Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Seychely Moyenne Island

Letenka Seychely Moyenne Island


Ak sa chystáte na dovolenku a váš cieľom sú kľudné pláže, azúrové vody a nezabudnuteľná príroda, Seychely sú určite miestom, o ktorom snívate. Medzi jednými z najkrajších ostrovov v Indickom oceáne sa nachádza aj Moyenne Island.

Moyenne Island je malý ostrov nachádzajúci sa v skupine Inner Islands v Seychelách. Je to útočisko nádherných pláží a zároveň chránený rezervát živočíchov. Ak si túžite oddýchnuť od ruchu mesta a zaplaviť sa pokojom a prírodou, letenka na Seychely a návšteva Moyenne Island je pre vás tou správnou voľbou.

Prvým krokom na ceste k tejto tajomnej destinácii je let na Seychely. Väčšina medzinárodných letov do Seychel vedie cez hlavné mesto Mahe, kde sa nachádza medzinárodné letisko Seychelles International Airport. Po prílete na Mahe je jednoduché získať prepojenie na miestny let, ktorý vás zavedie na ostrov Moyenne.

Moyenne Island je ostrov s rozlohou len okolo jeden kilometra štvorcového, čo ho robí jedným z najmenších ostrovov v Seychelách. V minulosti bol ostrov opustený a zanedbaný, no v roku 1962 ho zakúpil Francúz Brendan Grimshaw, ktorý sa postaral o jeho obnovu a vytvoril z neho prírodný rezervát.

Prechádzka po ostrove vám umožní objaviť jeden z najbohatších ekosystémov Seychel a počas nej budete mať príležitosť stretnúť množstvo vzácnych rastlín a živočíchov. Ostrov je domovom pre veľké množstvo vtákov, suchozemské korytnačky a je tiež známy svojou veľkou populáciou gigantických korytnačiek Aldabra.

Určite nevynechajte návštevu pláže na Moyenne Island. Pláže tu sú nepopísateľne krásne, piesočnaté a dokonale čisté. Môžete si oddýchnuť na nekonečných plážach, kúpať sa v jasne modrom oceáne alebo objavovať podmorský svet pri šnorchlovaní.

Vzhľadom na to, že ostrov je národným parkom a chránenou rezerváciou, cestovanie na ostrov Moyenne je obmedzené. Jedine povoleným spôsobom, ako ho navštíviť, je v rámci organizovanej exkurzie. Táto forma cestovania prináša bonus v podobe prvotriedneho sprievodcu, ktorý vám poskytne informácie o flóre a faune ostrova a zabezpečí, aby ste ostrov opustili v rovnakej podobe, v akej ste ho našli.

Letenka na Seychely a návšteva Moyenne Island vám poskytne úžasné zážitky a nezabudnuteľnú dovolenku v raji. Buďte pripravení na krásu obklopujúcej prírody, pokoj a odpočinok na jednom z najmalebnejších miest na svete.


Ubytovanie Seychely Moyenne Island


Seychely sú rozprávkovým rozprávkovým destináciou so svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistými vodami a exotickými rastlinami a zvieratami. V rámci tejto krajiny sa nachádza zaujímavý ostrov s názvom Moyenne. Aj keď je tento ostrov malý, ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.

Jedným z najväčších lákadiel ostrova Moyenne je jeho ubytovanie. Na rozdiel od veľkých hotelov a letovísk v iných častiach Seychel, na Moyenne nájdete úplne iný druh ubytovania. Unikátne vila s jedným spálňou, známa ako Maison Gabriel, je jediným miestom, kde sa môžu návštevníci ubytovať na tomto ostrove.

Maison Gabriel je pravým rajom na zemi pre tých, ktorí sa chcú úplne oddeliť od ruchu sveta a zažiť autentickú krásu Seychel. Vila je postavená v tradičnom kreolskom štýle s dreveným nábytkom a jemnými odtieňmi modrej a bielymi farbami. S malou kuchyňou a obývacím priestorom sú návštevníci vítaní, aby si pripravili jedlo a pohodlne relaxovali počas svojho pobytu.

Tiež je k dispozícii vonkajší priestor, kde si môžete vychutnať pohľad na okolitú prírodu a čistú modrú vodu. Na terase sa nachádza súkromný bazén, kde sa môžete upokojiť a plávať, keď sa chcete zchladnúť a relaxovať pod slnkom. Aby ste si plne užili Seychely, vilu Maison Gabriel obklopuje veľká záhrada s exotickými rastlinami a kvetmi, ktoré ponúkajú úplne jedinečný zážitok z ubytovania.

Okrem nádhernej vily je na Moyenne aj možnosť prejsť sa po ostrove a objaviť jeho krásy. Ostrov je domovom pre rôzne vzácne druhy rastlín a zvierat vrátane obrovských korytnačiek Aldabra a mnohých vtákov. Vôkol ostrova sa nachádza chránená vodná oblasť, kde je možné vidieť úchvatné korálové útesy a rôzne druhy morských živočíchov. Návštevníci si môžu tiež vychutnať plážové aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie a jachting.

Čo robí ubytovanie na Moyenne Island jedinečné je jeho exclusívna atmosféra a pokoj. Táto malá vila vás ponorí do skutočného ostrovného života s všetkým, čo k nemu patrí. Môžete si užívať opustené pláže, prechádzky po prírode a ticho bez rušivých turistov.

Ak hľadáte úplne odlišný zážitok z ubytovania a túžba po úteku do exotického raja, Maison Gabriel na ostrove Moyenne je tou správnou voľbou. Tento jedinečný ostrov a jeho úchvatné ubytovanie sa stanú vaším domovom pre dovolenku plnú oddychu, prírody a dobrodružstva.


Dovolenka Seychely Moyenne Island


Seychely sú vyhľadávaným tropickým rajom, ktorý láka svojimi bielymi plážami, krištáľovo čistou vodou a exotickou flórou a faunou. Medzi najkrajšie ostrovy tohto súostrovia patrí aj nádherná Moyenne Island.

Moyenne Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Indickom oceáne, len približne 6 km od hlavného mesta Seychelov, Victorie. Ostrov je súkromným vlastníctvom a je domovom pre niekoľko desiatok obyvateľov, ktorí si tu žijú v súlade s prírodou.

Jediným miestom, kde je možné sa ubytovať na Moyenne Island, je známy hotel "Moyenne Island Resort". Tento útulný a luxusný rezort ponúka možnosť stráviť dovolenku v skutočnom tichu a pokoji, ďaleko od rušného mestského života. Jeho jednoduché, no elegantné bungalovy sú obklopené zelenou vegetáciou a ponúkajú úchvatné výhľady na okolitú prírodu.

Čo robí Moyenne Island tak špeciálnym je jeho bohatá príroda a zachovalé ekosystémy. Ostrov je domovom pre niekoľko zriedkavých druhov rastlín a živočíchov, z ktorých niektoré sú endemické pre Seychely. Pri prechádzke po ostrove môžete objavovať rôzne druhy vtákov, želvy alebo obdivovať pestrofarebných motýľov. Navyše, na ostrove sa nachádza aj botanická záhrada s množstvom exotických rastlín.

Okrem relaxácie na pláži a objavovanie prírody si na Moyenne Island môžete vychutnať aj množstvo vodných aktivít. Môžete si prenajať kajaky alebo šnorchlovať v krásnych koralových útesoch, kde môžete obdivovať farebné morské živočíchy. Osvojiť si zručnosti v potápaní je tiež možnosťou. Voda je tu jasná, teplá a plná života, čo robí z tejto oblasti skutočný raj pre milovníkov vodných športov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Moyenne Island, nezabudnite si so sebou priniesť niečo na ochranu proti slnku a repelent proti hmyzu, pretože sa nachádza v tropickej oblasti. Ak chcete zažiť niečo viac ako len dovolenka na pláži, môžete sa zúčastniť aj na ochutnávkach tradičnej seychelskej kuchyne alebo si objednať miestne rukotvoriny od domácich obyvateľov.

Moyenne Island je ostrov svojho druhu, miesto, kde môžete úplne vypnúť od každodenných starostí a stráviť dovolenku v harmónii s prírodou. Takže ak túžite po exkluzívnej dovolenke, kde si oddýchneť a načerpať nové sily, Seychely a najmä Moyenne Island by mali byť na vašom zozname cestovateľských snov.


Počasie Seychely Moyenne Island


Seychely, krajina zložená z 115 ostrovov, je známa svojou krásnou prírodou, bielymi plážami a krištáľovo čistým morom. Medzi najpopulárnejšie ostrovy patria Mahé, Praslin a La Digue. Avšak jedným z menej známych ostrovov je Moyenne Island. Tento malý ostrov sa nachádza len 6 kilometrov severozápadne od Mahé, čo z neho robí ideálne miesto pre turistov, ktorí chcú zažiť pokoj a ticho tropického raja.

Seychely majú tropické klima so stabilnou teplotou pocasie po celý rok. Moyenne Island nie je výnimkou a vďaka svojej blízkosti k rovníku, počasie tu je skutočne fantastické. Letné mesiace, od decembra do marca, prinášajú teploty okolo 30°C a vysokú vlhkosť, zatiaľ čo zimné mesiace, od júna do septembra, sú mierne teplejšie s teplotami okolo 27°C. Voda v mori je teplá počas celého roka a dosahuje teplotu približne 28°C.

Seychelské ostrovy, vrátane Moyenne Island, sú známe aj ako miesto, kde sa môžete stretnúť s rôznymi poveternostnými podmienkami. Napríklad, počasie môže byť veľmi slnečné ráno a potom prísť dážďová búrka odpoledne. Toto je však len krátkodobé zmena a po krátkom čase sa obloha znova vyjasní.

Na Moyenne Island nájdete rôzne druhy flóry a fauny, vrátane vzácnych vtákov, korytnačiek a obrovských žralokov. Toto je zapríčinené aj jej jedinečným prírodným prostredím a čistým ovzduším. Väčšina ostrova je pokrytá tropickým lesom, kde nájdete palmové stromy a bujnú vegetáciu. Prechádzka po ostrove je úžasným zážitkom, kde si môžete vychutnať krásu prírody a súčasne si oddýchnuť od ruchu veľkých miest.

Ak sa rozhodnete navštíviť Moyenne Island, odporúčame vám sa vydať na cestu v období dažďového obdobia, ktoré prebieha od decembra do marca. V tomto období ostrov ožíva a prechádza obdobím kvitnutia a zelene. Vzhľadom k tomu, že ostrov nie je príliš priemyselný a je chránený rezerváciou, existuje tu minimálne znečistenie a príroda môže kvitnúť v celej svojej kráse.

V závere článku možno dodať, že Moyenne Island na Seychelách je skutočne úžasný ostrov, ktorý ponúka návštevníkom únik z rušného života a možnosť spojiť sa s prírodou. Nezáleží na ročnom období, keď navštívite tento ostrov, budete mať istotu, že sa dostanete do kúzelného kúta sveta, kde sa môžete zrelaxovať, obdivovať krásu prírody a stať sa svedkom vzácnych zvierat a rastlín. Moyenne Island je miestom, kam sa budú ľudia chcieť vrátiť znova a znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Moyenne Island


Najčastejšie otázky a odpovede o Seychelách, konkrétne o ostrove Moyenne:

1. Kde sa nachádza ostrov Moyenne?
Ostrov Moyenne sa nachádza vo východnej časti Seycheleských ostrovov, juhozápadne od hlavného ostrova Mahé.

2. Ako sa dostanem na ostrov Moyenne?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na ostrov Moyenne. Najčastejšie sa využíva lode z hlavného mesta Victoria na ostrove Mahé. Existujú aj organizované výlety lodou z turistických rezortov na susedných ostrovoch.

3. Môžem tu nájsť ubytovanie?
Na ostrove Moyenne sa nenachádzajú žiadne hotely alebo rezorty. Celý ostrov patrí súkromnej rodine a slúži ako prírodná rezervácia. Turisti môžu však využiť ubytovanie vo vybraných rezortoch na susednom ostrove Mahé a uskutočniť výlety na ostrov Moyenne.

4. Je možné na ostrove Moyenne vykonávať vodné športy?
Na ostrove Moyenne nie sú k dispozícii žiadne zariadenia na vodné športy. Avšak, turisti si môžu na susednom ostrove Mahé prenajať vybavenie na potápanie, šnorchlovanie a iné vodné aktivity.

5. Sú na ostrove Moyenne nejaké zaujímavosti?
Ostrov Moyenne je známy svojou prírodnou krásou a obývaný je vzácnymi druhmi vtákov a korytnačkami. Na ostrove sa nachádza aj staré maorské hniezdo, ktoré je jedným z hlavných turistických atrakcií.

6. Môžem navštíviť ostrov Moyenne samostatne alebo musím sa pripojiť k organizovanému výletu?
Turisti môžu navštíviť ostrov Moyenne samostatne, avšak pre lepší zážitok a organizovanosť sa odporúča pripojiť sa k organizovanému výletu, ktorý zahŕňa prepravu, sprievodcu a presné plánovanie výletu.

7. Je potrebné platiť vstupné na ostrov Moyenne?
Na ostrov Moyenne nie je oficiálne vstupné, avšak môže byť účtovaný poplatok za organizovaný výlet, ktorý zahŕňa vstup do rezervácie, prepravu a sprievodcu.

8. Môžem si na ostrove Moyenne vziať jedlo a nápoje?
Je vhodné si vziať jedlo a nápoje so sebou na ostrov Moyenne, pretože sa tam nenachádzajú žiadne reštaurácie alebo občerstvenia. Však je potrebné dodržiavať pravidlá ekologickej rezervácie a odniesť so sebou všetok odpad.

9. Aké ďalšie ostrovy sú v okolí ostrova Moyenne?
V okolí ostrova Moyenne sa nachádza niekoľko iných ostrovov, ako napríklad ostrov Mahé, Praslin, La Digue a mnoho ďalších menších ostrovčekov.

10. Aké sú najlepšie aktivity, ktoré môžem na ostrove Moyenne podniknúť?
Na ostrove Moyenne si môžete vychutnať prechádzku po krásnych plážach, pozorovať vzácne druhy vtákov, navštíviť staré maorské hniezdo, šnorchlovať a relaxovať v tichom prostredí prírodných rezervácií.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky