Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Laos Wat Phra That Phou Si

Dovolenka Laos Wat Phra That Phou Si


Wat Phra That Phou Si je jedným z najkrajších buddhistických chrámov v Laosu a populárnou turistickou atrakciou v Luang Prabang. Tento majestátny chrám sa nachádza na vrchole kopca Phou Si, ktorý je dominantou mesta.

Väčšina turistov, ktorí sa vyberú na dovolenku do Laosu, nevynechá návštevu tohto úchvatného miesta. Cesta na vrchol kopca je pomerne strmá, ale odmenou vám bude krásny výhľad na mesto a okolitú krajinu.

Wat Phra That Phou Si je chrám s bohatými historickými a kultúrnymi koreňmi. Bol postavený v 16. storočí a jeho architektúra je kombináciou laoskej a tíbetskej buddhistickej školy. Vstupnou bránou chrámu je štvorcová veža so štyrmi cestami.

Po prekročení vstupnej brány sa dostanete do malebnej záhrady, kde sa nachádzajú malé svätynky a sochy Buddhov. Hlavnú atrakciu však tvorí nádherná zlatá stupnica, ktorá vedie až na vrchol kopca. Počas výstupu budete obdivovať krásne zdobené steny a dôkladne vyrezávané dvere so symbolmi buddhizmu.

Na vrchole kopca sa nachádza nádherný pagoda, ktorá je zasvätená Gautamovi Buddhovi. Pagoda je pokrytá zlatou farbou a je okrášlená drahokamami, korálmi a inými vzácnymi kameňmi. Je to miesto, kde môžete pokľaknúť a zapáliť rôzne vonné palice na pamiatku a modliť sa za šťastný a pokojný život.

Z vrcholu kopca môžete obdivovať nádherný výhľad na mestskú panorámu Luang Prabang. Pohľad na rieku Mekong, údolie a chrámy roztrúsené po celej oblasti je jednoducho ohromujúci. Vzhľadom k tomu, že kopiec sa nachádza centrálnom mieste mesta, je to ideálne miesto na pokojné posedenie a sledovanie západu slnka.

Okrem toho, Wat Phra That Phou Si si získal popularitu aj vďaka bohatým kultúrnym a náboženským slávnostiam, ktoré sa tu konajú. Najslávnejšou slávnosťou je Boun Phra Vet, ktorá sa koná v novembri a je zameraná na výročie postavenia chrámu. V tento deň sa tu stretávajú tisícky miestnych a návštevníkov z celého sveta na spoločnú modlitbu a rôzne rituály.

Dovolenka v Laosu nebyť úplná bez návštevy Wat Phra That Phou Si. Tento majestátny chrám vám ponúkne okúzľujúcu kombináciu histórie, kultúry a nádherného výhľadu. Je to ideálne miesto, kde môžete zažiť pokoj a oddych od každodenného ruchu.


Letenka Laos Wat Phra That Phou Si


Laos je krajina plná historických pamiatok, ktoré odrážajú bohatú a farebnú kultúru. Medzi tieto pamiatky patrí aj chrám Wat Phra That Phou Si v meste Luang Prabang. Pre cestovateľov, ktorí sa túžia oboznámiť s laoskou kultúrou a náboženstvom, je návšteva tohto chrámu jednou z nevyhnutných zastávok.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do mesta Luang Prabang, je pomocou letenky. Mesto má svoje vlastné letisko, Luang Prabang International Airport, a ponúka lety z rôznych častí Ázie. Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré letia do Luang Prabang, vrátane Thai Airways, Vietnam Airlines a Singapore Airlines.

Po príchode do mesta a ubytovaní v hoteli, môžete začať objavovať krásy mesta Luang Prabang, vrátane návštevy chrámu Wat Phra That Phou Si. Chrám sa nachádza na vrchole kopca a ponúka nádherný výhľad na mesto a rieku Mekong. Na vrchole kopca sa nachádza aj stúpa, ktorá je prístupná po schodoch a ponúka pohľad na chrám a okolitú prírodu.

Wat Phra That Phou Si bol postavený v 16. storočí a je dnes jedným z najviac navštevovaných chrámov v meste Luang Prabang. V chráme nájdete množstvo buddhistických zobrazení, ako sú sochy Budhu a rôzne symboly buddhizmu. Pod stúpou chrámu sú tiež náhrobky a ostatky posvätnej osoby, ktorí sú tam uložení ako súčasť buddhistického zväzku.

Luang Prabang je okrem chrámu Wat Phra That Phou Si plné ďalších nádherných pamiatok, ako sú súčasť UNESCO, napríklad Wat Xieng Thong, ako aj miesta, kde môžete skúsiť laoské jedlá a užívať si miestnych remesel. Mesto je obklopené nádhernou prírodou, medzi ktorou sa nachádza rieka Mekong a okolité hory, ktoré sú ideálnym miestom pre turistiku.

Ak chcete zažiť jedinečnú kultúru a krásy, ktoré má Laos ponúknuť, letenka do mesta Luang Prabang bude vaším prvým krokom. Návšteva chrámu Wat Phra That Phou Si bude nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si zavesíte na stenu svojej pamäti ako cennú spomienku na krásnu krajinu a bohatú kultúru.


Ubytovanie Laos Wat Phra That Phou Si


Wat Phra That Phou Si je jedna z najvýznamnejších buddhistických svätýni v Laos. Nachádza sa vo výškovej nadmorskej výške približne 100 metrov v hlavnom meste Luang Prabang. Táto 14. storočná budova je považovaná za duchovné centrum pre národ a turisti sa často zastavia na vyhliadkach, aby si vychutnali úžasný výhľad na mesto a rieku Mekong.

Ak chcete zažiť autentickú atmosféru Laosu, je ubytovanie v blízkosti Wat Phra That Phou Si skvelou voľbou. Okolie chrámu je pokojné a tiché, čo vytvára ideálne prostredie pre oddych a meditáciu. Mnoho hotelov a penziónov ponúka ubytovanie s výhľadom na chrám a v mnohých prípadoch je z okien a balkónov výhľad nezabudnuteľný.

Hotely v okolí Wat Phra That Phou Si sú v rôznej cenovej kategórii, čo umožňuje vybrať si tú najvhodnejšiu možnosť pre každého návštevníka. Niektoré hotely sú luxusné a ponúkajú všetky moderné vybavenie ako klimatizácia, bazén či ​​wellness centrum. Ďalšie ponúkajú skromnejší štýl, s príjemným personálom a čistými izbami. Niektoré hotely dokonca ponúkajú bezplatné raňajky alebo organizujú výlety po okolí.

Okrem Wat Phra That Phou Si je v okolí mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré si môžu hostia pozrieť. Luang Prabang je známy pre svoje hinduistické a buddhistické chrámy, ako aj pre jeho historické centrum, ktoré je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Návštevníci by mali určite nevynechať kľúčové miesta, ako je Kráľovský palác, Wat Xieng Thong alebo 280 schodov vedúcich na vrchol kopca Phousi.

Vzhľadom na popularitu Wat Phra That Phou Si a ďalších atrakcií v Luang Prabang je odporúčané usporiadať si ubytovanie dopredu. Najmä počas hlavnej turistickej sezóny môže byť ťažké nájsť voľné izby v blízkosti chrámu. Niektoré hotely a penzióny majú možnosť online rezervácie a to je najlepší spôsob, ako si zabezpečiť miesto v obľúbenom hoteli.

Ubytovanie blízko Wat Phra That Phou Si neponúka len príležitosť prespať v pohodlnom hoteli, ale aj jedinečný zážitok pre návštevníkov. Sú to miesta s dlhou históriou a duchovným významom, kde hostia môžu oceniť krásu a pokoj tohto posvätného miesta. Ak plánujete návštevu Luang Prabangu, nezabudnite zabezpečiť si ubytovanie v blízkosti tohto nádherného buddhistického chrámu.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Wat Phra That Phou Si


Otázka: Kde sa nachádza Wat Phra That Phou Si?
Odpoveď: Wat Phra That Phou Si sa nachádza v meste Luang Prabang v Laos.

Otázka: Aké je historické a kultúrne zvýšené dôležitostí Wat Phra That Phou Si?
Odpoveď: Wat Phra That Phou Si je veľmi dôležitým náboženským a kultúrnym miestom v Laosu. Je to buddhistický kláštor a sväté miesto, kde sa verí, že sú uložené relikvie Buddhových kostí.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie Wat Phra That Phou Si?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie Wat Phra That Phou Si patria pagoda s vežou That Chomsi, kde si návštevníci môžu vychutnať krásny výhľad na mesto a rieku Mekong, a takisto sto metrov dlhá schodisková cesta s množstvom soch a svätyň.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Wat Phra That Phou Si?
Odpoveď: Wat Phra That Phou Si je otvorený pre návštevníkov denne od skorého rána do večerných hodín. Presné otváracie hodiny sa môžu líšiť, preto je najlepšie overiť si aktuálne informácie pred návštevou.

Otázka: Je potrebné platiť vstupné do Wat Phra That Phou Si?
Odpoveď: Áno, pre vstup do Wat Phra That Phou Si sa vyberá poplatok. Biťovacie metódy a ceny sa môžu líšiť, preto je najlepšie sa pýtať pri vchode alebo sa informovať pred návštevou.

Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu Wat Phra That Phou Si?
Odpoveď: Najlepšie je navštíviť Wat Phra That Phou Si počas ranných hodín alebo pred západom slnka, keď je menej návštevníkov a teploty sú príjemnejšie.


Počasie Laos Wat Phra That Phou Si


Laos je krásna krajina v srdci juhovýchodnej Ázie, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, prírodnou krásou a historickými pamiatkami. Jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií v krajine je chrám Wat Phra That Phou Si, nachádzajúci sa v hlavnom meste Luang Prabang.

Okrem náboženského a historického významu, turisti sa však tiež zaujímajú o počasie pri plánovaní svojej návštevy. V tomto článku sa pozrieme na počasie v tejto oblasti, aby sme vám pomohli plánovať svoju cestu.

Laos má tropický monzúnový podnebný systém, s tromi hlavnými ročnými obdobiami - suchou, horúcou a daždivou sezónou.

Suchá sezóna v Luang Prabang trvá zhruba od októbra do apríla. Je to obdobie s minimálnym množstvom zrážok a relatívne stabilnými teplotami. V tomto období môžete očakávať slnečné a teplé dni s vysokými teplotami dosahujúcimi 30°C a viac. Je to skvelý čas na objavovanie kultúry a pamiatok v okolí chrámu Wat Phra That Phou Si, a tiež na preskúmanie prírodných krás, ako sú vodopády a rieky.

Horúca sezóna v Luang Prabangu trvá zhruba od mája do septembra. Toto obdobie je známe svojimi vysokými teplotami a vlhkosťou. Denné teploty môžu vystúpiť až k 35°C a viac. V tomto období je odporúčané mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Napriek vysokým teplotám atrakcie v Luang Prabangu, ako je chrám Wat Phra That Phou Si a historické centrum, sú stále plné návštevníkov, takže ak sa tešíte na menej zapchaté miesta, toto nie je najlepší čas na návštevu.

Daždivá sezóna v Luang Prabangu začína zvyčajne v júli a končí v septembri alebo októbri. V tomto období prichádzajú obilné monzúnové dažde, ktoré môžu byť silné a pravidelné. Teploty sú však miernejšie v porovnaní s horúcou sezónou, s teplotami klesajúcimi na približne 25°C. Aj keď môžu byť dažde dosť intenzívne, turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť v tomto období, si môžu vychutnať nižšie ceny a menej preplnené atrakcie.

Pri plánovaní návštevy chrámu Wat Phra That Phou Si v Luang Prabangu je dôležité vziať do úvahy počasie. Suchá sezóna sa považuje za najlepší čas na návštevu, ak preferujete stabilné počasie. Ak vás nevadí teplo a máte radi menej rušné miesta, horúca sezóna môže byť príjemná voľba. Daždivá sezóna je ideálna pre tých, ktorí sa neobávajú dažďa a chcú využiť nižšie ceny a menej zhonisté atrakcie.

Ak si chcete vychutnať kultúru, históriu a prírodu Laosu a chrámu Wat Phra That Phou Si, odporúčame naplánovať si návštevu v čase, ktorý vám najviac vyhovuje a zladíte ho s počasím, ktoré preferujete.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky