Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Kamerun Korup National Park

Letenka Kamerun Korup National Park


Kamerun je fascinujúcou krajinou so svojim bohatým dedičstvom prírody. V srdci tejto krásnej krajiny sa nachádza národný park Korup, známy svojou rozmanitosťou divokej fauny a flóry. Pre tých, ktorí túžia objaviť a skúmať prírodnú krásu, letenka do Kamerunu a návšteva Kamerunského národného parku Korup je jedinečným zážitkom.

Kamerunský národný park Korup, nachádzajúci sa na juhozápade Kamerunu, je jedným z najstarších a najväčších dažďových pralesov v celej strednej Afrike. Je to miesto, kde sa stretáva rôznorodosť živočíšneho a rastlinného sveta na jednom mieste. Park je domovom rôznych druhov zvierat, ako sú gorily, šimpanzi, slony, malé antilopy, lemuři a mnoho ďalších. Pre milovníkov vtáctva je park tiež domovom mnohých druhov vzácnych vtákov, ktoré sú unikátne pre túto oblasť.

Korup je známy aj svojou bohatou a rozmanitou flórou. Park je pokrytý hustými vrstvami šíreho spektra rastlín, od obrovských stromov až po hlbové trávy. Niektoré z týchto rastlín sú vzácne a vedecky cenné. Návštevníci môžu objavovať tieto rastliny na prekrásnych prechádzkach po parku alebo ich skúmať s vedeckými tímami.

Národný park Korup je zároveň vyhláseným svetovým prírodným dedičstvom UNESCO, čo znamená, že je chránený a zachovaný pre budúce generácie. Cieľom tohto ochranného statusu je chrániť vzácne a ohrozené druhy a zabezpečiť trvalú udržateľnosť prírodných zdrojov v oblasti.

Ak sa rozhodnete navštíviť park, musíte mať vedomosti o základných pravidlách ochrany prírody. Parkové úrady budú od vás vyžadovať povolenia a vedenie miestnych sprievodcov, aby sa zabezpečilo, že návštevníci dodržiavajú pravidlá a že sa minimalizuje negatívny dopad na životné prostredie.

Návšteva Kamerunského národného parku Korup je ako cesta do srdca prírody. Budete svedkami úžasných scenérií, všadeprítomných zvukov a zážitkov, ktoré vám zanechajú nezmazateľné spomienky. Nie je nič lepšie, ako sledovať gorily vo svojom prirodzenom prostredí, šplhať sa po lanách stromov a objavovať skryté poklady prírody.

Preto, ak máte záujem o dobrodružstvo a objavovanie jedinečnej prírody, letenka do Kamerunu a návšteva Kamerunského národného parku Korup by mohla byť vášou ďalšou dovolenkovou destináciou. Nechajte sa strhnúť krásou prírody a objavte svoju vlastnú pôsobivú prírodnu kapitolu.


Dovolenka Kamerun Korup National Park


Kamerun's Korup National Park: Zážitok z divočiny

Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné dovolenkové miesto, Korup National Park v Kamerune by mohol byť pre vás jednou z najlepších voľieb. Tento park je pôvodným pralesom a domovom nespočetných druhov zvierat a rastlín, z ktorých mnohé sú ohrozené vyhynutím.

Park sa rozprestiera na ploche 1,260 kilometrov štvorcových a je najväčším podobným parkom v južnej a strednej Afrike. Korup patrí medzi najbohatšie a najrozmanitejšie zóny na svete a je domovom takmer polovice z 8 000 druhov rastlín, ktoré sa nachádzajú v Kamerune. Park je známy aj svojou živočíšnou rijkou a hostí niektoré z najvzácnejších a najúžasnejších druhov zvierat.

Medzi zvieratami, ktoré žijú v parku, patria slony, leopardi, čierny gorila, krokodíly, žirafy, bukérie a ďalšie druhy, ktoré nájdete len v Afrike. Pre tých, ktorí sú nadšení pozorovaním vtákov, park má obrovské množstvo druhov a môžete si vychutnať stovky nezvyčajných a krásnych vtákov.

Prístup do parku, ak použijete letisko v Douale, hlavnom meste Kamerunu, trvá približne osem hodín jazdy autom. Existuje niekoľko aliančných aerolínií, ktoré sú pravidelne prevádzkované spojmi medzi Doualom a Yaoundé. Z Yaoundé potom prejdete po ceste na Batangafo.

Pre návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o jednoduchý spôsob prechodu parkom, existujú sprievodcovia a jednodňové túry na miestach, ktoré sú ľahko prístupné. Existujú aj zaujímavé fakultatívne aktivity, ktoré ponúkajú príležitosti na poznávanie kultúrnych tradícií a historických miest v regióne.

Park má niekoľko možností ubytovania, vrátane stanov, bungalov a chatiek. Všetky sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú bezprostredný prístup k zvieratám a rastlinám v parku.

Celkovo, Korup National Park ponúka unikátne a nezabudnuteľné dovolenkové zážitky, ktoré sa nevyrovnajú žiadnej inej destinácii. Ak ste prírodovedec alebo milovník zvierat, toto miesto by nemalo chýbať na vašom zozname a môže byť vašou splnenou dovolenkou.


Ubytovanie Kamerun Korup National Park


Kamerun Korup National Park – ubytovanie v srdci prírody

Kamerun Korup National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Afrike a leží na juhozápade Kamerunu. Je domovom veľkého množstva zvierat, za ktorými sem prichádzajú turisti. Ázia a Afrika sú dnes dominantnými cieľmi pre turistov, ktorí chcú vidieť zoologické raritne okrem ich domoviny. V Korup National Park sa tieto návštevy zameriavajú na viac ako 400 druhov vtákov, 250 druhov stromov a viac ako 100 druhov cicavcov.

Ak rozmýšľate o výlete do Kamerun Korup National Park, určite by ste mali zvážiť ubytovanie priamo v parku. Máte na výber niekoľko možností, ktoré ostanú v nezabudnuteľnej pamäti. Môžete zvoliť medzi hotelom, kempingom, alebo dokonca ubytovaním priamo v lese.

Jednou z možností je ubytovanie v Korup Rest House, hoteli, ktorý sa nachádza v samom srdci parku. Sú tu k dispozícii izby s vlastnou kúpeľňou, ktoré sa nachádzajú priamo pri riaditeľstve parku. Taktiež máte možnosť rezervácie dobrodružnej nocľahárne, kde si spoločne so svojimi priateľmi môžete vychutnať noc s nezabudnuteľnými výhľadmi na prírodu.

Ak hľadáte jednoduchšie riešenie, môžete si zvoliť kemping v Korup Camp. K dispozícii sú tu chatky a stanové mestečká, kde si môžete vychutnať pohodlný spánok a súkromie stredom prírody. Držte sa však pobytu v stanoch a chatkách na miestach určených pre kemping a v žiadnom prípade nechodíte mimo vyznačených ciest.

Pre tých najodvážnejších turistov je k dispozícii ubytovanie v Camp Sanje Waterfall. Toto miesto je situované priamo v lese a ponúka možnosť vidieť zvieratá, ktoré sa nachádzajú v lesoch v týchto lokalitách až do rána. Toto miesto však nie je vhodné pre každého, pretože ubytovanie je veľmi jednoduché.

Ešte jeden tip pre všetkých, ktorí navštívia Korup National Park: nezabudnite si svoje fotoaparáty a dalekohľady! Príroda ponúka prekrásne výhľady a zvieratá sú v parku omnoho ochotnejšie sa ukázať ako inde v oblasti.

V Kamerun Korup National Park, nájdete všetko, čo si jeden milovník prírody a dobrodružstva môže želať. Neváhajte a objavujte krásy tohto nádherného parku hneď teraz!


Počasie Kamerun Korup National Park


Kamerun Korup National Park, ležiaci v južnej časti Kamerunu, je jedným z najznámejších národných parkov v tejto africkej krajine. S rozlohou 1 260 kilometrov štvorcových je domovom pre niektoré z najbohatších tropických dažďových pralesov na svete. Okrem toho, že je chráneným územím, je aj miestom mnohých vzácnych druhov fauny a flóry.

Jednou z najvýraznejších charakteristík Kamerun Korup National Park je jeho pestré počasie. Toto územie má typické tropické podnebie so stálymi vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 22 ° C a 34 ° C a kvôli nízkej nadmorskej výške sa teploty len zriedka dostanú pod 20 ° C.

Spomínaná vysoká vlhkosť je výsledkom výdatných dažďov, ktoré sú typické pre oblasť. V Korup Národnom parku je priemerná ročná zrážková suma približne 4 000 milimetrov, pričom dažde sú pravidelné počas celého roka. Existujú však dve obdobie, ktoré sú zvlášť významné - suché obdobie a daždivé obdobie.

Sucho je najvýraznejšie v mesiacoch december až marec, keď oblasť zažíva nižšie zrážky. Tieto mesiace charakterizuje vyšší prietok riek a suchšie pôdy. Naopak, daždičky prevládajú počas daždivého obdobia, ktoré trvá od apríla do novembra. V tomto období prichádzajú záplavy kvôli vysokým zrážkam.

Pre tento región je charakteristické aj výskyt tropických cyklónov, ktoré vznikajú v období daždového obdobia a prinášajú silné veterné búrky a záplavy.

Toto vlhké a daždivé podnebie je ideálne pre rast rastlín a rozvoj mnohých druhov živočíchov. Vrnúci opice, slony, gorily a rôzne druhy vtákov patrí medzi obyvateľov tohto národného parku. Mnohé z nich sú endemické a nachádzajú sa iba v tejto oblasti.

Pre milovníkov prírody je Kamerun Korup National Park rozhodne miestom, ktoré by mali navštíviť. Jeho jedinečné počasie a bohatá biodiverzita poskytujú nevšedný zážitok z prírody a sú rozhodne dôvodom, prečo túto oblasť označovať za jedno z najkrajších miest na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Kamerun Korup National Park


1. Aké je umiestnenie Kamerun Korup National Park?
Kamerun Korup National Park sa nachádza v juhozápadnej časti Kamerunu, pri pobreží Atlantického oceánu.

2. Aké je rozloha Kamerun Korup National Park?
Park má rozlohu približne 1260 kilometrov štvorcových.

3. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstupný poplatok do parku je 5000 CFA frankov pre dospelých a 2500 CFA frankov pre deti.

4. Sú v parku k dispozícii ubytovacie možnosti?
Áno, v parku sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti vrátane kempingových zón, chatiek a rodinných domov.

5. Koľko druhov zvierat a rastlín sa nachádza v parku?
V Kamerun Korup National Park je evidovaných viac ako 400 druhov rastlín a 300 druhov cicavcov, vrátane vzácnych druhov ako gorily, slony a leopardy.

6. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov parku?
Návštevníci parku môžu podnikať túry s miestnymi sprievodcami, pozorovať divú faunu a flóru, robiť fotografie, rybárčiť, podnikať výlety na rieke a vychutnávať si prírodné kúpanie.

7. Aké je vhodné obdobie na návštevu parku?
Najlepší čas na návštevu Kamerun Korup National Park je počas suchého obdobia od novembra do apríla.

8. Je potrebné mať povolenie na vstup do parku?
Áno, je potrebné mať povolenie na vstup do parku, ktoré je možné získať na mieste alebo vopred cez oficiálnu webovú stránku parku.

9. Aké sú najbližšie letiská k parku?
Najbližšie letiská k Kamerun Korup National Park sú Letisko Douala International a Letisko Yaounde Nsimalen.

10. Má park niečo pre deti?
Áno, park ponúka aj vzdelávacie programy pre deti, ktoré zahŕňajú výlety, edukačné hry a zábavu zameranú na ochranu prírody.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky