Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Kongo Odzala Discovery Camps

Ubytovanie Kongo Odzala Discovery Camps


Kongo Odzala Discovery Camps je ohromujúce miesto na ubytovanie v srdci Kongo-Brazzaville, ktoré ponúka jedinečný zážitok z divočiny a obdivuhodnej prírody.

Tieto určenie kempy vám umožnia objaviť jedno z najpôsobivejších a najnerozvinutejších rezervácií divokej prírody na svete. Miesto je domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane viac ako 4000 goríl, slonov, levov, antilôp a mnoho ďalších ohrozených druhov.

Umiestnenie týchto campov je nesieme vo viacerých lokalitách v rezervácii Odzala-Kokoua National Park, ktorý je domovom pre viac ako 100 zvierat a 400 druhov vtákov. Tieto luxusné kempy ponúkajú zážitok z divokého kempovania v jedinečných a dobre vybavených stanoch. Sú navrhnuté tak, aby ponúkali bezpečnosť, pohodlie a priblíženie sa k prirodzenému prostrediu.

Každý stan ponúka úplnú súkromie a pozorovanie divočiny z vlastnej terasy. Spávačky sú pohodlné a vybavené súkromnými kúpeľňami. Kempy majú tiež spoločné priestory pre jedlo a oddych, čo umožňuje stretnutie s ostatnými návštevníkmi a zdieľanie zážitkov.

Hlavnou atrakciou týchto campov je unikátna možnosť sledovať horských goríl v ich prirodzenom prostredí. Skúsení sprievodcovia vás prevedú tropickou džungľou a umožnia vám stretnúť sa s týmito majestátnymi tvormi tvárou v tvár. Táto vzácna skúsenosť, ktorou prispievate k ochrane a zachovaniu týchto ohrozených druhov.

Okrem goríl ponúka Odzala-Kokoua National Park veľa iných zvierat, ktoré si môžete vychutnať. Môžete pozorovať zebry, leopardy, slony a mnoho ďalších živočíchov priamo z vášho tábora. Určite nezmeškajte príležitosť začať každý deň s rannou prechádzkou po rezervácii a sledovaním rozprávkovej prírody.

Kongo Odzala Discovery Camps je nielen miestom na ubytovanie, ale aj skáču bodom pre dobrodružstvo. Ponúkajú rôzne aktivity, ako sú prehliadky na kánoi po riekach, trekkingové výlety do džungle, nočné safari a rybařenie. Na túto cestu nezabudnete a budete mať príležitosť objaviť krásy a zázraky africkej divočiny.

Okrem toho, že sa vám ponúka nezabudnuteľný pobyt v prírode, Kongo Odzala Discovery Camps sa tiež zaväzujú k ochrane a udržateľnosti divokej prírody. Pracujú s miestnymi komunitami na zabezpečenie správneho hospodárenia s prírodnými zdrojmi a ochrany ohrozených druhov.

Ak hľadáte nevšedný zážitok v divokej prírode, Kongo Odzala Discovery Camps je miesto, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Uistite sa, že navštívite tieto skvelé kempy, ktoré vám ponúkajú luxusné, ale pritom dobrodružné dovolenky pre vás a vašu rodinu.


Dovolenka Kongo Odzala Discovery Camps


Dovolenka v Kongo môže byť pre mnohých ľudí zaujímavou a unikátnou skúsenosťou. Jednou z najexkluzívnejších destinácií v tejto krajine sú Odzala Discovery Camps.

Odzala Discovery Camps sa nachádzajú v Odzala-Kokoua národnom parku, nachádzajúcom sa na severozápade Konga. Tento neobyčajný park pokrýva plochu takmer veľkú ako Belgicko a je známy svojou bohatou biodiverzitou. Tento park je domovom mnohých zvierat, vrátane goríl a šimpanzov, ako aj vzácnych druhov slonov, antilop a levhartov.

Odzala Discovery Camps sú súčasťou projektu spoločnosti African Parks, s cieľom chrániť a oživiť ekosystém tohto parku. Sú zariadenia nachádzajúce sa v srdci prírody, ponúkajúce exkluzívne ubytovanie a nezabudnuteľné zážitky.

Cesty do Odzala Discovery Camps môžu byť zároveň náročné, ale práve táto izolácia dodáva tejto destinácii výnimočný charakter. Prístupný je iba letecky, a preto je táto dovolenka vhodná pre tých, ktorí hľadajú úplný únik z civilizácie.

Po prílete do táborov sa návštevníci ocitnú vo vzrušujúcom a dobrodružnom prostredí. Tábor ponúka luxusné ubytovanie v maštali stredovekého štýlu. Jedná sa o zariadenia, ktoré boli navrhnuté s ohľadom na ochranu pôvodného prostredia a minimalizovanie ich vplyvu na prírodu okolo.

Odzala-Kokoua národný park ponúka návštevníkom množstvo aktivít a skúseností. Medzi najpopulárnejšie patrí pozorovanie goríl v ich prirodzenom prostredí. V tomto parku sa nachádza jedna z najväčších populácií skupiny západoafrických goríl. Zúčastnite sa trekingu, ktorý vám umožní prežiť stret s týmito úžasnými tvormi.

Okrem goríl sú v parku aj šimpanzi. Návštevníci majú možnosť sledovať ich vzrušujúce správanie a komunikáciu v ich prirodzenom prostredí.

Prakticky až na celej ploche národného parku sa nachádzajú rieky, močiare a tesná vegetácia. Preto je ďalšou atrakciou návštevy parku pozorovanie vzácnych a ohrozených druhov vtákov, ako je napríklad lesné korytnačky alebo rybochvosta.

Návštevníci si môžu tiež vychutnať nočné safari, počas ktorého majú možnosť pozorovať nočnú aktivitu divokej zveri. Obdivovať môžete slony, antilopy, levharty a ďalšie druhy, ktoré sa v súmraku prebúdzajú.

Odzala Discovery Camps tiež ponúkajú unikátnu možnosť spoznať miestnu kultúru a obyvateľov Konga. Môžete sa stretnúť s miestnymi ľuďmi a spolu s nimi objavovať tajomstvá ich kultúry, tradícií a histórie.

Dovolenka v Odzala Discovery Camps je určená pre tých, ktorí sa chcú vymaniť zo stereotypu a objaviť skutočnú divočinu Afriky. Sú to miesta, kde sa môžete cítiť blízko prírode a zažiť neopakovateľné zážitky s ohromujúcou faunou a flórou. Ak hľadáte unikátnu dovolenku mimo bežných turistických trás, Kongo a Odzala Discovery Camps sú tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Odzala Discovery Camps


Najčastejšie otázky a odpovede o Kongo Odzala Discovery Camps môžu zahŕňať:

1. Kde sa nachádzajú Kongo Odzala Discovery Camps?
- Kongo Odzala Discovery Camps sa nachádzajú v odzalskom národnom parku v Republice Kongu.

2. Ako sa tam dostať?
- Cesta na Kongo Odzala Discovery Camps je zvyčajne prostredníctvom charterových letov z Brazzaville, hlavného mesta Konga.

3. Aké ubytovanie je k dispozícii?
- Kongo Odzala Discovery Camps ponúkajú luxusné stanové ubytovanie umiestnené v malebných častiach národného parku.

4. Aké aktivity môžem očakávať?
- Na Kongo Odzala Discovery Camps môžete očakávať rôzne aktivity, vrátane safari, prechádzky v prírode, pozorovanie zvierat, rybolov a stretnutia s miestnou kultúrou.

5. Aké druhy zvierat môžem vidieť?
- Odzalský národný park je domovom mnohých vzácnych druhov, vrátane goríl, slonov, leopardov, pangolínov a viac.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu?
- Najlepšie obdobie na návštevu Kongo Odzala Discovery Camps je počas suchého obdobia od mája do septembra.

7. Je tam bezpečné cestovať?
- Kongo Odzala Discovery Camps sa snaží zabezpečiť bezpečné prostredie pre svojich hostí, ale je dôležité rešpektovať miestne zvyky a pokyny personálu.

8. Potrebujem vízum pre návštevu?
- Áno, pre návštevu Konga je potrebné získať vízum. Odporúča sa konzultovať s miestnymi veľvyslanectvami ohľadom vízovej povinnosti.

9. Aké sú obmedzenia fotografovania?
- Je dôležité rešpektovať pravidlá a obmedzenia fotografovania, ktoré súvisia s ochranou životného prostredia a miestnych kultúr.

10. Kde môžem rezervovať pobyt v Kongo Odzala Discovery Camps?
- Rezervácie môžete uskutočniť priamo cez oficiálnu webovú stránku alebo prostredníctvom autorizovaných agentúr cestovného ruchu.


Letenka Kongo Odzala Discovery Camps


Pokud hledáte dobrodružství v srdci Afriky, nemusíte hledat dál než Odzala Discovery Camps v Konžské republice. Tato jedinečná destinace nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitosti k objevování divočiny a fascinujícího života v národním parku Odzala-Kokoua.

V samotném srdci parku se nachází tři kempy: Ngaga Camp, Lango Camp a Mboko Camp. Tyto luxusní a ekologicky udržitelné ubytovací možnosti vám umožní ponořit se do krásy přírody a potkat tamní vzácná zvířata.

Naše dobrodružství začíná v Ngaga Camp, který leží v hustém pralese. Tento kemp je známý pro skupinu goril, kterou vede stárnoucí stříbrný hřbet jménem Neptuno. Připravte se na obdivování těchto majestátních tvorů ve volné přírodě a prohloubení vašeho porozumění jejich životu a ochraně, kterou potřebují. Případně se můžete vydat na stezku vysledování goril, což je jedinečná příležitost sledovat expertní skupinu dobytečných goril při výzkumu a monitoringu.

Dalším kempem je Lango Camp, který je ideální základnou pro pozorování vzácných lesních slonů. Pojíždějte jeepem po pralesu a hledejte stopy těchto ohrožených zvířat. Navštivte bobří hráze a pozorujte, jak lesní sloni tvoří své vlastní ekosystémy. Nezapomeňte si také užít hledání ptáků, pozorování opic a dalších zvířat, která zde můžete potkat.

Posledním, ale nejméně důležitým, je Mboko Camp, který se nachází u řeky Lekoli. Tento kemp vám otevírá dveře do fascinujícího světa vodních cest. Plavte se po řece na kanoe a obdivujte okolní krajinu, která je domovem mnoha druhů ptáků, krokodýlů a dalších zvířat. Navštivte také Poku, což je vesnice místních Pigmejů, a získejte jedinečný vhled do jejich tradic a kultury.

Odzala Discovery Camps nabízí jedinečnou příležitost spojit se s přírodou a objevovat diverzitu divočiny v jedné z nejodlehlejších částí světa. Navíc se zde budete ubytovávat ve velkém komfortu, s možností ochutnat tradiční kuchyni, a to vše za účelem zachování krásy a integritu přírody.

Pokud hledáte dobrodružství, ochranu přírody a neopakovatelné zážitky, nemůžete se rozmýšlet. Vydejte se do Odzala Discovery Camps a objevujte krásy Konžské republiky.


Počasie Kongo Odzala Discovery Camps


Kongo Odzala Discovery Camps sa nachádzajú v srdci Kongo v národnom parku Odzala-Kokoua. Tento park je jedným z najdôležitejších prírodných území v celej Afrike a ponúka návštevníkom unikátny zážitok z plnej harmonizácie s prírodou.

Počasie v Kongo sa výrazne líši od iných oblastí Afriky a je ovplyvnené monzúnnym klimatickým systémom. Park Odzala-Kokoua leží približne na rovníku, čo znamená, že celý rok panuje vyššia teplota, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 27 °C. Väčšina mesiacov je veľmi vlhká, s vysokými úrovňami zrážok, najviac počas obdobia od októbra do decembra.

V období sucha, ktoré prevažuje od januára do marca a od júla do septembra, je menej dažďa a teploty sa môžu zvýšiť až na 30 °C. Tieto mesiace sú najvhodnejšie pre návštevu parku, pretože počas nich je zvýšená šanca na pozorovanie vzácnych zvierat, ako sú gorily, slony a leopardy.

Napriek veľkej vlhkosti počas väčšej časti roku, návštevníci by mali byť pripravení na možné zrážky a vzájomne sa meniace podmienky. Dôkladná ochrana proti dažďu a odolná odev, ktorý je zároveň priedušný, sú nevyhnutné. Keďže ide o tropickú oblasť s výskytom komárov, odporúča sa tiež používať repelenty a chrániť sa pred hmyzom.

Niektorí návštevníci si vyberajú Kongo Odzala Discovery Camps kvôli unikátnemu zážitku z pozorovania goríl. Toto je jedna z mála lokalít na svete, kde sa dá takto blízko a autenticky stretnúť s týmito ohrozem zvieratami. Pre týchto návštevníkov sa odporúča kontaktovať kempy vopred a zorganizovať si dopredu povolenie pre takéto stretnutie.

Kongo Odzala Discovery Camps sú ideálnym miestom pre dobrodružné duše a milovníkov prírody. Je to jedinečný zážitok pre tých, ktorí sú ochotní preskúmať jedinečný ekosystém Kongo a oceniť jeho nenapodobiteľnú krásu.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky