Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Zambia Národný park Mpika

Dovolenka Zambia Národný park Mpika


Bolo by ťažké nájsť krajinu, ktorá by bola viac odlišná od pohľadu krajiny a kultúry Afriky ako Zambia. Toto africké kráľovstvo ponúka návštevníkom množstvo úžasných zážitkov vrátane sledovania divokých zvierat a pozorovania obšírnych krajinárskych scenérií.

Medzi týmito scenériami patrí aj Národný park Mpika, ktorý pokrýva približne 4255 štvorcových kilometrov a je domovom niekoľkým druhom veľkých cicavcov, z nich najznámejšími sú kráľovský lev, gepard a slon africký.

Spektakulárne scenérie parku, ktoré sa rozprestierajú od úžasných kopcov až po husté lesy a mokrade, vytvárajú raj pre záujemcov o pozorovanie vtákov a milovníkov prírodných krás.

Okrem toho môžu návštevníci prechádzať parkom samostatne alebo navštíviť niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré sú v neďalekej blízkosti a ponúkajú skvelé možnosti na safari až pre 200 hostí.

Národný park Mpika je jedinečné miesto, ktoré by nemalo chýbať na zozname miest na návštevu v Zambii. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstiev a nevídaných prírodných scenérií, potom je tento park tou správnou voľbou pre vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Mpika


Najčastejšie otázky a odpovede o Národnom parku Mpika v Zambii:

1. Aké sú vhodné mesiace pre návštevu Národného parku Mpika?
- Vhodnými mesiacmi sú obvykle jún až október, keď je suché obdobie až do obdobia dažďov.

2. Ako sa dostanem do Národného parku Mpika?
- Park sa nachádza v severnej Zambii, východne od mesta Mpika. Môžete sa sem dostať letecky, cestou autom alebo autobusom.

3. Potrebujem víza na návštevu Národného parku Mpika?
- Áno, pre návštevu Zambie potrebujete vízum. Víza je možné získať na zambijskom veľvyslanectve v zahraničí alebo pri príchode na letiskách v Zambii.

4. Aké druhy zvierat môžem v Národnom parku Mpika očakávať?
- V parku žijú rôzne druhy zvierat vrátane slonov, buvolov, antilop, zebier, leopardov, levov a rôznych druhov vtákov.

5. Je možné kempovať v Národnom parku Mpika?
- Áno, v parku je možné kempovať. Existujú kempové miesta s prístupom k pitnej vode a sprchám.

6. Potrebujem pestovateľský sprievodca pre prechádzky po parku?
- Áno, prechádzky po parku musia byť zabezpečené miestnym sprievodcom naškoleným na oblasť a bezpečnosť.

7. Môžem sa kúpať v riekach alebo jazerách v Národnom parku Mpika?
- Nie je odporúčané kúpať sa v riekach alebo jazerách v parku kvôli možnosti prítomnosti krokodílov a hrochov.

8. Aké aktivity je možné podnikať v Národnom parku Mpika?
- Medzi populárne aktivity patrí prehliadka divočiny, safari, nocné prehliadky, prechádzky a pozorovanie vtákov.

9. Kde môžem získať ďalšie informácie o Národnom parku Mpika?
- Ďalšie informácie o parku a jeho aktivitách môžete získať na oficiálnej webovej stránke zambijskej národnej ochranárskej služby alebo od miestnych turistických kancelárií.

Pamätajte, že tieto odpovede sú iba orientačné a môže sa líšiť v závislosti od aktuálnych podmienok a pravidiel parku. Pred návštevou Národného parku Mpika je vždy vhodné overiť si aktuálne informácie a pravidlá.


Ubytovanie Zambia Národný park Mpika


Národný park Mpika je jedným z najudivujúcejších zákutí Zambie s obrovskou diverzitou fauny a flóry. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a patrí k obľúbeným destináciám pre turistov, ktorí túžia zažiť jedinečné safari do Afriky. Ak hľadáte komfortné ubytovanie v blízkosti národného parku Mpika, máte niekoľko možností.

V okolí parku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, napríklad kempy, chatky v parkoch, luxusné safari chaty a podobne. Ak máte radi luxus, môžete si vybrať z viacerých možností. Kempy v parku sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú cítiť súčasťou prírody a majú radi jednoduchosť. Súčasne je to výborná možnosť pre tých, ktorí nechcú minúť príliš veľa peňazí a radi by si užili prírodne krásy národného parku Mpika.

Ďalej sú k dispozícii komfortné chatky, ktoré sa nachádzajú v parku a poskytujú príjemné a moderné ubytovanie v blízkosti prírody. Tieto chatky sú komfortne zariadené a majú k dispozícii vlastné sociálne zariadenia, čistiace služby a mnoho ďalších služieb. Tento typ ubytovania je ideálny pre páry, rodiny s deťmi a milovníkov prírody, ktorí hľadajú prebudenie na zvuky zvierat a západy slnka.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, majú v parku k dispozícii mnoho možností. Národný park Mpika ponúka niekoľko luxusných chatiek a resortov, ktoré poskytujú výnimočné ubytovanie a vybavenie. Na výber máte z privátnych vilových chatiek s vírivkou, súkromným bazénom a jedálenskými miestnosťami, medzi ktorými sú kaviarne, reštaurácie a bar.

Okrem toho v blízkosti národného parku Mpika nájdete aj iné možnosti ubytovania, ako sú penzióny, hotely a ďalšie. Vzhľadom na rýchly rozvoj cestovného ruchu v oblasti je možné nájsť pre každého vhodný typ ubytovania, ktorý vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Ak plánujete navštíviť národný park Mpika, je dôležité zabezpečiť si ubytovanie vopred. Dôležité je poznamenať, že väčšina ubytovania v okolí parku je vysoko vyhľadávaná a je preto odporúčané si zarezervovať si ubytovanie aspoň niekoľko týždňov alebo mesiacov v predstihu.

V zásade platí, že čím skôr si rezervujete ubytovanie, tým lepšie a lacnejšie možnosti vám budú k dispozícii. Toto bude zaručovať, že si užijete svoje safari v príjemnom prostredí bez stresu a nepríjemnosti z hľadania vhodného ubytovania. Nezabudnite na to pri plánovaní svojej cesty do národného parku Mpika.


Počasie Zambia Národný park Mpika


Zambia Národný park Mpika sa nachádza v oblasti s mierne teplým podnebím, ktoré je ovplyvňované nadmorskou výškou. Park pokrýva plochu 4 600 km² a zahŕňa rôzne typy prostredia vrátane lesa, savany a bažinatých oblastí.

Počasie v parku Mpika je ovplyvňované dvoma obdobiami dažďov: prvým v júni a júli a druhým od októbra do decembra. Obe obdobia sú dôležité pre život zvierat a rastlin v parku a majú vplyv na rozdelenie zvierat v oblasti.

Počas obdobia sucha, od apríla do októbra, rieky a jazerá v parku Mpika sú suché a voda je k dispozícii iba v bažinatých oblastiach. To prináša veľa zvierat ku kaštanovitým stromom, ktoré poskytujú dôležitú potravu a stín. Táto doba je najlepším obdobím na pozorovanie zvierat, pretože sú zoskupené okolo prirodzenej vody, čo ich robí ľahšie viditeľnými.

Počas obdobia dažďov, od novembra do marca, park Mpika sa mení na zelenú krajinu, ktorá je plná rastlín a zvierat. Tento obdobia je dôležité pre rozmnožovanie, čo znamená, že mnoho zvierat bude mať mláďatá počas tohto obdobia. Voda v parku tiež privádza rôzne druhy vtákov a zvierat, ktoré by sa počas obdobia sucha nevyskytovali.

Celkovo je počasie v parku Mpika pomerne striedavé v priebehu roka s obdobím sucha a dažďov. Bez ohľadu na ročné obdobie však park ponúka obrovské množstvo zvierat, rastlín a prírodných javov, ktoré sú hodné pozorovania. Preto odporúčame vziať si so sebou oblečenie a obuv vhodné pre túto oblasť a tiež nezabudnite na fotoaparát, aby ste si mohli zachytiť krásu tohto parku.


Letenka Zambia Národný park Mpika


Zambia, krajina bohatá na prírodné krásy a divokú faunu, je známa svojimi národnými parkmi, ktoré ponúkajú pohľad na miestnu biodiverzitu a umožňujú návštevníkom zažiť nezabudnuteľnú safari. Jedným z najkrajších a najdostupnejších národných parkov v Zambii je Národný park Mpika.

Zambia sa nachádza v južnej Afrike a je známa ako raj pre milovníkov prírody. Národný park Mpika sa nachádza v severnej časti krajiny a je jedným z najväčších národných parkov v Zambii. Tento rozsiahly park s rozlohou viac ako 4 500 kilometrov štvorcových ponúka rozmanité prostredie od hustých lesov po otvorené savany.

Jednou z najväčších výhod parku je jeho dostupnosť. Cesta z hlavného mesta Lusaka trvá len niekoľko hodín a existujú pravidelné lety do blízkeho mesta Mpika. Preto je toto miesto ideálne pre tých, ktorí sa chcú vydať na safari a zažiť unikátne prírodné scenérie bez ďalších prepravných trápení.

Národný park Mpika je domovom bohatstva zvieracej fauny, ktorá zahŕňa zvieratá ako slony, levy, gepardy, hyeny, antilopy, zebry a mnoho ďalších. Najlepším spôsobom, ako priblížiť sa prírode a divokému životu, je absolvovaním safari. Mnohé hotely a kempy v parku ponúkajú rôzne typy safari, vrátane tradičných safarí na jeepoch, peších safari a nočných safari s možnosťou sledovať nočných dravcov.

Okrem safari môžu návštevníci Národného parku Mpika vykonávať rôzne iné aktivity. Park je známy bohatstvom vtáctva, čo robí z týchto miest ideálne miesta na pozorovanie vtákov. Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové športy, je možné si prenajať kanoe a pohybovať sa po riekach, ako je Luangwa alebo Luwingu, a zažiť tak vodné dobrodružstvo.

Národný park Mpika je tiež známy pre svoje historické miesta a kultúrne dedinky, ktoré ponúkajú návštevníkom vhľad do miestnej kultúry a tradícií Zambie. Mnohé miestne komunity vysvetlia svoje zvyky, umenie a rituály a radi hostia návštevníkov.

Ak hľadáte jedinečnú prírodnú skúsenosť v srdci Afriky, Národný park Mpika by mal byť na vašom zozname. Či už ste obdivovateľ prírody, milovník zvierat alebo cestovateľ, táto lokalita vás svojou divokou faunou, dramatickými scenériami a pohostinnými miestnymi obyvateľmi nechá nezabudnuteľne prekvapených. Preto sa neváhajte vydať na Afriku a objaviť krásy Západnej Afriky.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky