Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Singapur Asian Civilisations Museum

Letenka Singapur Asian Civilisations Museum


Ak ste niekedy uvažovali o návšteve Singapuru a ste zároveň nadšenci kultúrnej histórie, potom vám odporúčame navštíviť jedno z najvýznamnejších múzeí v Ázii - Asian Civilisations Museum.

Múzeum bola založené v roku 1993 a nachádza sa v historickej budove Empress Place. Mnoho ľudí sa tento múzeum nazýva aj ako "ACM" a to najmä preto, že ponúka široké spektrum artefaktov z rôznych období a oblastí, ktoré tvoria jedinečné národné dedičstvo Ázie.

Medzi najvýznamnejšie kolekcie, ktoré ACM prezentuje patria kolekcia čínskych džadžuarov, indické vzácne artefakty, unikátne súčasné umenie a iné dedičstvo Ázie. Múzeum ponúka prehliadku veľkého množstva zbierok, zmiešaných s medzinárodnými umením, ktoré sa skladajú z viac ako 5000 expozícií.

Ak ste navštevníkom, ktorého fascinuje prašná história, budete mať príležitosť objaviť prastaré artefakty, ktoré sa datujú až do nepamäti a prezentujú sagu o starovekom živote v Ázii. Môžete sa zastaviť na výstavách Thajska, Malezii, Indii alebo Indonézii, kde si môžete prezrieť ich rozmanitú históriu a kultúru.

Okrem toho, ACM ponúka aj prehliadku zbierok iných krajín, ako napríklad Japonska, Korea, Filipíny a Vietnam, aby návštevníci získali primeraný pohľad na celú Áziu, a to nielen kultúrne a historické, ale aj spoločenské.

V ACM sú dostupné aj pravidelné výstavy a programy, čo umožňuje návštevníkom ochutnať niečo nové a zaujímavé. Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodujú navštíviť ACM, je k dispozícii obmedzené množstvo lístkov, aby sa zabránilo preplnenosti.

Výbornou správou pre turistov, ktorí sa nachádzajú v Singapure je, že múzeum má vzdialenosť len 5 minút jazdy od centra mesta a je ľahko dostupné rôznymi druhmi dopravy. Prechádzka z MRT, autobusom alebo taxíkom sú všetky pohodlné možnosti na navštívenie ACM.

Celkovým záverom je, že Asian Civilisations Museum je miestom, kde môžete objaviť najdôležitejšie artefakty a zbierky v Ázii. Je to určite najlepší spôsob, ako preskúmať históriu a kultúru Ázie v jedinom múzeu. Ak chcete mať jedinečnú pohybovú skúsenosť, nesmiete to minúť. Sami teda vyberte svoj najlepší spôsob, ako navštíviť toto nezabudnuteľné miesto!


Počasie Singapur Asian Civilisations Museum


Asian Civilisations Museum je jeden z najdôležitejších kultúrnych inštitúcií v Singapure. Nachádza sa na nábreží Singapurského riečneho promenády a je domovom mnohých vzácnych a historicky dôležitých artefaktov a umenia z Ázie.

Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva ponúka Asian Civilisations Museum aj jedinečné priestory pre organizovanie rôznych podujatí vrátane výstav, koncertov a seminárov. Musíme však brať do úvahy aj počasie, keď plánujeme návštevu.

Singapur má tropické monzúnové podnebie, čo znamená, že je teplý a vlhký počas celého roka. Priemerné teploty v Singapure sa pohybujú medzi 24 °C a 31 °C. Najvyššie teploty sú obvykle v apríli a máji, zatiaľ čo najnižšie teploty sú v decembri a januári.

Okrem tepla môže byť aj veľká vlhkosť vzduchu problémom pre návštevníkov. Vlhkosť sa pohybuje vo vysokom rozsahu okolo 80% až 90% počas celého roka, čo môže byť nepríjemné pre niektorých ľudí, najmä pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na takéto podnebie.

Pri plánovaní návštevy Asian Civilisations Museum je dôležité brať do úvahy aktuálne poveternostné podmienky, pretože výstavy, ktoré sa nachádzajú v exteriéri, môžu byť citlivé na zlé počasie. Napríklad, ak je príliš veľa dažďa alebo veľmi vysoká vlhkosť, to môže ovplyvniť umenie alebo artefakty, ktoré sú vystavené vonku.

Najlepší čas na návštevu Singapuru a teda aj Asian Civilisations Museum je v zimných alebo jarne-jarných mesiacoch, keď teploty sú trochu nižšie a menej je dažďových dní. V týchto mesiacoch budete mať pravdepodobne príjemnejšie počasie, takže sa budete môcť viac tešiť z výstav v múzeu a užiť si vonkajších priestorov.

Asian Civilisations Museum je fascinujúce miesto, ktoré ponúka jedinečný pohľad na ázijskú kultúru a históriu. Je dôležité byť informovaný o poveternostných podmienkach, aby ste mohli naplánovať svoju návštevu v najvhodnejšom období a užiť si toto úžasné múzeum naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Asian Civilisations Museum


Otázky a odpovede o Singapur Asian Civilisations Museum:

1. Kedy je otvorené Singapur Asian Civilisations Museum?
Otvorené je denne od 10:00 do 19:00 hod.

2. Aká je vstupná cena?
Cena závisí na veku a národnom občianstve. Pre Singapurských rezidentov je vstup zdarma pre niektoré výstavy, pre ostatných návštevníkov sa vstup pohybuje od 8 až po 12 dolárov singapurských.

3. Aká je najlepšia cesta na dosiahnutie Singapur Asian Civilisations Museum?
Najlepší spôsob, ako sa dostať k múzeu, je cez MRT. Najbližšia stanica je Raffles Place MRT.

4. Aký typ expozícií je v Singapur Asian Civilisations Museum?
Múzeum má viac ako 1000 exponátov, ktoré zobrazujú kultúru a dejiny Ázii. Stále výstavy zahŕňajú islamskú kultúru, zlatú cestu, keramiku a čínske a juhovýchodné ázijske umenie.

5. Aká je doba trvania návštevy múzea?
Zvyčajne to trvá asi 1-2 hodiny, ale mnoho návštevníkov strávi aj viac času prechádzaním podrobnejšie stálej expozície a vypočutím si sprievodcu.

6. Môžem si kúpiť suveníry v Singapur Asian Civilisations Museum?
Áno, je k dispozícii obchod so suvenírmi, kde nájdete širokú škálu vzácnych artefaktov z celého Ázie, ako aj knihy, plagáty, magnety a iné suveníry.

7. Má Singapur Asian Civilisations Museum miesta na sedenie počas návštevy?
Áno, sú zariadené lavice a stoličky, kde sa môžete zastaviť a oddýchnuť si, keď sa už unavíte od prechádzania.

8. Môžete si zobrať svoje jedlo a pitie v Singapur Asian Civilisations Museum?
Nie, v múzeu nie je dovolené konzumovať jedlo a pitie. Existuje však kaviareň a reštaurácia v blízkosti múzea, kde si môžete oddýchnuť a získať energiu.


Ubytovanie Singapur Asian Civilisations Museum


Asian Civilisations Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí v Singapure a jednoducho nemôžete prehliadnuť jeho architektúru, ktorá je pozoruhodná. Ak si chcete užiť tento skvost na maximum, nemôžete obísť otázku ubytovania. V tomto článku vám predstavíme niekoľko možností, ktoré máte k dispozícii.

Najbližšia oblasť okolo múzea sa nazýva Raffles Place a je tu niekoľko možností, kde sa môžete ubytovať. Keď si vyberiete hotel v tejto oblasti, môžete sa tešiť z toho, že máte k dispozícii každodenný prístup do múzea. Navyše, táto lokalita má mnoho vyhľadávaných reštaurácií a kaviarní, ktoré sú vzdialené len pár krokov od vášho hotela.

Ak hľadáte viac prémiový typ ubytovania, potom môžete skúsiť hotely v Marina Bay Sands. Tento hotel sa nachádza len pár minút autom od múzea a má vynikajúce zariadenia a služby. Okrem toho, je to jeden z najikonickejších hotelov v Singapure a má reštaurácie, ktoré sú špičkové.

Jednou z možností je aj Mandarin Oriental. Nachádza sa v príjemnej oblasti Singapuru, kde sa môžete tešiť z výhľadu na Marina Bay a mesta. Je to hotel, ktorý ponúka luxusné cestovanie. Ak hľadáte začo utrácať, toto je hotel pre vás.

Ďalšou možnosťou je Fullerton Bay Hotel. Tento hotel je štýlový, elegantný a ponúka krásny výhľad na zátoku Marina. Je vzdialený len niekoľko minút jazdy od múzea a jeho vybavenie a služby sú vynikajúce.

Poslednou možnosťou, ktorú uvádzame v tomto zozname, je Shangri-La Hotel. Tento hotel sa nachádza medzi niektorými z najlepších reštaurácií v Singapure a je vzdialený len niekoľko minút peši od múzea. Hotel je známy svojimi službami a vybavením a je jednou z najlepších možností, ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti.

Na záver, vybrať si ubytovanie v Singapure je zložitý proces, pretože je tu veľa možností, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov. Ak ste prepojení s architektonickou krásou múzea Asian Civilisations Museum, môžete sa rozhodnúť pre hotely v Raffles Place alebo Marina Bay Sands, ktoré sú vzdialené len niekoľko minút od múzea. Potom už len zostáva užiť si krásy tohto mesta a jeho kulturné dedičstvo.


Dovolenka Singapur Asian Civilisations Museum


Ak sa chystáte na dovolenku do Singapuru, jedným z miest, ktoré by ste určite nemali vynechať, je Asian Civilisations Museum. Táto kultúrna inštitúcia je domovom bohatých etnografických a archeologických zbierok z Ázie.

Asian Civilisations Museum sa nachádza v historickom budove Empress Place na brehu rieky Singapur. Je to jeden z najväčších múzeí v Singapure a jeho zbierky sa zaoberajú rôznymi aspektmi ázijskej kultúry a histórie.

Múzeum ponúka návštevníkom príležitosť objaviť a pochopiť rozmanitosť ázijskej kultúry. Zbierky sú rozdelené podľa geografických oblastí a zahŕňajú rôzne exponáty od starých artefaktov až po súčasnú umeleckú tvorbu.

Jedným z najdôležitejších artefaktov v múzeu je famózny "Tang Treasures and Monsoon Winds", ktorý predstavuje vzácne exponáty z obdobia Tangskej dynastie (618 - 907 nášho letopočtu). Tento výstavný priestor vám umožní nahliadnuť do bohatstva a luxusu starovekého Číny.

Ďalšie významné galérie zahŕňajú exponáty z juhovýchodnej Ázie, Stredného východu, južnej Ázie a ďalších oblastí Ázie. Objavíte tu staroveké sochy, tradičné odevy, keramiku, náboženské artefakty a mnoho ďalších zaujímavostí.

Okrem trvalých výstav ponúka Asian Civilisations Museum aj rôzne dočasné výstavy, workshopové aktivity a prednášky. Múzeum sa snaží o interaktívne prostredie, kde sa návštevníci môžu vzdelávať a zároveň si užiť jedinečný zážitok.

Po prehliadke múzea si môžete oddýchnuť a občerstviť sa v kaviarni múzea, ktorá ponúka široký výber jedál a nápojov. Kaviareň sa nachádza v nádvorí múzea s výhľadom na rieku, čo robí zastávku ešte príjemnejšou.

Veľkou výhodou múzea je jeho centrálna poloha. Nachádza sa len pár minút chôdze od mnohých iných turistických atrakcií v Singapure, ako sú The Merlion, Marina Bay Sands a Gardens by the Bay.

Ak sa zaujímate o kultúru a históriu Ázie, návšteva Asian Civilisations Museum je absolútne nevyhnutnou súčasťou vašej dovolenky v Singapure. Ponúka vám možnosť objaviť fascinujúci svet ázijskej kultúry a histórie v modernom a interaktívnom prostredí. Nech chodíte do múzea s rodinou, priateľmi alebo sami, určite to bude nezabudnuteľný zážitok.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky