Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin

Dovolenka Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Myanmar (známa aj ako Barma) je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete od ruchu veľkých miest a užijete si prírodu a krásy exotického Sveta, potom by ste nemali premeškať možnosť navštíviť Pyin Oo Lwin.

Pyin Oo Lwin, tiež známe ako Maymyo, sa nachádza približne 70 kilometrov východne od Mandalay a ponúka návštevníkom neskutočnú scenériu bohatej prírody, architektúry z doby koloniálnej nadvlády Britov a kúzlo mnohých botanických záhrad.

Botanické záhrady sú medzi turistami veľmi populárne, je to preto, lebo Pyin Oo Lwin je známe aj ako „mesto kvetov“, a tak si mnoho návštevníkov prichádza pre posedenie a oddych v záhradách. Najznámejšou botanickou záhradou v oblasti je Botanická záhrada Kandawgyi, ktorá má na rozlohe 434 hektárov množstvo druhov rastlín a exotických kvetov. V rámci tejto záhrady sa nachádza aj jazero Kandawgyi, ktoré ponúka okrem krásneho výhľadu aj plavbu na loďke a priateľské zvieratá, ktoré sa tam nedajú chýbať.

Ďalšou obľúbenou atrakciou v Pyin Oo Lwin je vodopád Dat Taw Gyaint, ktorý sa nachádza v jeho blízkosti. Milovníci prírodných krás sa tu môžu kochať krásnou scenériou a chladivou vodou, ktorá tu neustále prúdi.

Pre zvedavých turistov je odporúčaním prehliadka mnohých pamiatok z doby koloniálnej nadvlády Britov. Zajímavé sú tiež množstvá zaujímavých budov, ako napríklad kostol Shwe Hhtoo – ktorý bol postavený ešte v roku 1902, a niektoré z domov ostávajú príkladom koloniálnych zvieratiek. Cestovatelia sa radi zastavia aj pri veterinárnej a poľnohospodárskej strednej škole.

Pyin Oo Lwin pochváliť môže tiež svoje tradičné trhy, ako aj svoje chutné ovocné druhy a kávu, ktoré sa v roku 1917 objavili v historii. Dôležitou atrakciou mesta je aj kamenný mramor, jediné miesto v Ázii, kde sa toto bohatstvo nachádza.

Najlepším časom na návštevu Pyin Oo Lwin je zvyčajne od septembra do marca, kedy teploty sú stabilne prijateľné a vlhkosť rýchlo klesá.

Ak teda hľadáte pokojnú dovolenku v exotickom prostredí s krásnou scenériou a bohatými kultúrami, Pyin Oo Lwin vám určite nesklame. Je to miesto, ktoré si zamilujú nielen turisti, ale aj všetci, ktorí tu trávia svoje dni. Ak teda hľadáte pokojné miesto na oddych a pohodu, Pyin Oo Lwin je tou správnou voľbou pre vás.


Počasie Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, predtým známy ako Maymyo, je mesto v severovýchodnej oblasti Barmskej štátovej únie. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške 1 070 metrov nad morom a jeho podnebie sa líši od iných oblastí Myanmaru.

Pyin Oo Lwin má subtropické podnebie, s miernymi a suchými zimami a veľmi horúcimi a daždivými letami. Teploty v zime sa pohybujú okolo 10 až 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo v lete môžu dosiahnuť až 35 až 40 stupňov Celzia. Najteplejšou časťou roka je obvykle medzi marcom a májom, kedy teploty dosahujú svoj vrchol.

Prívalné dažde sa v rámci roka vyskytujú predsavzovane, najmä počas monzúnového obdobia od júna do októbra, pričom júl a august sú obvykle najdažďovitejšie mesiace. V tejto dobe sa môžu v meste vyskytnúť záplavy a poškodiť nehnuteľnosti.

Najlepší čas na návštevu Pyin Oo Lwin je predovšetkým počas zimy, keď sa teploty pohybujú okolo 20 - 25 stupňov Celzia. Vzhľadom na to, že od marca do mája je obdobie veľmi horúceho počasia, je lepšie sa vyhnúť návšteve v týchto mesiacoch, ak nemáte radi vysoké teploty.

Celkovo je Pyin Oo Lwin krásne a príjemné mesto s mierumilovnými obyvateľmi a podnebím pripomínajúcim európske klimatické podmienky. Ak plánujete cestovať do Barmskej štátovej únie, Pyin Oo Lwin by určite malo byť na vašom zozname navštívených miest.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, kedysi známe ako Maymyo, je malebné mesto v štáte Mandalay v Myanmar (Barma). Nachádza sa na východe Mandalay a je obklopené zelenými kopcami a kvetinovými záhradami. Toto miesto je jedným z najnavštevovanejších destinácií pre turistov, ktorí túžia zažiť pokojnú atmosféru a prírodu.

Mesto Pyin Oo Lwin je známe pre svoje nádherné koloniálne budovy so záhradami. Počas britskej koloniálnej éry bolo toto miesto vybrané ako letná rezidencia pre vládu. Preto návštevníci v meste nájdu množstvo koloniálnych budov s nádhernou architektúrou a zelenými záhradami. Jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest je Národný botanický záhrada, kde môžete stráviť celý deň prechádzkou po čarovných zákutiach a obdivovať krásu kvetov a rastlín.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Pyin Oo Lwin, máte na výber z rôznych možností. Nielenže tu nájdete luxusné hotely, ale aj lacnejšie ubytovacie možnosti pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Hotely v Pyin Oo Lwin sú známe pre svoju pohostinnosť a prívitanie turistov. Personál hotela je priateľský a ochotný pomôcť s akýmkoľvek požiadavkami či otázkami.

Medzi najobľúbenejšie hotely v Pyin Oo Lwin patrí hotel Governor's House. Tento hotel sa nachádza v historickej koloniálnej budove a ponúka luxusné ubytovanie a služby. Okrem vynikajúceho ubytovania si môžete vychutnať aj chutné jedlo v reštaurácii hotela a relaxovať v hotelovom bazéne.

Ďalšou možnosťou je Pyin Oo Lwin Win Hotel, ktorý ponúka cenovo dostupné ubytovanie pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Tento hotel je dobre známy pre svoje čisté izby a ochotný personál. Nachádza sa v blízkosti hlavných turistických atrakcií, takže si môžete ľahko prezrieť miestne pamiatky a zároveň si vychutnať pohodlie a pohostinnosť.

Pyin Oo Lwin ponúka aj alternatívne ubytovacie možnosti, ako sú penzióny a hostely. Tieto možnosti sú zvyčajne lacnejšie a ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú jednoduché a cenovo dostupné ubytovanie.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Pyin Oo Lwin vás určite očarí svojou krásou a pokojnou atmosférou. Bude to ideálne miesto pre relaxáciu a objavovanie miestnych krás. Nezabudnite si naplánovať dostatočný čas, aby ste si mohli naplno vychutnať túto úžasnú destináciu v Myanmar (Barma).


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


1. Kde sa nachádza Pyin Oo Lwin?
Pyin Oo Lwin je mesto nachádzajúce sa v štáte Mandalay v Mjanmarsku (Barme).

2. Ako sa dostanem do Pyin Oo Lwin?
Pyin Oo Lwin je dostupné cestou z Mandalayu, ktorá je najväčším mestom v blízkosti. Môžete sa tam dostať buď mestskou autobusovou dopravou, taxíkom alebo súkromným vozidlom.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Pyin Oo Lwin?
Najlepšou dobou na návštevu mesta je obdobie od jesene do jarnej sezóny (október až marec), keď je menej daždivé a teploty sú príjemné.

4. Aké turistické atrakcie sú v Pyin Oo Lwin?
V Pyin Oo Lwin nájdete množstvo atrakcií, ako sú Nandawgyi Botanical Gardens, Waterfall Gardens, National Kandawgyi Gardens, Botanical Garden and Strawberry Garden.

5. Môžem v Pyin Oo Lwin nájsť ubytovanie?
Áno, v Pyin Oo Lwin je dostatok možností na ubytovanie pre turistov. Môžete si vybrať medzi hotelmi, hosťovskými domami a rezortmi. Odporúča sa však rezervovať si ubytovanie vopred.

6. Je bezpečné cestovať do Pyin Oo Lwin?
Pyin Oo Lwin je obvykle považované za bezpečné miesto pre turistov. Je však vždy dôležité vykonávať základné bezpečnostné opatrenia a dbať na svoje veci.

7. Aké aktivity môžem robiť v Pyin Oo Lwin?
V Pyin Oo Lwin si môžete vychutnať prechádzky po botanických záhradách, jazdu na koni, návštevu miestnych trhov, vodopádov a ďalších turistických atrakcií. Môžete tiež navštíviť historické budovy a stopy kolónializmu v tomto regióne.

8. Koľko dní je ideálne stráviť v Pyin Oo Lwin?
V závislosti od toho, koľko času máte k dispozícii a koľko atrakcií si plánujete pozrieť, môžete stráviť v Pyin Oo Lwin od jedného až po tri dni.

9. Ako je počasie v Pyin Oo Lwin?
Pyin Oo Lwin má podnebie subtropického monzúnového typu s horúcimi letami a miernymi zimami. Pri návšteve je dobré si zobrať ochranné odevy a slnečné okuliare.

10. Aké sú tradičné jedlá v Pyin Oo Lwin?
V Pyin Oo Lwin sa môžete pokúsiť ochutnať tradičné mjanmarské jedlá, ako sú mohinga (rybí vývar s rezancami), ohnivá omáčka s kuracím mäsom (gyin thohk), mjanmarská káva a čaj a ďalšie.


Letenka Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, známe aj ako Maymyo, je malebné mesto nachádzajúce sa v strednom Myanmar (Barma). Toto dômyselne postavené mesto je známe svojimi anglickými koloniálnymi budovami, kvetinami a príjemným podnebím.

Ak sa plánujete vydať na dovolenku do tejto časti sveta, letenka do Pyin Oo Lwin vám otvorí dvere do pokojného úkrytu ďaleko od rušného mestského života. Tu sú niektoré informácie, ktoré by ste mali poznať o tejto destinácii.

Pyin Oo Lwin je známy svojimi nádhernými záhradami a kvetmi. Počas prechodu kolonizácie Britmi v 19. storočí získalo mesto povestné meno „Maymyo“, čo znamená „Mayský terén“, kvôli jeho podobnosti s ​​anglickým krajinárnym prostredím. Dnes môžete na každom kroku vidieť kvety a stromy, ktoré poskytujú príjemný vizuálny zážitok.

Jeden z najdôležitejších miest na návštevu v Pyin Oo Lwin je záhrada National Kandawgyi Botanical. Táto rozľahlá záhrada poskytuje domov pre viac ako 4800 druhov rastlín, kvetov a stromov. Okrem rozmanitosti flóry je záhrada aj ideálnym miestom na romantickú prechádzku alebo piknik.

Ďalšou atrakciou v Pyin Oo Lwin je známa železnica hríbového tvaru, známa aj ako viac zabočená železnica sveta. Táto jedinečná železnica ponúka panoramatický výhľad na okolitú krajinu a je jednou z najvyhľadávanejších atrakcií pre turistov. Môžete sa v nej vydať na romantickú jazdu alebo len obdivovať horské výhľady.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, je tu aj koloniálna rezidencia Candacraig, ktorá bola kedysi domovom pre vysoce postavených britských úradníkov. Táto stavba zo 19. storočia odráža elegantnú architektúru britského štýlu a dnes slúži ako hotel. Ak sa rozhodnete stráviť noc v tomto historickom zariadení, budete sa cítiť ako časový cestovateľ.

Počas vašej návštevy v Pyin Oo Lwin si určite nezabudnite vychutnať aj miestnu kuchyňu. Mesto je známe pre svoje tradičné burmanské jedlá, ako je Mohinga (jedlo z ryže a ryb), Laphet Thoke (zelený čajový šalát) a Shan Khauk-Swe (rezance s kari omáčkou). Pri ochutnávaní týchto jedál zažijete autentické burmanské chute.

Ak chcete vycestovať do Pyin Oo Lwin, môžete si zakúpiť letenku s cestovnou kanceláriou alebo na online platfome, ktoré ponúkajú služby leteckých spoločností. Najbližším letiskom k meste je Mandalay International Airport. Cesta do Pyin Oo Lwin potom môže pokračovať autobusom, taxíkom alebo vlakom.

Pyin Oo Lwin je skrytým pokladom v srdci Myanmaru. Letenka do tohto malebného mesta vás zavedie do sveta kvitnúcich záhrad, historických koloniálnych budov a autentických burmanských chutí. Nech je vaša cesta do Pyin Oo Lwin nezabudnuteľná.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky