Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Keňa Lake Nakuru

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Lake Nakuru


1. Čo je Lake Nakuru?
-Lake Nakuru je sladkovodné jazero v Keňskej Rift Valley.

2. Aká je veľkosť Lake Nakuru?
-Jazero má rozlohu približne 45 km².

3. Kde sa Lake Nakuru nachádza?
-Jazero sa nachádza v národnom parku Lake Nakuru v Keňe.

4. Ako sa dostanem k Lake Nakuru?
-Najlepším spôsobom je cestovať autom alebo taxíkom z najbližšieho mesta, Nakuru.

5. Aká je populácia divých zvierat v okolí jazera?
-Je známe svojou veľkou populáciou růžových plameňov a ďalších vtákov. Okrem toho tu možno vidieť aj levy, gepardy, nosorožce bielu a čiernu a mnoho iných druhov.

6. Môžem sa vykúpať v Lake Nakuru?
-Nie je povolené kúpanie v jazere, pretože je domovom pre mnoho divokých zvierat a slúži ako vodný zdroj pre túto oblasť.

7. Existujú v parku aj ubytovacie možnosti?
-Áno, existuje niekoľko lodžií a kempov, kde si môžete rezervovať ubytovanie.

8. Aké sú nejaké známe atrakcie v okolí jazera?
-Okrem pozorovania divokých zvierat môžete navštíviť aj viacero vodopádov, miestne farmy, prírodné rezervácie a tradičné kmeňové osady.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Lake Nakuru?
-Najlepší čas na návštevu je počas suchého obdobia, medzi januárom a marca alebo júlom a septembrom.

10. Existujú niektoré obmedzenia alebo pravidlá pre návštevníkov Lake Nakuru?
-Áno, návštevníci by mali dodržiavať pravidlá týkajúce sa interakcie so zvieratami, často sa asistujú s divočinou a dodržiavať pokyny parkových rangerov. Taktiež by sa mali vyhýbať vjazdu do obmedzených oblastí.


Dovolenka Keňa Lake Nakuru


Keňa je krásna krajina, s množstvom turistických atrakcií, ktoré sú slovom jedinečné. Jednou z týchto atrakcií je aj jazero Nakuru. Okolité prostredie a nádherné výhľady sú príťažlivé nielen pre turistov, ale aj pre milovníkov prírody. Jazero Nakuru sa nachádza v národnom parku, kde návštevníci môžu vidieť množstvo divokých zvierat.

Výlet do Keňy, konkrétne pri jazere Nakuru, bude pre vás jedinečným zážitkom. Okrem krásnej prírody a zvierat sa návštevníci môžu zapojiť aj do rôznych aktivít a adrenalinových športov. Jazero je domovom mnohých volaviek a ďalších vtákov, ktoré sú typickými obyvateľmi tohto prostredia. Preto je toto miesto navštevované množstvom ornitológov.

Náš tip na ubytovanie pri jazere Nakuru – Dead Island Camp & Lodge. Táto kempingová oblasť sa nachádza na brehu jazera, čo z nej robí ideálnu pozíciu na pozorovanie zvierat a kvetov, ktoré sa nachádzajú vo vode. V blízkosti kempu sa nachádza aj reštaurácia s vynikajúcou kuchyňou. Po náročnom dni tak budete môcť ochutnať tradičné keňské jedlo.

Okrem pohostinnosti môžete očakávať aj množstvo zábavy a adrenalinových zážitkov. Väčšina ubytovacích komplexov ponúka rôzne športy, ktoré môžete vyskúšať, ako napríklad rýchle jazdy na štvorkolke, turistiku, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. V rámci ceny Vašej dovolenky môžete využiť aj niektoré z týchto aktivít.

Keňa s lake Nakuru je zaujímavým miestom pre všetky vekové kategórie. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodu, ale aj pre tých, ktorí chcú stráviť čas s rodinou alebo priateľmi. Bude určite obohatením Vášho života.

Ak by ste mali záujem vyskúšať toto miesto, kontaktujte nás a my Vám pomôžeme pri organizácii Vašej dovolenky!


Počasie Keňa Lake Nakuru


Keňa je známa svojimi nádhernými miestami zvierat a scenériou. Jedným z najpopulárnejších národných parkov v Keňi je Lake Nakuru National Park, ktorý ponúka prekrásne výhľady na jazero Nakuru, jazero súperiace s množstvom rôznych druhov divokých zvierat.

V tomto národnom parku existuje niekoľko ročných období, ktoré sa líšia v počasí a zvieracej populácii, ktorá sa turnusuje počas roka. Pretože Keňa leží na rovníku, temperature sú stále teplé, s priemernou teplotou v parku okolo 26 stupnov Celzia.

Punta roka, ku koncu apríla a začiatkom mája, prinesie obdobie dažďov, kedy počasie v národnom parku ožíva zelenou vegetáciou a kvitnúcimi kvetmi. Počas tohto obdobia je pravdepodobné, že zvieratá uvidia menej turistov a budú mať prístup ku množstvu sladkej vegetácie od ovocných a stromových listov.

Na druhej strane, ak by ste mali radi suché počasie a veľké množstvo zvierat, najlepším časom pre návštevu by bol december až marca. Toto je obdobie, kedy zvieratá sú zvyčajne aktívne a početnosť druhov sa zvyšuje.

Okrem toho, počasie je menej predvídateľné počas mesiacov apríl a mája, keď je na obzore obdobie dažďov. V tomto období môže dôjsť k silným búrkam a záplavám, ktoré môžu mať vplyv na možnosti pozorovania zvierat.

V každom prípade, návšteva Keňského jazera Nakuru je výnimočným zážitkom pre každého návštevníka. Nielenže ponúka nádherné scenérie, ale aj možnosť stretnúť sa s rôznymi druhmi zvierat, ako sú žirafy, zebry, levíčatá a konkrétne pre toto miesto, aj ružovými plameňmi, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tohto národného parku a jazera.


Ubytovanie Keňa Lake Nakuru


Keňa sa môže pochváliť mnohými nádhernými miestami, ktoré privítajú turistov z celého sveta. Jedno z najobľúbenejších miest je národný park Lake Nakuru, ktorý je domovom mnohých divokých zvierat a exotických rastlín. Ak sa chystáte navštíviť tento park, mali by ste sa tiež zaujímať o ubytovanie. V tomto článku vám predstavím niekoľko možností, ako stráviť príjemnú dovolenku pri Lake Nakuru.

1. Lake Nakuru Sopa Lodge - Tento hotel je situovaný na kopci s nádherným výhľadom na jazero a okolitý národný park. Ponúka šťavnaté jedlá, ktoré sú kombináciou svetových kuchýň a miestnych špecialít. Hotel je dobre vybavený a ponúka rôzne typy izieb a apartmánov. Hostia môžu tiež využiť bazén a wellness centrum.

2. Sarova Lion Hill Game Lodge - Táto klenotná ubytovňa je perfektným miestom pre milovníkov prírody. Má unikátnu polohu, ktorá umožňuje hostom vychutnať si panora mu Lake Nakuru z každej izby. Hotel je tiež vyhľadávaný pre svoj pestrofarebný kvetinový záhradný dizajn a možnosť sledovať zvieratá zo stolov na terase hotela.

3. Lake Nakuru Lodge - Táto klasická ubytovňa poskytuje ubytovanie v štýle chaty so všetkými potrebnými zariadeniami. Nachádza sa v priamom kontakte s prírodou a ponúka hostom možnosť rozbehnúť sa na prechádzky a výlety za divokými zvieratami. Hotel má aj bazén, kde si môžete oddýchnuť po dobrodružnom dni v parku.

4. Flamingo Hill Tented Camp - Pre tých, ktorí by radi zažili jedinečný zážitok, je tento tábor ideálnou voľbou. Nachádza sa v srdci národného parku a ponúka luxusné stany so všetkým komfortom, ktorý by ste od hotela očakávali. Tábor je priestranný a ponúka hostom možnosť relaxovať v príjemnom prostredí so zvukmi prírody.

5. Mbweha Camp - Útulná a pohodlná ubytovňa poskytuje hostiteľom autentický zážitok z divokej prírody. Tento tábor je známy svojou priateľskou atmosférou a ponúka hostiteľom veľmi osobitý zážitok. Ubytovňa je vybavená modernými zariadeniami a ponúka hostiteľom možnosť skúsenosti s tradičnou keňskou kultúrou.

Nezáleží na tom, ktoré ubytovanie si vyberiete, vaša dovolenka pri Lake Nakuru bude nezabudnuteľným zážitkom. Bez ohľadu na to, či ste milovník prírody alebo jednoducho chcete zažiť exotickú dovolenku, tento národný park vám ponúka všetko, čo si môžete priať. Nechajte sa očariť keňským divom a zažite dobrodružstvo svojho života.


Letenka Keňa Lake Nakuru


Letenka do Keni je pre milovníkov prírody neodolateľným lákadlom. Jedno z najkrajších miest, ktoré toto africké kráľovstvo ponúka, je jazero Nakuru. Tohto úžasného miesta sa určite oplatí navštíviť.

Keñské jazero Nakuru je jedným z najvýznamnejších slaných jazier v Afrike a domovom bohatej divesite. Toto jazero je súčasťou národného parku Nakuru, ktorý sa nachádza asi 160 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Nairobi. Letenka do Keňy a následná cesta do tohto parku je skutočným dobrodružstvom.

Jazero Nakuru je známe nielen pre svojou krásou, ale aj pre veľké množstvo živočíchov, ktoré sa tu nachádzajú. Medzi najznámejšie patrí stanovište pre flamingá, obrovské množstvo vtákov a veľký počet ohrozenej žirafy Rothschildovej. V parku nájdeme aj ďalšie divoké zvieratá, ako sú levy, levy, nosorožce a mnoho ďalších. Je to perfektné miesto pre safari fotografov a tých, ktorí si chcú vychutnať krásy divokej prírody.

Cestovanie na letenku Keňa Lake Nakuru ponúka nesmierne možnosti na skúmanie a objavovanie. Turisti tu môžu využiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky na safari, kempovanie a prieskum jazera. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je možné dokonca prejsť sa na štvorkolkách v blízkom okolí parku.

Návšteva jazera Nakuru nie je len o zvieratách a prírode, ale aj o spoznávaní miestnej kultúry. Okolitá oblasť je domovom najrôznejších etnických skupín, ako napríklad Maasaje a Kikuyu. Tu máte jedinečnú príležitosť stretnúť sa s miestnym obyvateľstvom a dozvedieť sa o ich tradičných zvyklostiach a životných podmienkach.

Po návrate z jazera Nakuru môžete v Keňe ešte navštíviť ďalšie miesta. Nairobi, hlavné mesto, ponúka rôzne atrakcie ako návštevu obchodov s miestnym remeselníctvom, exotickú kuchyňu a obdivovanie historických budov. Ak máte radi prírodu, môžete tiež navštíviť národný park Masai Mara, známy pre svoje mohutné migrácie zvierat.

Ak sa rozhodnete navštíviť Keňu a vidieť krásu jazera Nakuru, letenka je prvým krokom na tejto výnimočnej ceste. Keňa ponúka jedinečnú skúsenosť s divokou prírodou a úchvatnou krajinou. Je to miesto, kde sa budete cítiť ako cestovateľ a objaviteľ.

Takže neváhajte, zarezervujte si letenku do Keňy a vyrazte objavovať krajiny, zvieratá a kultúru tohto nádherného afrického štátu. Jazero Nakuru je len začiatkom tohto dobrodružstva, ktoré vás nadchne a očarí svojou krásou.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky