Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Namíbia Otjikoto Lake

Počasie Namíbia Otjikoto Lake


Namíbia je známa svojou bohatou a rozmanitou krajinou, v ktorej je možné nájsť fantastické scenérie a jedinečnú divokú faunu a flóru. Jedným z najzaujímavejších prírodných úkazov v tejto krajine je jazero Otjikoto.

Jazero Otjikoto sa nachádza na severe Namíbie, v okrese Tsumeb. Je to sladkovodné jazero, ktoré je obľúbenou turistickou atrakciou pre svoju dramatickú históriu a unikátnu prírodnú krásu.

Jazero bolo vytvorené zrážkami a podzemnými prameňmi, ktoré napájajú oblasť. Má okrúhly tvar a dosahuje hĺbku až 80 metrov, čo ho robí jedným z najhlbších jazier v Namíbii. Jeho voda je krištáľovo čistá a vďaka svojmu modrému sfarbeniu je jasným kontrastom k okolitému suchému prostrediu.

Okolie jazera je vynikajúce pre pozorovanie divokého života. Návštevníci môžu vidieť rôzne druhy vtákov, ako sú plameňáky a pelikány, ktoré sa zdržiavajú pri brehoch. Okrem toho sa v oblasti nachádzajú aj savci ako antilopy čižmy, sprévy a hyeny.

Ale to, čo robí jazero Otjikoto skutočne jedinečným, je jeho histórie. Počas prvých svetových vojen tam nemecké vojská utopili mnoho zbraní a vybavenia, aby sa im vyhli do rúk nepriateľa. Voda jazera je plná vecí, ako sú pušky, granáty a dokonca aj vozidlo spadnuté z nemeckého lietadla. Mnoho týchto predmetov je však veľmi dobre zachovaných a dnes slúžia ako pamiatka na tragické udalosti minulosti.

Ak ide o počasie v oblasti jazera Otjikoto, väčšinou tu panuje suché a horúce podnebie. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a nočné teploty sa môžu dostávať až pod bod mrazu. Obdobie leta, od októbra do apríla, je tiež obdobím dažďov. Vzhľadom na to, že Namíbia je známa svojimi suchými rovinami, dažďové prehánky prichádzajú ako osviežujúci úkaz a príroda rozkvitá.

Jazero Otjikoto je pre turistov jedinečným a fascinujúcim miestom. Nielenže ponúka scenériu a prírodné krásy, ale aj pohľad do histórie Namíbie. Ak máte radi dobrodružstvá a zároveň chcete objaviť krásu tejto krajiny, jazero Otjikoto by sa malo nevyhnutne stať súčasťou vášho itinerára počas návštevy Namíbie.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Otjikoto Lake


1. Čo je Otjikoto Lake?
Otjikoto Lake je najhlbšie ponorené jazero v Namíbii. Nachádza sa v regióne Oshikoto na severovýchode krajiny.

2. Aká je hĺbka Otjikoto Lake?
Hĺbka Otjikoto Lake dosahuje až 100 metrov.

3. Ako vzniklo Otjikoto Lake?
Otjikoto Lake vzniklo približne pred 200 000 rokmi pri výskyte tektonických pohybov, ktoré spôsobili zrútenie jaskyne.

4. Je možné plávať v Otjikoto Lake?
Nie, plávanie v Otjikoto Lake nie je povolené. Jazero je považované za posvätné miesto a je významné aj z histórie Bojovníkov za nezávislosť Namíbie.

5. Kde sa nachádza Otjikoto Lake?
Otjikoto Lake sa nachádza v regióne Oshikoto na severovýchode Namíbie, blízko mesta Tsumeb.

6. Je možné navštíviť Otjikoto Lake?
Áno, Otjikoto Lake je možné navštíviť a je to populárne miesto pre turistiku a potápanie.

7. Je Otjikoto Lake jediným jazerom v Namíbii?
Nie, existuje množstvo ďalších jazier v Namíbii, vrátane jazera Opononi, jazera Guinas a jazera Otjivero.


Letenka Namíbia Otjikoto Lake


Namíbia je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka mnoho unikátnych a nádherných miest na navštívenie. Jedným z týchto miest je Otjikoto Lake, ktoré je skutočným pokladom tejto krajiny. Akože nevyčerpateľný zdroj histórie a krásy, Otjikoto Lake je miestom, ktoré by nemalo chýbať na zozname každého cestovateľa.

Letenka do Namíbie je prvým krokom, ktorý vás privedie do tejto úžasnej krajiny. Po prílete do hlavného mesta Windhoek bude nutné podniknúť cestu autom alebo autobusom, aby ste sa dostali k Otjikoto Lake. Toto jazero sa nachádza v severnom regióne Oshikoto, cca 20 km od hlavného mesta Tsumeb.

Otjikoto Lake je krásne prírodné jazero so širokou škálou histórie. Nemá však typickú modrú farbu ako väčšina jazier. Jeho farba je skôr tmavohnedá až hnedá, čo sa predpokladá ako dôsledok hlbokého dna jazera. Jeho pôvod je tajomný, keďže je to jeskynné jazero, a neexistujú presné informácie, ako sa vytvorilo.

Okrem samotnej krásy jazera je toto miesto známe aj svojou históriou. Počas prvej svetovej vojny ho nemecké jednotky používali ako svoje skladoviská. Po skončení vojny zostalo jazero plné zbraní a materiálov, ktoré boli zneškodnené až o desaťročia neskôr, keď sa obyvatelia rozhodli dať ich do múzea. Niektoré z týchto artefaktov môžete vidieť aj teraz, keďže múzeum otvorilo svoje dvere návštevníkom. Môžete tu vidieť rôzne pištole, guľomety a ďalšie vojenské vybavenie.

Pre cestovateľov, ktorí sú zvedaví na prírodu, je k dispozícii potápanie až na 25 metrov pod hladinu jazera. V jazere je možné vidieť rôzne druhy rýb a korálov, ktoré pritiahnu čoraz viac potápačov každým rokom. Je to úžasné miesto na objavovanie podvodného sveta.

Celý okolitý región je tiež kľúčovým miestom pre ochranu divokej zveri a vtáctva. V oblasti je veľa rezervácií, ktoré majú na starosti ochranu týchto druhov. Pre milovníkov prírody je to ideálne miesto na pozorovanie divokej zveri, ako sú levy, slony a šepkajúci antilopy.

Na záver, Otjikoto Lake je nezabudnuteľným miestom, ktoré ponúka neuveriteľnú históriu aj prírodu na jednom mieste. Je to miesto, ktoré si zaslúži návštevu a je kľúčom k pochopeniu histórie Namíbie. Letenka do Namíbie vám otvorí cestu k tomuto jedinečnému miestu, kde budete mať možnosť zažiť pravú krásu a pokoj, ktoré poskytuje príroda.


Ubytovanie Namíbia Otjikoto Lake


Namíbia je krajina, ktorá si zachovala svoju divočinu a prírodu takmer nedotknutú činnosťou človeka. Jeho nádherné pláže, vysoké duny, rozsiahle savany a zvieratá v ich prirodzenom prostredí, robia z Namíbie jedno z najkrajších miest na zemi.

Jednou z týchto krásnych miest je aj Otjikoto jazero, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Tsumeb v severnej Namibii. Toto jazero má celkom zvláštnu históriu - bola to miesto, kde v roku 1915 končili jednotky nemeckej armády svoje zbrane počas prvej svetovej vojny. Dve nemecké delostrelecké kanóny boli vymetené do jazera a zostali tam dodnes. Jazero má priemer asi 102 metrov a hĺbku až 87 metrov, ktoré robia z tohto malého jazera jeden z najhlbších jazer v Namíbii.

V blízkosti tohto nádherného jazera sa nachádza ubytovanie, ktoré vám umožní stráviť niekoľko dní v prírode a užiť si krásu krajiny a zvierat v ich prirodzenom prostredí. Ubytovanie Otjikoto Lake Lodge ponúka rôzne druhy ubytovania - od stanov po luxusné bungalovy, ktoré poskytujú pohodlné ubytovanie v strede prírody.

Toto ubytovanie sa nachádza v srdci severnej Namíbie a je obklopený krasovými skalami, čo dáva výborný výhľad na krásnu krajinu. Na mieste je možné pozorovať rôzne druhy zvierat ako je napríklad antilopa, kudú, divoký pes, gepard a ďalšie zvieratá, ktoré sú pre Namíbiu typické. Ak sa rozhodnete pre pobyt na tomto mieste, určite nevynechajte možnosť prehliadky jazera Otjikoto. Táto prehliadka vám umožní vidieť unikátne miesto a získať ďalšiu perspektívu na krásu prírody.

Ubytovanie Otjikoto Lake Lodge má vynikajúcu kuchyňu, ktorá vám ponúka tradičné jedlá a pochutiny, s výhľadom na pláž a jazero Otjikoto. Okrem toho máte možnosť objaviť okolité pralesy a rieky, po ktorých sa môžete prechádzať a pozerať na zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Na záver by som chcel zdôrazniť, že pobyt v ubytovaní Otjikoto Lake Lodge vám umožní získať jedinečný pohľad na krásu a divokosť Namíbie, naplno si užiť jazero Otjikoto a okolitú prírodu a získať nezabudnuteľné zážitky z prírodného klenotu Namíbie. Samozrejme, dajte si pozor na zvieratá a rešpektujte ich prírodné prostredie a buďte si vedomí toho, že ste súčasťou krehkej rovnováhy tohto krásneho miesta.


Dovolenka Namíbia Otjikoto Lake


V Namíbii sa nachádza množstvo nezabudnuteľných miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi tieto miesta patrí aj jazero Otjikoto, ktoré predstavuje jedno z najkrajších prírodných miest v Namíbii.

Jazero Otjikoto sa nachádza asi 20 kilometrov na severozápade od hlavného mesta Windhoek. Toto jazero má hĺbku až 120 metrov a vzhľadom na jeho prirodzené okolité prostredie, ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Jazero sa nachádza v oblasti, kde sa v minulosti ukrývali nemecké vojenské jednotky. To znamená, že okolité prostredie je plné histórie a tohto miesta sa dotkla aj vojenská prítomnosť. Návštevníci sa môžu pozrieť na ruiny nemeckých jednotiek v okolí jazera a vychutnať si krásy prírody.

Jazero Otjikoto je ideálnym miestom na dovolenku v Namíbii pre turistov, ktorí sa chcú dostať do prírody a vychutnať si jej krásy. Okolité prostredie je pekné a ponúka množstvo možností na turistiku. Okrem jazera Otjikoto možno navštíviť aj národný park Etosha, ktorý je domovom veľkého množstva divokej zveri.

Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť jazero Otjikoto by mali sa uistiť, že svoj pobyt si plánujú vopred. Taktiež, by mali mať na pamäti, že sa jedná o divočinu, a preto by mali svoju návštevu plánovať s ohľadom na to, kedy v tejto oblasti panuje najlepšie počasie.

Ak hľadáte nezabudnuteľné miesto, kde si oddýchnuť od hektického mestského života, tak jazero Otjikoto v Namíbii by mohlo byť tým pravým miestom pre vás. Svojou prírodnou krásou ponúka nezabudnuteľný zážitok a ponorem do histórie.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky