Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Nepál Manaslu Circuit Trek

Ubytovanie Nepál Manaslu Circuit Trek


Pozdravujem všetkých dobrodruhov! Ak ste niekedy túžili po nezabudnuteľnej dovolenke, zároveň s nekonečným dobrodružstvom a nádherným výhľadom, napriek tomu však chcete zostať v súlade s prírodou, mali by ste sa vybrať na Manaslu Circuit Trek v Nepále. Ako jedna z najznámejších horských túr, ktorá ponúka úchvatné scenérie, bohatú kultúru a pôvabnú miestnu spoločnosť, túra Manaslu Circuit Trek je rozhodne mimoriadnym zážitkom.

Manaslu Circuit Trek, ktorý sa nachádza v strednom západnom Nepále, zahŕňa obchádzanie Manaslu - ôsmeho najvyššieho vrcholu na svete. Je to skutočne unikátna a neopísateľná cesta, ako do hĺbky nepálskej krajiny. Trasa viedla cez malebné dedinky, vysokohorské lesov, pokračovala popri riekach až k nezabudnuteľným vyhliadkam na okolité vrchy. Treky cez Manaslu Circuit sú relatívne nové, pretože bola otvorená pre turistov až v roku 1992. Navyše, túra Manaslu Circuit je dobrou alternatívou k známejšímu Annapurna Circuit Trek. Tu je niekoľko základných informácií o túre, ktoré budú užitočné pre každého, kto sa zvažuje na tento dobrodružný výlet.

Dĺžka a trasa:

Celková dĺžka trasy Manaslu Circuit Trek je približne 177 kilometrov, čo zahŕňa asi 15 až 17 dní na úplné dokončenie trasy. Toto je približný časový rámec a samozrejme sa môže líšiť v závislosti od kondície a skúseností turistov. Trasa začína v mestskej oblasti Arughat Bazár a pokračuje smere severozápadom okolo Manaslu vrcholu, cez viacero dediniek, ako sú Samagaon, Samdo až po vyššie položené oblasti Larkia La Pass a Bimtang. Potom trasa klesá do alpského údolia Marsyandi a pokračuje na záver cez Bulbule ďalej do Vyšehradu.

Príroda a scenérie:

Manaslu Circuit Trek ponúka jedinečnú prírodnú scenériu so širokou paletou biologickej diverzity. Táto oblasť je známa pre svoje vysokohorský les, ktorý ponúka obdivuhodnú škálu flóry a fauny. Počas trasy budete mať príležitosť vidieť skalnaté vrcholy, ľadovce, rieky s kristáľovo čistou vodou, horský les a mnoho ďalších. Manaslu Circuit Trek vám tiež poskytuje príležitosť navštíviť Larkia La Pass, ktorý vám poskytne pôsobivý panoramatický výhľad na vrcholky Annapurna, Ganesh a Himlung. Tento trek je určite vizuálnym rajom pre všetky nadšencov prírody.

Kultúra a miestni obyvatelia:

Okrem nádherných prírodných scenérií je jedinečným atribútom Manaslu Circuit Trek aj miestna kultúra a spoločnosť, ktorú môžete objaviť počas túry. Región Manaslu je domovom niekoľkých etnických skupín, ako sú Gurungovia, Tamangovia, Sherpovia a Tibčania. Môžete vstúpiť do miestnych dediniek, spoznať ich zvyky, tradície, chutnúť ich tradičnú kuchyňu a dokonca si vypočuť príbehy a legendy starovekých miestnych osád.

Ubytovanie:

Keďže táto oblasť je viac vzdialená a menej rozvinutá ako iné populárne treky, ubytovanie nie je také rozmanité. Väčšina turistov sa rozhodne stráviť noc v horských chatách alebo teahouse-och, ktoré sa nachádzajú na celej trase. Tieto chaty a teahouse-y jednoduché, ale čisté a ponúkajú základné vybavenie ako posteľ, voda a jedlo. Je však dôležité si uvedomiť, že tieto ubytovacie zariadenia sú veľmi obľúbené a je potrebné si rezervovať miesto vopred.

Manaslu Circuit Trek je skutočným dobrodružstvom pre všetky zmysly. Od nádherných prírodných scenérií až po bohatú kultúru a maľovanie miestnej spoločnosti, táto cesta je určite nezabudnuteľným zážitkom. Neváhajte a vydejte sa na túto nádhernú cestu, ktorá vás zanechá s neprekonateľnými spomienkami a zážitkami na celý život.


Letenka Nepál Manaslu Circuit Trek


Letošným trendom medzi dobrodružnými cestovateľmi je trek v pohorí Himaláje na Manaslu Circuit v Nepále. Táto horská trasa ponúka neskutočné výhľady, kultúrne bohatstvo a prírodu v plnom rozpätí. Ak hľadáte niečo prekvapivé a menej preplnené, tento trek je pre vás ideálnou voľbou.

Manaslu Circuit Trek sa nachádza v centrálnej časti Nepálu, v blízkosti tibetskej hranice. Jeho hlavnou atrakciou je osemtisícovka Manaslu (8 163 metrov) - ôsma najvyššia hora na svete. Trek začína v meste Arughat, odkiaľ sa vydáte smerom na sever. Počas celej trasy prechádzate cez rôzne klimatické zóny, od tropických džungľových oblastí k horským pasmom.

Samotný Manaslu Circuit je pomerne náročný trek a vyžaduje si dobrú fyzickú kondíciu a skúsenosti s horami. Trasa trvá zhruba 14 dní a prechádza cez rôzne horské dedinky, kde môžete zažiť tradičnú životnú formu miestnych obyvateľov, ktorí sú úprimne pohostinní voči turistom.

Jednou z najväčších výhod tohto treku je, že je menej rušný v porovnaní s inými populárnymi trekmi v Nepále, ako je Annapurna alebo Everest Base Camp. Toto dáva cestovateľom pocit autenticity a príležitosť objaviť skutočné klenoty tejto oblasti. Navyše, povolenie na vstup do tejto oblasti je potrebné, čo znamená, že počet turistov je obmedzený a cesty nie sú preplnené.

Počas trekovania kolem Manaslu budete mať možnosť vidieť nádherné výhľady na horské masívy, rieky, údolia a zelené lúky. Okrem toho sa stretáte s miestnymi kultúrami a tradíciami, zatiaľ čo prechádzate cez rôzne dedinky, ako je Sama Gaon, kde môžete skúmať budhistické kláštory a stúpačky. Budete sa tiež približovať k základnému tábore Manaslu, čo je skvostom tohto treku.

Po ukončení treku si môžete dopriať oddych a obdivovať svoj úspech. Mesto Pokhara je ideálnym miestom na relaxáciu a preskúmanie ďalších turistických lokalít v blízkosti jazera Fewa. Tento druhý najväčší mestský bod Nepálu ponúka fantastické výhľady na Annapurna Himaláje a je obľúbeným miestom medzi turistami.

Ak hľadáte dobrodružstvo a nevšedné zážitky, neváhajte a zvoľte si Manaslu Circuit Trek v Nepále. Vychutnajte si krásu prírody a objavte kultúrnu rozmanitosť tejto úžasnej krajiny. Garantujeme vám, že nebudete sklamaní!


Dovolenka Nepál Manaslu Circuit Trek


Ak hľadáte dobrodružnú dovolenku s nádhernou prírodou a pôsobivými výhľadmi, trek Manaslu Circuit v Nepále je pre vás ideálnou voľbou. Tento trek sa považuje za jednu z najlepších alternatív k známemu trekovaniu v regióne Annapurna a Evereste.

Manaslu Circuit Trek sa nachádza v oblasti Manaslu Conservation Area, ktorá je domovom mnohých ohrozených druhov flóry a fauny. Tento región ponúka mnoho príležitostí na objavovanie mohutných vrcholov, nádherných dolín, kaňonov, riek a vodopádov.

Trek trvá približne 14 až 18 dní a viede vás cez horské dedinky, cez zelené lúky, husté lesy a cez prechody so skvelými panoramatickými výhľadmi. Jedinečným bodom tohto trek so zahalením je prechod cez Larkya La Pass (5160 metrov), kde zažijete úžasný pocit úspechu, keď sa dostanete na jeho vrchol.

Počas tohto treku budete mať možnosť stretnúť a spoznať kultúru miestnych obyvateľov tam žijúcich etnických skupín. Budete prechádzať cez rôzne dedinky, kde sa budete môcť zoznámiť s ich tradičnými zvykmi, rituálmi a festivalmi. Stretnete sa s priateľskými ľuďmi, ktorí vás privítajú s úsmevom a pohostinnosťou.

Výhody tejto dovolenky sú nielen v kráse prírody a skutočnosti, že sa máloktorý turista rozhodne vydať na tento trek, ale aj samotný pocit oslobodenia v divokom prostredí. Budete sa cítiť ako súčasť prírody, vzdialení od vyrušujúceho mestského života a prepojení s okolitým svetom.

Pri príprave na tento trek budete potrebovať dobrú kondíciu a silnú vôľu. Cesta nie je ľahká, avšak odmena v podobe úchvatných výhľadov na vrcholky Himalájí a okolitú prírodu stojí za to.

Manaslu Circuit Trek je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť Nepál z úplne iného uhla. Bude to dovolenka, počas ktorej získate nové skúsenosti, stretnete nových ľudí a načerpáte novú energiu. Takže neváhajte a naplánujte si tento nezabudnuteľný dobrodružný trek Manaslu Circuit v Nepále!


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Manaslu Circuit Trek


1. Koľko dní trvá Manaslu Circuit Trek v Nepále?
- Trek trvá zvyčajne 14 až 16 dní.

2. Aká je najlepšia doba na absolvovanie Manaslu Circuit Trek?
- Najlepšie obdobie je jar (marec-máj) a jeseň (september-november).

3. Potrebujem víza na cestu do Nepálu?
- Áno, pre vstup do Nepálu potrebujete vízum.

4. Potrebujem určité povolenia na Manaslu Circuit Trek?
- Áno, potrebujete Manaslu trekking permit a Annapurna conservation permit.

5. Je potrebné sa báť nadmorskej výšky na Manaslu Circuit Trek?
- Áno, nadmorská výška môže byť nebezpečná. Je dôležité postupovať pomaly a prispôsobiť sa výške.

6. Aká je ťažkosť Manaslu Circuit Trek?
- Trek je značne náročný, s veľkým prevýšením a prechodom cez výškové pasy.

7. Ako sa tam dostanem?
- Najlepšou možnosťou je let do Medzinárodného letiska v Kathmandu v Nepále.

8. Potrebujem si so sebou nosiť vlastné vybavenie?
- Áno, väčšinu výstroja a technické vybavenie si musíte brať so sebou, ale sú tam aj miestne obchody, kde si vybavenie môžete požičať.

9. Budem mať možnosť navštíviť kultúrne miesta počas treku?
- Áno, počas treku navštívite miesta ako Budhismus a horolezecké múzeum.

10. Ako sa stravujete v priebehu trasy?
- Jedlo zvyčajne zahŕňa miestnu tradičnú kuchyňu a musíte ich brať so sebou.


Počasie Nepál Manaslu Circuit Trek


Nepál je známy svojou úchvatnou krajinou, majestátnymi horami a bohatou kultúrou. Jeho miestnymi obyvateľmi sú ľudia, ktorí sú známi svojou pohostinnosťou a priateľstvom. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v Nepále patrí Manaslu Circuit Trek, ktorý ponúka nádherný pohľad na očarujúce prostredie tejto krajiny.

Trek Manaslu Circuit sa nachádza v oblasti Manaslu Conservation Area v severnom Nepále. Tento trek sa stal populárnym medzi dobrodruhmi a turistami, ktorí hľadajú výzvu a zároveň pokojnú a nezničenú prírodu. Jeho trasa vedie okolo ôsmeho najvyššieho vrcholu na svete - Manaslu, ktorý dosahuje výšku 8 156 metrov nad morom.

Počas trekovania Manaslu Circuit vás čaká pestrosť počasia. Je to spôsobené geografickou polohou hôr a nadmorskou výškou. Je dôležité byť pripravený na rôzne podmienky a mať so sebou vhodnú výbavu.

V oblasti Manaslu Circuit prevláda dvojročné obdobie monzúnov. Monzúnové obdobie nastáva od júna do septembra a prináša hojné zrážky, hmly a oblačnosť. Preto je táto doba roka vhodná pre tých, ktorí majú radi zelené prostredie a kvitnúce kvety. Dúfajte však, že máte šťastie na počasie a výhľad na vrcholy hôr nebude obmedzený oblakmi a dažďom.

Najideálnejšie obdobie na trek v Manaslu Circuit je jar (marec - máj) a jeseň (september - november), keď je počasie stabilnejšie a výhľady sú jasnejšie. V týchto mesiacoch môžete očakávať teploty od 10 do 15 °C v nižších nadmorských výškach a pokles teplôt pod bod mrazu na vyšších nadmorských výškach. Vrcholovým letom cvičení turisti majú príležitosť zazrieť sochy snehovo bielych hôr v ich najkrajšom období.

Je dôležité dôkladne naplánovať svoj trek a zameriavať sa na najlepšie obdobie, ktoré vyhovuje vašim preferenciám a schopnostiam. Rovnako ako pri akomkoľvek trekovaní, je dôležité mať v sebe dostatok kondície a pripraviť sa na zmeny nadmorskej výšky. Priemerne trvá Manaslu Circuit Trek 14 až 16 dní, v závislosti od rýchlosti a zručností treka. Treba si vziať do úvahy aj obmedzenia cestovných povolení, ktoré sú potrebné na trekovaní v tejto oblasti.

Manaslu Circuit Trek je jedinečným zážitkom a ponúka nádherný pohľad na neporušenú prírodu Nepálu a majestátne hory, ktoré ho obklopujú. Zabudnuté dedinky, riadkem stúpajúce hory a malebné rieky - to všetko tvorí scenériu, ktorá vás nenechá chladnými. Ako každá dobrodružná cesta však vyžaduje dobrú prípravu a rešpekt k neomylným pokladom prírody.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky