Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Thajsko Chiang Rai White Temple

Počasie Thajsko Chiang Rai White Temple


Thajsko, známe aj ako Kráľovstvo Thajsko, je úžasné miesto s exotickou kultúrou, bohatou históriou a prirodzenou krásou. V rámci krajiny je jedným z najfascinujúcejších a unikátnych miest Chiang Rai, známe ako "brána do Zlatého trojuholníka". Okrem svojich historických a kultúrnych pamiatok je Chiang Rai domovom jedinečnej atrakcie - White Temple.

White Temple alebo Wat Rong Khun je jedným z najkrajších a najznámejších chrámov v Thajsku. Je to moderná budova postavená na základe tradície budhizmu. Bola postavená v roku 1997 ako osobný projekt známeho thajského umeleckého maliara a sochára, Chalermchaiho Kositpipata. Hlavnou víziou pri vytváraní tohto chrámu bolo vytvoriť miesto, kde ľudia môžu skúmať a porozumieť budhizmu v súčasnom kontexte.

Chrám je vyrobený z bielych tehál a drevených detailov, ktoré vytvárajú jeho špecifický vzhľad. Biela farba symbolizuje čistotu a hľadanie vnútorného pokoja. Okrem toho, vzhľadom na svoje bohaté súvislosti s budhizmom, chrám obsahuje rôzne budhistické symboly a ikony ako napríklad kľúčové postavy z diel Chalermchaia, Budhu, démonov aj až po moderné postavy ako Spide-Man alebo superheroíny.

Viac ako iba chrám, White Temple má aj rôzne galérie a múzeá, ktoré ponúkajú návštevníkom možnosť spoznať blízko Chalermchaiovu tvorbu. V týchto galériách sa nachádzajú jeho obrazy, sochy a iné umelecké diela, ktoré sú unikátne a nesmierne originálne.

Okrem svojej umeleckej hodnoty je White Temple tiež jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v Chiang Rai a celom Thajsku. Návštevníci sa môžu prechádzať okolo chrámu, obdivovať jeho krásu a fotografovať sa s jeho unikátnymi detailmi. V blízkosti chrámu sú aj malé obchody, kde si môžete zakúpiť suveníry a pamiatky na tento unikátny zážitok.

Ak plánujete návštevu Chiang Rai a White Temple, dôležité je zvážiť aj počasie. Počasie v Thajsku a Chiang Rai sa väčšinou považuje za tropické monzúnové podnebie. Je to kvôli svojej geografickej polohe, vďaka ktorej sa ocitá pod vplyvom monzúnových vánkov. Obdobie sucha trvá od novembra do apríla a je tiež obľúbeným obdobím pre turistov. Teploty sú v tomto období príjemné a stabilné okolo 30 stupňov Celzia.

Avšak, ak sa rozhodnete navštíviť Chiang Rai a White Temple počas obdobia dažďov, mali by ste sa pripraviť na občasné zrážky. Dažde sú najintenzívnejšie medzi májom a septembrom, ale môžu sa vyskytnúť aj počas iných mesiacov. Preto je vždy dobré mať so sebou dáždnik alebo plášť, akonáhle sa počasie zhorší.

Napriek tomu, či sa rozhodnete navštíviť White Temple počas obdobia dažďov alebo obdobia sucha, určite si užijete jeho nádhernú architektúru, umelecké diela a duchovnú atmosféru. White Temple je jedným z najjemnejších príkladov spojenia moderného a tradičného umenia v Thajsku a stojí za to ho navštíviť, ak máte príležitosť.


Letenka Thajsko Chiang Rai White Temple


Ak hľadáte exotickú dovolenku, navštíviť Thajsko a jeho krásy je ideálna voľba. Práve mesto Chiang Rai ponúka jedinečný zážitok v podobe nádherného White Temple.

Aby ste sa dostali do mesta Chiang Rai, musíte si zabezpečiť letenku. Na trhu je množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do tohto krásneho mesta. Cena letenky sa líši podľa toho, aké obdobie si zvolíte na cestovanie a podľa toho, aký vzdialený let letíte.

Po prílete na letisko v Chiang Rai na vás už bude čakať nádherný White Temple. Táto stavba z bieleho mramoru a zlata vás ohromí svojou nádhernou architektúrou a náboženskými námetmi. Budete sa cítiť ako v rozprávke, keď budete obzerať jeho krásu.

Stavba White Temple bola dokončená v roku 1997 a miestni ho považujú za jeden z najkrajších chrámov v Thajsku. Vnútri chrámu nájdete nádhernú sochu Budhu. Pri návšteve chrámu vás uchváti pocit pokoja a harmónie, ktorý ho obklopuje.

Okrem návštevy White Temple môžete v Chiang Rai vidieť aj ďalšie miesta, ako sú napríklad Wat Rong Sua Ten, Kráľovský záhradný park a ďalšie. Okrem toho si môžete užiť aj tradičnú thajskú kuchyňu a poznať miestnych ľudí, ktorí sú veľmi pohostinní a priateľskí.

Chiang Rai a jeho White Temple sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú jedinečné zážitky a chcú poznať iné kultúry. Vrcholné obdobie na návštevu mesta Chiang Rai je v období od novembra do februára, keď je menej daždivo a teploty sú nižšie.

V súčasnej dobe sú malé obmedzenia pri cestovaní do Thajska kvôli pandémii COVID-19, ale ak sa rozhodnete, môžete sa tešiť na nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom thajskom meste a navštíviť jeho nádherný White Temple.


Dovolenka Thajsko Chiang Rai White Temple


Thajsko je nádherná krajina plná krásnych miest, ktoré stoja za to vidieť. Ak ste plánovali dovolenku v Thajsku a radi by ste sa presunuli k niečomu zaujímavému, mali by ste navštíviť známy White Temple, ktorý sa nachádza v Chiang Rai.

White Temple (Biely chrám) je úžasná katedrála, ktorú postavil umeliec Ajarn Chalermchai Kositpipat v roku 1997. Chrám je veľmi projektovaný a je plný rozkošných malieb a soch, ktoré predstavujú boj medzi dobrom a zlom. Celý chrám a jeho okolité budovy sú pokryté bielym omietaním, ktoré sa blýska na slnku. Navyše, mnohé zo soch na chráme, ako napríklad socha Budhu sú pripomienkou aj tradičných thajských a ázijských vplyvov.

Návšteva White Templeu je určite výlet, ktorý si nenecháte ujsť, pretože okrem jeho krásy je to miesto, ktoré opisuje vyrovnaný príbeh o buddhizme, kde bohatá kultúra a náboženská tradícia zostávajú stále zachované.

Thajsko tradične predstavuje hippying mužský obdobia, ktorá ponúka kultúru, prácu a prírodné krásy v jednom mieste. Väčšina návštevníkov White Templeu sú turisti, ktorí sa chcú dostať do striedavých lesov a horských drah, alebo navyše chcú zistiť niečo nové o miestnej kultúre a náboženstve.

So zapojením sa do buddhistickej tradície, miestni umelci a stavebníci dokázali uchovať svoj vysnívaný projekt, ktorý je dnes trvalým konzervovaním pre miestnu kultúru. Dane doteraz vyrobili prostredníctvom turizmu okolo 1,5 miliona eur, ktoré umožnili financovať a realizovať hodnotné projekty pre miestnych.

Je však dôležité poznamenať, že návšteva White Templeu si vyžaduje striktnú základnú etiku, pretože ide o sväté miesto. Doplňte si svojej oblečenie a choďte si oddýchnuť a inšpirovať svoju mysle, kým sa pozriete na jedinečné malby a sochy s duchovného hľadiska.

Ak plánujete dovolenku v Thajsku, nezabudnite pridať do svojho itinerára White Temple v Chiang Rai. Bude to určite jedna z najlepších skúseností vo vašom živote.


Ubytovanie Thajsko Chiang Rai White Temple


Thajsko je po celom svete známe svojou krásnou prírodou, bohatou kultúrou a úžasnou architektúrou. Jedným z najobľúbenejších miest medzi turistami je Chiang Rai, jedno z najstarších thajských mest. Mesto je domovom impozantného Chiang Rai White Temple, jednej z najkrajších budov v krajine.

Chiang Rai White Temple, známy tiež ako Wat Rong Khun, je moderný buddhistický chrám, ktorý stavia slávny thajský umelec Chalermchai Kositpipat. Konštrukcia chrámu začala v roku 1997 a stále nie je úplne hotová. Aj keď je to stále dielo v pohybe, White Temple je už teraz nádherným kúskom architektúry.

Chrám je postavený v bielom, čo simbolizuje čistotu a dokonalosť. Jeho veže a veľkolepé sochy sú úplne pokryté bielym omietnutím, čo mu dodáva nebeský a pohádkový vzhľad. Návštevníci pocítia, akoby vstúpili do inej dimenzie, keď vidia tento dech berúci chrám.

Pri vstupe do chrámu sa turisti stretávajú so zachytením pechoty, ktoré symbolizuje zlý svet a šarlatánstvo. Následne, prechádzajúc vstupnou branou, si návštevníci môžu vziať čas a obdivovať nádherné malby ukazujúce boj dobra a zla. Tieto malby sú jedinečné a jedinečné, vytvorené s neuveriteľným detailom.

Po obdivovateľne vytvorených malbách návštevníci pokračujú vstupom do hlavnej sály chrámu, kde sa nachádza oslňujúci biely Budha. Táto socha je vyrobená z kameňa a jej biele farby zdôrazňujú pocit pokoja, ktorý sa vychutnáva v celom chráme. Budha vyniká svojou veľkosťou a pokojnou tvárou, a jeho prítomnosť je veľmi úctyhodná.

Okrem hlavnej sály sa v chráme nachádza aj veľa iných zaujímavých budov a soch, vrátane zahradného pavilónu, chrámu zvonu a rozľahlého kláštora. Každý detail v chráme bol navrhnutý s maximálnou starostlivosťou a lahodí každému, kto ho navštívi.

Pre tých, ktorí navštívia Chiang Rai White Temple, je výletom do nádhery, ktorá sa nestretne nikde inde vo svete. Budhistická architektúra v spojení s moderným umením dáva tomuto miestu jedinečnú energiu a atmosféru. Okrem toho je povznášajúce a duchovné miesto, kde si návštevníci môžu oddýchnuť od rušného sveta a nabrať novú energiu.

Ak plánujete cestu do Thajska, nezabudnite zaradiť Chiang Rai White Temple medzi svoje zastávky. Tento chrám zanechá úžasný dojem na každého, kto ho navštívi, a ponúka výnimočný pohľad na thajskú kultúru a náboženstvo. Nechajte sa uniesť krásou, ktorá vám učaruje a na dlhý čas zapamätá.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Chiang Rai White Temple


Najčastejšie otázky o Thajsku a White Temple v Chiang Rai sú:

1. Ako sa dostanem z Bangkoku do Chiang Rai?
- Najlepší spôsob pre dopravu z Bangkoku do Chiang Rai je letecky alebo autobusom. K dispozícii sú aj vlaky, ale trvajú dlhšie.

2. Koľko stojí vstupné na White Temple?
- Vstupné na White Temple je voľné, ale dobrovoľné príspevky sú vítané.

3. Aké sú otváracie hodiny White Temple?
- White Temple je otvorený denne od 8:00 do 17:00.

4. Aké je ideálne ročné obdobie na návštevu White Temple?
- Najlepšie obdobie na návštevu White Temple v Chiang Rai je od novembra do marca, keď je počasie najpríjemnejšie.

5. Koľko času by som mal/vla stráviť pri White Temple?
- Návštevu White Temple si môžete naplánovať na približne 1-2 hodiny.

6. Existujú nejaké oblekové predpisy pri návšteve White Temple?
- Áno, pri návšteve White Temple sa vyžaduje slušné a pokrytie úctyhodného oblečenia. Nemali by ste nosiť krátky šortky, topy s holými ramenami alebo výstrihy. Navyše, nevhodné oblečenie ako napríklad tie, na ktorom je zobrazená sexuálna tematika, hrôzu či alkohol, nie je povolené.

7. Je možné fotografovať vo vnútri White Temple?
- Áno, je povolené fotografovať vo vnútri White Temple, ale nie vo všetkých častiach. Niektoré časti môžu mať fotografovanie zakázané alebo obmedzené.

8. Aké ďalšie atrakcie sú v okolí White Temple?
- Okrem White Temple tu môžete navštíviť aj Blue Temple, Black House alebo Mae Fah Luang Art and Cultural Park.

9. Je potrebné si dopredu rezervovať vstupenku na White Temple?
- Nie, nie je potrebné rezervovať vopred vstupenku na White Temple. Môžete prísť kedykoľvek počas otváracích hodín.

10. Koľko času je potrebné na cestu z Chiang Mai do Chiang Rai?
- Cesta z Chiang Mai do Chiang Rai trvá zhruba 3 hodiny autom alebo autobusom.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky