Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg

Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


1. Kde sa nachádza The Miniatur Wunderland v Hamburgu?

The Miniatur Wunderland sa nachádza na adrese Kehrwieder 2-4, 20457 Hamburg, Nemecko.

2. Ako sa dostanem do The Miniatur Wunderland v Hamburgu?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do The Miniatur Wunderland, je použiť verejnú dopravu v Hamburgu. Najbližšia zastávka metra je "U-Bahn Baumwall" (linka U3). Rovnako je možné prísť aj autobusom (linky 6, 37, 111, 112) alebo trajektom.

3. Aký je vstupný poplatok do The Miniatur Wunderland v Hamburgu?

Ceny vstupeniek do The Miniatur Wunderland sa líšia v závislosti od veku a času návštevy. Pre dospelých sa ceny pohybujú od 15 do 29 eur, pre deti od 4 do 15 rokov od 7,50 do 14,50 eur a deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

4. Koľko času je potrebné na návštevu The Miniatur Wunderland v Hamburgu?

Celkový čas návštevy The Miniatur Wunderland závisí od vašej záujmov a toho, ako dlho si chcete obdivovať každý detail. V priemere sa však návštevníci zdržia asi 2 až 3 hodiny.

5. Má The Miniatur Wunderland aj obchod so suvenírmi?

Áno, The Miniatur Wunderland má obchod so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť rôzne predmety spojené s touto atrakciou, ako napríklad modely vlakov, plagáty alebo oblečenie.

6. Je potrebné si zakúpiť vstupenky vopred alebo ich môžem kúpiť priamo na mieste?

Je výhodné si zakúpiť vstupenky vopred, najmä počas víkendov a dovolenkových období, aby ste si zabezpečili vstup na požadovaný čas. Vstupenky môžete zakúpiť buď online na oficiálnej stránke The Miniatur Wunderland, alebo ich môžete zakúpiť priamo na mieste.

7. Aké jazyky sú dostupné pre prehliadku The Miniatur Wunderland v Hamburgu?

Prehliadky The Miniatur Wunderland sú k dispozícii v nemčine, angličtine a španielčine.


Dovolenka Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


The Miniatur Wunderland in Hamburg: Nezabudnuteľná dovolenka v Nemecku

Ak ste milovníkom modelovania, rozprávkových svetov a neustáleho objavovania nových miest, Miniatur Wunderland v nemeckom Hamburku je presne to, čo hľadáte. Táto unikátna turistická atrakcia sa nachádza v centre mesta a je domovom najväčšej modelovej železnice na svete.

Miniatur Wunderland je úžasný svet miniatúr, kde návštevníci môžu obdivovať dokonale detailne zrekonštruované krajiny, mestá a kultúrne symboly z celého sveta. Expozícia zahŕňa viac ako 15 000 metrov železníc, viac ako 1 000 vlakov, 10 000 áut a dokonca 130 000 figúrok. Všetko je vytvorené do najmenších detailov, aby sa návštevníci cítili, akoby prechádzali skutočnými miestami.

V Miniatur Wunderland môžete navštíviť desiatky svetových destinácií, ako napríklad Skandinávia, Holandsko, Amerika a dokonca aj ďalekáveľká vesmírna stanica na Marse. Tieto modely sú úchvatné diela umenia s všetkými charakteristickými črtami každého miesta. Či už cestujete vlakom pod švédskymi fjordmi alebo prechádzate ulicami newyorského Manhattenu, atmosféra a detaily sú jednoducho ohromujúce.

Okrem samotnej modelovej železnice, Miniatur Wunderland ponúka aj množstvo iných zábavných a interaktívnych aktivít. Môžete si vyskúšať riadenie vlakov, použiť interaktívne prvky na dotykových obrazovkách pre oživenie scenérií alebo sa pozrieť na dielo za závesmi a dozvedieť sa, ako boli tieto modely stvorené. Je tu tiež možnosť sledovať pracovné tímy pri práci na ďalších projektoch a získať náhľad na proces tvorby týchto malých zázrakov.

Pre návštevníkov je tu aj kaviareň a obchod so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť menšie verzie modelov a iné suveníry ako spomienku na tento nezabudnuteľný zážitok.

Ak plánujete dovolenku v Nemecku, Miniatur Wunderland v Hamburku by malo byť na vrchole vášho zoznamu. Jeho jedinečná kombinácia kreativity, zábavy a vzdelávania poskytuje neuveriteľne pohľad na svet modelovania. Nechajte sa vtiahnuť do tejto malej, no ohromnej krajiny a zažite ten pocit obdivovania a detskej radosti znovu.

Miniatur Wunderland je určený pre deti aj dospelých, pre tých, ktorí majú vášeň pre modelovanie, technológie, dizajn a pre všetkých, ktorí sa chcú zabaviť a odísť na dovolenku v malom. Preto sa neváhajte vydať na cestu do Hamburku a objavte tento úžasný svet miniatúr. Dovolenka v Nemecku nikdy nebola taká zábavná a úžasná.


Počasie Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


Nemecko je krajina známa svojím rôznorodým a premenlivým počasím. Nezáleží na tom, či je leto, zima, jeseň alebo jar, počasie v Nemecku vždy ponúka svoje prekvapenia. Jedným z najzaujímavejších miest v Nemecku, ktoré je spojené s fascinujúcim počasím, je The Miniatur Wunderland v Hamburku.

The Miniatur Wunderland je najväčšia modelová železnica na svete a predstavuje malý svet v nesmierne podrobnom meradle 1:87. Tento unikátny projekt je umiestnený v historickej budove s rozlohou viac ako 1300 metrov štvorcových a je domovom pre viac ako 15 000 metrov modelových koľají a 1000 vlakov.

Jedným z najzaujímavejších aspektov The Miniatur Wunderland je spôsob, akým vytvára realistické a autentické prostredie. Jeden zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je rekreovať rôzne počasie a denné obdobia. Pri prechádzke okolo tohto impozantného modelového sveta, návštevníci môžu zažiť rôzne počasie, ako napríklad jasný slnečný deň, hmlu, daždivé počasie alebo dokonca búrku. Toto premyslené zobrazenie počasia pridáva do modelového sveta ešte väčšiu autentičnosť a uľahčuje návštevníkom preniesť sa do malého sveta okolo nich.

Okrem zobrazovania rôznych druhov počasia, oblasti The Miniatur Wunderland zahŕňajú aj sezónne zmeny. V závislosti od času, ktorý sa návštevníci nachádzajú v Miniatur Wunderlandu, môžu zažiť rôzne scenérie, ako napríklad zasnežené hory, pestrofarebné polia kvetov alebo jeseň dozrievajúce ovocie. Toto zobrazenie sezónnych zmien dodáva animovanému svetu ešte väčšiu dynamiku a zaujímavosť.

Všetko toto nekončiace množstvo detailov a presnosť, ktorú poskytuje The Miniatur Wunderland, vytvára neuveriteľne realistické prostredie, do ktorého sa návštevníci môžu ponoriť. Bez ohľadu na to, či sú záujemcovia o vlaky alebo modelovanie, The Miniatur Wunderland ponúka jedinečný zážitok, ktorý je fascinujúci pre všetkých.

V hamburskom Miniatur Wunderlande sa počasie mení s denným cyklom, čo znamená, že počas dňa záleží na tom, či je slnečný, zatažený alebo daždivý deň. Návštevníci si môžu vychutnať rôzne scenérie a vytvárať si svoje vlastné osudy, ako by sa s nimi počasie menilo. Je to zábava pre všetkých vekových kategórií a umožňuje nám priblížiť sa k počasiu bez toho, aby sme sa museli báť nežiaducich vplyvov.

Hoci je The Miniatur Wunderland pôvodom zo sveta modelovania, jeho fascinácia spočíva aj v jeho schopnosti zachytiť rôzne aspekty reálneho sveta, vrátane počasia. Takže ak máte záujem vstúpiť do zaujímavého a rozmanitého sveta počasia v Nemecku, The Miniatur Wunderland v Hamburku je to správne miesto, kde môžete začať.


Letenka Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


The Miniatur Wunderland v meste Hamburg v Nemecku je jedným z najfascinujúcejších turistických miest v Európe. Je to potešenie pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí sa fascinujú modelami a ich detailmi.

Toto miesto má najväčšiu mašinkovú súpravu na svete a jednym z najväčších modelových železníc na svete. Miniatur Wunderland je rozdelený do niekoľkých svetov, vrátane Talianska, Švajčiarska, Severnej Ameriky a Nemecka. Každý z týchto svetov je detailne vytvorený a ukazuje každodenný život a historické udalosti, ktoré sa odohrali v danej krajine.

Návštevníci môžu vidieť miniatúrne mesto s prechádzajúcimi autami, vojenské akcie alebo dokonca miniatúrnu vesmírnu stanicu. Na mieste sú aj modelové lietadlá, ktoré lietajú po celom svete a desiatky tisíc malých ľudíkov, ktorí robia obchody, relaxujú v parku, alebo radšej bežia po uliciach namiesto toho, aby sa plazili v autách.

V Miniatur Wunderland sa modely neustále upravujú a aktualizujú. Tím tvorí takmer 300 zamestnancov a technici a strojári neúnavne pracujú na vylepšovaní a aktualizovaní modelov. To znamená, že každý rok sa môžete tešiť na nové vylepšenia a nové miesta, ktoré môžete vidieť.

Ceny vstupeniek sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počtu návštevníkov. Aby ste sa vyhli radám a čakaniu na mieste, je odporúčané si vopred kúpiť vstupenku a zarezervovať si čas vašej návštevy.

Ak hľadáte miesto plné fascinujúcich zážitkov pre celú rodinu, Miniatur Wunderland je jedným z najlepších miest, ktoré môžete navštíviť. Návšteva určite stojí za to a okrem toho vám umožní vstúpiť do úžasného sveta, ktorý je plný prekvapení a čarovného kúzla.


Ubytovanie Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


The Miniatur Wunderland in Hamburg, Nemčina: Vízia ubytovania bez obyčajného.

Ak hľadáte jedinečný a originálny zážitok ubytovania, nemôžete prehliadnuť The Miniatur Wunderland v Hamburgu, Nemecko. Toto je jedno z najobľúbenejších turistických miest v krajine a ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad na svet modelovanej železnice.

The Miniatur Wunderland je najväčšia modelová železnica na svete a nachádza sa na viac ako 1,5 kilometroch štvorcových ploche. Milióny detailne vyrobených modelov a vlakov prenikli do srdca mnohých ľudí od svojho otvorenia v roku 2001. Toto miesto je nielen o zábave, ale aj o technológii a inovácii, čo robí z neho jedinečné ubytovacie miesto.

Jednou z hlavných atrakcií The Miniatur Wunderland je možnosť prespať priamo na mieste. Pre tých, ktorí chcú zažiť toto vzrušujúce miesto vystavané s presnosťou a oddanosťou, sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti. Jednou z najpopulárnejších je nocľah v hoteli, ktorý sa nachádza v blízkosti modelovanej železnice.

Hotel v The Miniatur Wunderland je jedinečným zážitkom. Všetky izby sú dôkladne zariadené a každá má okno s výhľadom na železničné trate alebo jednotlivé modely. Môžete si vybrať medzi rôznymi témami izieb, ako je napríklad horské prostredie, mestský život alebo dokonca medzinárodná scéna. Tieto tematické izby vytvárajú ilúziu, že prespávate v reálnom svete, a pridávajú šarm a autenticitu vášmu pobytu.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre tento nevšedný zážitok, je okrem hotela k dispozícii aj špeciálny apartmán. Toto jedinečné ubytovacie miesto vám umožní mať sebou aj vaše rodiny a priateľov a stráviť spolu nezabudnuteľný čas v The Miniatur Wunderland. Apartmán je plne vybavený a ponúka dostatok priestoru pre všetkých. Môžete dokonca využiť výhodu neobmedzeného vstupu do výstavy, čo vám umožní objaviť tento svet aj vtedy, keď sú brány pre verejnosť zatvorené.

The Miniatur Wunderland ponúka niečo pre každého a je nezabudnuteľným miestom na návštevu. Nielenže sme svedkami úžasnej technológie a detailnej práce pri modelovaní, ale máme aj príležitosť stať sa súčasťou tohto sveta a stráviť noc v tomto úžasnom prostredí. Pre tých, ktorí hľadajú jedinečné a nezvyčajné ubytovanie, The Miniatur Wunderland v Hamburgu je bezpochyby destináciou, ktorú by ste mali mať na mysli. Toto miesto určite prekročí vaše očakávania a poskytne vám neuveriteľnú skúsenosť, ktorú nezabudnete celý život.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky