Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Portugalsko Guimarães

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Guimarães


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Guimarãesu?

Najlepšie obdobie na návštevu Guimarãesu je od mája do septembra, keď sú teploty prijemné a je viac turistov.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Guimarãesu?

Hlavné turistické atrakcie v Guimarãesu sú hrad Guimarães, katedrála Nossa Senhora da Oliveira, pešia zóna v historickej časti mesta, múzeum Alberto Sampaio a Casa da Memoria.

3. Koľko stojí vstup na hrad Guimarães?

Vstup na hrad Guimarães stojí 5 eur pre dospelých a 3 eurá pre deti a dôchodcov.

4. Kde si môžem zakúpiť suveníry v Guimarãesu?

Suveníry si môžete zakúpiť v niektorom z mnohých obchodov v historickom centre mesta alebo na trhoch, ktoré sa konajú každú sobotu.

5. Je v Guimarães veľa reštaurácií a kaviarní?

Áno, v Guimarães je veľa reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné portugalské jedlá a nápoje.

6. Ako sa dostať z letiska do Guimarães?

Z letiska v Porte sa dá dostať do Guimarãesu vozidlom alebo autobusom. Cesta vozidlom trvá zhruba 40 minút a autobusová doprava je k dispozícii z letiska takmer každú hodinu.

7. Koľko dní by som mal/a stráviť v Guimarãesu?

Odporúčame stráviť v Guimarãesu aspoň 2 dni, aby ste mohli vidieť všetky hlavné turistické atrakcie a zažili atmosféru tohto historického mesta.

8. Môžem v Guimarãesu nájsť ubytovanie v historickej časti mesta?

Áno, v Guimarãesu je možné nájsť ubytovanie v historickej časti mesta v mnohých penziónoch, hoteloch a apartmánoch.

9. Môžem v Guimarãesu platiť kartou?

Áno, v Guimarãesu možno platiť kartou väčšinou v reštauráciách, obchodoch a hoteloch.

10. Aké sú najlepšie spôsoby prehliadky mesta?

Najlepšie spôsoby prehliadky mesta sú pešo alebo na bicykli. V historickom centre sú k dispozícii aj kočiare na prehliadku mesta.


Dovolenka Portugalsko Guimarães


Dovolenka v Portugalsku: Preskúmajte kúzelné mesto Guimarães

Ak sa chystáte na dovolenku v Portugalsku a chcete sa vyhnúť preplneným turistickým destináciám, mali by ste zvážiť návštevu mesta Guimarães. Toto malebné mesto v severnej časti krajiny ponúka bohatú históriu, fascinujúcu architektúru a autentickú portugalskú atmosféru, ktorú si zamilujú aj nároční cestovatelia.

Guimarães, často označované ako "kolíska národa", je považované za miesto vzniku národnej identity Portugalska. Mesto sa môže pochváliť nielen svojou históriou, ale aj začlenením do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Práve tu sa v roku 1128 konala bitka, v ktorej sa portugalský kráľ Afonso Henriques stal nezávislým kráľom a vytvoril Kráľovstvo Portugalsko.

Pri prechádzke po úzkych uličkách Guimarãesu si návštevníci môžu vychutnať krásu historických budov a zachovaných pamiatok. Dominantným bodom je opevnený hrad Guimarães - Castelo de Guimarães, ktorý je symbolom mesta. Táto stredoveká pevnosť sa týči na kopci a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Okrem toho je tu aj nádherný palác Paço dos Duques de Bragança, ktorý bol kedysi rezidenciou kráľov. Dnes sa v ňom nachádza múzeum, ktoré prezentuje históriu rodu Bragança.

Guimarães je tiež známe svojimi kostolmi a klášormi. Kostol Santuário da Penha je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v meste. Tento kostol sa nachádza na vrchole kopca a ponúka panoramatický výhľad na celé mesto. Kostol Nossa Senhora da Oliveira s ikonickou kamennou vežou je ďalším impozantným miestom, ktoré si návštevníci nemôžu nechať ujsť.

Po kultúrnom objavovaní mesta sa môžete vydať na prechádzku jeho úzkymi uličkami plnými tradičných obchodov, kaviarní a reštaurácií. Portugalská kuchyňa je jednou z najchutnejších na svete, a tak si tu môžete vychutnať skvelé tradičné jedlá ako bakalárová kôpna či francesinha. Nebuďte prekvapení, ak v reštauráciách narazíte na tradičnú portugalskú hudbu fado, ktorá dodá ešte viac autenticity vášmu zážitku.

Guimarães je tiež ideálnym východiskovým bodom na preskumávanie okolitých prírodných krás. V blízkosti mesta sa nachádza národný park Peneda-Gerês, ktorý je domovom mnohých prírodných rezervácií a vodopádov. Turisti si tu môžu vychutnať prechádzky po upravených chodníkoch, kanoistiku na rieke a dokonca sa vydať na výstup na najvyšší vrchol Portugalska, Pico da Nevosa.

Ak hľadáte autentický portugalský zážitok mimo preplnených turistických oblastí, určite zvážte návštevu mesta Guimarães. S jeho bohatou históriou a fascinujúcou architektúrou je to nádherné miesto, ktoré si určite nebudete chcieť nechať ujsť.


Počasie Portugalsko Guimarães


Guimarães je mesto v severnej časti Portugalska a je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Je to tiež miesto, kde sa nachádza jedno z najstarších portugalských kastielov a je jedným z hlavných turistických cieľov krajiny. Ak plánujete navštíviť tento kúsok Portugalska, je dôležité mať na pamäti, ako sa mení počasie v Guimarãesi.

Celkovo je Guimarães charakteristické mierne oceánske podnebie. Počas roka tu pociťujete miernu teplotu, ktorá v lete dosahuje priemernú dennú teplotu okolo 23 °C. Teploty sa však môžu zdvihnúť až na 30 °C v horúcich letných mesiacoch júl a august. V tejto dobe môže byť veľmi horúco a suche, takže je dôležité mať so sebou dostatok vody a opaľovací krém na ochranu pred slnkom.

Zimy v Guimarães sú mierne, ale vlhké. Priemerná denná teplota v zime sa pohybuje okolo 13-15 °C, s naobľúbenejšími mesiacmi december a január. V noci sa teploty môžu chladnúť až pod bod mrazu, takže je dobré mať s sebou teplejšie oblečenie a dostatočné vybavenie na ochranu pred mrazom.

Jeseň a jar sú v Guimarãesi miernou a príjemnou dobou. Teplota v týchto ročných obdobiach sa pohybuje od 15 do 20 °C, čo je ideálna teplota na prechádzky po meste a po okolitých kopcovitých oblastiach. Avšak, môže byť dostatočný výkyv teploty a malé zrážky, takže je odporúčané mať so sebou náhradné oblečenie a dáždnik.

Vzhľadom k miernemu oceánskemu podnebiu je Guimarães celoročne vystavené zrážkam. Zimy a jar sú obdobím najvyššieho množstva zrážok, pričom najmokrejšími mesiacmi sú december a január. Letá sú zväčša suchejšie, ale zrážky tu môžu byť stále prítomné. Je vhodné mať so sebou nepremokavú bundu alebo dážďovú obuv, najmä ak navštívite Guimarães počas obdobia vyššej zrážkovej aktivity.

Celkovo povedané, počasie v Guimarãesi je miernym oceánskym podnebím s miernymi teplotami počas celého roka. Je vhodné mať so sebou oblečenie pre zmenu teploty a prípadné zrážky. Pri plánovaní návštevy Guimarães si vyhľadajte aktuálne predpovede počasia a pripravte sa na správne oblečenie, aby ste mohli vychutnať nádherné zážitky tohto historického mesta.


Ubytovanie Portugalsko Guimarães


Ak hľadáte destináciu na dovolenku v Portugalsku, nezabudnite zvážiť návštevu mesta Guimarães. Guimarães je jedno z najstarších miest v krajine a je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Toto nádherné mesto ponúka mnoho historických pamiatok a pamätihodností, ktoré stále lákajú návštevníkov z celého sveta.

Keď prídete do Guimarães, budete potrebovať príjemné a pohodlné ubytovanie, ktoré vám umožní preskúmať všetko, čo toto mesto ponúka. A máte šťastie, pretože Guimarães má veľa možností pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie.

Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, určite si vyberiete vhodné ubytovanie. Mesto ponúka rôzne možnosti, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a hostí. Môžete si vybrať luxusné ubytovanie pre náročných cestovateľov alebo jednoduchšie miesta pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze.

Ak ste zvyknutí na pohodlie a starostlivosť o luxusné hotely, môžete si vybrať jedno z mnohých hotelov v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú štýlové izby, vynikajúce služby a príjemné prostredie. Niektoré hotely majú aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné portugalské jedlá.

Ak preferujete nezávislosť a súkromie, môžete si vybrať z mnohých apartmánov alebo domov na prenájom. Tieto možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať väčšiu slobodu a viac priestoru. Môžete si variť svoje vlastné jedlá a pohodlne relaxovať po dni plnom objavovania miesta.

Pre tých, ktorí hľadajú viac cenovo dostupné možnosti, sú tu aj penzióny a hostely. Tieto miesta ponúkajú jednoduché izby a základné zariadenia. Môžete sa očakávať od vecí ako spoločné kúpelne a spoločné priestory. Tieto možnosti sú skvelé pre turistov s obmedzeným rozpočtom, ktorí chcú skúsiť autentickú atmosféru miestnych hostiteľov.

Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberiete, Guimarães vás určite očarí svojou krásou a históriou. Z mesta je možné ľahko sa dostať k mnohým atrakciám, ako je napríklad historické centrum mesta, hrad Guimarães a svetoznáma Guimarãeská katedrála. Nezabudnite si tiež vychutnať tradičné portugalské jedlo a ochutnať miestne vína.

Všetko toto a viac vás čaká počas vašej dovolenky v Guimarães. Naplánujte si svoju cestu a nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, aby ste si mohli užiť najlepšie, čo toto nádherné portugalské mesto ponúka.


Letenka Portugalsko Guimarães


Letenka do Portugalska: Objavte kúzelné mesto Guimarães

Portugalsko je jednou z najkrajších a najobľúbenejších destinácií pre cestovateľov z celého sveta. Krajina ponúka bohatú históriu, nádherné pláže a nezabudnuteľné pamiatky. Medzi týmito miestami, ktoré stojí za návštevu, by ste rozhodne nemali vynechať Guimarães.

Guimarães je jedným z najstarších miest v Portugalsku a je považované za jeho "kolísku". Je známe svojou históriou, kultúrou a architektúrou a bola dokonca vyhlásená za kultúrne hlavné mesto Európy v roku 2012.

Ak chcete navštíviť Guimarães, najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je zakúpiť si letenku priamo do blízkeho letiska v Porto. Let z mnohých európskych krajín zaberie len niekoľko hodín, takže Guimarães je výbornou voľbou pre krátkodobú dovolenku alebo pre niekoho, kto hľadá zaujímavú zastávku na ceste po Portugalsku.

Po prílete do letiska v Porto si môžete vziať vlak, ktorý vás dovezie priamo do centra Guimarães. Cesta trvá približne pol hodiny a ponúka nádherný výhľad na portugalskú krajinu.

Keď už ste v Guimarães, existuje mnoho vecí, ktoré musíte vidieť a zažiť. Začnite svoju návštevu návštevou historického centra mesta, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tu nájdete úchvatné kostoly, úzké uličky a historické domy, ktoré vás prenesú späť v čase.

Ďalšou zaujímavosťou v Guimarãesi je hrad, známy ako Castelo de Guimarães. Tento hrad je považovaný za jeden z najdôležitejších historických pamiatok v Portugalsku a je miestom, kde sa roku 1139 narodil prvý kráľ Portugalska, D. Afonso Henriques. Môžete si prezrieť hradné múzeum a vychutnať si úžasný panoramatický výhľad na mesto a jeho okolie.

Okrem historických pamiatok ponúka Guimarães aj živú kultúrnu scénu. Každoročne sa tu koná niekoľko hudobných festivalov a umeleckých podujatí, ktoré prilákajú domácich aj zahraničných návštevníkov. Nezabudnite ochutnať aj miestnu kuchyňu, ktorá je plná chutí a vôní. Vyskúšajte tradičné jedlá, ako sú bacalhau (slané bakalárové ryby) alebo pastel de nata (tradičné portugalské sladké pečivo).

Guimarães je malé mesto, ale ponúka veľa zážitkov a pamiatok. Vďaka svojej blízkosti k letisku v Porto je to skvelá destinácia pre každého, kto sa chce ponoriť do bohatej histórie a kultúry Portugalska. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť kus skutočnej portugalskej autenticity, tak sa nechajte uniesť kúzelnosťou Guimarães a zakúpte si letenku už dnes!


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky