Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Maroko Hassan II Mosque

Počasie Maroko Hassan II Mosque


Maroko je známe tropickým a suchým počasím, ktoré je ovplyvnené obrovskou rozlohou Sahary a počasím Stredozemného mora. To znamená, že v Maroku sa môže počasie líšiť podľa miesta a času v roku.

Ak ste turista a plánujete navštíviť Maroko, najlepšie obdobie na návštevu tohto krásneho krajiny je v zime, konkrétne od novembra do marca. V týchto mesiacoch je počasie vo väčšine častí krajiny miernym so slnečnými dnami a zriedkavými dažďami.

Hassan II Mosque je veľmi obľúbenou turistickou atrakciou v Maroku a je jedným z najväčších náboženských miest v Afrike. Nachádza sa v Casablance, hlavnom meste Maroka, a je významným symbolom islamskej kultúry.

V Casablance sú zimné mesiace veľmi prijateľné s mierne teplotami v rozmedzí od 10 až 20 stupňov Celzia. V lete môže byť pre turistov náročnejšie kvôli vyšším teplotám a vlhkosti. Letné mesiace (jún až august) majú priemerne vysoké teploty okolo 30 stupňov Celzia s vysokou vlhkosťou. V týchto mesiacoch sa odporúča vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu a zostať v klimatizovaných miestnostiach, keďže teplo a zmeny teploty môžu byť pre telo veľmi náročné.

Okrem toho môže byť veľmi dôležité mať vhodné oblečenie a obuv, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať po meste. Odporúča sa nosiť volnejšie oblečenie a krycie hlavy pre ženy, najmä pri návšteve miestnych náboženských pamiatok.

Podobne ako v iných častiach Maroka, v okolí Hassan II Mosque môže byť silný vietor a vo vyšších nadmorských výškach možno zažiť chladné a veterné počasie.

Celkovo by ste mali byť na svoju návštevu v Maroku dostatočne pripravení a zistiť si počasie a podmienky v okolí vášho cieľa pred cestou. Bez ohľadu na ročné obdobie však môže byť návšteva Hassan II Mosque veľkolepým a nezabudnuteľným zážitkom pre každého turistu.


Najčastejšie otázky a odpovede Maroko Hassan II Mosque


1. Koľko stojí vstup do mešity Hassan II v Maroku?
- Vstupné do mešity Hassan II v Maroku stojí 120 MAD (cca 12 €).

2. Aké sú otváracie hodiny mešity Hassan II v Maroku?
- Mešita Hassan II v Maroku je otvorená pre verejnosť od pondelka do nedele od 9:00 do 15:00 hod.

3. Je možné si vopred zakúpiť vstupenky do mešity Hassan II v Maroku?
- Áno, je možné si vopred zakúpiť vstupenky do mešity Hassan II v Maroku cez oficiálnu webovú stránku mešity alebo priamo na mieste.

4. Môžem si mešitu Hassan II pozrieť aj zvnútra?
- Áno, návštevníci majú možnosť si vo vnútri mešity Hassan II v Maroku prezrieť veľkú mozaiku, výzdobu a vstúpiť do modlitebnej sály.

5. Potrebujem si pri návšteve mešity Hassan II v Maroku obliecť šatku alebo iný pokrývku hlavy?
- Áno, návštevníci sú povinní nosiť pri návšteve mešity Hassan II v Maroku aby odkryli hlavy a v prípade žien obliecť šatku alebo iný pokrývku hlavy.

6. Koľko času by som mal/a zaplánovať pre návštevu mešity Hassan II v Maroku?
- Väčšina návštevníkov strávi v mešite Hassan II v Maroku približne 1 – 2 hodiny, ale čas návštevy závisí od každého jednotlivca.

7. Je možné sa vo vnútri mešity fotografovať?
- Nie, vo vnútri mešity Hassan II v Maroku je fotografovanie zakázané, ale je možné urobiť si fotografiu zvonka.

8. Čo sa týka bezpečnosti, je mešita Hassan II v Maroku bezpečné miesto?
- Áno, mešita Hassan II v Maroku je považovaná za bezpečné miesto, ale je vždy dôležité dodržiavať základné opatrenia pre bezpečnosť v miestach s veľkým počtom ľudí.

9. Má mešita Hassan II v Maroku nejakého duchovného lídera?
- Mešita Hassan II v Maroku je jednou z najväčších a najprestížnejších mešít v Afrike a nemá žiadneho konkrétneho duchovného lídera, ale slúži ako významné miesto pre moslimánske modlitby.

10. Zoči-voči sa nachádza niečo zaujímavé blízko mešity Hassan II v Maroku?
- Bezprostredne pri mešite Hassan II v Maroku sa nachádza Atlantický oceán, ktorý ponúka impozantný výhľad na vody a môžete si prejsť pešoobchodnými zónami v okolí mešity.


Ubytovanie Maroko Hassan II Mosque


Hassan II Mosque (Mešita Hassana II) sa nachádza v Casablanca, v Maroku. Je to jedna z najväčších mešít na svete, ktorá ponúka ubytovanie turistom.

Mešita Hassana II je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Maroku. Je postavená nad Atlantickým oceánom a môže ubytovať až 25 000 ľudí. Mešita bola postavená v roku 1993 k pocte kráľa Hassana II. Táto mešita je jediná v Maroku, ktorá je otvorená pre turistov.

Hassan II Mosque ponúka tri druhy ubytovania: v mešite, v hoteli a v kempingu.

V mešite je k dispozícii ubytovanie pre mužov. Muži spia oddelene od žien, v jednom z najväčších modlitebných priestorov na svete. Je to skúsenosť, ktorú si návštevníci určite zapamätajú. Potrebujete si však zabezpečiť vlastnú matrac či spacák.

15 km vzdialený hotel Le Casablanca Hotel ponúka jedinečné ubytovanie s výhľadom na mešitu. Hotel má moderný a luxusný štýl, s klimatizovanými izbami a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia majú bezplatný prístup na pláž a do fitnescentra.

Hassan II Mosque ponúka aj ubytovanie v kempingu. To bola vytvorené pre tých, ktorí hľadajú niečo viac dobrodružné. Kemping je situovaný priamo pri oceáne, a tak ponúka krásny výhľad na modré more. K dispozícii sú tu jednoduché stany pre 2 až 4 osoby, ako aj sociálne zariadenia.

Hassan II Mosque je jedinečnou turistickou atrakciou, ktorá ponúka úplne odlišné možnosti ubytovania. Niekoľko nocy prespávať v mešite, zúčastniť sa modlitieb a sledovať nádherný východ slnka nad oceánom, môžu byť zážitkami, ktoré návštevníci budú pamätať navždy.


Dovolenka Maroko Hassan II Mosque


Maroko je krásna krajina bohatá na kultúru, históriu a jedinečné pamiatky. Medzi najdôležitejšie atrakcie patrí Hassan II mešita, ktorá sa nachádza v meste Casablanca. Táto mešita je najväčšou mešitou v Maroku a jednou z najväčších na svete.

Hassan II mešita, ktorá bola postavená v roku 1993 s veľkým nákladom a pomocou tisícov dobrovoľníkov, je ikonickou stavbou krajiny. Jej architektúra je úchvatná a zaujímavá pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o náboženské a historické pamiatky.

Mešita sa nachádza pri pobreží Atlantického oceánu a jej poloha je jedinečná. Pôsobí ohromujúco v porovnaní s okolitými modernými stavbami, no zároveň perfektne zapadá do svojho okolia.

Hassan II mešita má kapacitu až pre 25 000 ľudí. Je otvorená pre verejnosť nielen počas modlitieb, ale aj počas iných časov. Návštevníci tu majú možnosť obdivovať jej vnútornú krásu, ako aj majestátnu vonkajšiu architektúru.

Jedným z najzaujímavejších aspektov mešity je jej minaret. Minaret je veľký až 200 metrov výšky a patrí medzi najvyššie minarety na svete. Vstup do minaretu je povolený pre verejnosť a môžete sa ponoriť do historických a náboženských tajomstiev, ktoré sa tu ukrývajú.

Okrem záujmu o historické a náboženské aspekty mešity, je tu tiež priestor na relaxáciu a oddych. Pri mešite sa nachádza aj veľká námestie, na ktorom si môžete posedieť a vychutnať si krásne výhľady na Atlantický oceán.

Ak sa rozhodnete navštíviť Maroko a Hassan II mešitu, odporúča sa si kúpiť vstupenky vopred. Zároveň je dôležité rešpektovať náboženské obyčaje a pravidlá počas návštevy mešity.

Navštívenie Hassan II mešity je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám pripomenie bohatú históriu Maroka a jeho náboženskú skúsenosť. Budete podmanení nádhernou architektúrou a mystikou tohto miesta.


Letenka Maroko Hassan II Mosque


V srdci Maroka leží Hassan II mešita, druhá najväčšia mešita na svete s kapacitou až 105 000 veriacich naraz. Táto nádherná stavba sa stala jedným z najdôležitejších turistických miest v Maroku a v každom roku privíta tisíce návštevníkov z celého sveta.

Mešita je pomenovaná po kráľovi Hassane II, ktorý bol v Maroku vládnucim monarchom od roku 1961 do svojej smrti v roku 1999. Vybudovanie mešity započalo v roku 1986 a dokončená bola až v roku 1993. Táto mešita bola vystavaná ako symbol mohutnosti a veľkosti islamskej náboženskej tradície v Maroku.

Hassan II mešita je oceánskou šperkovnicou, ktorá dominuje nad Casablancou. Stavba je postavená nad vodou a dvoma velikánskymi betónovými piliermi, ktoré symbolizujú Islám. Mešita je okrem svojho náboženského významu aj moderným technickým zázrakom, pretože jej stovky lampov a reflektorov vytvárajú jedinečné svetelné efekty.

Interiér mešity Hassan II je veľkolepý a nádherný. Klenba je zdobená zlatom a mramorom, so sochami a mozaikovými obrazmi na stenách. V hale sa nachádzajú takmer dvadsať metrov vysoké dvere, ktoré sú z dreva, bronzové nádobky a vyrezávané drevené stĺpy. V mešite sa nachádza tiež najväčší hammam alebo tradičná kúpeľňa v Maroku.

Návšteva mešity Hassan II je obľúbenou atrakciou turistov a návštevníkov Maroka. Známa je svojou nádhernou architektúrou, fascinujúcou históriou a radou zaujímavých faktov o náboženskom živote v Maroku. Pre turistov je tiež atraktívna možnosť vychutnať si tradičné marocké jedlo v blízkosti mešity, s výhľadom na oceán a katedrálu.

Ak sa chystáte navštíviť Maroko, určite nevynechajte príležitosť navštíviť túto úchvatnú mešitu. Jej obojstranný význam, ako aj jej estetická krása sú nezabudnuteľné. Pre turistov a cestovateľov z celého sveta je Hassan II mešita jednou z najikonickejších stavieb v Maroku a jedným z prvých miest, ktoré sa odporúčajú vidieť pri ceste do tejto krajiny.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky