Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Keňa Ruma National Park

Ubytovanie Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma Národný park sa nachádza medzi mestami Kendu Bay a Homa Bay v západnej časti Keňskej krajiny Nyanza. Je to krásny park s rozlohou 120 km2 a je domovom mnohým druhom divokej fauny a flóry.

Park ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré spĺňajú všetky nároky pre návštevníkov. Pre tých, ktorí hľadajú najlepší komfort a luxus, je tu k dispozícii KWS Safari Lodge. Táto kvalitná budova má celkovo 18 izieb, z ktorých každá je vybavená klimatizáciou, sprchovacím kútom a toaletou. Hostia tu môžu tiež využiť wellness centrum a bazén.

Pre tých, ktorí uprednostňujú štandardné a cenovo dostupné ubytovanie, KWS Bandas sú dobrým riešením. Sú tu k dispozícii 2 až 4-lôžkové chatky, ktoré majú vlastnú kúpeľňu a WC.

Pre tých, ktorí sú otvorení novým zážitkom, je možné využiť táborné a stany. Táborné miesta ponúkajú obmedzené množstvo zariadenia, ale sú tiež najlacnejšie.

Všetky ubytovacie možnosti sú rozmiestnené v krásnej prírodnej scenérii, v blízkosti jazera Victoria, ktoré návštevníkom ponúka úžasný a nenapodobiteľný výhľad.

Okrem ubytovania ponúka Keňa Ruma Národný park rôzne aktivity. Môžete si ísť pozrieť divoké zvieratá ako slony, paviány, nočné opice, rôzne druhy antilop a iné zaujímavé zvieratá, ktoré sa tu vyskytujú. Môžete tiež ísť na prechádzku po prírodných chodníkoch alebo si zorganizovať safari jazdu.

Ak sa chystáte navštíviť Keňu Ruma Národný park, určite si zabezpečte ubytovanie vopred, pretože park je veľmi obľúbeným miestom pre turistov. Okrem toho si tiež zistite informácie o aktuálnych podmienkach v parku. S tým vám určite pomôže vaša cestovná kancelária, ktorá vám poskytne všetky potrebné informácie o vašom výlete do Keňskej krajiny Nyanza.


Letenka Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park: Klenot v afrických divokých oblastiach

Jedním z nejvíce fascinujících přírodních zázraků, které Keňa nabízí, je národní park Keňa Ruma. Tento park se nachází ve westernové části země a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a vzácných rostlin. Jeho krásné divoké krajině, nádherná fauna a bohaté kulturní dědictví z něj činí jedno z nejlepších míst k návštěvě pro milovníky přírody a dobrodružství.

Geograficky se nachází Keňa Ruma National Park na jihu Velkého pobřežního pohoří, což mu dává impozantní panoramatický výhled na svou okolní krajinu. Park je rozlohou asi 120 km² a zahrnuje kopce, lesy, pastviny a mnoho malých a velkých sladkovodních jezer. Nejvýznamnějším z nich je jezero Sondu, které hraničí s parkem. Díky této rozmanitosti přírodních prostředí je Keňa Ruma domovem obrovské rozmanitosti flóry a fauny.

Jedním z nejvíce cenných aspektů parku je jeho bohatý život zvířat. Keňa Ruma je místem, kde si můžete vychutnat nádherný pohled na populace vzácných afrických druhů, jako je černý nosorožec, lesovřed papoušků, prchavé antilopy nebo afričtí sloni. Park je také domovem vyhynulého kaferského buvolího sysla, který byl znovuintrodukován a je jediným místem v zemi, kde je možné jej spatřit.

Tato oblast má také mimořádný vliv na místní kulturu a tradice. Park je historicky významný pro Luo kmen, který je převládajícím etnikem v regionu. Luo jsou známí svými tradicemi a rituály spojenými s přírodou. Při návštěvě parku můžete navštívit tradiční vesnice Luo a poznat tuto bohatou kulturu zblízka.

Pro turisty, kteří se chtějí přiblížit k divočině a přírodě, nabízí Keňa Ruma různé aktivity a zážitky. Můžete se vydat na pěší túru pod vedením zkušených průvodců a objevovat rozmanitou faunu a flóru parku. Cykling je také velmi oblíbená aktivita mezi návštěvníky, kteří si chtějí užít krásu okolní krajiny při svém vlastním tempu. Park také nabízí možnost rybolovu a pikniku u jezera Sondu, kde si můžete odpočinout a vychutnat si malebný výhled na přírodu.

Cesta do Keňa Ruma National Park bude neodmyslitelně zahrnovat letenky do Nairobi, hlavního města Keňy. Z Nairobi je možné se dostat na různá místa v zemi, včetně parku Ruma. Čas letu závisí na vašem výchozím bodu, ale obecně platí, že trvá asi 1-2 hodiny.

Ať už jste milovníky volné přírody, dobrodružství nebo zkoumání kulturních kořenů, Keňa Ruma National Park je místem, které vám tyto zážitky nabídne. Tento úžasný park je odrazem bohatosti africké přírody a kultury a je určitě jedním z nezapomenutelných zážitků, které si budete pamatovat po celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Ruma National Park


Otázky:

1. Kde sa nachádza Keňa Ruma National Park?
2. Aký je rozlohou parku?
3. Aké druhy zvierat sa v parku nachádzajú?
4. Aké sú najlepšie aktivity a atrakcie v parku?
5. Koľko stojí vstup do parku?
6. Ako si zarezervovať ubytovanie v parku?
7. Aké sú otváracie hodiny parku?
8. Aké sú pravidlá a obmedzenia v parku?
9. Aké je vhodné obdobie pre návštevu parku?
10. Sú povolené v parku safari jazdy?

Odpovede:

1. Keňa Ruma National Park sa nachádza v západnej Keni, v okrese Homa Bay.
2. Rozloha parku je približne 120 km².
3. V parku sa nachádzajú rôzne druhy zvierat, vrátane slonov, antilôp, zebra, krokodílov, hyen, leopardov a rôznych druhov vtákov.
4. V parku môžete vykonávať rôzne aktivity, vrátane safari jazdy, turistiky, rybolovu a pozorovania vtákov. Medzi atrakcie parku patria aj jazera Ruma a Victoria.
5. Vstupný poplatok do Keňa Ruma National Park sa líši v závislosti od národnosti a typu vozidla, pričom ceny pre dospelých sa pohybujú medzi 300 a 1000 kenských šilingov.
6. Ubytovanie v parku je možné zarezervovať cez oficiálnu webovú stránku parku alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.
7. Park je otvorený pre verejnosť od 6:30 do 18:30 hodiny.
8. V parku platia rôzne pravidlá a obmedzenia, vrátane dodržiavania pokynov parkových rangrov, zákazu krmenia divokých zvierat a zakázaním odstúpenia od značených turistických trás.
9. Najlepším obdobím pre návštevu parku je od januára do marca, keď je suché obdobie a je možné lepšie pozorovať zvieratá.
10. V parku sú povolené safari jazdy, pričom je potrebné dodržiavať všetky pravidlá a pokyny parkových úradníkov.


Počasie Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Keni. Nachádza sa na západe krajiny, blízko jazera Victoria a je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín.

Počasie v Keňa Ruma National Park je typické pre túto časť krajiny, kde sa nachádza. V júni až auguste je tu suché obdobie, kedy sa veľa destilácie nevyskytuje a teploty sú vzdušné. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 25 °C a nocné teploty sa môžu znížiť až na 10 °C. Toto obdobie je ideálne pre safari, pretože zvieratá sú koncentrované okolo zdrojov vody a je možné ich vidieť zblízka.

Začiatkom septembra začína dažďové obdobie, ktoré trvá až do novembra. Počas týchto mesiacov sa park mení na zelený raj, kvôli hojnému dažďu a kvitnúcim kvetinám. Rieky a jazera naplnia vodou a vytvárajú perfektné prostredie pre vtáky a iné vtáky. Teploty v dažďových mesiacoch sú stále príjemné, ale je potrebné mať so sebou nepremokavé oblečenie a obuv.

Počas decembra až februára je v Keňa Ruma National Park obdobie dažďov a je tu množstvo tropických predstavení. Teploty sú v tomto období vyššie ako počas sucha, s priemernými dennými teplotami okolo 30 °C. Veterné vtáky, ako napríklad flamingy, sa zhromažďujú na jazerách a je to impozantné zoradiť.

Marec až máj je druhé suché obdobie v parku. Počas týchto mesiacov je teplota veľmi vysoká, s dennými teplotami mnohých nad 35 °C. Rastliny a tráva zmiznú do sucha a mnoho vtákov a zvierat odchádza do iných oblastí v hľadaní vody. Napriek tomu, že je to horúce obdobie, Keňa Ruma National Park stále ponúka krásne výhľady a zážitky.

Nezáleží na tom, kedy navštívite Keňa Ruma National Park, je to miesto plné krásy a divokého života. Odlišné obdobia ponúkajú rôzne skúsenosti a príležitosti na pozorovanie zvierat a vtákov. Keď chcete navštíviť park, je dôležité mať na pamäti počasie a prispôsobiť výlet svojim preferenciám.


Dovolenka Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park: Kúsok prírodného raja v srdci Keňy

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne neopakovateľný zážitok v prírode a možnosť objavovať druhý najväčší národný park v Keňi, potom je pre vás ideálnou destináciou Ruma National Park. Tento fascinujúci park sa nachádza na západnom konci krajiny a nie je taký známy ako jeho slávny sused, Masai Mara. Napriek tomu ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad na množstvo druhov zvierat a dokonale zachovanú divokú prírodu.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste sa mali vydať práve sem, je unikátny druh antilopy známy ako Roan antelope (indomalajská antilopa). Tento veľký a vzácny druh je v súčasnosti ohrozený a žije vo voľnej prírode len v niekoľkých parkoch v Afrike. Ruma National Park je jedným z posledných miest, ktoré poskytuje skutočnú ochranu tohto druhu a vďakab tomu je zaradený medzi významné oblasti pre biodiverzitu UNESCO.

Okrem Roan antelope tu môžete stretnúť aj iné zaujímavé druhy zvierat, ako sú buvoly, žirafy, kočkodany, šakali a mnoho ďalších. Výhodou Ruma National Parku je, že jeho rozloha je pomerne malá v porovnaní s inými národnými parkmi v Afrike, čo znamená, že nemusíte stráviť dni cestovaním od jedného miesta k druhému, aby ste videli diverzitu zvierat.

Pre tých, ktorí majú radi vtáky, je Ruma National Park ideálnym miestom na pozorovanie viac ako 400 rôznych druhov vtákov. Medzi najznámejšie druhy patria tučniaky, orly a krutie vtáky. Ak máte šťastie, môžete sa dokonca stretnúť s ohrozenou trasou hmyzu, ktorej biotopom je tento park.

Keďže Ruma National Park je stále relatívne neznámy, návšteva tohto miesta nie je preplnená turistami, čo znamená, že si môžete užívať divokú prírodu naplno a zažiť jedinečný pocit pokoja a ticha. Park je otvorený pre návštevníkov počas celého roka, avšak najlepším obdobím na návštevu je od júla do októbra, keď sa koná migračná sezóna.

Keďže v parku nie sú k dispozícii ubytovacie možnosti, je najlepšou voľbou pre nocľah rezervovať si pobyt v nedalekom meste Homa Bay. Mesto ponúka rôzne ubytovacie zariadenia, od luxusných hotelov po cenovo dostupné ubytovne. Ubytovanie v Homa Bay vám umožní prežiť niekoľko dní objavujúc Ruma National Park a zároveň si vychutnávať pohľad na slávny jazero Viktoriino.

Dovolenka v Ruma National Parku v Keňe je skvelou príležitosťou na objavovanie jedinečnej prírodnej krásy a bohatstva druhov, ktoré tento park ponúka. Ak máte radi dobrodružstvo a túžite po autentickom vzťahu s prírodou, je toto pre vás to správne miesto. Nechajte sa uniesť krásou Keňy a vychutnajte si neopakovateľnú dovolenku v Ruma National Parku.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky