Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Kongo Odzala-Kokoua National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Odzala-Kokoua National Park


1. Kde sa nachádza Odzala-Kokoua národný park?
Odzala-Kokoua národný park sa nachádza v Republice Kongo v západnej časti Afriky.

2. Aké zvieratá môžem v národnom parku Ondzala-Kokoua vidieť?
V parku sa nachádza bohatá divoká fauna, vrátane slonov, goríl, opíc, hipopótamov, krokodílov, antilop, levov, leopardov a rôznych druhov vtákov a hmyzu.

3. Ako sa dostanem do národného parku Odzala-Kokoua?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je letecky. Existujú pravidelné letecké spojenia z Brazzaville do vesnice Mboko, ktorá je vstupnou bránou do parku.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu parku Odzala-Kokoua?
Najlepším obdobím na návštevu parku je počas suchého obdobia, ktoré trvá od júna do septembra. V tomto období je vhodnejšie sledovať divokú faunu a využívať turistické aktivity.

5. Aké turistické aktivity sú k dispozícii v parku Odzala-Kokoua?
V parku Odzala-Kokoua je možné vykonávať rôzne turistické aktivity, ako je sledovanie goríl, safari, lodné výlety, pozorovanie vtákov a prechádzky do pralesa. Existujú aj niektoré komunitné projekty, kde môžete spoznať miestnu kultúru.

6. Aké ubytovacie zariadenia sú v parku Odzala-Kokoua k dispozícii?
V parku sú k dispozícii luxusné safari kempery v táboroch Langa Langa, Ngaga a Mboko. Ubytovanie je dobre vybavené a ponúka pohodlie v prírode.

7. Je potrebné mať pred návštevou parku Odzala-Kokoua nejaké očkovanie?
Pred návštevou Kongo je odporúčané zaočkovať sa proti základným chorobám, ako sú žltačka, malária a chrípka. Odporúča sa konzultovať s odborníkom na cestovné očkovania.

8. Ako zabezpečiť bezpečnosť počas návštevy parku Odzala-Kokoua?
Je dôležité dodržiavať pokyny a bezpečnostné opatrenia od miestnych sprievodcov a personálu ubytovacích zariadení. Zákaz vstupu do určitých oblastí parku a dodržiavanie príslušných bezpečnostných pravidiel je nevyhnutné.

9. Je možné navštíviť Odzala-Kokoua národný park na vlastnú päsť alebo je nutné mať sprievodcu?
Pre bezpečnosť a prepojenie s prírodou je povinné mať sprievodcu počas návštevy parku. Miestni sprievodcovia majú oboznámenie s terénom a poznajú správne spôsoby sledovania zvierat.

10. Koľko trvá návšteva parku Odzala-Kokoua?
Dĺžka návštevy parku Odzala-Kokoua závisí od vašich preferencií a dostupných turistických aktivít. Všeobecne sa odporúča stráviť minimálne 3-4 dni v parku, aby ste mohli skúsiť rôzne aktivity a poriadne si užiť prírodu.


Počasie Kongo Odzala-Kokoua National Park


Odzala-Kokoua National Park sa nachádza v srdci Afriky v kraji Kongo. Tento národný park je domovom pre množstvo unikátnych druhov rastlín, zvierat a vtákov. Podnebie v tomto parku je tropické s vyššou vlhkosťou.

Kongo Odzala-Kokoua National Park zažíva tropické monzúnové podnebie. Roky sa delia na dve základné sezóny - suchú a dažďovú. Suchá sezóna prebieha od decembra do februára a ešte raz od júna do septembra. Toto je obdobie, kedy sa v parku očakáva najmenej zrážok a teploty stúpajú až k maximálnym hodnotám. Priemerne sa teploty pohybujú okolo 30 °C, hoci sa môžu blížiť aj k 35 °C. V tomto období sa môžu objaviť aj silné veterné búrky.

Na druhej strane, dažďová sezóna od marca do mája a od októbra do novembra prináša obilie zrážok. V tomto období je park napoliaty zelenou, keďže kvitnú rôzne druhy rastlín a stromy sú plné listov. Teploty počas dažďovej sezóny sú mierne s priemernými hodnotami okolo 25 °C. Môžu nastávať dni so silnými dažďovými prepadmi, ktoré sú charakteristickým znakom dažďovej sezóny.

V tomto národnom parku je aj unikátna vlastnosť - marécne oblasti. Tieto močiare sa nachádzajú v rôznych častiach parku a sú domovom pre množstvo vzácnych druhov vtákov a obojživelníkov. V týchto oblastiach je vlhkoč variabilná, často kvôli zrážkam, a môže spôsobiť zaplavenie niektorých častí parku.

Celkovo vzaté, počasie v Kongo Odzala-Kokoua National Park je typické pre tropické oblasti so svojimi dážďami a suchým obdobím. Ak sa chystáte do tohto parku, je dôležité si zabezpečiť vhodné oblečenie, ktoré vám pomôže ochrániť sa pred slnkom a zrážkami.


Ubytovanie Kongo Odzala-Kokoua National Park


Kongo Odzala-Kokoua National Park je jedinečným miestom v Afrike, ktoré ponúka návštevníkom príležitosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Nachádza sa v severozápadnej časti Konžskej republiky a zaujíma plochu 13 500 kilometrov štvorcových. Park je domovom pre niekoľko druhov zvierat vrátane goríl, slonov, leopardov, hyen, antilop a ďalších.

Ubytovanie v Kongo Odzala-Kokoua National Park je k dispozícii pre návštevníkov, ktorí hľadajú príjemné a pohodlné prostredie počas svojho pobytu. Park ponúka päť rôznych typov ubytovania, ktoré sú vhodné pre rôzne typy návštevníkov a ich potreby. Tieto možnosti zahŕňajú tábořenie v prírode, pohodlné chatky, luxusné bungalovy a kempovanie vo vedľajšom kempingu.

Tábořenie v prírode v Kongo Odzala-Kokoua National Park je ideálne pre návštevníkov, ktorí chcú zažiť autentický zážitok v divočine. Ubytovanie v stanoch ponúka výhľad na okolitú prírodu a ponúka príležitosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Tábor sa skladá z jednoduchých stanov, spoločnej kuchyne a jednoduchých hygienických zariadení.

Chatky sú vhodné pre návštevníkov, ktorí si želajú pohodlie a komfort počas svojho pobytu. Tieto chatky sú dokonale vybavené, aby poskytli návštevníkom pohodlie a útulnosť domova. Chatky ponúkajú výhľad na okolitú prírodu a sú klimatizované s vlastným kúpeľňou a toaletou.

Luxusné bungalovy sú ideálne pre návštevníkov, ktorí hľadajú prémiový zážitok. Tieto bungalovy ponúkajú moderné vybavenie, kvalitné nábytok a pohodlie po celý deň. Sú klimatizované, majú vlastnú kúpeľňu a poskytujú vynikajúce výhľady na okolitú prírodu.

Kempovanie vo vedľajšom kempingu je ideálne pre návštevníkov, ktorí hľadajú skúsenosť s klasickým kempovaním. Kempovanie je spojené s výskytom zvierat v okolí, čo poskytuje úžasnú príležitosť pozorovať ich prirodzené správanie. Kempingová zóna je vybavená zázemie s toaletami a sprchovými kútmi.

V Kongo Odzala-Kokoua National Park si môže každý návštevník nájsť svoj vlastný štýl ubytovania. Bez ohľadu na to, ktoré ubytovanie si návštevníci vyberú, vždy budú mať jedinečnú príležitosť vidieť a zažiť niečo úžasné v jednom z najdivokejších miest Afriky.


Dovolenka Kongo Odzala-Kokoua National Park


Kongo Odzala-Kokoua National Park: Skrytý klenot dovolenkových miest

Kongo Odzala-Kokoua National Park, nachádzajúci sa v africkej krajine Kongo, je pravým skrytým klenotom dovolenkových miest. Je to jedno z mála miest na svete, ktoré ponúka autentický zážitok z divočiny, vzrušujúce safari a jedinečnú príležitosť na objavenie mnohých endemických druhov zvierat.

Nachádzajúci sa vo vzdušnej vzdialenosti len niekoľko hodín od hlavného mesta Brazzaville, Kongo Odzala-Kokoua je bohatý na biodiverzitu a jedinečný ekosystém. Park je domovom pre mnoho vzácnych druhov vrátane goríl, slonov, leopardov, pangolínov, antilop oribi, a hneď niekoľkých druhov opíc. Láka aj pre milovníkov vtáctva, pretože tu nájdu mnohé druhy vtákov, vrátane pestrých papukajov, ohrozených druhov sovy, kolibríkov, a mnoho ďalších.

Táto oblasť je známa svojím unikátnym ekosystémom bažinatých lesov, súčasťou ktorého sú riečne systémy, sladkovodné jazera a mokrade, ktoré boli vytvorené záplavami riek. Tieto bažiny ponúkajú útočisko pre veľké množstvo druhov zvierat a vtákov, ktoré si tu nájdu svoj domov.

Jednou z najväčších atrakcií Kongo Odzala-Kokoua je možnosť sledovať gorily v ich prirodzenom prostredí. Gorily sú obvykle skromné a tiché zvieratá, ale stret s nimi môže byť nesmierne vzrušujúci a emocionálny. Táto skúsenosť, spojená s dobrým sprievodom skúsených divočinových sprievodcov, je jednou z najpamätnejších častí návštevy parku.

Okrem toho, park ponúka aj mnoho iných aktivít vrátane nočného safari, prieskumu pralesa, plavby po riekach a sledovanie vtákov. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a vzrušenie, je tu aj možnosť prenajať si kánoe a objavovať krásu a ticho riečnych systémov Kongo Odzala-Kokoua.

V parku sú dostupné rôzne typy ubytovania, od luxusných safari táborov a chát, po jednoduchšie kempy a turistické chatky. Bez ohľadu na typ ubytovania, návštevníci majú možnosť vychutnať si luxus a komfort prostredia národného parku spojený s jedinečným dobrodružstvom.

Ak hľadáte nový a vzrušujúci cieľ pre svoju nasledujúcu dovolenku, Kongo Odzala-Kokoua National Park je neodolateľnou voľbou. S svojou bohatou biodiverzitou, vzácnej fauny a úžasného prírodného prostredia, tento park ponúka nezabudnuteľné zážitky a dobrodružstvo pre všetkých milovníkov divočiny.


Letenka Kongo Odzala-Kokoua National Park


Kongo Odzala-Kokoua National Park: Poklad v srdci Afriky

Srdce Afriky skrýva mnoho pokladov, avšak jeden z nich je nejen nádherný, ale i naprosto unikátní. Kongo Odzala-Kokoua National Park je jedním z nejlépe střežených tajemství této divoké části světa. Nachází se v severovýchodní části Demokratické republiky Kongo a rozkládá se na neuvěřitelných 13 600 kilometrech čtverečních. Je to opravdu zvláštní místo, které si zaslouží být na seznamu každého dobrodruha.

Představte si, že putujete pohlcujícími pralesy, velkými řekami a neuvěřitelně bohatou a rozmanitou divokou zvěří. To je Kongo Odzala-Kokoua. V tomto národním parku můžete narazit na vzácné druhy zvířat, jako je horský gorila, slon kongoleský nebo dokonce mandrila, která je známá svými neuvěřitelnými obličejovými znaky.

Pro ty, kteří se zajímají o ptáky, park nabízí bohatou mozaiku těchto druhů. Ke dvěma stovkám druhů je tady jenom několik slov, které tohle místo dokáží popsat. Kromě toho je park také domovem pro více než 4 400 druhů rostlin, což dodává této krajině neuvěřitelné zbarvení a exotičnost.

Ale jak se sem vlastně dostat? Nejjednodušší způsob je zakoupit letenku směr Brazzaville, hlavní město Republiky Kongo. Zde bude veškerá vaše adventura začínat. Z Brazzaville je potřeba pokračovat vnitrostátním letem na letiště v Mbandace. Odtud je zase potřeba využít leteckou taxi službu, která vás přepraví do Kongo Odzala-Kokoua National Park.

Po příjezdu do parku vás čeká úžasný zážitek. Pod vedením zkušených průvodců vyrazíte na průzkum tohoto raného ráje. Projekt Odzala Discovery Camps zajišťuje přebývání a zajišťuje úžasně stylový, avšak udržitelný způsob objevování tohoto úžasného místa. Můžete si vybrat mezi jednou z luxusních lodí nebo stanovým tábořištěm s výhledem na nekonečné savany.

Během svého pobytu zde budete mít šanci sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí, bohatství ptáků a neuvěřitelnou krásu kraje, kterou poskytují lesy, řeky a močály. Existuje také možnost zúčastnit se současných výzkumných projektů, které se týkají ochrany goril, opic a dalších endemických druhů tohoto regionu.

Kongo Odzala-Kokoua National Park není jen pro zvířata a vědce. Je to také příležitost pro dobrodruhy, kteří hledají nová místa, do kterých se zatím příliš nemnoho lidí vydalo. Každá návštěva je zde také malým krokem k ochraně této krásné části světa a jejího ohroženého životního prostředí.

Kongo Odzala-Kokoua National Park je opravdu unikátním pokladem, který stojí za to objevit. Jeho rozsah divokosti a bohatství je dech beroucí. Takže, posaďte se na letadlo, otevřete okno a připravte se na dobrodružství svého života. Kongo Odzala-Kokoua National Park vás přijme s otevřenou náručí.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky