších aspektov národného parku je jeho rôznorodé počasie. Vďaka svojmu nadmorskému výškovému rozsahu od 1 000 do 1 081 metrov nad morom má Bokor National Park mierne a príjemné počasie počas celého roka.

Počasie v Kambodži je ovplyvnené monzúnovým obdobím. Obdobie sucha trvá od novembra do apríla, keď teplota môže dosiahnuť maximálne 35 °C. V tomto období je národný park Bokor prekrásnou destináciou, s jasnou oblohou a nízkou vlhkosťou, ktorá umožňuje turistom preskúmať jeho jedinečnú faunu a flóru.

Avšak najlepším obdobím na návštevu tohto národného parku je počas daždového obdobia, ktoré trvá od mája do októbra. Počas tejto doby Kambodžu zalieva pravidelnými dažďami, čo vytvára prírodné divadlo v podobe vodopádov a poľa s vačicami. Toto obdobie prispieva k rozkvitnutiu flóry a zvieracej ríše, čo robí z Bokor National Park ideálne miesto pre milovníkov prírody a fotografie.

Turisti, ktorí navštívia Bokor National Park, sa môžu tešiť na chladné počasie vďaka vyššiemu nadmorskému výškovému rozsahu. Teploty v noci môžu klesnúť na približne 10 °C, čo je perfektné na nočnú prechádzku alebo táborák pod hviezdami.

Okrem počasia je samotný národný park Bokor domovom aj pre množstvo historických a kultúrnych pamiatok ako napríklad opustený koloniálny hotel, ktorý slúžil ako letovisko pre francúzsku elitu v 20. storočí. Turisti sa tiež môžu vydávať na prechádzky v horách a objavovať starobylé chrámy a pagody.

Národný park Bokor kombinuje jedinečnú prírodnú scenériu s bohatou históriou a kultúrou. Jeho rôznorodé a priaznivé počasie počas celého roka ho robí ideálnou destináciou pre turistov, ktorí chcú zažiť Kambodžu v celom jej rozmanitom spektre.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky