Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Zambia Jazero Kariba

Dovolenka Zambia Jazero Kariba


Zambia je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo prírodných krás a kúziel. Jeho jedným z najkrajších a najexotičkejších miest je Jazero Kariba. Toto jazero sa nachádza na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe a jeho veľkosť je takmer 5 580 kilometrov štvorcových, čo ho robí jedným z najväčších jazier na svete.

Jazero Kariba bola vybudovaná v roku 1959 a svojou krásou a prírodnými pokladmi láka turistov z celého sveta. Ponúka návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Okolo jazera sa nachádza množstvo národných parkov, ktoré sú obývané mnohými druhmi zvierat a rastlín.

Medzi aktivitami, ktoré si môžete užiť na Jazere Kariba patria rybolov, vodné športy, plavby po jazere a výlety do národných parkov. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa radi oddávajú pozorovaniu divočiny, pretože jazero a jeho okolie sú domovom mnohých divokých zvierat, ako sú napríklad slony, levy, krokodíly, hyeny, zebry a mnoho ďalších.

K dispozícii sú tiež mnohé luxusné a cenovo dostupné ubytovacie možnosti, ktoré sú umiestnené na brehu jazera. Niektoré z hotelov ponúkajú dokonca aj aktivitu pozorovania zvierat zo svojich izieb.

Okrem pozorovania zvierat a rôznych aktivít môžete tiež užívať krásu jazera a okolitých hôr a dolín. Pri prechádzkach po brehu jazera sa môžete pozrieť na miestnych rybárov v akcii a užiť si pozorovanie krásnych západov slnka s pozadím hôr.

Celkové zhrnutie, ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám ponúkne krásne prírodné scenérie a zážitky, navštívte Jazero Kariba v Zambii. Jeho krása a úžasné prírodné bohatstvo vás nechajú s nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Jazero Kariba


Otázka: Čo je Jazero Kariba v Zambii?
Odpoveď: Jazero Kariba je veľké umelé jazero nachádzajúce sa na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe.

Otázka: Ako vzniklo jazero?
Odpoveď: Jazero Kariba vzniklo v 50. rokoch 20. storočia po vybudovaní priehrady na rieke Zambezi.

Otázka: Aké je veľké jazero?
Odpoveď: Jazero Kariba má dĺžku 223 km a šírku až 40 km.

Otázka: Čo sa v jazere dá robiť?
Odpoveď: V jazere Kariba sa dá rybať, plavba loďou, pozorovať zvieratá, relaxovať na pláži alebo sa vydávať na trekking po okolitých horách a národných parkoch.

Otázka: Aké druhy zvierat sa v okolí jazera vyskytujú?
Odpoveď: V okolí jazera Kariba sa vyskytujú sloni, levy, leopardy, krokodíly či hyeny a množstvo druhov vtákov a rýb.

Otázka: Je atrakcia počas celého roka?
Odpoveď: Áno, jazero Kariba je atrakciou počas celého roka, no najlepšie obdobie je od júla do októbra, keď je suché obdobie a menej zeleniny a vody umožňuje lepšiu viditeľnosť zvierat.

Otázka: Kam sa dá ubytovať pri jazere Kariba?
Odpoveď: V okolí jazera sa nachádza niekoľko kempov, hotelov a lodí na ubytovanie.

Otázka: Je bezpečné navštíviť jazero Kariba?
Odpoveď: Áno, pri dodržaní bezpečnostných opatrení a zásad cestovania, je návšteva jazera Kariba bezpečná.

Otázka: Ako sa dá dostať k jazeru Kariba?
Odpoveď: Jazero Kariba sa dá dosiahnuť autom, autobusom alebo lietadlom z hlavného mesta Zambie, Lusaky.


Ubytovanie Zambia Jazero Kariba


Zambia Jazero Kariba: Nádherné miesto pre relaxáciu

Zambia je nádherná krajina v južnej Afrike, ktorá sa môže pochváliť množstvom krásnych prírodných miest. Jedným z nich je aj nádherné Jazero Kariba. Toto jazero je zároveň najväčším umelečkým jazerom na svete a leží na hraniciach Zambie a Zimbabwe. Ak hľadáte miesto na relaxáciu uprostred prírody v Afrike, Jazero Kariba je ideálne miesto pre vás.

Aké druhy ubytovania sú k dispozícii na Jazere Kariba?

Na Jazere Kariba nájdete širokú ponuku akomodácií. Môžete si vybrať medzi kempingom, chatkami, luxusnými vilami a hotelmi, ktoré sú k dispozícii po celej oblasti jazera. Ak radi trávite dovolenku v kempoch, nájdete tu množstvo kempov na břehu jazera, ktoré ponúkajú jednoduché vybavenie, ale majú krásny výhľad na jazero. Ak hľadáte niečo s vyšším štandardom, chatky a vily sú ideálnou voľbou.

Aké aktivity si môžete vyskúšať na Jazere Kariba?

Jazero Kariba je ideálne miesto pre rôzne druhy vodných športov, ako je napríklad rybolov, plachtenie alebo jazda na vodnom skútri. Môžete sa tiež vydať na jazdeckú túru alebo prechádzku po okolí jazera, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady.

Kde sa nachádza Jazero Kariba?

Jazero Kariba sa nachádza na západnom okraji Zambie a Zimbabwe. Najbližšie k nemu je mesto Siavonga na Zambickej strane jazera. Siavonga je jediné mesto, kde nájdete základné služby ako napríklad obchody, reštaurácie a banky. Cesta do Siavongy trvá z Lusaky približne štyri a pol hodiny.

Ako sa dostať na Jazero Kariba?

Ak sa chystáte navštíviť Jazero Kariba, najlepším spôsobom ako sa tam dostať je autom. Autom sa môžete dostať až do Siavongy a odtiaľ už stačí len krátky výlet na samotné jazero. Ak máte viac financií, môžete si prenajať helikoptéru a užiť si nádherné výhľady počas letu nad jazerom.

Celkovo, Jazero Kariba je krásne a relaxačné miesto, ktoré ponúka množstvo aktivít a akomodácií pre všetkých návštevníkov. Ak hľadáte miesto na oddych, relaxáciu a zároveň zážitky uprostred africkej prírody, neváhajte a navštívte Jazero Kariba v Zambii.


Počasie Zambia Jazero Kariba


Zambia je krajina v južnej Afrike, ktorá je známa svojimi nádhernými jazerami. Jedným z najkrajších jazier v tejto krajine je Jazero Kariba, ktoré sa nachádza na hranici s Zimbabwe. Toto jazero je známe svojou krásou a nádhernými scenériami, ktoré sú obklopené malými dedinkami a zelenými kopčekmi.

Počasie v Zambii a na Jazere Kariba závisí od ročného obdobia. V období od mája do augusta je na jazere suché a chladné obdobie, kedy je teplota v noci a skoro ráno mierne pod bodom mrazu a počas dňa sa teploty pohybujú niekde medzi 18-24 stupňov. Toto obdobie je považované za najlepší čas na návštevu jazera, keďže sa v tomto období nájdete v slobode od preplnených turistov a môžete si užívať pokoj a ticho krajiny.

Kvôli suchému obdobiu, je však možné sa stretnúť so zníženou hladinou jazera. V tomto období sa môžete prechádzať po roztomilých ostrovoch, ktoré sú zvyčajne pod vodou počas daždivého obdobia.

Daždivé obdobie trvá od decembra do marca. V tomto období sa teploty vyznačujú vysokou vlhkosťou a teplom. Denné teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov a v noci klesajú okolo 20 stupňov. Toto obdobie sa považuje za najhoršie obdobie na návštevu jazera, keďže aj keď ponúka krásne scenérie, ale nemožno si užiť mnoho turistických aktivít ako napríklad vodné športy, safari a podobne.

Jazero Kariba je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane krokodílov, nilských koní, levov, gepardov, žiráf a mnohých ďalších. Turisti sa môžu rozpútať v rôznych turistických aktivitách, ako napríklad safari jazierom, rybolov, vodné športy a podobne.

V závislosti od ročného obdobia má Jazero Kariba veľa čo ponúknuť turistom a každý by si mal nájsť čas na návštevu tohto krásneho miesta. Pre mnohých je to nezabudnuteľný zážitok, o ktorom sa môžu rozprávať dlho do budúcnosti.


Letenka Zambia Jazero Kariba


Jazero Kariba, nachádzajúce sa v Zambii, je jedným z najväčších umelecky vytvorených jazier na svete. Okrem svojej impozantnej veľkosti je známe aj svojou nádherou a bohatstvom divokej fauny a flóry.

Ak sa rozhodnete navštíviť túto krásnu oblasť, jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky. Letenka Zambia - Jazero Kariba vám poskytne jednoduchý a rýchly spôsob, ako sa dostať do tohto malebného miesta.

Prvou výhodou cestovania letom je časová úspora. Let z hlavného mesta Zambie, Lusaky, do blízkosti Jazera Kariba bude trvať len približne hodinu. V porovnaní s dlhými autobusovými alebo automobilovými cestami je to oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie.

Okrem toho, cestovanie letenkom vám umožní obdivovať nádherné výhľady na krajinu z vzduchu. Zážitok z lietania nad rozmanitým terénom, ktorý zahŕňa hory, rieky a národné parky, určite stojí za to. Môžete dokonca mať možnosť vidieť zvieratá z vtáčej perspektívy, ako napríklad slony a žirafy. Tento pohľad zhora vám poskytne nový a unikátny pohľad na krásu Zambie.

Po pristátí na letisku blízko Jazera Kariba vám bude k dispozícii široká škála možností, ako ďalej objavovať túto oblasť. Môžete sa vybrať na prechádzky alebo safari do národných parkov, ako je Matusadona alebo Mana Pools, kde sa môžete tešiť zo zážitkov z pozorovania zvierat v ich prirodzenom prostredí. Ďalšou možnosťou je objavovať krásy Jazera Kariba s jeho nádhernými plážami a ponúkanými vodnými aktivitami, ako je rybolov, plachtenie alebo jednoducho relax na slnku.

Letenka Zambia - Jazero Kariba je preto ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú objavovať krásy tohto regiónu z pohodlia a rýchlosti vzdušnej dopravy. Okrem komfortu a časovej úspory vám ponúkne aj možnosť zažiť úchvatné výhľady z vtáčej perspektívy. Takže ak plánujete návštevu Jazera Kariba, neváhajte zvoliť letenku a začnite svoje dobrodružstvo na správnej nohe.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky