Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Kuba El Nicho

Ubytovanie Kuba El Nicho


Kuba je ostrov plný krásnych miest a úchvatných krajín, ktoré stojí za to vidieť. Medzi jedno z najobľúbenejších miest patrí El Nicho, kde sa nachádza množstvo vedľajších jazier a vodopádov. Ak hľadáte ubytovanie v tomto krásnom mieste, máte na výber medzi niekoľkými možnosťami.

Prvou možnosťou je kempovať v národnom parku Topes de Collantes, ktorý sa nachádza len niekoľko minút chôdze od vodopádu El Nicho. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a chcú stráviť viac dní v prírode. V kempoch nájdete základné vybavenie, ako sú sprchy, toalety a pitná voda. Musíte si však doniesť svoj vlastný stan a spacie vaky.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v miestnych hostinoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vodopádu. Hostiny sú originálnym kubánskym zážitkom a často ponúkajú aj tradičné kubánske jedlá. V týchto hostinoch nájdete aj základné vybavenie ako sprchy a toalety. Najlepšie je si ubytovanie zarezervovať dopredu, pretože v sezóne môže byť veľký dopyt.

Tretou možnosťou je ubytovanie v neďalekom meste Cienfuegos, ktoré sa nachádza asi 45 minút jazdy od vodopádu. V Cienfuegos nájdete množstvo hotelov a hostincov, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania od luxusných hotelov po skromnejšie hostely. Toto je najlepšia možnosť pre tých, ktorí majú radi voľnosť a chcú sa prechádzať po meste, ale chcú si tiež užiť kúsok prírody.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, výlet na El Nicho je určite zážitkom na celý život. Okrem nádherných vodopádov a miest, nájdete tu aj mnoho prírodných plavidiel, ktoré sú ideálne na plávanie alebo potápanie. Ak plánujete cestu na Kubu, nezabudnite si zahrnúť El Nicho na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť. Zaručene nebudete ľutovať.


Dovolenka Kuba El Nicho


Kuba je jednou z najpopulárnejších destinácií pre tých, ktorí hľadajú dovolenku s množstvom exotiky a zážitkov. Medzi obľúbené miesta patrí aj národný park El Nicho, ktorý sa nachádza na západnej časti ostrova v blízkosti mesta Cienfuegos.

Návšteva tohto národného parku je nevyhnutným zážitkom pre každého, kto sa ocitne na Kube. Nicho sa vyznačuje nádhernou prírodou a niektorými z najkrajších vodopádov na Kube. Úžasná kombinácia strmých skalných stien, smaragdových lesov a kaskád, spolu s čistou vodou, robia z El Nicho pravé rajské miesto.

Najlepší spôsob, ako užiť si toto miesto, je absolvovať túru v doprovode skúseného miestneho sprievodcu. Tí vám predstavia miestne rastliny a zvieratá a ukážu vám najkrajšie parčíky. Budete mať možnosť vychutnať si krásy parku, ktoré vás uchvátia na každom kroku.

Veľkým lákadlom pre turistov je vodopád El Nicho, ktorý je považovaný za jedno z top miest na Kube. Voda z tohto vodopádu padá z výšky 60 metrov a tvorí veľké kaskády a bazény pod vodopádom. Je to skvelé miesto na kúpanie, fotografovanie, ale aj na obdivovanie okolitej prírody.

Ďalšou atrakciou parku je Lagune El Nicho, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti vodopádu. Táto laguna je naplnená jasnou a čistou vodou, kde môžete plávať alebo sa len vykúpať v erárach slimek a korianderu, ktorými je obkolesená. V okolí laguny nájdete mnoho malých, skrytých pláží, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si dokonalú pohodu.

Dovolenka na El Nicho je niečo, čo nikdy nezabudnete. Práve tu nájdete skutočný pokoj a harmóniu a odkiaľ si odnesiete množstvo neskutočných zážitkov. Hlavné mesto Havana leží len niekoľko hodín jazdy auta od parku, čo znamená, že môžete kombinovať hlavné mesto s návštevou národného parku a získať tak plný obraz o Kube.


Počasie Kuba El Nicho


Kuba je známa svojimi nádhernými plážami a slnečným počasím, ktoré priťahuje turistov z celého sveta. Jedným z miest na Kube, ktorý stojí za návštevu, je El Nicho. Nachádza sa na stredovej časti ostrova a je domovom pre niektoré z najkrajších vodopádov v krajine. Ak plánujete návštevu El Nicho, je dôležité vedieť, ako si pripraviť na počasie, ktoré tam počas roka panuje.

Ak hľadáte ideálny čas na návštevu El Nicho, musíte mať na pamäti, že Kuba má subtropické a tropické podnebie. To znamená, že priemerná teplota na Kube je celoročne vysoká, s výnimočne vysokými teplotami počas leta. Pri návšteve El Nicho sa musíte pripraviť na horúce a vlhké počasie.

Leto (jún až august) je na Kube obdobím obzvlášť vysokých teplôt a zvýšenej vlhkosti vzduchu. Väčšinou sa teploty pohybujú okolo 31 stupňov Celzia, no môžu dosiahnuť aj teploty cez 35 stupňov Celzia. Okrem tepla, môže byť počasie v lete na Kube veľmi daždivé a oblačné. Ak sa chystáte na návštevu El Nicho v lete, nezabudnite si so sebou vziať ochrannú opaľovaciu kozmetiku, klobúk či šiltovku, základné prádlo a oblečenie, ktoré vám umožní pohodlnú a ľahkú pohyblivosť.

Zima (december až február) na Kube je mierne teplejšia ako začiatkom roka. Väčšinou sa teploty pohybujú okolo 22-24 stupňov Celzia. Počas zimy na Kube môžete očakávať väčšinou slnečné počasie, no môže dôjsť aj k krátkym prívalovým dažďom. Ak sa chystáte na návštevu El Nicho v zime, odporúča sa si so sebou vziať tenkú bundu alebo sveter a vodoodolnú obuv.

Jeseň (september až november) na Kube sa môže javiť ako nepredvídateľná, pretože je to obdobie hurikánov. To znamená, že môže dôjsť k intenzívnym dažďom a vetrom, ktoré môžu ovplyvniť aj počasie v El Nicho. Ak sa chystáte na návštevu počas tejto sezóny, odporúčame pravidelne sledovať miestne spravodajstvo a v prípade náznakov nebezpečného počasia, vyhýbať sa návšteve El Nicho.

Zhrnutie

El Nicho je nádherné miesto na Kube, ktoré sa navštevuje najlepšie vtedy, keď počasie je stabilné a príjemné. Keďže Kuba má subtropické a tropické podnebie, musíte sa pripraviť na horúce a vlhké počasie, ktoré môže byť ešte horšie v období leta. Ak cestujete do El Nicho, nezabudnite si so sebou vziať ochrannú opaľovaciu kozmetiku, klobúk alebo šiltovku, základné prádlo a oblečenie, ktoré vám umožní pohodlnú pohyblivosť. Dúfajme, že ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o počasí v El Nicho, a budete sa tam môcť pohnúť počas ideálneho času v roku.


Letenka Kuba El Nicho


Letenka Kuba - El Nicho: Kombinácia Prírody a Kultúry

Kuba, známa aj ako „Krajina cigár", „Krajina rumu“ a „Krajina starých amerických áut", je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Karibiku. Milióny ľudí každý rok navštívia túto tropickú krajinu, čo nie je žiadne prekvapenie, keďže ponúka nádherné pláže, bohatú históriu, vynikajúcu kuchyňu a prírodné krásy. A jedným z týchto prírodných zázrakov je El Nicho.

El Nicho je prírodný park nachádzajúci sa v provincii Cienfuegos na juhovýchode Kuby. Tento park s rozlohou približne 9 km2 je jedným z najkrajších miest na ostrove a ponúka návštevníkom úchvatný pohľad na kubánsku prírodu.

Po prílete na kubánske letisko si môžete vziať letenku do Cienfuegos, najbližšieho veľkého mesta k El Nicho. Cesta z hlavného mesta Havany do Cienfuegos je zhruba 250 km a trvá približne 3 hodiny, takže akonáhle sa dostanete do Cienfuegos, môžete si zaobstarať miestnu dopravu alebo si prenajať auto a vybrať sa na nezabudnuteľný výlet do El Nicho.

Prvá vec, ktorú si v El Nicho všimnete, sú úchvatné vodopády. Park je domovom viacerých vodopádov, z ktorých najimpozantnejší je vodopád "El Hanabanilla". S výškou 30 metrov a jasne tyrkysovo zelenou vodou, je tento vodopád jedinečný v celom Karibiku. Mnoho návštevníkov si na tejto mieste urobí osviežujúci výlet a zaplaví sa pod vodopádom.

Okrem úchvatných vodopádov je El Nicho tiež domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat. Pravidelné výlety do tejto oblasti vám dajú možnosť vidieť niektoré z týchto zaujímavých druhov. Môžete stretnúť rôzne vrstvy rastlín a stromov, od tropických dažďových pralesov po suché oblasti. Taktiež tu nájdete rôzne druhy vtákov, motýľov a iných zaujímavých tvorov.

Ďalším dôvodom, prečo by ste mali navštíviť El Nicho, je jeho kultúrna hodnota. Toto miesto ponúka návštevníkom možnosť priblížiť sa k tradičnej kubánskej kultúre a vidieť autentické kubánske vidiecke osady. Viete navštíviť niektoré miestne obyvateľstvo, skúsiť si tradičnú miestnu kuchyňu a dokonca si vypočuť niektoré z tradičných piesní a tancov.

Letenka do El Nicho na Kubu vám teda umožní zažiť kombináciu prírody a kultúry. Môžete si oddýchnuť na krásnych plážach Kuby a zaradiť aj výlety do prírodného parku El Nicho, kde budete mať možnosť obdivovať úchvatné vodopády a stretávať sa s miestnym obyvateľstvom. Takže prečo neplánujete svoju nasledujúcu dovolenku na Kubu a zahrniete do nej aj letenku do El Nicho? Určite to bude nezabudnuteľný zážitok!


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba El Nicho


Tu je niekoľko najčastejších otázok o El Nicho na Kube a ich odpovede:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu El Nicha?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu El Nicha je v období od decembra do mája, keď je suchšie počasie a priemerné teploty sú príjemné.

2. Ako sa dostanem do El Nicha?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do El Nicha, je cestovať z mesta Cienfuegos alebo Trinidad. Môžete si prenajať auto, vziať si taxík alebo kúpiť si zájazd od miestneho cestovného konzultačného centra.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v El Nicho?
Odpoveď: V El Nicho môžete podnikať rôzne aktivity, vrátane turistiky, prechádzok po prírodných chodníkoch, kúpania v horských potokoch a obdivovania vodopádov. Môžete tiež navštíviť miestne reštaurácie a obchody s tradičnými kubánskymi suvenírmi.

4. Je potrebné si zobrať vlastnú stravu a vodu do El Nicha?
Odpoveď: Nie je nutné si nosiť vlastnú stravu a vodu do El Nicha, pretože tam sú k dispozícii reštaurácie a obchody, kde si môžete zakúpiť jedlo a nápoje.

5. Musím si zobrať vlastný plavkový kostým alebo je možné si ho požičať v El Nichu?
Odpoveď: Odporúča sa si zobrať vlastný plavkový kostým do El Nicha, pretože nie všetky miesta tam ponúkajú možnosť požičať si ho. Ak si však zabudnete plavky, existujú niektoré obchody, kde si ich môžete zakúpiť.

6. Aké sú vstupné poplatky do El Nicha?
Odpoveď: Vstupné do El Nicha závisí od miesta, ktoré navštevujete. Všeobecne však vstupné lístky stoja medzi 10 a 15 CUC (kubánskych konvertibilných peso).

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o návšteve El Nicha na Kube. Je však vždy dobré si vopred zistiť najnovšie informácie a odporúčania od miestnych autorít alebo turistických informačných centier.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky