Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)

Letenka Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Ak sa rozhodnete navštíviť Maurícius, určite si nenechajte ujsť návštevu miesta známeho ako Ganga Talao alebo Grand Bassin. Je to posvätné miesto pre hinduistov a jeho návštevníci sa môžu potešiť prírodou a duchovnosťou tohto miesta.

Letenky na Maurícius sa dajú zohnať z rôznych častí sveta. Keďže ide o celoročne príjemné podnebie, nájdete tu lety v každom ročnom období. Ak letíte z Európy, najlepšie je vyhľadať priame lety z Paríža alebo Londýna, ktoré vás dovezú do hlavného mesta Port Louis. Let trvá približne 12 hodín. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dĺžky pobytu.

Ganga Talao alebo Grand Bassin sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova a je považovaný za najväčšie hinduistické posvätné miesto mimo Indie. Legenda hovorí, že kameň, ktorý sa nachádza v jazierku, bol hľadaný hinduistickým kňazom, ktorý ho priniesol na ostrov z rieky Ganga v Indii.

V Grand Bassin sa nachádza veľký jazierko obklopené prírodou a chrámy zasvätené hinduistickým bohom. Návštevníci sa môžu ponoriť do atmosféry duchovnosti, ktorá tu panuje a obdivovať krásu miesta. Hinduisti sem prichádzajú v duchu pokory a oddania pripomínať si svoje korene a prechádzať rituálmi čistoty.

Okolie Grand Bassin ponúka krásne prechádzky a nádherné výhľady. Tu sa nachádza aj chrám Lorda Shivy - Mahashiv Mandir, jedno z najväčších hinduistických chrámov na ostrove. Vychutnajte si pokojnú atmosféru, potešte sa z ísťikúceho zvuku vody a prechádzky zelenou prírodou.

Grand Bassin a celý ostrov Maurícius ponúka mnoho atrakcií a miest, ktoré stojí za návštevu. V oblasti Port Louis určite navštívte pestrú ponuku trhov a obchodíkov. V okolí sa nachádza aj nespočetný počet pláží, kde si môžete vychutnať slnko a more.

Ak plánujete navštíviť Grand Bassin na Mauríciuse, určite nezabudnite na návštevu iných turistických miest na viac než týždňový pobyt a užite si dovolenku na tejto nádherné krajine.


Dovolenka Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius, ktorý je známy svojimi bledými plážami, tyrkysovým morom a luxusnými rezortmi, skrýva aj niekoľko skrytých klenotov, ktoré sa len tak ľahko neobjavia v typických turistických itinerároch. Jedným z týchto skvostov je miesto nazývané Ganga Talao, známe aj ako Grand Bassin.

Ganga Talao je posvätné jazero, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova. Pre hinduistické obyvateľstvo Mauríciusu je toto miesto považované za najposvätnejšie. Domorodí hinduisti prichádzajú sem na pútnictvo a oslavujú tu svoj najväčší hinduistický festival, Maha Shivaratri.

Ako turista môžete tiež poznať túto úžasnú návštevnú atrakciu. Cesta z hlavného mesta Port Louis na Ganga Talao je pomerne jednoduchá, pretože sa nachádza len asi 35 km od mesta. Počas cesty si môžete vychutnať krásne výhľady na úchvatné horské panorámy a bujnú prírodu ostrova.

Keď sa dostanete na miesto, určite vas uchváti scenéria jazera. Je obklopené zelenými horami a okrem toho sa v ňom odráža modrá obloha, vytvárajúc tak dokonalú harmóniu farieb. Okrem toho budete mať možnosť obdivovať množstvo vznešených soch hinduistických božstiev.

Ganga Talao je svätyňou Lorda Šivy a je obklopené rôznymi svetými miestami a chrámami hinduistických božstiev. Hoci sa nachádza na exotickom ostrove stredného Indického oceánu, má tu úplne jedinečnú atmosféru, ktorá vás vtiahne do duchovnej pútnickej cesty. Mnohí veriaci vykonávajú tradíciou dané rituály, ktoré vrátia ich myseľ a dušu do harmonie.

Ďalou veľkou atrakciou Ganga Talao je tzv. Veľký Šiva sochárska dielňa v ktorom sa vyrába obrovské sochy hinduistických božstiev zo živca. Tu môžete sledovať profesionálnych sochárov, ako tvoria svoje umelecké diela s detailami a jedinečnou precíznosťou.

Ak sem prídete počas festivalu Maha Shivaratri, zažijete neopísateľnú atmosféru. Maha Shivaratri je veľká náboženská oslava, na ktorej sa zhromažďujú hinduisti z celého ostrova a dokonca aj zo zahraničia. Verí sa, že počas tohto sviatku sa rieka Ganges prenáša do jazera Ganga Talao, čo symbolizuje obnovu duchovnej sily veriacich.

Ak sa teda rozhodnete stráviť dovolenku na Mauríciu, nezabudnite zaradiť návštevu Ganga Talao na svoj zoznam. Toto posvätné miesto vás prenesie do duchovného sveta hinduistického náboženstva a ponúkne vám jedinečný zážitok skrytý ďaleko od rušných turistických miest.


Ubytovanie Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius je známy svojimi nádhernými plážami, luxusnými rezortmi a exotickou prírodou. No čo by ste povedali na to, že na tomto ostrove nájdete aj duchovné miesto, ktoré láka tisíce návštevníkov každý rok? Jedným z takýchto miest je Ganga Talao, známy aj ako Grand Bassin.

Ganga Talao sa nachádza na juhu ostrova Maurícius a je jedným z najposvätnejších hinduistických miest mimo Indie. Toto miesto je dôvodom, prečo mnohí turisti a pútnici navštevujú ostrov, aby si užili jeho nádhernú krajinu a zároveň sa dotkli duchovného sveta.

Grand Bassin je umelé jazero a nádherné miesto obklopené zelenými horami a pralesmi. Jeho povrch je pokrytý lotosovými kvetmi, ktoré pridávajú miestu pokojnú a mystickú atmosféru. V jazere žije viacero druhov rýb, ktoré dotvárajú idylickú scenériu. Okrem toho nájdete aj niekoľko chrámov a zvláštnu sochu boha Šivy, ktorá dominuje celému miestu.

Podľa legendy sa Ganga Talao považuje za miesto, kde sa Boh Šiva dotkol svojou kapkou potu Zeme. Preto je toto jazero na Mauríciu považované za sväté, rovnako ako rieka Ganga v Indii. Vzhľadom k tomuto duchovnému významu miesta sem prichádzajú hinduistickí pútnici každý rok počas veľkolepého festivalu Maha Shivaratri. Táto slávnosť pritiahne tisíce návštevníkov z celého sveta, ktorí sa modlia, tančia a vykonávajú rôzne rituály počas 24 hodín.

Okrem toho, že je Ganga Talao duchovným centrom, je tu aj ubytovanie dostupné pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v tejto nádhernosti. V blízkosti jazera nájdete niekoľko hotely a rezortov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a výhľad na Ganga Talao. Niektoré z týchto miest vám umožnia vychutnať si aj relaxačné kúpele alebo wellness procedúry, ktoré pridajú navrch vášmu duchovnému zážitku.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mauritius, nezabudnite vložiť do svojho itineráru aj návštevu Ganga Talao. Toto miesto vám ponúkne jedinečný zážitok, kde sa schádzajú nádherná príroda a duchovný svet Hinduizmu. Budete mať možnosť vidieť sväté jazero, uctiť si hinduistických bohov a zažiť unikátny festival Maha Shivaratri. Aby ste si toto miesto užili, odporúča sa počas návštevy dodržiavať rešpekt a opatrnosť voči miestnym zvykom a kultúre.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Otázka: Čo je to Ganga Talao alebo Grand Bassin?
Odpoveď: Ganga Talao alebo Grand Bassin je jazerový komplex nachádzajúci sa v centre ostrova Maurícius. Je to dôležité náboženské miesto pre hinduistov, kde sa nachádza mnoho svätých miest a chrámov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Ganga Talao?
Odpoveď: Ganga Talao je otvorený každý deň od 6.00 do 18.00 hodín.

Otázka: Je potrebné vstupné na návštevu Ganga Talao?
Odpoveď: Nie, návšteva Ganga Talao je zadarmo.

Otázka: Môžem sa kúpať v Ganga Talao?
Odpoveď: Kúpanie v Ganga Talao nie je povolené, pretože je to posvätné miesto pre hinduistov.

Otázka: Je Ganga Talao vhodný pre deti?
Odpoveď: Áno, Ganga Talao je vhodný pre deti. Je to zaujímavé miesto s krásnymi vodopádmi a chramami.

Otázka: Aké oblečenie je vhodné na návštevu Ganga Talao?
Odpoveď: Na návštevu Ganga Talao si treba obliecť decentné oblečenie, aby sa rešpektovali náboženské zvyklosti hinduistov.

Otázka: Ako sa dostať do Ganga Talao?
Odpoveď: Ganga Talao sa nachádza na strednej časti Maurícia, cca 30 minút jazdy autom z hlavného mesta Port Louis. Je možné sa tam dostať aj autobusom alebo taxíkom.

Otázka: Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu Ganga Talao?
Odpoveď: Najlepšie časové obdobie na návštevu Ganga Talao je od septembra do novembra, pretože počas tejto doby je počasie menej vlhké a teploty sú príjemnejšie.

Otázka: Má Ganga Talao nejakú históriu alebo zaujímavé fakty?
Odpoveď: Ganga Talao je posvätné miesto, ktoré bola vyhlásené za národný park v roku 1997. Podľa legendy sa tu objavila rieka Ganga, ktorá siahala až do Himalájí. Pre hinduistov je to veľmi dôležité miesto, kde môžu plniť svoje náboženské povinnosti.


Počasie Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)Maurícius je známy svojou krásnou tropickou klímou a bohatou prírodou. Jedným z jeho najvýnimočnejších miest je Ganga Talao, známy aj ako Grand Bassin. Toto posvätné jazero je jedným z najdôležitejších náboženských miest pre hinduistov na ostrove.

Počasie v Ganga Talao je typicky tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou po väčšinu roka. Letá sú teplé a vlhké, s teplotami dosahujúcimi 30 °C a vyššie. Občas sa vyskytujú aj prívalové dažde a búrky, ktoré prispievajú k atmosfére tropického raj.

Zima na Mauríciu, ktorá trvá od júna do septembra, je o niečo chladnejšia a suchšia. Teploty môžu klesnúť na približne 20 °C, ale stále je to príjemná teplota na návštevu Ganga Talao. Toto obdobie je ideálne aj pre turistov, ktorí preferujú chladnejšie počasie.

Najlepšie obdobie na návštevu Ganga Talao a celého Maurícia je od októbra do apríla. Tieto mesiace predstavujú letný a jesenný obdobie, s teplotami v rozmedzí 25 - 30 °C. Počas tohto obdobia je veľmi málo zrážok a celkové podmienky sú ideálne pre turistov ako aj pre náboženské slávnosti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ganga Talao, nezabudnite si priniesť slnečné okuliare, opaľovací krém a ľahké oblečenie, aby ste sa ochránili pred horúčavou a silným slnkom. Výhľad na jazero a okolité hory je úchvatný a vytvára nezabudnuteľnú atmosféru.

Samotné Ganga Talao je miestom bohatým na náboženské štruktúry a pamiatky. Hlavnou atrakciou je obrovská socha Pána Šivy, ktorá sa týči nad jazerom. Miestni hinduistickí veriaci sem prichádzajú z celej krajiny, aby sa modlili a vykonávali obrady. Toto miesto je najživšie počas najväčšej hinduistickej slávnosti Maha Shivaratri, ktorá sa koná každý rok v období februára alebo marca.

Vizuálna krása a spiritualita Ganga Talao sú príťažlivé nielen pre náboženských pútnikov, ale aj pre turistov, ktorí hľadajú pekné miesto na oddych a načerpanie energie. Kombinácia jeho bohatých náboženských tradícií a scenérie ho robia jedným z najúchvatnejších miest na Mauríciu.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky