Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Kuba Cueva de los Peces

Dovolenka Kuba Cueva de los Peces


Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné miesto na dovolenku, možno by ste mali zvážiť návštevu Kuby a konkrétne miesta s názvom Cueva de los Peces. Toto fascinujúce miesto je jedinečné vďaka svojej podzemnej jaskynnej forme, ktorá slúži ako prirodzený bazén.

Cueva de los Peces je situovaná v údolí zvanom Playa Larga, ktoré sa nachádza na juhu Kuby. Je to miesto, ktoré vám poskytne dokonalú kombináciu nádhernej prírody, unikátnej fauny a flóry, a skvelých príležitostí na aktívny oddych. Pre mnohých turistov je toto miesto doslova raj na Zemi.

Jaskyňa bola vytvorená pred viac ako 2000 rokmi kvôli nosorohcovi, čo z nej robí jednu z najstarších jaskýň na svete. Má dĺžku približne 70 metrov a je naplnená krištáľovo čistou sladkovodnou jazierkou, ktorá ponúka vynikajúce možnosti na potápanie.

Voda v jazierku je neuveriteľne čistá a teplá, čo je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú dobre zabaviť pri plávaní a šnorchlovaní. Miesto je obľúbené aj medzi potápačmi, pretože ponúka úžasné výhľady pod hladinu vody, kde je možné vidieť rôzne druhy rybieho a korálového života.

Okolie Cueva de los Peces je tiež nádherné. Okolo jaskyne je husto zalesnená oblasť s množstvom exotických rastlín a zvierat. Pozdĺž cesty, ktorá vedie k jaskyni, nájdete veľa druhov farbených vtákov, motýľov a iných druhov vtáctva.

V blízkosti Cueva de los Peces je aj krásna pláž, ktorá má biele piesčité dno a pôsobivé tyrkysové vody. Toto miesto je najlepšie navštíviť v ranných hodinách, keď je voda najjasnejšia a pláž najneosídlena.

V okolí jaskyne je tiež možnosť vychutnať si rôzne outdoorové aktivity, ako je turistika, jazda na bicykli alebo prechádzka po okolitom vidieku. Kuba je známa aj svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, takže sa nezabudnite vybrať na prehliadku blízkeho mesta a objavovať ich tradičnú kuchyňu a hudbu.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete tešiť na slnko, vodu a prírodu, Cueva de los Peces na Kube je ideálnou voľbou. Toto miesto vám ponúkne únik od každodenného stresu, a to v jedinečnom podzemnom prostredí. Nech už plánujete dovolenku so svojou rodinou, partnerom alebo priateľmi, táto destinácia vám určite poskytne skvelé zážitky a nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Cueva de los Peces


1. Kde sa nachádza jaskyňa Cueva de los Peces na Kube?
Cueva de los Peces sa nachádza na juhu Kuby, poblíž tradičného kubánskeho mesta Playa Larga.

2. Ako sa dostanem do jaskyne Cueva de los Peces?
Jaskyňu Cueva de los Peces je možné dosiahnuť cestou autom alebo autobusom zo blízkych miest, ako je Cienaga de Zapata alebo Playa Girón. Je tiež možné využiť dopravu z väčších miest, ako je Havanna.

3. Je vstup do jaskyne Cueva de los Peces povolený verejnosti?
Áno, jaskyňa Cueva de los Peces je verejnosti prístupná a turisti ju môžu navštíviť. Vstupné poplatky sú zvyčajne nízke.

4. Čo je také špeciálne na jaskyni Cueva de los Peces?
Jaskyňa Cueva de los Peces je známa svojou unikátnou sladkovodnou lagúnou, ktorá je obklopená prírodnými skalami a riasami. Je domovom mnohých druhov rýb a iných vodných živočíchov, čím ju robí atraktívnym miestom pre potápanie a šnorchlovanie.

5. Je potápanie a šnorchlovanie povolené v jaskyni Cueva de los Peces?
Áno, je povolené potápanie a šnorchlovanie v jaskyni Cueva de los Peces. Sladkovodná lagúna ponúka zaujímavý podvodný svet, kde môžete vidieť rôzne druhy rýb a ďalšie vodné živočíchy.

6. Je nevyhnutná rezervácia ak chcem navštíviť jaskyňu Cueva de los Peces?
Rezervácia na návštevu jaskyne Cueva de los Peces zvyčajne nie je nevyhnutná. Môžete tam jednoducho prísť a vstúpiť. Ak však plánujete potápanie so zariadením, mohlo by byť vhodné mať predbežnú rezerváciu s miestnou potápačskou spoločnosťou.

7. Koľko času by som mal/a vyhradiť na návštevu jaskyne Cueva de los Peces?
Celková doba návštevy jaskyne Cueva de los Peces závisí od toho, koľko času chcete stráviť tam. Pre väčšinu turistov zvyčajne stačí pár hodín na prieskum jaskyne a plávajú v lagúne. Avšak niektorí ľudia si ju radi vychutnávajú dlhšie a zotrvajú tam na celý deň.


Počasie Kuba Cueva de los Peces


Kuba je známa svojimi nádhernými plážami, ale má aj mnoho iných skvostov, ktoré sa určite oplatí vidieť. Jedným z nich je Cueva de los Peces, ktorá je jednou z najkrajších jaskýň v Kube a zaujímavosťou, ktorú nezabudnete.

Cueva de los Peces sa nachádza v provincii Matanzas a je vynikajúcim miestom pre tých, ktorí milujú prírodu. Jaskyňa bola kedysi zaplavená a vytvorila sa v nej sladkovodná jazera. Jazero v jaskyni Cueva de los Peces je dostatočne hlboké na to, aby sa v ňom mohli kúpať návštevníci, čo z neho robí obľúbené miesto, najmä počas horúcich letných dní.

Kuba má subtropické počasie, čo znamená, že letá sú horúce a vlhké, zatiaľ čo zimy sú mierne. Teploty v Cueva de los Peces sa pohybujú okolo 26 až 30 stupňov Celzia počas leta a okolo 22 až 26 stupňov Celzia počas zimy.

Počas obdobia dážďov na Kube od mája do októbra môže byť v Cueva de los Peces občas dosť daždivo. Avšak často ide len o krátke, ale prudké letné popoludňajšie búrky a počasie sa zvyčajne rýchlo upokojí. V každom prípade odporúčame návštevníkom, aby so sebou mali ochranný náter proti slnečnému žiareniu a repelent proti hmyzu.

Ak plánujete cestu do Cueva de los Peces, je dobré vedieť, že vstupné do jaskyne stojí len niekoľko CUC, kubánskych konvertibilných libier a kúpanie v jazere je zdarma. Existuje tiež možnosť vypožičať si potápačskú výbavu a objaviť krásy podvodného sveta jazeríka jaskyne.

Cueva de los Peces je skutočne krásne miesto a stojí za to navštíviť ho, keď ste v Kube. Ak sa chcete vyhnúť davom turistov a zažiť prírodný klenot Kuby v jeho najlepšom svetle, odporúčame navštíviť tento známy prírodný úkaz mimo hlavnej turistickej sezóny.


Ubytovanie Kuba Cueva de los Peces


Cueva de los Peces je útulné a jedinečné ubytovanie na Kube umiestnené v miestnostiach v jaskyniach. Toto miesto, ktoré poskytuje nezvyčajný zážitok, sa nachádza v Národnom parku Ciénaga de Zapata, ktorý sa pýši jedným z najväčších močiarov na svete a je domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat.

V jaskyniach sú umiestnené jednoducho zariadené izby s posteľou, kúpeľňou a ventilátorom. I keď neponúkajú najvyšší komfort alebo luxusný interiér, poskytujú zážitok, ktorý sa nedá nájsť nikde inde. Návštevníci môžu prechádzať krištáľovo čistými jazerami a pozorovať množstvo rýb, ktoré obývajú tieto jazerá.

Okrem svojho neobvyklého prostredia ponúka Cueva de los Peces aj širokú škálu aktivít, ktoré môžu návštevníci absolvovať, ako napríklad potápanie, prechádzky po prírode a pozorovanie vtákov. Hostia môžu tiež zúčastniť sa rôznych výletov po blízkom okolí, vrátane návštevy blízkych pláží.

Strava v Cueva de los Peces je chutná a zdravá, pozostáva z množstva čerstvých ovocia a zeleniny, miestnych morských plodov a kubánskych tradičných pokrmov. Hostia sa môžu tiež pokochať krásnymi výhľadmi na okolitý prírodný park počas jedál.

Cueva de los Peces ponúka jedinečné a nezabudnuteľné ubytovanie, ktoré sa nehodí pre každého. Ak máte radi prírodu, zaujímavé miesta a nechcete sa izolovať v luxusnom hoteli, potom je toto miesto pre vás. Zaručené je, že tento pobyt vám poskytne zážitky, ktoré budete pamätať celý život.


Letenka Kuba Cueva de los Peces


Kuba je krajina karibského mora a stredomoria, ktorá láka turistov z celého sveta svojimi nádhernými plážami, tropickým podnebím a bohatou kultúrou. Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň objavovať nové miesta, Kubu by ste nemali prehliadnuť. Jedným z najkrajších miest na Kube je Cueva de los Peces, tunajší jaskynný systém, ktorý je domovom množstva rýb a iných morských tvorov.

Ak chcete navštíviť Cueva de los Peces, budete potrebovať letenku do Kuby. Kuba má niekoľko medzinárodných letísk, vrátane letiska v Havanke, druhého najväčšieho letiska v Karibiku, ale aj letiska v ďalších mestách ako Varadero a Santiago de Cuba. Záleží len od vás, ktoré letisko si vyberiete, ale vybral som si Varadero.

Varadero je najväčší a najpopulárnejší letoviskový komplex na Kube, kde mnohí turisti vyhľadávajú luxusné hotely, nádherné pláže a dobrú gastronómiu. Ak hľadáte letenky do Varadera, môžete sa pozrieť na niekoľko aerolínií, ako je napríklad American Airlines, Delta Air Lines alebo Southwest Airlines.

Letenky do Kubánskej republiky sa dajú získať za relatívne nízke ceny v porovnaní s inými miestami v Karibiku. Závisí to samozrejme od dátumu cesty a predstavovaného letiskovej. Väčšinou, ak hľadáte letenky vopred a v období mimo sezóny, môžete získať výborné ponuky, ktoré vám ušetria dosť peňazí. Keďže je Kuba stále držiteľkom rôznych obmedzení zo strany USA, musíte si zaplatiť celú výšku letenky do Kuby na obrate v Menke.

Po prílete do Varadera sa môžete rozhodnúť, ako sa dostať do Cueva de los Peces. Najlepšie cestou je najať si miestnych sprievodcov, ktorí vám ukážu najkrajšie miesta a zároveň si užijete aj oddych na pláži. Pokiaľ nie ste viazaný časovo a radi cestujete samostatne, môžete požiadať hotelového personálu o mapy a miesto, kde sa dostať do jaskýň.

Cueva de los Peces je jedným z najkrajších miest na Kube, kde si môžete užiť prekrásne výhľady a zároveň sa pobytu aj oddýchnuť. Ak sa chystáte na Kubu, nezabudnite zahrnúť túto oblasť aj do vašeho itinerára a hľadajte najlepšie letenky zo svojho mesta. Kubansko je krajina, ktorá vám ponúkne celý rad zážitkov a okúsiť ju rozhodne stojí za to.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky