Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Portugalsko Sesimbra

Letenka Portugalsko Sesimbra


Sesimbra, malé námorné mestečko nachádzajúce sa na južnom pobreží Portugalska, je rozhodne jednou z najkrajších a najmalebnejších destinácií, ktoré by ste si mali naplánovať na svoje nasledujúce dovolenky. A čo lepší spôsob, ako sa tam dostať, ako cestovať letecky!

Keďže Sesimbra je prístupné len leteckou dopravou cez letisko v Lisabone, vaša prvá úloha by mala byť získanie letenky do tejto úžasnej destinácie. Lisabon, hlavné mesto Portugalska, je len krátkou cestou od Sesimbry, a to len 40 kilometrov. Preto je najlepšou voľbou letenka do Lisabonu, aby ste sa mohli ľahko a pohodlne dostať do Sesimbry.

Niektoré z najväčších európskych leteckých spoločností ako British Airways, Lufthansa, Air France a TAP Air Portugal ponúkajú pravidelné lety do Lisabonu z mnohých hlavných medzinárodných letísk. Skúsite si pozrieť ich webové stránky, kde si môžete rezervovať letenky online a porovnať ceny medzi rôznymi spoločnosťami.

Ak plánujete cestovať z iných častí sveta, letenka do Lisabonu môže byť jedna z najlepších a najpohodlnejších voľieb. Lisabonské letisko je dobre spojené so všetkými hlavnými destináciami Európy, Ázie, Ameriky a Afriky, čo z neho robí jedno z hlavných letísk v regióne.

Po prílete na lisabonské letisko existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Sesimbry. Autobusová doprava je najlacnejšou možnosťou, ktorá vám umožní presun do mesta. Môžete si zakúpiť lístok priamo na letisku a nasadiť sa na autobus, ktorý ťaží medzi Lisabonom a Sesimbrou. Cesta voi autobuse trvá približne jednu hodinu, a zároveň vám umožní vychutnať si scenériu a krásu tohto regiónu.

Alternatívou k autobusu je si prenajať auto, čo vám poskytne väčšiu slobodu a flexibilitu počas cestovania po regióne. Autoprenájmové spoločnosti majú prevádzky priamo na letisku a ponúkajú široký výber áut podľa vašich potrieb.

Sesimbra je známa svojimi nádhernými plážami, starobylými rybárskymi dedinkami a chutnou miestnou kuchyňou, ktorú by ste určite nemali vynechať. Prechádzka po úzkych uličkách mestečka, návšteva hradu Sesimbra Castle a ochutnávka čerstvých morských plodov sú len niektoré z aktivít, na ktoré sa môžete tešiť počas svojho pobytu.

Ak teda premýšľate o dovolenke v Portugalsku a chcete objaviť malú a skrytú perlu ako je Sesimbra, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Lisabonu. Táto destinácia vás určite nezklame svojou krásou a vzrušujúcimi historickými zážitkami. Bon voyage!


Počasie Portugalsko Sesimbra


Sesimbra, malé rybárske mesto v Portugalsku, je obľúbeným turistickým cieľom pre svoje krásne pláže a pôvabné prostredie. Počasie v Sesimbre je vplyvné z juhu Atlantického oceánu a často je miernym a príjemným, čo pritiahne návštevníkov celoročne.

Letné mesiace, od júna do septembra, sú najteplejšie v Sesimbre. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25-30 stupňov Celzia, pričom najteplejšie dni môžu dosahovať vyššie teploty až okolo 35 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú ideálne na plávanie, slnenie sa a vychutnanie si krásnych pláží. More je teplé a osviežujúce, pohybuje sa okolo 20-22 stupňov Celzia. Je to veľmi príjemná teplota na kúpanie a vodné športy.

Jeseň v Sesimbre je mierna a útulná. Teploty sa začínajú postupne chladiť, priemerná teplota by sa pohybovala okolo 20 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami približne 14-18 stupňov Celzia v noci. Jeseň je tiež mierne vlhká, so skromnými dažďovými zrážkami. Toto obdobie je ideálne na turizmus a prechádzky v krásnej prírode okolitých hôr a skalnatého kopcovitého terénu.

Zima je v Sesimbre relatívne mierna a teploty sa zriedkavo dostanú pod 10 stupňov Celzia. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 12-15 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami v noci okolo 8-10 stupňov Celzia. Zima je obdobím, kedy môže pršať viac ako počas ostatných ročných období, ale dažď je zriedkavý a rýchlo prejde. Aj keď to nie je obdobie, kedy ľudia prídu na pláže, je tu stále veľa iných aktivít, ktoré môžete vyskúšať. Môžete navštíviť historické pamiatky, skúsiť tradičné jedlá v miestnych reštauráciách alebo len relaxovať v niektorom z útulných kaviarní.

Na jar sa počasie stáva znova príjemným a teploty sa začínajú zvyšovať. Príroda okolo Sesimbre začína kvitnúť a vznikajú nádherné farebné scény. Teploty v marci a apríli sa pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia, pričom vo vyšších teplotách sa pohybujú okolo 20-25 stupňov Celzia. More je stále relatívne studené, ale niektorí odvážlivejší jedinci sa môžu pustiť do kúpania.

Sesimbra je miestom, kde sa dá vychutnať pestrá a príjemná atmosféra. Počasie je prevažne milé a v meste je veľa aktivít a atrakcií, ktoré turisti môžu vyskúšať. Nech už si vyberiete akékoľvek obdobie, budete určite mať príležitosť vychutnať si toto nádherné miesto na pobreží Portugalska.


Ubytovanie Portugalsko Sesimbra


Portugalsko je známe svojou pôsobivou prírodou a bohatou históriou, a jedným z najkrajších miest na pobyt v tejto krajine je Sesimbra. Tento malebný prímorský letoviskový destinačný bod sa nachádza na juhu Lisabonského regiónu a ponúka nádherné pláže, vzrušujúce vodné športy a vynikajúcu gastronómiu.

Keďže turizmus v Sesimbre stúpa, je dôležité mať správne ubytovanie, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku naplno. Sesimbra ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a penziónov.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných plážových hotelov, ktoré sa nachádzajú priamo na pobreží. Tieto hotely ponúkajú výhľady na Serra da Arrábida a Atlantický oceán a sú vybavené špičkovými zariadeniami a službami. Vo väčšine prípadov sú tieto hotely priestranné a moderné izby s balkónmi, klimatizáciou a súkromnými kúpeľňami.

Pre tých, ktorí preferujú viac útulné a neformálne prostredie, sú k dispozícii aj rôzne apartmány a penzióny. Apartmány v Sesimbre sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré by radi mali väčší priestor a samostatnú kuchynku na prípravu jedál. Penzióny na druhej strane ponúkajú príležitosť na spoznanie miestnych obyvateľov a skúsenosť s autentickou portugalskou pohostinnosťou.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, v Sesimbre nebudete ďaleko od niektorých z najkrajších pláží v Portugalsku. Pláž Praia de Sesimbra je najpopulárnejšia a ponúka čisté piesočnaté pláže a jemnú tyrkysovú vodu. Môžete si tu užívať slnenie, prechádzky po pláži alebo sa zapojiť do vodných športov, ako je windsurfing a potápanie.

Okrem pláží môžete tiež preskúmať úchvatnú prírodu Sesimbre, ako napríklad Národný park Serra da Arrábida. Tento park je známy svojimi strmými útesmi a modrými lagúnami a ponúka nádherný výhľad na Atlantický oceán. Môžete tu podnikať túry, cykloturistiky alebo jednoducho stráviť deň v prírode.

Vesnička Sesimbra je tiež známa svojou nádhernou rybárskou scénou a bohatou gastronómiou. Môžete si vychutnať čerstvé a vynikajúce morské plody v niektorom z miestnych reštaurácií a dokonca si uvariť vlastné jedlo v prípade, ak si ubytovanie zvolíte v apartmáne s kuchynkou.

Celkovo povedané, Sesimbra v Portugalsku je dokonalým miestom na ubytovanie, ak chcete zažiť prírodnú krásu a autentickú portugalskú kultúru. Nech už si vyberiete luxusné hotelové ubytovanie alebo útulné apartmány a penzióny, budete mať skvelý výhľad na krásu tejto oblasti a budete mať množstvo možností na dobrodružstvo a relaxáciu.


Dovolenka Portugalsko Sesimbra


Dovolenka v Portugalsku, v malebnom meste Sesimbre, je skvelou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú kúzelnú kombináciu krásnych pláží, historických atrakcií a prírodných pamiatok.

Sesimbra je malé mestečko v južnej časti Portugalska, asi hodinu jazdy od Lisabonu. Mesto je obklopené nádhernými horami a Atlantickým oceánom, preto návštevníci môžu zažiť nádhernú kombináciu hôr a mora. Sesimbra sa nachádza v okrese Setubal a je známe svojimi krásnymi plážami. Silver Coast, Ribeira do Cavalo a Sesimbra Beach sú najznámejšie pláže v oblasti, každá z nich s krištáľovo čistou vodou a jemným pieskom.

Okrem krásnych pláží, mesto Sesimbra ponúka množstvo histórie a kultúry. Ako historický prístav, bol Sesimbra niekedy kľúčovým miestom pre námorné obchodné styky medzi Portugalskom a ostatnými krajinami. Hrad Sesimbra a Pousada Edificio Convento De Jesus sú dve historické budovy, ktoré stojí za návštevu. Hrad je starý viac ako 800 rokov a slúžil ako obranná pevnosť mesta. Pousada Edificio Convento De Jesus je pouličné meno za budovu ktorá sa nachádza v kláštornom areáli z 16.storočia a ponúka výhľad na mesto.

Ďalšou atrakciou Sesimbra je park Arrabida Natural a jeho nádherná príroda, ktorá ponúka návštevným krásne výhľady na mesto. Táto oblasť ponúka mnoho turistických trás, v závislosti od toho, ako máte chuť na túry. Sú tu aj skvelé miesta na piknik.

No a ak máte radi morské plody, Sesimbra je miesto pre vás. Toto mestečko je známe svojimi fantastickými reštauráciami zaradenými do miestnych trhov a ponúka nekonečné možnosti miestnych pokrmov a vín. Okolie Sesimbra sú tiež obklopené mnohými vinohradmi, ktoré ponúkajú ochutnávky a degustácie.

Väčšina návštevníkov Sesimbru navštívi tento "tajný klenot" pre krásu a mier, ktoré tento kúsok rajského mesta ponúka. Ak ste však pripravený na zážitok, ktorý kombinuje krásne pláže, históriu, kultúru a prírodné krásy, potom Sesimbra je miesto pre vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Sesimbra


1. Kde sa nachádza Sesimbra v Portugalsku?
Sesimbra sa nachádza na juhu Portugalska, na Lisabonskom polostrove.

2. Ako sa dostanem do Sesimbra z Lisabonu?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Lisabonu do Sesimbra, je vziať si vlak zo stanice Lisabon-Oriente do stanice Coina a potom nadviazať autobusovým spojením do Sesimbra.

3. Aké sú najlepšie pláže v Sesimbre?
Niektoré z najlepších pláží v Sesimbre sú Pláž Meco, Pláž Ribeira do Cavalo a Pláž do Ouro.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Sesimbre?
Niektoré z najlepších reštaurácií v Sesimbre sú Restaurante O Velho e O Mar, Restaurante Mar do Inferno a Restaurante Gabriel.

5. Aké atrakcie si môžem pozrieť v Sesimbre?
Niektoré z hlavných atrakcií v Sesimbre sú hrad Castelo de Sesimbra, pláž Praia da California a múzeum Muzeu do Mar.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Sesimbre?
Najlepší čas na návštevu Sesimbre je počas letných mesiacov, keď je teplejšie počasie a pláže sú ideálne na kúpanie.

7. Koľko dní by som mal stráviť v Sesimbre?
Priemerná dĺžka pobytu v Sesimbre je približne 2-3 dni, ale samozrejme to záleží od vašich preferencií a času, ktorý máte k dispozícii.

8. Je Sesimbra vhodná pre rodiny s deťmi?
Áno, Sesimbra je vhodná destinácia pre rodiny s deťmi, pretože má mnoho pláží a aktivít, ktoré môžu rodiny spolu robiť.

9. Aký je typický jedlo v Sesimbre?
Typické jedlo v Sesimbre je zložené z morských plodov a čerstvej ryby. Môžete si vychutnať chutné jedlá ako cataplana (tradičné portugalské jedlo s morskými plodmi), sardinky na grile a čerstvé plody mora.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Sesimbre?
V Sesimbre nájdete rozmanité možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a penziónov. Niektoré populárne možnosti sú Hotel do Mar, SANA Sesimbra Hotel a Hotel Sesimbra.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky