Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Srí Lanka Polonnaruwa

Letenka Srí Lanka Polonnaruwa


Polonnaruwa, jedno z najvýznamnejších historických miest Srí Lanky, návštevníkov láka svojou bohatou históriou, nádhernými budovami a pokojnou atmosférou. Ak sa rozhodnete navštíviť toto fascinujúce miesto, zvážte letenku do Polonnaruwa, ktorá vám umožní pohodlné a rýchle cestovanie.

Polonnaruwa je jedným z najlepšie zachovaných historických miest v krajine a je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Toto miesto slúžilo ako hlavné mesto Srí Lanky od 11. do 13. storočia a poskytuje fascinujúci pohľad na vzostup a pád veľkej civilizácie. Prechádzajúc úzkymi uličkami môžete obdivovať majestátne chrámy, paláce a stúpy, ktoré svedčia o bohatstve a rafinovanosti minulých vládcov.

Najznámejšou pamiatkou v Polonnaruwe je Gal Vihara - súbor štyroch obrovských soch Buddhu vytesaných do skaly. Tieto sochy sú považované za vrcholný prejav srílanského sochárstva a predstavujú majstrovskú prácu. Návštevníci si môžu vychutnať okamih pokoja a oddychu pri týchto nádherných sochách a obdivovať ich precízne detaily.

Okrem Gal Vihary si môžete vychutnať aj iné pamiatky, ako je napríklad socha kráľa Parakramabahuho I., ktorý bol významným panovníkom tohto obdobia. Jeho socha je umiestnená v blízkosti Veľkého jazera, ktoré je ďalšou veľkou atrakciou Polonnaruwy. Jazero slúžilo ako zásobárňa vody pre obyvateľov mesta a dnes poskytuje príjemné miesto na oddych a krásne výhľady.

Cesta do Polonnaruwy sa stane ešte jedným zážitkom, keďže letenka vám umožní preskočiť dlhú a náročnú cestu autobusom alebo autom. Po prílete na medzinárodné letisko v Kolombe sa môžete pohodlne prepraviť do Polonnaruwy letecky. Tento rýchly spôsob cestovania vám umožní ušetriť čas a energiu, aby ste sa mohli naplno venovať objavovaniu tohto úžasného miesta.

Precestovať túto historickú destináciu lietadlom je tiež bezpečne a spoľahlivo. Letecká doprava ponúka moderné zariadenia a komfortné sedadlá, takže vaša cesta bude príjemná a bezproblémová. Cestovanie letenkom vám tiež poskytne príležitosť obdivovať krásu srílanskej krajiny z ptačej perspektívy a zažiť pohodlie moderného cestovania.

Takže, ak plánujete navštíviť Polonnaruwu, nezabudnite zvážiť možnosť letenky. Táto pohodlná a efektívna forma cestovania vám umožní využiť každú sekundu na preskúmanie tohto fascinujúceho miesta. Od svojich majestátnych chrámov po úchvatné sochy, Polonnaruwa ponúka nepreberné množstvo histórie a kultúry. Letenka vás tam rýchlo dostane, aby ste mohli začať objavovať tento neskutočný kúsok Srí Lanky.


Dovolenka Srí Lanka Polonnaruwa


Srí Lanka je ostrovná krajina v južnej časti Ázie, známa svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami a úchvatnou prírodou. Krajina je domovom viacerých historických pamiatok, z ktorých jednou z najznámejších je mesto Polonnaruwa. Toto staroveké mesto, bývalé hlavné mesto Srí Lanky v 11. a 12. storočí, je dnes považované za jedno z najdôležitejších archeologických miest v krajine a je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Polonnaruwa sa nachádza na severe Srí Lanky a predstavuje nádherný príklad dobovej architektúry a inžinierstva. Niekoľko storočí bola mesto opustené a rôzne bitky a prirodzené katastrofy zanechali svoje stopy na jej pamiatkach. Avšak v 19. storočí bola obnovovaná a dnes ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti.

Polonnaruwa je rozdelené na niekoľko častí, ako sú paláce, chrámy, práčovne a nádrže. Jednou z najznámejších atrakcií je palác kráľa Parákramabáhuho Veľkého, ktorý je považovaný za vrcholný príklad lankánskej architektúry a dizajnu. Palác je obklopený nádrami a vodnými záhradami, ktoré predstavujú inžinierske zázraky tej doby. Rovnako ako aj mnohé iné budovy v Polonnaruwa, palác je zdobený sochami a sochárskymi dielami, ktoré vyjadrujú bohatstvo a moc kráľa.

Okrem paláca sa návštevníci mesta Polonnaruwa môžu taktiež vydovádzať po nádherných chrámoch, akými sú napríklad Gal Vihara, Lankatilaka Vihara alebo Tivanka Image House. Tieto náboženské stavby sú dôkazom umenia a náboženskej viery, ktorá pretrváva na Srí Lanke dodnes. Zaujímavosťou sú najmä obrovské sochy Budhu, ktoré sú vyrezávané priamo do skál.

Jedným z najväčších lákadiel Polonnaruwy sú tiež staré nádrže, ako Jeosaly Pokuna a Parakrama Samudra. Tieto obrovské vodné objekty sú dôležité pre zásobovanie mesta a okolitých oblastí pitnou vodou a zároveň poskytujú obyvateľom miesta ideálnu príležitosť na rybolov. Okolo nádrží sa nájdu aj rôzne stánky s miestnym jedlom a suvenírami, takže návštevníci môžu ochutnať tradičné srílanské jedlá a zakúpiť si drobnosť na pamiatku.

Na záver, návšteva Polonnaruwy na Srí Lanke je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Mesto ponúka bohatstvo kultúry, histórie a nádherných prírodných scenérií. Od starovekých chrámov a palácov až po rozvilá nádrže a jazerá, Polonnaruwa je miestom, kde môžete objaviť a porozumieť bohatstvu srílanskej minulosti. Takže ak plánujete dovolenkovať na Srí Lanke, nezabudnite zaradiť Polonnaruwu na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Polonnaruwa


Nie som schopný poskytnúť všetky najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Srí Lanky a konkrétneho miesta Polonnaruwa, pretože široká škála predstavuje otázky, ktoré sa môžu týkať rôznych oblastí, vrátane histórie, kultúry, dopravy, ubytovania, stravovania a iných. Tu je však niekoľko častých otázok a odpovedí týkajúcich sa miesta Polonnaruwa:

1. Čo je Polonnaruwa?
Polonnaruwa je historické mesto, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí Sri Lanky. Bol hlavným mestom a druhým najdôležitejším kráľovstvom po Anuradhapure v období od 11. do 13. storočia.

2. Ako sa tam dostanem?
Polonnaruwa je dostupná cestným spojením. Môžete tam dostať autami, taxíkmi alebo autobusmi z rôznych častí Sri Lanky. Existujú tiež organizované zájazdy a turistické sprievodcov, ktorí ponúkajú prepravu do mesta.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Polonnaruwa?
Hlavné atrakcie v Polonnaruwa zahŕňajú Ruiny kráľovského paláca, Gal Vihara so sochami Buddhu, obrovské kamenné kvetinové záhrady, Parakrama Samudraya jazero a mnoho ďalších starobylých pamiatok.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Polonnaruwu?
Najlepší čas na návštevu Polonnaruwy je v závislosti od počasia. Obdobie medzi decembrom a aprílom je zvyčajne suché a teplé. Niektorí ľudia uprednostňujú aj obdobie medzi májom a júnom, pretože sú menej turistami napadnuté.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Polonnaruwe?
V Polonnaruwe nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, hostincov, rezortov a chát na okraji mesta. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka pohodlie a možnosti stravovania.

6. Je nebezpečné navštíviť Polonnaruwu?
Polonnaruwa je zvyčajne bezpečné miesto na návštevu. Ako pri každej inej destinácii, je však potrebné dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie osobnej bezpečnosti, ako je sledovanie svojich hodnotných vecí a dodržiavanie miestnych zákonov.

Tieto otázky a odpovede by mohli slúžiť ako základné informácie, ale odporúča sa vyhľadať ďalšie informácie a uskutočniť podrobný výskum pred svojou návštevou.


Ubytovanie Srí Lanka Polonnaruwa


Polonnaruwa, známe archeologické miesto a mesto v strednom Srí Lanke, ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do histórie a kultúry tejto krásnej krajiny. Aby ste si túto skvostnú destináciu mohli vychutnať naplno, je dôležité mať na výber správne ubytovanie.

Polonnaruwa ponúka široký výber ubytovacích možností, od luxusných hotelov a resortov po rodinné penzióny a lacné hostely. Bez ohľadu na váš rozpočet, nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Ak ste prívrženci luxusu a hľadáte nezabudnuteľný zážitok, môžete si vybrať z rôznych päťhviezdičkových rezortov. Tieto rezorty často ponúkajú elegantné izby, súčasné vybavenie, bazény a wellness centrá, ktoré vám umožnia relaxovať a oddýchnuť si po náročnom dni strávenom objavovaním starovekého mesta.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre stredne veľké hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú komfortné izby s vybavením ako klimatizácia, televízia a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Niektoré z nich majú aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú srílanskú kuchyňu.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je najlepšou voľbou lacné ubytovanie, ako sú hostely a penzióny. Tieto zariadenia ponúkajú cenovo dostupné izby a spoločné priestory ako kuchyňa a spoločenská miestnosť. Môžete tu stretnúť aj iných cestovateľov a získať nové známosti.

Či si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, byť v blízkosti archeologického parku je dôležité, aby ste mohli ľahko a pohodlne objavovať miestne pamiatky. Väčšina ubytovaní v Polonnaruwe je situovaná v blízkosti parku, čo vám umožní ľahký prístup a šetrí čas a námahu.

Niektoré hotely a rezorty ponúkajú aj službu organizovania sprievodcov alebo výletov, ktoré vám môžu poskytnúť hlbší vhľad do histórie a kultúry Polonnaruwy. Môžete sa tiež rozhodnúť pre prenájom bicyklov a pohodlne sa presúvať po meste a pamiatkach.

Keďže Polonnaruwa je populárna turistická destinácia, odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas turistickej sezóny. Môžete to urobiť prostredníctvom internetu alebo sa obrátiť na cestovnú agentúru, ktorá vám pomôže s organizáciou.

Vzájomným prepojením histórie a pohodlia ponúka Polonnaruwa ideálne miesto pre relaxáciu a objavovanie. Bez ohľadu na to, čo je vašim preferovaným štýlom cestovania a rozpočtom, nájdete v Polonnaruwe vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní zažiť všetko, čo tento nádherný región ponúka.


Počasie Srí Lanka Polonnaruwa


Polonnaruwa je historické mesto, ktoré sa nachádza na Srí Lanke. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou a pozoruhodnými pamiatkami, pričom je aj miestom s výnimočným podnebím.

Polonnaruwa leží v suchom zónou Srí Lanky, kde je celkovo teplé a suché počasie. Mesto je obklopené riekou a vyznačuje sa tropickým monzúnovým podnebím. Monzúny na Srí Lanke prichádzajú z juhovýchodu a severovýchodu, a prispievajú k zmenám v počasí počas rôznych ročných období.

Počas väčšej časti roka, od mája do septembra, Panonnaruwa zažíva zvyčajne suché a horúce počasie. Teploty môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. Toto obdobie je vhodné pre turistov, ktorí preferujú teplé a slnečné počasie. Stojí za zmienku, že v tomto období je potrebné dodržiavať opatrenia na hydratáciu a ochranu pred slnkom.

V závere roka, od októbra do januára, prichádza na Srí Lanku monzúnové obdobie, kedy môžu byť príležitostné dažde a búrky. Polonnaruwa v tomto období zažíva zvýšené zrážky, ktoré sú často intenzívne. Teploty sú však nižšie a pohybujú sa okolo 25 stupňov Celzia, čo je príjemnejšie pre mnohých turistov.

Polonnaruwa je známa aj svojimi historickými pamiatkami, ktoré infraštruktúru chránia pred monzúnnymi dažďami. Mnohé z týchto pamiatok sú napríklad chrámy a stúpy budhistických kláštorov. Napriek dažďom, srílanskí ľudia a turisti môžu stále navštíviť tieto pamiatky, počas daždov si treba uvedomiť, že cesty a miesta môžu byť klzké, a je potrebné byť opatrný.

Polonnaruwa je obľúbenou destináciou turistov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Srí Lanky. Bez ohľadu na ročné obdobie, navštíviť toto mesto je jedinečný zážitok. Zároveň je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť sa podmienkam, ktoré v danom období panujú.

Celkovo, počasie v Polonnaruwe je obvykle teplé a suché, no monzúnové obdobie prináša zvýšené zrážky. Turisti, ktorí plánujú navštíviť toto miesto, by mali zvážiť vplyv monzúnového obdobia na ich cestovanie a ubytovanie.

Napriek tomu však Polonnaruwa svojimi pamiatkami a krásnym okolím ponúka jedinečný zážitok a oplýva pôvabom, ktorý si nielen historicky zanietení turisti užívajú.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky