Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Litva Europos Parkas

Dovolenka Litva Europos Parkas


Litva, krajina bohatá na históriu a kultúru, je dokonalou destináciou pre dovolenku. Ak máte radi prírodu a umenie, potom návštevu Europos Parkas, najväčšieho sochárskeho parku v krajinách Baltického mora, určite nebudete ľutovať.

Europos Parkas sa nachádza iba 20 km od litovského hlavného mesta Vilniusu. Rozkladá sa na rozlohe viac ako 55 hektárov a je domovom viac ako 100 soch a iných umelých diel z rôznych častí sveta. Návštevníci môžu objavovať tento park peši, a tak sa pohybovať bližšie k prírode a vychutnávať si krásu vystavených diel.

Park je známy svojím jedinečným zlúčením prírody a umenia. Sochy sú umiestnené v rôznych priestoroch, od otvoreného priestranstva po múzeálne galérie, čo poskytuje návštevníkom rôznorodé a fascinujúce zážitky. Diela sú od rôznych umelcov z rôznych krajín, čo prináša složitosť a originalitu parku.

Medzi najznámejšie diela v parku patrí "Dicke Frau" od nemeckého sochára Thomasa Schüttea a "Codesa" od litovského umelca Algirdasa Rumšasa. Každá socha má svoj jedinečný príbeh a význam, a tak návštevníci môžu spoznávať a objavovať rôzne perspektívy a interpretácie.

Okrem prác sochárov si môžu návštevníci vychutnať aj krásu prírody v parku. Okolo soch je množstvo zelene a otvorených priestorov, kde môžete relaxovať a mať piknik. Taktiež sa v parku nachádza jazierko a záhrady, ktoré prispievajú k celkovému pokojnému a relaxačnému prostrediu.

Europos Parkas ponúka aj rôzne kultúrne podujatia a výstavy, ktoré pridávajú ďalšiu vrstvu zážitku pri návšteve. Od koncertov po divadelné predstavenia, návštevníci majú možnosť objavovať umenie rôznymi spôsobmi.

Litva je unikátna krajina bohatá na históriu a kultúru. Návšteva Europos Parkas je jedným z najlepších spôsobov, ako sa pohybovať v blízkosti prírody a zároveň objavovať umenie. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Litve, nezabudnite si poznamenať Europos Parkas na svoj zoznam must-see miest.


Najčastejšie otázky a odpovede Litva Europos Parkas


1. Kde sa nachádza Litva Europos Parkas?
- Litva Europos Parkas sa nachádza v meste Vilnius, Litva.

2. Koľko stojí vstup do Litva Europos Parkas?
- Vstup do Litva Europos Parkas stojí 10€ pre dospelých a 6€ pre deti.

3. Aké sú otváracie hodiny Litva Europos Parkas?
- Litva Europos Parkas je otvorená od utorka do nedele od 10:00 do 18:00 hodiny. V pondelok je park zatvorený.

4. Aké umelecké diela môžem vidieť v Litva Europos Parkas?
- V Litva Europos Parkas môžete vidieť viac ako 100 soch a umeleckých diel od rôznych umelcov z celej Európy.

5. Môžem si doniesť vlastný piknik do Litva Europos Parkas?
- Áno, návštevníci môžu doniesť vlastný piknik do Litva Europos Parkas a posedieť si na dostupných piknikových miestach.

6. Je možné v Litva Europos Parkas zaplatiť kartou?
- Áno, v Litva Europos Parkas môžete platiť kartou. Pri vstupe je dostupná aj platba hotovosťou.

7. Aké iné aktivity sú k dispozícii v Litva Europos Parkas okrem prehliadky soch?
- Okrem prehliadky soch si návštevníci môžu vyskúšať aj rôzne umelecké dielne a workshopy.

8. Koľko času je potrebné na návštevu Litva Europos Parkas?
- Návšteva Litva Europos Parkas by mala trvať približne 2-3 hodiny, ale samozrejme môžete si vychutnať park podľa vlastného času.

9. Je potrebné vopred rezervovať vstup do Litva Europos Parkas?
- Rezervácia vopred nie je povinná, ale odporúča sa, pretože vstup môže byť obmedzený a park môže byť veľmi rušný počas hlavnej sezóny.

10. Je v Litva Europos Parkas povolené fotenie a natáčanie?
- Áno, fotografovanie a natáčanie je povolené v Litva Europos Parkas, s výnimkou niektorých diel, ktoré majú zvláštne obmedzenia.


Počasie Litva Europos Parkas


Litva je krásna krajina, ktorá sa nachádza v severovýchodnej Európe. Jednou z jej najväčších atrakcií je Europos Parkas, ktorý je zároveň jedným z najväčších záhradných múzeí soch na svete. Ak sa chystáte navštíviť tento park, musíte vedieť, aké počasie v Litve môžete očakávať.

Počasie v Litve sa líši v závislosti na ročnom období. V lete sú teploty priemerne medzi 15-25 stupňami Celzia a dlhé dni vám umožnia prechádzky a neobmedzené možnosti objavovania parku, bez obáv z prehriatia. V zime sú teploty priemerné medzi -5-0 stupňami Celzia a zimné aktivity môžu zahrňovať bežky, skúšanie ľadových dráh a samozrejme obdivovanie umeleckých skvostov v Europos Parkas.

Najlepšie obdobie na návštevu parku sú jari a jesene, kedy sa môžete tešiť na príjemné teploty a obdivovať podstatne menší nápor návštevníkov. Počas týchto ročných období môžete pozerať na krásnu zmenu farieb lístia a obrovské množstvo pestrofarebných kvetov.

Nezabudnite, že počasie môže byť v Litve veľmi nepredvídateľné, preto by ste mali byť pripravení na rôzne možnosti. Balenie viacerých vrstiev a návlecov na daždivé dni je nutnosťou každého návštevníka parku. V niektorých rokoch môže dôjsť aj k prudkému ochladeniu so snežením už v polovici októbra, čo znamená, že by ste mali mať s sebou aj zimné oblečenie.

V Európskom Parku sa však môžete tešiť na nekonečné možnosti, bez ohľadu na počasie. Okrem soch neobvyklého dizajnu môžete navštíviť aj múzeum moderného umenia, relaxovať v japonskom záhradnom bazéne, alebo ho pozorovať priamo z pocitového putovania lesoch. Na zdraví vás čakajú skutočne zaujímavé turistické atrakcie, preto neváhajte a vyberte sa do Litvy!


Ubytovanie Litva Europos Parkas


Litva, krajina na východnom pobreží Baltského mora, je známa nielen pre svoju krásnu prírodu a bohatú kultúru, ale aj pre svoje jedinečné miesta na ubytovanie. Jedným z týchto miest je Europos Parkas, jedno z najznámejších umelohmotných parkov v Európe.

Europos Parkas sa nachádza na okraji malého mestečka Vilnius, hlavného mesta Litvy. Tento park ponúka návštevníkom unikátnu kombináciu prírodných a umeleckých diel. Jeho rozloha presahuje 55 hektárov a je domovom viac ako 100 soch a inštalácií od domácich aj medzinárodných umelcov.

Park je rozdelený na viacero tematických sekcií, ktoré návštevníkom ponúkajú rôzne zážitky a pocity. Napríklad, v časti "Svetový roh" môžete obdivovať sochy z viacerých krajín sveta, ako je Japonsko, Brazília alebo Taliansko. V časti "Kazdyročné zmeny" nájdete diela, ktoré rôznymi spôsobmi odkazujú na rôzne obdobia výtvarného umenia.

Pre tých, ktorí chcú mať ešte intenzívnejší zážitok, park ponúka možnosť ubytovania priamo v jeho areáli. Sú tu k dispozícii rôzne druhy ubytovania, od hotelových izieb po chatky a apartmány. Tieto ubytovacie jednotky sú vkusne a moderne zariadené a ponúkajú návštevníkom veľa komfortu a relaxu.

Väčšina ubytovacích zariadení má výhľad priamo na umelohmotné diela, čo je naozaj jedinečné. Môžete sa prejsť po parku a obdivovať sochy takmer kedykoľvek, aj počas noci, čo dodáva pobytu ešte viac čaru. Navyše, pre hostí je k dispozícii vyhrievaný bazén a wellness centrum, kde si môžu oddýchnuť a načerpať energiu.

Okrem ubytovania a umelohmotných diel, Europos Parkas ponúka tiež rôzne kultúrne podujatia a workshopy. Môžete sa zúčastniť na umeleckých lekciách, kde sa naučíte vytvárať vlastné inštalácie a sochy. Taktiež tu často prebiehajú výstavy a koncerty, kde si môžete vypočuť live hudbu a ochutnať miestne špeciality.

Návšteva Europos Parkas je teda skutočne jedinečným zážitkom pre všetkých milovníkov umenia a prírody. Ubytovanie priamo v parku vám umožní navyše ešte hlbšie sa ponoriť do atmosféry tohto jedinečného miesta. Takže ak plánujete návštevu Litvy a vlani patrí umenie medzi váš záujem, nezabudnite si rezervovať ubytovanie v Europos Parkas. Určite nebudete ľutovať!


Letenka Litva Europos Parkas


Litva je jednou z najmenších krajín v Európskej únii, no nechýba jej skvostná príroda a zaujímavé miesta, ktoré si zaslúžia pozornosť. Jedným z takýchto miest je Europos Parkas, najväčšia a najnavštevovanejšia záhrada so sochami v celej Litve. Ak plánujete návštevu krajiny, letenka do Litvy a návšteva Europos Parkas by mali byť nevynechateľnou súčasťou vašej cesty.

Europos Parkas sa nachádza iba 17 km od litovskej hlavného mesta Vilniusu, čo vytvára ideálnu príležitosť na jednodenný výlet z mesta. Tento park je ideálnym miestom pre tých, ktorí majú radi umenie a kultúru, ale aj pre tých, ktorí si chcú len oddýchnuť v prírode a obdivovať krásne sochy.

Park je rozlohou obrovský, rozprestiera sa na viac ako 55 hektároch. Jeho zakladateľom je litovský umelec Gintaras Karosas, ktorý túto zbierku soch založil v roku 1991. V centre parku sa nachádza veľký otvorený priestor, kde sú rozmiestnené sochy od rôznych svetových umelcov. Medzi najznámejšie diela patria napríklad sochy od Salvadora Dalího, Juana Miróa, Auguste Rodina a mnohých ďalších. Každá socha má svoj význam a príbeh, ktorý stoja za objavenie.

Okrem soch si návštevníci môžu vychutnať aj prechádzku prírodou. Park je obklopený krásnou litovskou krajinou, kde môžete vidieť nádherné jazero a zelené lúky. Existuje niekoľko chodníkov a turistických trás, ktoré vás prevedú celým parkom a umožnia vám objaviť každý kúsok tohto úžasného miesta.

Okrem toho, park ponúka aj rôzne kultúrne podujatia a výstavy, ktoré pravidelne prebiehajú počas letných mesiacov. Môžete sa tešiť na koncerty, divadelné predstavenia a rôzne workshopy, ktoré vás zaujmú a zabavia.

Návšteva Europos Parkas je jedinečným zážitkom, ktorý by mal byť súčasťou vášho itinerára, ak sa chystáte na Litvu. Cesta z letiska do parku je jednoduchá a park ponúka aj bezpečné a pohodlné parkovisko pre všetkých návštevníkov.

Ak sa vám páči umenie, príroda a kultúra, Europos Parkas je miestom, ktoré vám nemôže uniknúť. Venujte si čas na plánovanie svojej cesty do Litvy a zažite tento nádherný park plný umenia a prírody. Vaše zážitky budú nezabudnuteľné a určite stojí za to investovať do letenky, aby ste sa sem dostali.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky