Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Saudská Arábia Al Ahsa Oasis

Dovolenka Saudská Arábia Al Ahsa Oasis


Saudská Arábia je považovaná za jednu z najexotických krajín našej planéty. V tejto krajine je množstvo zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedno z nich nájdeme v oblasti Al Ahsa Oasis, ktorá je zároveň aj najväčšou oázou arabského polostrova.

Al Ahsa Oasis je skvostom zeleného raja, ktorý je zasadený uprostred arabského púštného prostredia. Oázová krajina pozostáva z viac ako 2,5 milióna palmových stromov, ktoré sa rozprestierajú na území 3 000 hektárov. Tento komplex zahŕňa niekoľko dedín a množstvo pamätihodností, ktoré sú pre tento región typické.

Al Ahsa Oasis je historickým a kultúrnym záznamom z neolitickej doby, ktorý bol zapísaný do zoznamu UNESCO v roku 2018. V dávnych časoch bola táto oáza dôležitým obchodným centrom pre obchod s palmovým olejom. Ľudia tu už takmer 7000 rokov pestujú palmy a zhromažďujú ich plody, z ktorých vyrábajú čerstvú alebo sušenú stravu, dedinské remeslá či prírodné lieky.

Pre turistov je Al Ahsa Oasis zaujímavým miestom, kde môžu spoznať arabskú kultúru a históriu tohto miesta. V oáze nájdeme množstvo pamiatok s náboženskými, histórickými a kultúrnymi významami. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad archeologický park Jawatha, ktorý je reprezentatívnym príkladom pôvodnej civilizácie regiónu. V parku nájdeme ruiny náboženských a obchodných budov a artefaktov vytvorených z keramiky, kameňa a kovov.

Okrem histórie a kultúry oásy sa turisti môžu tiež tešiť na krásu prírody. Al Ahsa Oasis je veľmi zelená a pestrá, kde si môžu návštevníci vychutnať príjemné chvíle v prírode. Najlepšie je navštíviť oázu v zimných mesiacoch, keď sú teploty nižšie a takto sa dá lepšie zvládnuť vysoká vlhkosť vzduchu.

V oblasti Al Ahsa Oasis nájdeme aj luxusné rezorty a hotely, ktoré ponúkajú svojim návštevníkom ubytovanie a rôzne rekreačné aktivity. Najzaujímavejšou je možnosť jazdy na kameľoch, prechádzky po púšti alebo relaxovanie v kúpeľoch, ktoré sú postavené v oáze.

Saudská Arábia je krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest na celom svete. Al Ahsa Oasis je určite jedným z najkrajších a jedinečných miest v tejto krajine, ktorým sa oplatí venovať dostatočnú pozornosť a navštíviť ho. Je to skutočná oáza v púštnom kameňom svete.


Letenka Saudská Arábia Al Ahsa Oasis


Saudská Arábia je známa svojou bohatou kultúrou a históriou, a jej letenka do miesta Al Ahsa Oasis ponúka jedinečný pohľad na túto fascinujúcu destináciu. Al Ahsa Oasis, nachádzajúca sa východne od Rijádu, je jednou z najstarších oblastí osídlených ľuďmi na svete a je zároveň jedným z najväčších palmových hájov na svete.

Cestujúci, ktorí si vyberú letenku do Saudskej Arábie a navštívia Al Ahsa Oasis, môžu očakávať úchvatné výhľady na nekonečné polia plné sladkovodných prameňov a bujnej zelene. Táto oáza je jednou z najproduktívnejších v celej oblasti Blízkeho východu a jej polia sú pokryté tisícmi palmových stromov a rôznymi plodinami.

Okrem toho ponúka návštevníkom jedinečné historické pamiatky, ktoré sú zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Medzi tieto pamiatky patrí napríklad Hofufský trh, ktorý je centrom miestneho života a kde môžeme nájsť všetko od tradičných obchodov s jedlom po šaty, koberce a ďalšie remeselné výrobky.

História Al Ahsa Oázy siaha až do doby predislamského Arabského polostrova a návštevníci majú možnosť objaviť jej bohaté dedičstvo. Možno navštíviť staré paláce, múzeá a archeologické miesta, kde sa nachádzajú zvyšky starého osídlenia, ako aj starobylé pohrebiská.

Okrem toho sa v Al Ahsa Oasis nachádzajú aj termálne pramene, ktoré sú ideálne na oddych a relaxáciu po celodennom objavovaní. Tieto termálne pramene ponúkajú liečivé vody a mnohé z nich sú v súkromí niektorých hotelových rezortov. Návštevníci si tak môžu užiť relaxačný pobyt a zároveň pokochať sa krásou prírody.

Je toto miesto skutočne výnimočné a ponúka jedinečný pohľad na históriu, kultúru a prírodu Saudskej Arábie. Letenka do Saudskej Arábie Al Ahsa Oasis je pre tých, ktorí túžia po objavovaní nevšedných miest a zažívaní nových zážitkov. Nech už plánujete dovolenku alebo cestu za poznávaním, Al Ahsa Oasis si iste získajte svojím šarmom a jedinečnosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Al Ahsa Oasis


1. Čo je Al Ahsa Oasis?

Al Ahsa Oasis je rozsiahly palmový háj v provincii Al Ahsa v Saudskej Arábii, ktorý sa nachádza na juhovýchodnom pobreží krajiny. Je to jedno z najväčších oás na svete a je zapsané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

2. Kde sa nachádza Al Ahsa Oasis?

Al Ahsa Oasis sa nachádza v provincii Al Ahsa v Saudskej Arábii, na juhovýchodnom pobreží krajiny.

3. Aké atrakcie a aktivity môžem v Al Ahsa Oasis absolvovať?

V Al Ahsa Oasis môžete absolvovať viaceré turistické atrakcie a aktivity, vrátane prechádzok po palmových hájoch, návštevy historických miest a budov, vychutnávania tradičnej kuchyne a užiť si krásu prírody.

4. Ako sa tam dostanem?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Al Ahsa Oasis, je cestovať lietadlom do medzinárodného letiska Hofuf. Potom si môžete najať miestne dopravné prostriedky, ako je taxi alebo autobus, aby ste sa dostali do oázy.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Al Ahsa Oasis?

Najlepšia doba na návštevu Al Ahsa Oasis je v chladnom období, ktoré sa typicky vyskytuje od októbra do marca. Počas tohto obdobia sa teploty v oblasti stávajú príjemnejšími a menej horúcimi.

6. Je bezpečné cestovať do Saudskej Arábie a Al Ahsa Oasis?

Saudská Arábia je považovaná za relatívne bezpečnú krajinu, ale ako každý cestovateľ by ste mali byť obozretní a uvedomovať si miestne zákony a zvyklosti. Je vždy dobré mať základné zdravotné a bezpečnostné poistenie pred odchodom.

7. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v okolí Al Ahsa Oasis?

V okolí Al Ahsa Oasis nájdete rôzne ubytovacie možnosti, vrátane luxusných hotelov, stredne veľkých hotelov a malých penziónov. Niektoré z najlepších ubytovacích zariadení v oblasti sú Al Ahsa InterContinental Hotel, Coral Island Hotel & Resort a Hilton Garden Inn Al Ahsa.


Počasie Saudská Arábia Al Ahsa Oasis


Saudská Arábia je známa svojimi extrémnymi klimatickými podmienkami, ktoré sú špecifické pre tento región sveta. Al Ahsa Oasis, ktoré sa nachádza východne od Rijádu, sa nachádza na juhu Saudskej Arábie a je známa svojou aridnou a horúcou klímou. Toto miesto je známe svojimi výnimočne suchými letami a mierne chladnými zimami.

V lete môže teplota stúpať až na 50 stupňov Celzia a vlhkosť môže byť extrémna, preto sa toto obdobie považuje za ideálne na návštevu tohto miesta iba pre tých, ktorí majú vysokú toleranciu na teplo. Počas zimného obdobia je toto miesto miernym a suchým a teploty sú v rozmedzí 15-25 stupňov Celzia.

Z hľadiska zrážok je táto oblasť považovaná za suchú, s priemerom zrážok neprekračujúcim 100 mm ročne. To znamená, že väčšia časť tejto oázy je púšťou, ale aj napriek tomu, že voda je vzácna, existuje mnoho zavlažovacích kanálov a vysoko kvalitných artézskych studní, ktoré umožňujú pestovanie rôznych druhov rastlín, ako sú palmy datlové, citrusy, melóny a zeleninu.

Al Ahsa Oasis je považovaná za jedno z najväčších archeologických miest v arabskom svete a je to tiež miesto, kde sa nachádza najväčšia oáza na svete s veľkým množstvom historických budov, vrátane kultúrneho parku Al Qarah, kde sa nachádzajú kamenné domy, pece na spekanie chleba a ruiny z čias Stonehenge.

Výhodou návštevy tohto miesta sú aj krásne pláže a rieky, ktoré sú vyzývajúce pre tých, ktorí hľadajú malú útechu po horúcej a extrémne suché krajine.

Celkovo povedané, Al Ahsa Oasis je fascinujúce miesto, ktoré ponúka unikátny pohľad na počasie a podnebie v Saudskej Arábii. Jeho neobvyklé archeologické náleziská a pláže ho robia zaujímavým miestom pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a poznávanie iných kútov sveta. Zatiaľ čo extrémne letné teploty môžu byť pre niektorých návštevníkov príliš neznesiteľné, milovníci prírody a histórie si určite prídu na svoje pri návšteve Al Ahsa Oasis.


Ubytovanie Saudská Arábia Al Ahsa Oasis


Al Ahsa Oasis je úchvatné miesto v Saudskej Arábii, ktoré je známe svojou bohatou históriou a krásnou prírodou. Toto oáza sa nachádza v provincii Al Ahsa, ktorá je najväčšou provinciou v krajine. S mäkkými pieskami, zelenými palmami a jasnou modrou vodou ponúka ideálne miesto na oddych a relaxáciu.

Ako historické centrum kultúry v Saudskej Arábii je Al Ahsa Oasis zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Má dlhú a bohatú históriu, ktorá siaha až do praveku. V oáze nájdete starobylé hrobky, pevnosti a tradičné domy, ktoré sa stali svedectvom minulých čias. Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, si tu určite prídu na svoje.

Al Ahsa Oasis je tiež domovom niekoľkým známym miestam, ako napríklad Qara Altam, najstarší palmovník na svete, ktorý má približne 4000 rokov, a Al-Jawatha, ktoré je jedným z najstarších sídlisk v regióne. Ďalej tu nájdete aj archeologické nálezy, ktoré dokazujú existenciu pravekých civilizácií v regióne.

Ubytovanie v Al Ahsa Oasis je vzrušujúci zážitok. Sú tu dostupné rôzne možnosti od luxusných hotelov po miestne riady, ktoré ponúkajú autentický pohľad na kultúru a život v Saudskej Arábii. Niektoré z ubytovacích zariadení majú aj výhľad na oázu, čo je príjemný bonus pre turistov.

Okrem ubytovania si môžete vychutnať aj miestnu kuchyňu. Al Ahsa Oasis je známe svojimi tradičnými pokrmami, ktoré sú plné chutí a vôní. Niektoré z najznámejších jedál zahŕňajú koláče s datľami, jahňacie mäso s ryžou a obľúbený grilovaný kapor. Je to príležitosť spoznať autentickú kuchyňu Saudskej Arábie.

Počas pobytu v Al Ahsa Oasis nezabudnite navštíviť aj Záhrady kráľa Faisala. Tento rozľahlý park je ideálnym miestom na prechádzky, pikniky a oddych. Má rozmanité rastlinstvo a kvety, ktoré spolu so stromami tvoria krásnu scenériu. Pre milovníkov prírody je to raj na zemi.

Celkovo je Al Ahsa Oasis nádherným miestom, ktoré ponúka harmonickú kombináciu histórie, prírody a kultúry. Ubytovanie v Saudskej Arábii Al Ahsa Oasis je nielen pohodlné, ale aj nezabudnuteľné. Pre všetkých, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť a chcú objaviť skvosty Saudskej Arábie, je táto oáza tou správnou voľbou.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky